Black Week Trwa! ⏱️ Rabaty do 40% i oferty do 999 zł/os.Sprawdź

Wczasy Kraków

Znaleziono 348 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyższego rabatuNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Kraków

Wakacje w jednym z najstarszych miast w Polsce, które szczyci się olbrzymią liczbą najwyższej klasy zabytków to doskonała propozycja dla osób aktywnych i spragnionych obcowania z historią i miłośników klimatycznych kafejek i restauracji.

Wczasy w Krakowie

Wakacje w jednym z najstarszych miast w Polsce, które szczyci się olbrzymią liczbą najwyższej klasy zabytków – to zdecydowanie propozycja dla osób aktywnych i spragnionych obcowania z historią.

Kraków to nie tylko spacery po Rynku z Sukiennicami, wizyta w Kościele Mariackim czy zachwyty nad Zamkiem Królewskim, u podnóża którego zieje ogniem Smok Wawelski. Sukcesywny rozwój infrastruktury rekreacyjnej i bazy dla podróżujących sprawia, że śmiało może pretendować do miana polskiej stolicy turystyki. Główne miasto Małopolski ma wiele do zaoferowania, dlatego na spędzenie części wakacji letnich w Krakowie, decyduje się coraz więcej turystów, w tym rodziny z dziećmi.

Hotele w Krakowie to w większości obiekty doskonale przystosowane do potrzeb turystów z całego świata. Wśród ofert wczasów w Krakowie znajdziesz zarówno propozycje typu Kraków Last Minute, oferty noclegów ze śniadaniami, obiadokolacjami lub bez wyżywienia.

Wakacje z dzieckiem w Krakowie

Kraków to doskonała propozycja na urlop z dzieckiem - czeka tam na Was szeroki wachlarz atrakcji. W Krakowie znajduje się wiele historycznych obiektów, o których dziecko uczyło się w szkole bądź słyszało w bajkach czy legendach, dzięki czemu zawsze łatwiej jest wzbudzić jego zainteresowanie.

Dobrym pomysłem i dodatkową atrakcją może być także przemieszczanie się po mieście rowerem. Szlaki i trasy rowerowe zazwyczaj prowadzą urokliwymi i malowniczymi zakątkami miasta, m. in. wzdłuż Wisły czy w otoczeniu zieleni. Świetnym urozmaiceniem i formą edukacji, może okazać się wspólne planowanie trasy i nawigowanie na podstawie tradycyjnej mapy.

W Krakowie nie brakuje również innych atrakcji - na terenie miasta funkcjonują m. in. aquapark, parki rozrywki dla dzieci i dorosłych, zoo oraz wszechobecni animatorzy czy uliczni artyści, którzy angażują uwagę i potrafią wywołać uśmiech na twarzy każdego malucha.

Decydując się na wybór konkretnego hotelu warto zwrócić uwagę na udogodnienia, które oferuje. Znajdujące się na terenie obiektu – basen, plac zabaw, plenerowa siłownia, sala gier – to elementy, dzięki którym wakacje z dzieckiem w Krakowie na pewno będą pełniejsze i jeszcze bardziej udane.

Atrakcje w Krakowie - co warto zobaczyć

Jeśli podczas urlopu nastawiasz się na odwiedzenie jedynie najważniejszych krakowskich zabytków przygotuj się na intensywne zwiedzanie - ich lista jest naprawdę imponująca. Nie sposób ominąć Starego Rynku – jednego z największych i najpiękniejszych w całej Europie, na którym znajdują się m. in. zabytkowe Sukiennice, gdzie można kupić różne lokalne pamiątki.

Wśród obowiązkowych pozycji do zwiedzania, jest też Kościół Mariacki, w którym podziwiać można słynny ołtarz Wita Stwosza, a o każdej pełnej godzinie wysłuchać hejnału z wieży mariackiej. Obiekty te w połączeniu z Wawelem (Zamek Królewski) – to główne symbole Krakowa, które koniecznie powinny znaleźć się na mapie zwiedzania każdego urlopowicza.

Warto udać się także na Kazimierz – do historycznej dzielnicy miasta, gdzie można zobaczyć piękne kościoły, synagogi oraz zapoznać się z architekturą i kulturą żydowską. Z kolei na Podgórzu można przekroczyć progi Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej, jak również z odwiedzić fabrykę Oscara Schindlera. W mieście swoją działalność prowadzi ponadto wiele instytucji o statusie narodowym, w tym duża liczba różnotematycznych muzeów - np. Muzeum Narodowe.

Aby umilić czas dzieciom, warto pojawić się pod Smoczą Jamą, której „właściciel” co kilka minut zieje prawdziwym ogniem. Mnóstwo atrakcji i emocji może przynieść wizyta w ogrodzie zoologicznym, żeby zobaczyć np. karmienie zwierząt albo szaleństwo w jednym z największym w Europie parków wodnych.

Dzieci zachwycone będą też odwiedzinami w Muzeum Iluzji, Muzeum Obwarzanka (warsztaty samodzielnego wykonania i pieczenia krakowskiego przysmaku) oraz w Ogrodzie Doświadczeń (interaktywne doświadczenia fizyczne na świeżym powietrzu). Do spacerów, jazdy na rowerze lub na rolkach idealnie nadają się natomiast trakty wzdłuż Wisły, Park Jordana, Planty czy krakowskie Błonia.

Kraków – pogoda i temperatura

W sezonie letnim, czyli od czerwca do sierpnia, pogoda w Krakowie sprzyja temu, aby złapać piękną opaleniznę podczas zwiedzania kolejnych atrakcji Krakowa - średnia temperatura w trakcie miesiąca to 20-23 st. C. Kwiecień, maj, wrzesień i październik to idealna pora na spacery, bowiem termometry wskazują wówczas 12-17 st. C.

Średnia temperatura nocna w sezonie wakacyjnym – oscyluje w granicach 11-14 st. C, co stwarza przyjazne warunki do czerpania z magii Krakowa pełnymi garściami także podczas wieczornych przechadzek.