Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Pałac Staniszów

Last minute
Kod oferty: WAK613940

Dodatkowe opcje

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opis oferty

Region: SudetyOrganizator: Tourist PolskaKod oferty: WAK613940

Kraj

Polska Wczasy

Program

Oferta RQ - (oferta na zapytanie)

Jelenia Góra to piękne miasto położone w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej, malowniczej Kotlinie Jeleniogórskiej. Od zachodu otaczają ją Góry Izerskie od północy Góry Kaczawskie, od wschodu Rudawy Janowickie, a od południa najwyższe pasmo Sudetów - Karkonosze. Jelenia Góra jest bardzo interesującym miejscem za sprawą długiej historii, rozpoczętej w 1108 roku, której pozostałościami są liczne zabytki architektoniczne porozrzucane po mieście, reprezentujące wszystkie style łącznie z gotykiem. Dziś w granicach Jeleniej Góry leżą atrakcyjne tereny, kiedyś samodzielne miejscowości jak Cieplice Zdrój, Sobieszów, Maciejowa czy Goduszyn, kryjące pałace, parki zdrojowe i wiele innych atrakcji turystycznych to duże atuty Jeleniej Góry, to idealne miejsce dla kuracjuszy i turystów szukających spokoju w pięknej okolicy, tym bardziej że z Parków roztacza się wspaniały widok na Karkonosze.

Zakwaterowanie

Pałac Staniszów położony w bezpośrednim sąsiedztwie Karpacza i Szklarskiej Poręby oraz tylko 7km od centrum Jeleniej Góry, jest jednym z zabytkowych obiektów w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Dzięki swojemu położeniu stanowi doskonały punkt wypadowy do zwiedzania okolicznych zabytków i atrakcji Kotliny Jeleniogórskiej, a także uprawiania sportów zimowych oraz turystyki pieszej. Późnobarokowa, dwukondygnacyjna budowla z końca XVIII wieku założona została na planie prostokąta. W połowie XIX wieku do głównego korpusu dobudowano dwa skrzydła otwierające się na wewnętrzny ogród w stylu francuskim, którego zamknięcie stanowi klasycystyczny "Dom Kawalera" zwieńczony małą wieżą z dzwonnicą i zegarem. Historyczny charakter wnętrz, obrazy, stylowe meble, angielskie tkaniny, dywany, zachowane elementy snycerki (parkiety, boazerie) oraz kamieniarki (kominki, posadzki) tworzą niezwykły klimat dawnej siedziby arystokratycznej.

Obiekt dysponuje 43 pokojami hotelowymi, dwuosobowymi, z możliwością pojedynczego wykorzystania (5 spośród prezentowanych pokoi to apartamenty). Każdy z pokoi charakteryzuje się indywidualnym wystrojem wnętrza dopasowanym - w zależności od położenia - do charakteru miesięcy, żywiołów, kolorów, pór roku oraz znaków zodiaku. Tak różnorodne podejście do aranżacji wnętrz sprawi, iż każdy z Państwa znajdzie swój ulubiony pokój, niezależnie od pory roku i zodiakalnych sympatii. Wszystkie pokoje dysponują łazienką z prysznicem lub wanną i suszarką do włosów. Z wielu z nich rozciąga się widok na XIX-wieczny park angielski. Niektóre pokoje obejmują część wypoczynkową. Urozmaicone śniadanie, wliczone w cenę noclegu, serwowane jest codziennie w formie bufetu w pałacowej restauracji. W lobby i pokojach hotelowych umieściliśmy bezpłatne, bezprzewodowe łącze internetowe.

Każdy z pokoi charakteryzuje się stylowym wystrojem wnętrza i indywidualnym charakterem dopasowanym do atmosfery każdego znaku zodiaku lub koloru. Pokoje Standard zlokalizowane są na II piętrze w Pałacu oraz w Domu Kawalera. Reprezentacyjne pomieszczenia pierwszego oraz drugiego piętra zostały zaadaptowane na pokoje gościnne kategorii deluxe. Ich wystrój odpowiada charakterowi, każdego kolejnego miesiąca (I piętro Pałacu), trzem znakom zodiaku (II piętro Pałacu) oraz żywiołów i kontynentów (Budynek SPA, I i II piętro).

Do dyspozycji Gości są także dwa apartamenty znajdujące się w Pałacu (Wodnik oraz Maj), jeden w Domu Kawalera (Apartament w Bramie) oraz dwa apartamenty w budynku SPA (Ogień i Ziemia). Luksusowy 90-metrowy Apartament 4 Pory Roku z przestronnym pokojem dziennym z kominkiem oraz dużą sypialnią, położony jest przy recepcji i restauracji.

Sala Lustrzana, Sala Kominkowa, Biblioteczka, Galeria, pomieszczania baru i kawiarni oraz tarasy różane pozwolą cieszyć się naszą kuchnią w niezwykłym otoczeniu. Restauracja Pałacu Staniszów to nie tylko wyjątkowe dania, ale również historyczne wnętrza, wysokiej klasy zastawa stołowa oraz niewymuszona atmosfera. Wszystko to sprawi, że pobyt w Restauracji będzie ucztą dla ciała i duszy.

SPA Pałacu Staniszów opiera się na holistycznej koncepcji. Ważnymi jego częściami jest zespół terapeutów SPA, otoczenia pałacowe gabinetów oraz liczne propozycje zabiegów dla gości. W naszym wyjątkowym hotelu goście mogą odpocząć od codzienności i odnaleźć spokój i ukojenie.

Do dyspozycji gości

Centrum SPA

Kryty basen

Sauna i jacuzzi

Bezprzewodowy internet

Restauracja

Przypałacowy park

Parking

Uwagi praktyczne

• Turnusy 7-dniowe i dłuższe z wyżywieniem rozpoczynają się śniadaniem 2 dnia i kończą śniadaniem.

• Doba hotelowa od godziny 17.00 do godziny 10.00 (w dniu wyjazdu pokój należy opuścić do godziny 10.00).

• Pobyty 7 dniowe odbywają się od soboty do soboty

• Pobyt dzieci w wieku 0-3 lat (z rocznika 2017 i młodsze, decyduje rok urodzenia) – bez oddzielnego miejsca do spania i bez wyżywienia.

• Dostawka – dodatkowe miejsce do spania w postaci dostawki hotelowej, wysuwanego tapczanu, rozkładanego fotela, rozkładanego łóżka z materacem.

• Wspólne spanie – dodatkowa osoba w pokoju, korzystająca wspólnie z inną osobą z podstawowego miejsca noclegowego (wersalka, łóżko małżeńskie 140 cm, kanapa i sofa rozkładana).

• Prezentowane na stronie internetowej zdjęcia pokoi są zdjęciami przykładowymi. Oznacza to, że nie każdy pokój w ośrodku wygląda identycznie jak prezentowany na zdjęciu.

• W obiekcie dostępne jest WIFI (w pokojach lub w holu recepcji).

• Na miejscu pobierana jest meldunkowa opłata klimatyczna i opłata za parking.

• Usługi dodatkowe typu; wypożyczalnia rowerów, sprzętu wodnego / narciarskiego, korty tenisowe i inne – cenniki dostępne w recepcji obiektów.

• Ceny zawierają podatek VAT.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 5 ust. 2 do niniejszej usługi turystycznej nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Cena zawiera

Cena zawiera

• noclegi w pokoju 2 osobowym przy zakwaterowaniu 2 osób

• wyżywienie opcja BB - śniadania (jesli w obiekcie przebywa mniej niż 10 osób posiłki serwowane)

• ubezpieczenie NNW (TUIR AXA S. A. - 5000 PLN)

Cena nie zawiera

Cena nie zawiera

• opłaty klimatycznej - płatnej na miejscu

• dojazdu do obiektu

• opłaty parkingowej

• opieki pilota / rezydenta

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Sobota
15.05.2021

Wykwaterowanie

Sobota
22.05.2021

Pogoda

17°C
5°C
6

Przewodnik

Opis obiektu

Jest to pasmo w Sudetach Środkowych, przy zachodnim obrzeżu Kotliny Kłodzkiej.

Ze względu na unikatową budowę i krajobraz góry należą do największych atrakcji krajoznawczych w Polsce.

Atrakcje turystyczne

BŁĘDNE SKAŁY:
Góry pobudzają wyobraźnię bogactwem skał tworzących labirynty, szczeliny, mosty; przypominających kształtem grzyby, zwierzęta czy ludzi.

Obecność tych fantastycznych tworów, będących efektem działania wiatru i wody, oraz ogromna różnorodność świata fauny i flory sprawiły, że utworzono tu park narodowy.

Warto udać się na spacer wśród Błędnych Skał oraz siąść w Fotelu Liczyrzepy na szczycie Szczelińca.

Błędne Skały - labirynt, którego ściany stanowią kamienne bloki, rozrzucone w nieładzie niczym klocki olbrzymów. Przechadzając się między nimi można rozpoznać Kurzą Stopkę, Końską Nogę czy Skalne Siodło. Skalne Czasze nie odstraszają nikogo, zwłaszcza, że roztacza się z nich wspaniały widok na okolicę.

Szczeliniec Wielki - szczyt, w obrębie którego znajduje się trzypoziomowe "skalne miasto". Powstało tu swoiste, skalne zoo. Zakute w kamień stoją Słoń, Wielbłąd, Wiewiórka. Powierzchnia góry, z daleka płaska jak blat stołu, jest w rzeczywistości gęsto spękana.

Niektóre szczeliny sięgają do 30m w głąb, jak np. Piekło, w którym nawet latem leży śnieg. Na szczycie góry, wznoszącej się 150m nad Karłowem, stoi Fotel Liczyrzepy - legendarnego ducha Sudetów. Prowadzą do niego kamienne schody.

Z PLATFORMY:
Na zboczu Szczelińca jest kilka platform widokowych. Można z nich podziwiać panoramę Gór Stołowych, Gór Kamiennych i Obniżenia Ścinawki.

KARKONOSZE. DO ZOBACZENIA NA SZLAKU:
Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów i regionem o wybitnych walorach turystyczno-krajoznawczych. Główne ośrodki turystyczne i punkty wypadowe wycieczek to Karpacz i Szklarska Poręba.

W Karkonoszach znajduje się wiele oznakowanych szlaków, a liczne schroniska ułatwiają organizowanie wędrówek.

MUFLON NA TURNI:
Na ogół wyrównana budowa Karkonoszy doskonale eksponuje najwyższy szczyt - Śnieżkę. Chłód przynoszą liczne potoki. Wiele z nich spływa wodospadami z pionowych urwisk oraz progów skalnych. Najdłuższy, 300-metrowy ciąg kaskad, tworzy Łomniczka spływająca do Kotła Łomniczki.

Bogaty jest świat przyrody ożywionej. W bezwietrzne wieczory można tu obserwować polujące nietoperze, których naliczono 16 gatunków. Szczególną jednak atrakcją Karkonoszy jest muflon - dzika owca.

Doceniając i chcąc chronić piękno tych gór utworzono Karkonoski Park Narodowy.

KOCIOŁ ŁOMNICZK
Kocioł Łomniczki - najdalej wysunięty na wschód kocioł polodowcowy polskich Karkonoszy. Jego południowe i zachodnie zbocza zajmują gładkie płyty skalne, pomiędzy którymi bujnie rozwijają się liściaste krzewy.

Zbocze południowo-wschodnie pokryte jest ogromnym rumowiskiem schodzącym ze Śnieżki; w dnie - bogata łąka alpejska. Łomniczka, płynąca po zachodniej ścianie kotła, tworzy ciąg malowniczych kaskad - tzw. wodospady Łomniczki. W górnej partii kotła znajduje się symboliczny cmentarz ofiar gór.

WZGÓRZE CHOJNIK
Chojnik to zalesione wzgórze, gdzie występuje interesująca fauna pajęczaków i ptaków. Żyje tu m.in. dzięcioł zielonosiny, muchołówka mała, gołąb siniak.

U podnóża północnego zbocza znajduje się grupa granitowych skałek, tzw. zbójeckie skały i dwie niewielkie jaskinie: Dziurawy Kamień i Zbójecka Grota.

Na szczycie góry widnieją ruiny zamku Chojnik. W części zabudowań zamkowych jest schronisko "Na Zamku Chojnik", a w nim niewielka ekspozycja ukazująca dzieje zamku.

Z wieży zamkowej roztacza się piękna panorama Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich.