Wczasy Słoneczny Brzeg

Przed podróżą

Do Bułgarii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.
W Bułgarii dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Bułgarii do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to największy, tonący w zieleni bułgarski kurort ze świetnie rozwiniętą bazą gastronomiczną i noclegową. Piękne, malowniczo położone plaże co roku przyciągają miliony wielbicieli słońca i dobrej zabawy z całego świata.

Wycieczki do Słonecznego Brzegu

Słoneczny brzeg to najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa Bułgarii. Budowa kurortu rozpoczęła się w 1958 roku – projektowany był z myślą o najbardziej zamożnych i wymagających turystach. Od lat cieszy się niegasnącą popularnością, którą zawdzięcza nie tylko malowniczemu położeniu, ale też niezwykle rozwiniętej bazie hotelowej i gastronomicznej. Kilkaset najlepszych hoteli, restauracji, dyskotek i nocnych klubów zapewnia turystom moc niezapomnianych wrażeń przez całą dobę.

Wspaniałe wakacje w tym największym bułgarskim kurorcie możesz zarezerwować wybierając jedną z ofert z kategorii Słoneczny Brzeg Last Minute lub rezerwując wczasy z wyprzedzeniem - Słoneczny Brzeg First Deal. W obu wersjach czekają na Ciebie zarówno propozycje wypoczynku Słoneczny Brzeg All Inclusive z pełnym wyżywieniem, napojami bezalkoholowymi i alkoholowymi, opieką rezydenta jak i opcje wyłącznie ze śniadaniami, śniadaniami i obiadokolacjami lub bez wyżywienia.

Kiedy jechać do Słonecznego Brzegu

Najlepszy czas na wypoczynek w Słonecznym Brzegu to okres od wiosny do wczesnej jesieni. W maju, wrześniu i październiku - temperatury w Słonecznym Brzegu wynoszą około 20 stopni - jest więc przyjemnie ciepło, ale nie upalnie. To doskonały czas na relaks połączony ze zwiedzaniem.

W szczycie sezonu wypoczynkowego - w czerwcu, lipcu i sierpniu - Słoneczny Brzeg zamienia się w turystyczne centrum Bułgarii. Wysokie temperatury powietrza i wody - około 25 stopni Celsjusza, piękne piaszczyste plaże i beztroska wakacyjna atmosfera przyciągają w tym okresie tysiące turystów z całego świata.

Atrakcje w Słonecznym Brzegu - co warto zobaczyć

Kurort od północy osłania pasmo Gór Bałkańskich. Takie położenie, między górami a urokliwą zatoką gwarantuje piękne widoki, które zaspokoją nawet największego estetę. Atutem miejscowości jest także jej lokalizacja i dobre połączenie z kurortami takimi jak Burgas i Pomorie.

Piaszczysta plaża długości 8 km i szerokości nawet 100 metrów oraz wydmowy krajobraz to idealne warunki do słonecznego wypoczynku. Dzięki łagodnie opadającemu brzegowi, rynnom wodnym, licznym placom zabaw i restauracjom serwującym menu dla najmłodszych jest to miejsce szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi. Najmłodsi będą zachwyceni szalejąc na tutejszych placach zabaw, pluskając się w dziecięcych basenach i odwiedzając z rodzicami salony gier.

Kiedy będziemy mieli już dość plaż, możemy wybrać się na zakupy do centrum handlowego albo na bazar - skarbnicę bułgarskiej tradycji. Tutejsi handlarze oferują miejscowe przysmaki, domowe wina, haftowane obrusy oraz szereg ciekawych pamiątek z pobytu.

Również miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu szereg możliwości i bogatą ofertę sportów wodnych. Nie brak też atrakcji życia nocnego bary, puby, dyskoteki. A wszystkiemu towarzyszy słońce w ciągu dnia i wspaniała atmosfera w nocy. Za czystość i ochronę środowiska Słoneczny Brzeg otrzymał prestiżową odznakę Błękitnej Flagi.

Słoneczny Brzeg - pogoda i temperatura

15 słonecznych godzin w ciągu dnia, niewielkie prawdopodobieństwo opadów i temperatury sięgające 30 stopni Celsjusza - taka pogoda w Słonecznym Brzegu czeka na wszystkich, którzy odwiedzą kurort w szczycie sezonu - w czerwcu, lipcu i sierpniu. Wiosną i jesienią średnie temperatury wynoszą około 16-17 stopni Celsjusza.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź