Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRejsyPortugalia Duoro

Portugalia Duoro

Rejs

Last minute
Kod oferty: WAK629525
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Zakwaterowanie

01.05.2021 Sobota

Wykwaterowanie

08.05.2021 Sobota

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK629525Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Skosztuj tradycyjnej kuchni portugalskiej, przeżyj niezapomniany rejs przez dolinę rzeki Douro wpisaną na listę UNESCO.

Statki

AmaDouro lub AmaVida

Te luksusowe 106-osobowe statki oferują przestronne kabiny wyposażone w charakterystyczny francuski lub zewnętrzny balkon, restauracje, basen z podgrzewaną wodą, dostęp do Internetu, siłownię, sklep z pamiątkami i wiele innych atrakcji.

KRAJE - PORTUGALIA, HISZPANIA

Rzeki - Douro

Dzień 1

Zaokrętowanie Na Statek - Porto

Zaokrętowanie na statek.

(kolacja)

Dzień 2

PORTO - RÉGUA

Rozpocznij dzień od zwiedzania XVIII-wiecznego Palacio Anadia lub Pałacu Hrabiów, znanego z pięknego wnętrza i barokowego stylu. Wewnątrz domu zobaczysz zabytkowe meble, obrazy i sufit z misternie rzeźbionego drewna.

(śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień 3

RÉGUA - PINHAO

Podróż do malowniczej miejscowosći Lamego, jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w całej Portugalii. Udamy się do Nossa Senhora dos Remédios (Sanktuarium Matki Bożej Odwoławczej). W świątyni znajdują się schody o długości prawie 700 stopni, pięknie udekorowane biało-niebieskimi kafelkami. Kończąc obie wycieczki, będziesz miał okazję skosztować lokalnych tradycyjnych specjałów, takich jak bôlas de Lamego, chleb wypełniony wędzoną szynką; presunto, rodzaj szynki suszonej na sucho; i Espumante, portugalskie wino musujące. Przejazd do Muzeum Pałacu Biskupiego. Po południu rozkoszuj się smakiem słynnego portugalskiego wina vinho do porto, wytwarzanego wyłącznie w Dolinie Douro. Udamy się do lokalnej kwinty, aby doświadczyć degustacji wina porto i rozkoszować się słodkim nektarem tego fascynującego regionu. Powrót na statek.

(śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień 4

VEGA DE TERRÓN, HISZPANIA - SALAMANCA

Przejazd do Salamanki, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zbudowana ze złotego piaskowca Salamanca znana jest jako "żywe muzeum". Podczas wycieczki z przewodnikiem będziemy mieć okazję cofnąć się w czasie do średniowiecza, który obejmuje eleganckie budynki uniwersyteckie miasta, Nową Katedrę oraz intrygująco urządzony Dom Muszli (Casa de las Conchas) i Plaza Mayor. Powrót na statek.

(śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień 5

BARCA D'ALVA

Poświęć trochę czasu na podziwianie piękna rzeki Douro podczas rejsu do Barca d'Alva, gdzie odwiedzisz Castelo Rodrigo, małą ufortyfikowaną wioskę usytuowaną wysoko na wzgórzu, ze stromymi wąskimi uliczkami i fantastycznymi widokami. Możesz także wybrać się na wycieczkę do wioski, jeśli chcesz aktywniej spędzić dzień. Będąc tutaj, skosztuj pysznych lokalnych produktów. Zafunduj sobie ekskluzywną kolację w Quinta da Avessada, gdzie będziesz cieszyć się autentyczną i tradycyjną kuchnią. Quinta da Avessada to także fascynujące interaktywne muzeum upamiętniające historię i kulturę wina w regionie Alto Douro, dzięki czemu będziesz się dobrze bawić, odkrywając wszystkie etapy produkcji wina i kosztując wiele degustacji.

(śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień 6

Entre-os-rios

Entre-os-Rios tłumaczy się "między rzekami", a ta mała wioska znajduje się u zbiegu rzek Tâmega i Douro. Ta spokojna wioska oferuje autentyczny kawałek życia rzeki Douro. Po południu zapraszamy na tradycyjny portugalski lunch z towarzyszami podróży w Entre-os-Rios w lokalnej kwinta - wiejskiej posiadłości - na prawdziwie autentyczne doznania kulinarne. Powrót na statek

(śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień 7

Porto

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po zabytkowej starówce Porto, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczysz katedrę, jeden z najstarszych zabytków w mieście; główny plac, otoczony sklepami i kawiarniami; a także dworzec kolejowy Sao Bento, znany z niebiesko-białych kafelków azulejos przedstawiających sceny z portugalskiej historii. Weź udział w degustacji Porto, najsławniejszego portugalskiego wynalazku w zakresie wina. Dla aktywnych - piesza wycieczka i zwiedzanie starej dzielnicy portowej, przechodząc przez średniowieczne ulice Porto; następnie degustacja wina.

(śniadanie, lunch, kolacja)

Dzień 8

Porto - Wyokrętowanie

Wyokrętowanie ze statku. Zakończenie imprezy

Pakiet lądowy

Możliwość rozszeżenia wycieczki o 3 noce przed rejsem w Lizbonie (dodatkowo płatne)

PAKIET LĄDOWY (PŁATNY DODATKOWO 900 USD/OSOBA)

Dzień 1

Lizbona

Przylot do Lizbony i zakwaterowanie w hotelu.

(kolacja)

Dzień 2

Lizbona

Jedno z najpiękniejszych miast w Europie - Lizbona, rozciąga się na kilku wzgórzach wzdłuż rzeki Tag. Podczas wycieczki z przewodnikiem zobaczysz Belém Tower, ufortyfikowaną 4-piętrową wieżę wykonaną z wapienia i zwiedzisz późnogotycki klasztor Jerónimos, miejsce pochówku wielu portugalskich królów i bohaterów. Przed udaniem się na Pomnik Odkrywców, zbudowany na cześć największych odkrywców morskich w Portugalii, skosztujesz też typowego portugalskiego ciasta Pastéis de Belém. Powrót do hotelu.

(śniadanie)

Dzień 3

Lizbona - Sintra

Wybierz się na poranną wycieczkę do Serra de Sintra, jednej z najpiękniejszych górskich wiosek w Portugalii i ulubionej letniej rezydencji portugalskiej rodziny królewskiej od ponad 500 lat. Lord Byron nazwał ją kiedyś "być może najpiękniejszą wioską w Europie". Wysoko na skalistym szczycie zwiedzisz Pena Palace, cudowny bajkowy zamek z okresu romantyzmu. Powrót do hotelu.

(śniadanie)

Dzień 4

Zaokrętowanie Na Statek - Porto

Przejazd do Tomar i obejrzyj Zamek i Covent Zakonu Chrystusa, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który jest genialnym dziełem architektury z XII-XVI wieku. Kontynuacja podóży do Porto, zaokrętowanie na statek.

(kolacja)

Cena zawiera

7 noclegów na luksusowym statku rejsowym w kabinie deluxe z oknem (kategoria E) - Istnieje możliwość rezerwacji kabin z balkonem (na zapytanie), bezpłatny szybki dostęp do Internetu, filmy, biblioteka muzyczna i z anglojęzycznymi stacjami telewizyjnymi, wykwintne posiłki, w tym nieograniczone i bezpłatne wina, piwo i napoje bezalkoholowe do obiadu i kolacji na pokładzie, nieograniczone wino musujące i świeży sok do śniadania, lokale gastronomiczne, "Sip & Sail" z bezpłatnym winem, piwem i napojami alkoholowymi oraz bezalkoholowymi, powitalny koktajl, kolacja powitalna, kolacja La Chaîne des Rôtisseurs, koktajl kapitański i kolacja galowa, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu na pokładzie, małe grupowe wycieczki z przewodnikiem z różnymi opcjami i poziomami aktywności, w tym łagodne, regularne i aktywne wycieczki piesze, rozrywka na żywo, kolacje tematyczne, bezpłatne rowery i kaski, program Wellness na pokładzie, ćwiczenia sportowe pod okiem trenera, usługi profesjonalnie wyszkolonego Cruise Managera podczas całego rejsu, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę przedstawiciela lokalnego kontrahenta na miejscu, zestaw informacyjny, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 5 zł/osoba, obligatoryjną opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 5 zł/osoba.

Cena nie zawiera

Przelotu na trasie Warszawa - Porto - Warszawa, transferu lotnisko - statek - lotnisko, wydatków własnych, opłat i świadczeń nie ujętych w "cena zawiera", obligatoryjnej opłaty portowej 210 USD/osoba (płatne przy dopłacie), pakietu lądowego w cenie 900 USD/osoba (3 noclegi w Lizbonie w hotelu Intercontinental Lisbon (lub podobnym), w tym wycieczka po mieście, wycieczka do Royal Sintra z wizytą w Pałacu Pena i śniadaniem, przejazd autokarem z hotelu do Porto; transfery między hotelem a statkiem uwzględnione przy zakupie programu rejsowego i lądowego;

Uwagi

1. Podczas rejsu i wycieczek fakultatywnych obowiązującym językiem jest angielski. Brak możliwości oprowadzania w języku polskim.

