Wczasy Karkonosze
Nie znaleźliśmy ofert, które spełniają wszystkie wybrane kryteria.
Ale nie martw się! Mamy dla Ciebie oferty z terminem wyjazdu od 6 grudnia 2024, z datą powrotu do 6 stycznia 2026, dla 2 osób dorosłych. Możesz też zmienić lub usunąć niektóre filtry i spróbować ponownie.
Pokaż cenę:
Za wszystkich
Za osobę
Sortuj od
Vestina (Międzyzdroje)
8.8
155 opinii
od
2 138 złza wszystkich
Solny Kołobrzeg
6.8
67 opinii
od
1 558 złza wszystkich
Vestina (Międzyzdroje)
8.8
155 opinii
od
2 589 złza wszystkich
Solny Kołobrzeg
6.8
67 opinii
od
1 938 złza wszystkich
Puchacz SPA
8.6
9 opinii
od
1 529 złza wszystkich
Akces Medical SPA
8.0
17 opinii
od
1 778 złza wszystkich
Grand Kapitan Medi Spa
8.7
47 opinii
od
1 638 złza wszystkich
Sichlański Dworek
9.3
3 opinie
od
2 714 złza wszystkich
Grand Kapitan Medi Spa
8.7
47 opinii
od
1 938 złza wszystkich
Turówka Spa
7.9
2 opinie
od
2 329 złza wszystkich
Karkonosze
Wakacje i wycieczki w Karkonosze
Karkonosze latem są idealnym kierunkiem na wakacje dla rowerzystów i piechurów, a zimą dla miłośników narciarstwa biegowego. Także poza szczytem sezonu podziwiać można złotą polską jesień lub budzenie się przyrody do życia wiosną. Przede wszystkim więc wczasy w Karkonoszach są idealnym pomysłem dla miłośników przyrody i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od wieku, każdy znajdzie ofertę dla siebie. Lokalna baza noclegowa umożliwia zakwaterowanie większych grup lub kameralny wypoczynek w węższym gronie.
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
FAQ
Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje w Karkonoszach i znajdź potrzebne informacje.
Karkonosze - dlaczego warto?
- Masyw Karkonoszy to idealne miejsce wędrówek dla osób o różnym poziomie umiejętności. Stosunkowo łagodne wzniesienia oferują przepiękne panoramiczne widoki.
- W Karkonosze zachwyca nie tylko dzika natura i widoki, ale też bogactwo zabytków architektonicznych oraz urokliwe miejscowości.
- Góry Izerskie są atrakcyjną całoroczną destynacją. Znaczne obszary tych gór mają spłaszczone szczyty i połacie niemal równego terenu, co pozwala zaplanować zróżnicowane trasy piesze i rowerowych.
- W Karkonoszach korzystać można z dobroczynnego działania rozmaitych wód mineralnych.
- Atutem regionu jest bliskość Czech, więc podczas pobytu można też odwiedzić południowych sąsiadów.
Co zobaczyć w Karkonoszach?
- Karkonosze obfitują w potoki. Na wielu z nich występują wodospady m.in. Wodospad Kamieńczyka, Szklarki czy Łaby.
- Warto zobaczyć także polodowcowe jeziora - Wielki Staw i Mały Staw.
- W Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej znajduje się blisko 30 imponujących budowli, a wśród zamki, średniowieczne wieże mieszkalne, dworki renesansowe i barokowe pałace. Na uwagę zasługują mi.n. Pałac Mysłakowice, Łomnica, Radociny, Paulinum, Wojanów, Staniszów oraz Pałac na wodzie w Staniszowie. Z zamków należy wymienić Bolczów oraz ten w Karpnikach czy ruiny zamku Chojnik.
- W okolicach Karpacza trzeba zobaczyć zabytek architektury nordyckiej Świątynię Wang, z widokiem na góry i Kotlinę Jeleniogórską. W Karkonosze przywieziono ją z Norwegii na polecenie króla Fryderyka Wilhelma IV.
- Kalevala w Borowicach to lapońska wioska typowa dla regionu Finlandii. Wśród atrakcji jest namiot Wikingów, fińskie sauny, namioty lavvu, beczki kąpielowe, chaty z grillami, Dom Muminka oraz renifery.
Karkonosze z dziećmi
- Karkonosze jak mało który region niezurbanizowany obfitują w atrakcje zaprojektowane z myślą o dzieciach.
- Karkonoskie szczyty są stosunkowo przystępne, co czyni je idealną destynacją dla rodzin z dziećmi oraz na letnie obozy i zimowiska.
- W całorocznym parku linowym Tarzan znajduje się aż 50 atrakcji dla dzieci.
- Atrakcją dla całej rodziny będzie Park Bajek w Karpaczu, nawiązujący do znanych bajek m.in. o Królowej Śniegu, Pinokiu, Jasiu i Małgosi, Calineczce czy Czerwonym kapturku. Oprócz chatek z inscenizacjami, jest też plac zabaw i gabloty z gatunkami polskich grzybów.
- Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie, dzięki licznym interaktywnym stanowiskom, w ciekawy sposób opowiada przeszłość geologiczną Ziemi.
Szczyty Karkonoszy
- Symbolem Karkonoszy, najbardziej charakterystycznym i najwyższym szczytem jest Śnieżka (1602 m n.p.m.). Wiodą na nią cztery szlaki o różnym stopniu trudności. Jest też kolejka gondolowa.
- Smogornia - szczyt na głównym grzbiecie Karkonoszy liczy 1489 m n.p.m. Chociaż Smogornia nie jest dostępna dla turystów, jest widoczna z Głównego Szlaku Sudeckiego im. Orłowicza.
- Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.) jest drugim pod względem wysokości szczytem polskich Karkonoszy. Przez wierzchołek góry biegnie polsko-czeska granica.
- Na Szrenicę (1362 m n.p.m.) szczyt, pod którym leży Szklarska Poręba, prowadzi krzesełkowa kolej linowa. Turystów na szczycie wita schronisko górskie o tej samej nazwie oraz obserwatorium klimatologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego.
Szlaki turystyczne w Karkonoszach
- Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza prowadzi od Świeradowa Zdroju aż do Prudnika i liczy aż 440 km.
- Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej liczy około 30 km, a jej trasa wiedzie od Hali Szrenickiej przez górę Szrenica, Śnieżkę i Przełęcz Okraj. Trasa częściowo pokrywa się z Głównym Szlakiem Sudeckim.
- Ścieżka nad Reglami o długości blisko 20 km wiedzie od Hali do Pielgrzymów.
- Szlak Waloński wiedzie ze Szklarskiej Poręby Dolnej koło huty szkła, doliną Kamieńczyka, poprzez wodospad Szklarki, Starą Chatę Walońską i Złoty Widok.
- Magiczny Szlak Ducha Gór wiedzie przez Leśną Hutę i Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Szrenicę i Zakręt Śmierci do Starej Chaty Walońskiej.
- Duża Sztaudyngerowska Trasa Turystyczna startuje spod Domu Jana Sztaudyngera i kończy się nad Wodospadem Szklarka.