Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRosjaMoskwaMongolia Rosja z Bajkałem i przelotem nad pustynią Gobi

Mongolia Rosja z Bajkałem i przelotem nad pustynią Gobi

Kod oferty: WAK564833

Dostępne pokoje

2 osobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

346
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

12.06.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
13.06.2021 Niedziela
ULNUlan Bator

Powrót

26.06.2021 Sobota
IKTIrkuck
26.06.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK564833Organizator: Prestige Tours

//bd

Rosja/Irkuck

Tytuł wycieczki

MONGOLIA ROSJA z Bajkałem i przelotem na pustynię Gobi 15 lub 18 DNI Opcjonalnie MOSKWA I OKOLICE

Główne atrakcje

• Gobi - pustynia, jakich mało

• Piękny Bajkał z Wyspą Olchon

• Przejazd fragmentami Kolei Transsyberyjskiej

• Buriacja - buddyzm i starowiercy

• Ułan Bator i okolice

• Moskwa i Siergijew Posad

O wycieczce

Bajkał - najgłębsze jezioro świata, Kolej Transsyberyjska i mongolskie stepy poruszają wyobraźnię. W Rosji zobaczymy nie tylko Syberyjskie Morze", jak nazywany jest Bajkał, ale odwiedzimy też Buriację - region, któremu kulturowo bliżej jest do Mongolii niż do Rosji. Mongolia to kraj wielkich przestrzeni, jeden z najrzadziej zaludnionych rejonów świata. Mongołowie swe tradycje wywodzą wprost od Czyngis Chana, więc szczególną miłością darzą konie, broń i walkę. Jest to też naród, który wraca do korzeni buddyjskich. Będąc w Mongolii nie można ominąć Pustyni Gobi, jak twierdzą znawcy, najpiękniejszej z pustyń świata. Spędzimy tam dwie noce w prawdziwych jurtach. Są to jednak jurty cywilizowane", wyposażone w łóżka, pościel, a zimne noce wstawia się tam nawet piecyki zwane niegdyś u nas kozami". Opcjonalnie proponujemy odwiedziny wielkiej i nieco zwariowanej Moskwy oraz pięknego Siergijew Posad, serca Rosji.

Program wycieczki

DZIEŃ 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym. Wylot z przesiadką do UłanBator.

DZIEŃ 2

Ułan Bator

Przylot do Ułan Bator i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzamy mongolską stolicę, która jest jedynym wielkim miastem kraju. Spacerujemy przez ogromny plac Czyngis Chana, wokół którego rozmieszczone są najważniejsze gmachy. Widzimy też pomnik Czyngis Chana i Suchebatara - bohatera rewolucji. Następnie zwiedzamy pałac ostatniego buddyjskiego władcy Mongolii - Bogdo Gegeena. W latach komunizmu zburzono i spalono setki zabytkowych budynków w Mongolii i przetrwały tylko nieliczne.

Widzimy też buddyjski klasztor Gandan, który był jedynym czynnym klasztorem w kraju do 1990 roku. Wyjazd na Zaisan Memorial, z którego roztacza się wspaniała panorama otoczonego wzgórzami miasta. Wieczorem kolacja składająca się ze specjałów kuchni mongolskiej, opartej na różnych rodzajach bardzo smacznego mięsa. Nocleg w hotelu w centrum Ułan Bator.

DZIEŃ 3

Pustynia Gobi

Przejazd na lotnisko i lot do miasteczka Dalanzadgad, stolicy ajmaku (mongolskiego województwa) południowogobijskiego, który graniczy z Chinami. Dalsza podróż przebiega samochodami terenowymi. Ruszamy przez Gobi, pustynię bardzo urozmaiconą i ciekawą. Dojazd do tzw. śpiewających piasków Khongor z najwyższymi w Mongolii wydmami. Ich wysokość dochodzi do kilkudziesięciu metrów, a ze szczytów rozciąga się wspaniała panorama pustyni Gobi, o czym przekonamy się naocznie. O zachodzie słońca Gobi przybiera szczególnie piękne kolory. Kolacja. Nocleg w hotelu jurtowym" na Gobi (jurty dla turystów wyposażona w łóżka z pościelą).

DZIEŃ 4

Bayanzag

Tego dnia spotkamy ludzi pustyni - prawdziwych nomadów, gdzie będzie można podejrzeć tradycyjny sposób życia tych nawykłych do wędrówek ludzi. Odważniejsi mogą spróbować kumysu lub innych specjałów". Chętni zasiądą na jednego z baktrianów - dwugarbnych wielbłądów. W planie mamy też pieszą wycieczkę do rysunków naskalnych, które w suchym klimacie przetrwały w idealnym stanie tysiące lat. Obiad. Przejazd do Bayanzag - Płonących Klifów, gdzie amerykański badacz Roy Chapman Andrews (pierwowzór Indiany Jones'a) odnalazł ponad sto lat temu największe szkielety dinozaurów. Kolacja i nocleg w hotelu jurtowym".

DZIEŃ 5

Gurvan Saikhan

Rano wyruszamy w góry Saikhan, których najwyższy szczyt osiąga 2825m n.p.m. Celem wyprawy jest kolejny park narodowy Gobi Gurvan Saikhan i kanion Jolin Am (Kanion Sępów). Spacer kanionem przyniesie wiele wrażeń estetycznych. W tym dniu mamy też szansę ujrzeć wiele ciekawych ptaków i innych zwierząt. Chętni za dodatkową opłatą mają możliwość przejażdżki na niewielkich, mongolskich konikach. Obiad. Po przeżyciach związanych z górskimi krajobrazami kierujemy się na nocleg do hotelu w Dalanzadgad.

DZIEŃ 6

Ułan Bator

Przejazd na lotnisko i wylot do Ułan Bator. Prosto z lotniska jedziemy podziwiać ogromny pomnik Czyngis Chana, największy konny pomnik świata, który stoi w ważnym dla historii kraju miejscu. Po powrocie do Ułan Bator czas na ostatnie zakupy i spacery po mieście. Tego dnia czeka nas jeszcze folklorystyczny koncert. Nocleg w Ułan Bator.

DZIEŃ 7

Przejazd Pociągiem Kolei Transsyberyjskiej

Do południa czas wolny w Ułan Bator. Spacerujemy po głównym placu i przyległych ulicach mając okazję do ostatnich fotografii. Zaglądamy na Plac Beatlesów, miejsce spotkań młodych mieszkańców miasta. Przejazd na stację kolejową i wyjazd do Ułan Ude w Rosji. Trasa wciąż biegnie odnogą Kolei Transsyberyjskiej poprowadzonej z Moskwy przez Ułan Bator aż do Pekinu. Długi postój pociągu na granicy. W Rosji wjedziemy w granice Republiki Buriacji - jednej z półautonomicznych rosyjskich republik, gdzie znaczącą grupą etniczną są należący do narodów mongolskich Buriaci. Nocleg w pociągu (miejsca do leżenia, przedziały 4-osobowe).

DZIEŃ 8

Ułan Ude

Rano przyjazd do Ułan Ude, stolicy Buriacji. Zwiedzanie miasta założonego w 1666 roku przez Kozaków, w którym mieszały się wpływy rosyjskie, mongolskie i chińskie. Spacerujemy po centrum miasta oglądając sobór Odigitrijewski i inne budowle. Znajdziemy się też na Placu Sowietów. Ciekawostką jest tutaj największa na świecie głowa Lenina, która przypomina nam o minionych czasach. Nocleg w Ułan Ude.

DZIEŃ 9

Ułan Ude

Wyjazd do pobliskiego Iwolginska - centrum buddyjskiego. To dynamicznie rozwijający się ośrodek buddyzmu i centrum nauczania. Popołudnie spędzamy na wsi u rosyjskich starowierców. Ludzie ci byli prześladowani w Rosji i schronili się do Polski, gdzie mieszkali niemal sto lat. Po rozbiorach trafili znów pod władzę cara i zostali zesłani właśnie do Buriacji. Poznajemy tradycję i muzykę starowierców. Kolacja u starowierców, wieczorem powrót do Ułan Ude i nocleg.

DZIEŃ 10

Przejazd Pociągiem Kolei Transsyberyjskiej

Przejazd na stacje kolejową i dalsza podróż pociągiem do Irkucka (ok. 8 h). Czeka nas kolejna podróż fragmentem Kolei Transsyberyjskiej. Tego dnia po raz pierwszy zobaczymy Bajkał - najgłębsze jezioro na świecie. Linia kolejowa została poprowadzona południowymi brzegami Bajkału. Po drodze otwiera nam się widok na jezioro. Dojazd do Irkucka, przejazd do hotelu i nocleg w mieście.

DZIEŃ 11

Talcy I Listwianka

Wycieczka do Talcy - zwiedzanie Muzeum Budownictwa Drewnianego Ludów Bajkału. Przeniesiono tu wiele bardzo ciekawych budowli łącznie z całymi gospodarstwami. Następnie jedziemy do Listwianki, popularnej miejscowości położonej bezpośrednio nad Bajkałem. Zaglądamy tu na lokalny targ. Powrót do Irkucka i nocleg.

DZIEŃ 12

Wyspa Olchon

Wyjeżdżamy z Irkucka i podróżujemy kilka godzin przez tajgę zatrzymując się pod drodze. Dojazd do Bajkału. Promem przeprawiamy się na wyspę Olchon. To największa wyspa na Bajkale, Buriaci czczą tu wiele świętych miejsc, a miejsce słynie z unikatowego piękna. Dojeżdżamy do miejscowości Chużyr. Odwiedzimy tu m.in świętą skałę zwaną Szamanka. Kolacja. Nocleg w pensjonacie w Chużyr.

DZIEŃ 13

Wyspa Olchon

Wycieczka po wyspie Olchon. Zetkniemy się tutaj ze świętymi miejscami wciąż obecnego szamanizmu. Przejedziemy przez wioskę Pieszczenaja, w której po wojnie znajdował się obóz dla więźniów. Docieramy aż na północny kraniec wyspy, gdzie stojąc na stromych klifach Przylądka Choboj będziemy mogli podziwiać jezioro Bajkał w pełnej krasie. Jeżeli będzie dobra widoczność uda nam się dojrzeć półwysep Święty Nos oraz góry po drugiej stronie Małego Morza". Podczas wycieczki degustacja na łonie przyrody uchy, rosyjskiej zupy rybnej. Kolacja i nocleg w Chużyr.

DZIEŃ 14

Irkuck

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Irkucka, przeprawa na stały ląd i przejazd do miasta. Objazd Irkucka - Plac Kirowa, Cerkiew Zbawiciela, Sobór Objawienia Pańskiego. Kolacja w lokalnej restauracji - kuchniarosyjska. Nocleg w Irkucku.

DZIEŃ 15

Przylot Do Polski

Rano przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

DZIEŃ 15

Moskwa

Przedłużenie O Zwiedzanie Moskwy I Okolic

Przylot do Moskwy. Jeszcze tego samego dnia (wykorzystujemy długi dzień spowodowany różnicą czasu) zwiedzanie Placu Czerwonego i Soboru Błogosławionego Wasyla. Pod wieczór spacer po Arbacie, głównym deptaku i słynnej ulicy bogatej w życie artystyczne. Nocleg w Moskwie.

DZIEŃ 16

Siergijew Posad

Wycieczka poza Moskwę - przejazd do Siergijew Posad - jednego z najważniejszych ośrodków prawosławia. Zwiedzanie kompleksu ławry Troicko-Siergijewskiej, soboru Uśpienskiego, grobu cara Borysa Godunowa, kaplicy Nastudziennej, skarbca. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 17

Kreml

Zwiedzanie Kremla, widzimy tam m.in. największy dzwon świata i słynną armatę carpuszkę". Po południu czas wolny do własnego wykorzystania. Wieczorem kolacja z typową rosyjską kuchnią w lokalnej restauracji. Oczywiście nie zabraknie przy tej okazji dobrze schłodzonej wódki. Nocleg w Moskwie.

DZIEŃ 18

Przylot Do Polski

Przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy. Przylot na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., przejazdy (wynajęte mikrobusy, pociągi, prom, auta terenowe na pustyni Gobi); noclegi w pokojach 2-os. - hotele 4 lub 3, dwa noclegi w jurtach przystosowanych dla turystów (łóżka z pościelą, wspólne łazienki), pensjonat na wyspie Olchon (możliwe wspólne łazienki), 1 nocleg w pociągu (miejsca do leżenia, przedziały 4 osobowe), śniadania w hotelach, pozostałe wyżywienie wg programu (łącznie 10 posiłków nie licząc Moskwy), koszty wstępów, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; inne opłaty administracyjne, lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, opieka polskiego pilota na całej trasie (poza przedłużeniem o Moskwę).

Cena nie obejmuje

Ewentualna dopłata do opcji Moskwa i okolice", obowiązkowa opłata 800 USD płatna w krajach docelowych zawierająca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków, koszt wiz i pośrednictwa (Mongolia i Rosja) - 770 PLN (płatne wraz z III ratą), zwyczajowe napiwki (ok. 60 USD), dopłata do pok. 1-osobowego 630 USD/os. (z przedłużeniem o Moskwę 790 USD/os).

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 18 osób. Uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 4 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy, w tym 2 strony obok siebie. Biuro pośredniczy w uzyskiwaniu wizy do Federacji Rosyjskiej oraz do Mongolii. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Paszporty

Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Federacji Rosyjskiej.

Wizy

Wjazd do Federacji Rosyjskiej odbywa się na podstawie ważnej wizy. Warunki otrzymania wiz zostały określone w Umowie między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej.
Zgodnie z obowiązującym prawem migracyjnym, z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Sankt Petersburgu na promach, posiadających zezwolenie na wykonywanie przewozów pasażerskich lub na statkach wycieczkowych. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki (dotyczy tylko turystów przybywających do Rosji na promach). Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Po wyjściu na ląd, uczestnicy wycieczek mogą przebywać tylko w miejscach wskazanych w programie.

Szczepienia, służba zdrowia

Zalecane są szczepienia przeciwko dyfterytowi, tężcowi, gruźlicy, żółtaczce typu A i B oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na teren Federacji Rosyjskiej.
- Nie dotyczy to obywateli rosyjskiego Fed;
- Nie dotyczy to akredytowanych lub mianowanych pracowników misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych, organizacji międzynarodowych zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej i członków ich rodzin;
- Nie dotyczy to załogi lotniczej;
- Nie dotyczy to członków oficjalnych delegacji;
- Nie dotyczy to podróżnych z wizami dyplomatycznymi, biznesowymi lub zwykłymi wydanymi w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, a także wizami wydanymi na podstawie specjalnej decyzji rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
- Nie dotyczy to pasażerów z krajów bezwizowych przylatujących w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, posiadających kopie aktu zgonu, a także dokument potwierdzający stosunki rodzinne;
- Nie dotyczy to pasażerów będących członkami rodziny (małżonków, rodziców, dzieci, rodziców adopcyjnych, adoptowanych), opiekunów i powierników obywateli Federacji Rosyjskiej, Pod warunkiem przedstawienia kopii dokumentu potwierdzającego status związku;
- Nie dotyczy to pasażerów przebywających na stałe w Federacji Rosyjskiej, a także tranzytujących przez lotniska bez wjazdu do Federacji Rosyjskiej
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00