2. Podano cenę za osobę w wybranej kabinie 2-os.

3. Możliwość rezerwacji kabin w innej kategorii na zapytanie.

4. Dopłata do kabiny 1-os. w zależności od kategorii.

5. Dla dzieci z dwoma dorosłymi osobami w kabinie zniżki. Kalkulacja indywidualna na zapytanie.

6. Możliwość wykupienia rozszerzonego programu zwiedzania przed lub po rejsie z noclegami w hotelu.

7. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od dostępności miejsc na statku.

8. Trasa rejsu może ulec zmianie w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych.

9. Możliwość rezerwacji świadczeń dodatkowych jak przeloty, hotele i transfery, wycieczki fakultatywne (na zapytanie)

10. Ofertę przeliczono wg kursu sprzedaży USD Banku PeKaO SA. Impreza zostanie ostatecznie rozliczona wg aktualnego kursu sprzedaży USD banku PeKaO SA z dnia dopłaty.

11. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-18). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100% wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.

12. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Warunki wjazdowe

COVID-2019

Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu.

Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę.

Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Portugalia

Od godz. 00.00 9 listopada, w ramach panującego na terytorium Republiki Portugalskiej stanu wyjątkowego, obowiązują następujące obostrzenia

1. zakaz wychodzenia na ulice w godzinach 23.00 - 05.00 w dni powszednie oraz w godz. 13.00 - 05.00 w weekendy

2. możliwość realizacji pomiaru temperatury ciała przy wejściu do miejsc pracy, placówek oświatowych, środków transportu, przestrzeni handlowych, kulturalnych i sportowych (w przypadku odmowy poddania się mierzeniu temperatury lub gdy przekracza ona 38oC, możliwa jest odmowa wstępu);

3. możliwość wymogu okazania wyniku testu na COVID-19 w placówkach ochrony zdrowia, budynkach mieszkalnych, placówkach edukacyjnych, przy wjeździe i wyjeździe z terytorium kraju drogą lotniczą lub morską

4. Ponadto do godz. 24.00 23 listopada na terytorium wybranych gmin Portugalii, w tym Lizbony i Porto, obowiązywać będą zaostrzone restrykcje wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. W tym okresie w wyznaczonych gminach obowiązywać będą następujące obostrzenia

5. nakaz pozostawania w domu - z wyjątkiem koniecznych wyjść na zakupy, do szkoły, w celach służbowych, w celu uzyskania świadczeń medycznych lub udzielenia pomocy osobie potrzebującej czy wyprowadzenia psa, a także odwiedzin członków rodziny w instytucjach opiekuńczych, wizyty na poczcie, w banku lub agencji ubezpieczeniowej oraz niezbędnych wyjazdów z terytorium Portugalii kontynentalnej;

6. nakaz zamykania lokali handlowych i usługowych nie później niż o godz. 22.00;

7. nakaz zamykania lokali gastronomicznych nie później niż o godz. 22.30.

Hiszpania

Z dniem 23 listopada 2020 zaczną obowiązywać nowe zasady przy wjeździe do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską

1. Wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać? negatywny wynik testu PCR wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Nie uznawane będą testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Nadal sprawdzane będą kody QR i wykonywany pomiar temperatury ciała.

2. Informacja o wykonaniu testu znajdzie się w formularzu kontroli sanitarnej, po wypełnieniu którego wygeneruje się kod QR. W razie problemów z wypełnieniem formularza elektronicznego honorowana będzie, jak dotychczas, forma papierowa formularza.

3. Wynik testu powinien być w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane - imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

4. Osoby podróżujące tranzytem przez Hiszpanię?, jeśli nie będą opuszczać strefy międzynarodowej, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu.

5. Zarówno kody QR (lub w zastępstwie formularz papierowy) jak i wyniki testu powinny być sprawdzane przez personel przewoźnika przed wejściem na pokład samolotu lub statku.

6. Nowe przepisy obowiązywać będą na całym terytorium Hiszpanii, wliczając Wyspy Kanaryjskie, co oznacza, że dotychczasowe przepisy dotyczące testów obowiązujące na wyspach przy rejestracji w obiektach hotelowych tracą moc.

Uznawany będzie jedynie wynik testu typu PCR (RT-PCR), zrealizowanego 72 godziny przed terminem przyjazdu.

Zaświadczenie w formie papierowej lub cyfrowej (w języku hiszpańskim i/lub angielskim) musi zawierać datę i godzinę badania, dane osobowe pacjenta oraz numer dokumentu (wskazany w formularzy sanitarnym), oznaczenie i dane kontaktowe do ośrodka medycznego wykonującego test oraz wskazanie negatywnego wyniku.

W wyjątkowych sytuacjach, w razie braku możliwości wypełnienia formularza sanitarnego w wersji on-line, podróżujący będą mogli wypełnić go w formie papierowej przed wejściem na pokład. Uwaga, konieczne będzie wtedy dołączenie do formularza oryginału zaświadczenia o wykonaniu testu PCR.

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły