Wczasy Tunis

Oferty
O mieście
Przed podróżą
FAQ

Nie znaleźliśmy ofert, które spełniają wszystkie wybrane kryteria.

Ale nie martw się! Mamy dla Ciebie oferty z terminem wyjazdu od 11 lipca 2024, z datą powrotu do 11 sierpnia 2025, dla 2 osób dorosłych. Możesz też zmienić lub usunąć niektóre filtry i spróbować ponownie.

Znaleziono 1 ofertę spełniającą kryteria

Sortuj od

Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych

Tunis

O mieście
Przed podróżą
Tunis, stolica pełna kontrastów: od tętniącej życiem Mediny po nowoczesną ulicę Avenue Habib Bourguiba. Bogactwo kultury, bliskość Kartaginy i luksusowe hotele czekają na podróżników. Odkryj tę perłę Tunezji.

Wakacje i wycieczki do TunisMagiczna podróż w serce północnej Afryki czeka na tych, którzy postanowią odkryć uroki Tunis. Nadmorski klimat i ciepło śródziemnomorskie zapewniają idealne warunki do wypoczynku niemal przez cały rok. Miasto kusi nie tylko wspaniałą historią, ale i nowoczesnością, oferując zarówno spokój, jak i mnóstwo atrakcji dla spragnionych przygód turystów. Dla turystów dostępne są różne rodzaje noclegów - od nowoczesnych, luksusowych hoteli po urokliwe pokoje gościnne w zabytkowej medynie. Bliskość głównego portu lotniczego w Tunisie sprawia, że jest to miejsce łatwo dostępne dla podróżników z różnych stron świata.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

KrajTunezja
RegionTunis
JęzykArabski
WalutaDinar tunezyjski

PASZPORTY I WIZY

Paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od daty planowego opuszczenia Tunezji. Wjazd do Tunezji powinien nastąpić na podstawie paszportu nie budzącego wątpliwości, co do jego autentyczności. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczęcie mogą spowodować uciążliwą procedurę wyjaśniającą lub cofnięcie z granicy.
Obywatele polscy udający się do Tunezji są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni (od 8 sierpnia 2009 r.).

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje w Tunis i znajdź potrzebne informacje.

Co zobaczyć w Tunis?

  • Medyna w Tunisie - znana z labiryntu wąskich uliczek i kolorowych bazarków, - medyna to idealne miejsce na odkrywanie autentycznej kultury.
  • Muzeum Bardo - skarbnica rzymskich mozaik i innych archeologicznych skarbów, co czyni je doskonałym miejscem dla miłośników historii i sztuki.
  • Bab El Bahr (Brama Morza) - to historyczna brama miejska, która jest ikonicznym symbolem miasta.
  • Willa Carthage - to miejsce, w którym można poznać historię starożytnego Kartaginy.
  • Hammamet - urokliwe nadmorskie miasto, słynące z pięknych plaż i klimatycznych uliczek, idealne na relaks nad morzem i odkrywanie lokalnej kultury.
  • Wodne sporty - tuniskie wybrzeże Morza Śródziemnego to raj dla miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing i nurkowanie.
  • Kulinarne doznania - medyna w Tunisie oferuje mnóstwo restauracji, w których można spróbować tradycyjnych potraw, takich jak kuskus, tagine i mezze.
  • Targi suwenirów - bazary oferują tradycyjne wyroby rękodzielnicze, biżuterię i pamiątki, które można zabrać ze sobą jako pamiątki z Tunezji.

Gdzie leży Tunis?

Tunis to stolica i największe miasto Tunezji, położone w północnej części kraju nad Morzem Śródziemnym. Miejsce to jest idealnie zlokalizowane jako baza wypadowa do eksplorowania bogatych zabytków kraju, takich jak Kartagina czy pustynia Sahara. Port lotniczy Tunis-Carthage obsługuje połączenia z wieloma miastami na świecie, stanowiąc główną bramę do Tunezji dla większości turystów.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź