Wczasy Mykonos

Znaleziono 81 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Przed podróżą

Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Mykonos jest jedną z częściej odwiedzanych wysp greckich, należy do archipelagu Cyklady. To miejsce idealne dla miłośników żeglarstwa i sportów wodnych, ze względu na wiejące tu silne wiatry. Wyspa ma długą i bogatą tradycję żeglarską, istnieje tu nawet Muzeum Marynistyczne posiadające sporą kolekcję modeli żaglowców, zarówno starożytnych jak i współczesnych oraz skarbów wydobytych z dna morza i przedmiotów znalezionych na starych żaglowcach.

Oferta noclegowa na Mykonos jest bardzo bogata możemy wybierać między najbardziej eksluzywnymi hotelami, przez te bardziej kameralne. Większość hoteli usytuowanych na wybrzeżu posiada baseny, restauracje na powietrzu i wszelkie udogodnienia, które z pewnością pozwolą nam miło i wygodnie spędzić urlop.

Mykonos to stolica wyspy i uroczy port pełen kolorowych łódek i luksusowych jachtów. To tutaj znajduje się stara dzielnica nazywana Wenecją, gdzie możemy obejrzeć zabytkowe, średniowieczne domy. Będąc w Mykonos koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Archeologiczne oraz znajdujące się w niedalekiej odległości od miasta starożytne grobowce.

Miasteczko zbudowane w typowo śródziemnomorskim stylu białe domki z czerwonymi dachami, ozdobione kwiatami okiennice, wąskie, kręte uliczki i mnóstwo romantycznych zakątków, a wszystko to w otoczeniu starożytnych zabytków. Ciekawym zjawiskiem są pelikany, które zachowują się podobnie jak polskie gołębie nie boją się ludzi i chętnie korzystają z rzucanego przez turystów jedzenia.

Odwiedzając Horę, nie można zapomnieć o wizycie w Cerkwii Paraportiani, w której mieści się muzeum. Warto też dotrzeć do położonej u stóp wzgórza osady Ano Mera - na szczycie góry znajduje się słynny klasztor Panagia Tourliani. Dobrze się tam wybrać w sierpniu, gdyż w tym właśnie miesiącu obchodzone są różne święta i odpusty.