Opinie o biurze Itaka

Itaka

Organizacja na wysokim poziomie, wakacje bez najmniejszych problemów.

Jarosław Lewandowski

Biuro i rezydenci spełniało oczekiwania i wypelniało swoje obowiązki.

Rezydentka nie mówi prawdy jak faktycznie jest. Wybraliśmy się na wycieczkę na kos miała to być najkrótsza wycieczka i taka też wzięliśmy że względu na dziecko ale okazało się że nie wróciliśmy na 17 jak mówiła rezydentka a na 22.W autobusie taki ścisk że masakra nie było za bardzo miejsca, a Pani przewodnik to chyba 1 raz była na takiej wycieczce jedno wiem żadnych wycieczek i nie za takie pieniadze na mieście można było kupić tą samą wycieczkę więcej niż o połowę taniej.

Jarek

Wszystko było zgodnie z opisem. Nie można się raczej do niczego przyczepiać . Myślę ,że na pewno skorzystamy z tego biura.

Barbara

Biuro Itaka spisało się na medal - Pani rezydentka bardzo miła i zawsze pod telefonem ,Organizacja bardzo dobra .Polecam

Tadeusz

Witam wszystkich wczasowiczów. Przechodzę szybko do opisu , NIE POLECAM NIKOMU BIURA ITAKA. Po objazdówce BELLA ITAKA wiem ,że już nigdy nie pojadę z tego biura. Opiekun grupy czyli przewodnik okazał się osobą niekompetentną wręcz arogancką - nie liczył się z nikim z żadnym zdaniem tylko Jego WIDZI_MISIE. Hotele okropne,poniżej krytyki. Wyżywienie fatalne. Autokar niewygodny, ciasny który nie nadje się na tak długie trasy [ok5000km]. jedyny plus to bardo mili i sympatyczni kierowcy od których powinien uczyć się przewodnik grupy.Jak koś już naprawdę chce jechać na takie wczasy to proponuję szukać w innym biurze.

adam

Biuro wywiązało się zgodnie z umową. Jeden minus to nie było info że rezydenci zmienili hotele a nas nie poinformowano, nikt z rezydentów nie przyjechal na zabrazie do hotelu zgodnie z informacją od nich. Po zatym wszystko było ok.

Gabriela Tokarska

Witajcie. Wybrałam się z roczna córeczka na wycieczkę na grecka wyspę,która jest dosyć popularna od jakiegoś czasu. Dlaczego takie oceny? Z tego i jedynego względu że rezydent itaki ma za zadanie wciskać kit. Tak też się okazało. Wybraliśmy wycieczkę do zatoki wraku i? Pani rezydent była bardzo uprzejmą osoba oraz mówiła że spokojnie można z wózkiem wybrać się na statek. Koszmar zaczął się od wejścia na statek... Ludzi? Kupa. Oczywista sprawa. Rejs do zatoki trwał 2 godziny. Zejście do wody było gdzieś na wysokość kolan, ud. Więc można spokojnie wziąć dziecko na ręce. Woda oczywiście lodowata a do tego żwir nieprzyjemny. Szkoda że zabrakło informacji o jakimś obuwiu oraz nastawieniu się na lodowata wodę. Wejście na plażę miało trwać 40 minut.. Nim doszliśmy na plażę czasu zostało 20 30 minut... Następny przystanek kąpiele przy jaskiniach - ok informacja że jest to dla ludzi którzy potrafią pływać itd. Ostatni przystanek to kąpiele siarkowe... No cóż. Tylko i wyłącznie dla osób które potrafią wypłynąć do plaży z 2 m głębokości. A co dla dzieci? Obleganie dalej na zapyzialej burcie. Od 7.40 do 16.00 lub trochę później poza hotelem w tym jeden jedyny lunch box a w nim kanapka na leb z chleba tostowego z wędlina i serem. Do tego mała woda i owoc. Więc to miało wystarczyć do kolacji o godzinie 19.30. Jestem wymagająca owszem. Koszt wycieczki ponad 100 euro na 3 os dorosłe. Zero napojów i posiłków na statku. Zero interwencji co do dzieci. Pani rezydent z hotelu pelagos powinna nam ta wycieczkę wybić z głowy. Pierwsze i ostatnie wakacje poprzez zniesmaczenie hotelem plus wyrzuceniem pieniędzy w błoto plus wymeczenie dziecka.

Podrozowalismy z biurem podróży itaka pierwszy i ostatni raz. W maju tego roku polecielismy z 10 miesięcznym dzieckiem na Zakynthos. Oferta Itaki zapewniała wiele atrakcji, udogodnień... Nikt tylko nie wspomniał że to wszystko dzieje się tylko i wyłącznie w sezonie. Fakt, moglismy się bardziej dopytać? Aleeee chyba nie my powinniśmy się tego domyślać. Sezon był martwy na tyle że nie działały windy w hotelu ani przy hotelu (zjezdzajace na pobliską plaże). Było to mega uciążliwe będąc z dzieckiem, które jeszcze jeździ w wózku. Zglosilismy respondencte, bez odzewu, założyliśmy reklamację, a w niej uwaga, cytuje "najmocniej przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z awaria wind. Nadmieniamy, że sytuacja tą nie była spowodowana zła wolą naszego biura i nie moglismy jej przewidzieć w momencie zawierania umowy"... Nooo ja przepraszam, ale my również nie... Kolejne, dostaliśmy pokój z "balkonem" wielkosci... Hmm aż ciężko powiedzieć jakiej, bo ledwo ale mieściła na nim jedna osoba plus widok byl na opuszczony, zasmiecony "sad" i milion rur.. O zapachu nie wspomnę.. Na to biuro odpisuje "przykro nam że otrzymany przez państwa pokój nie spełnił oczekiwan. Z posiadanych przez nas informacji wynika że był od zgodny z zawarta umowa. Uprzejmie wskazujemy że oferta nie gwarantowana konkretnego widoku z pokoju". Ok.. Ale gwarantuje ze nikt z szanownego biura nie chciałby takiego widoku i smrodu... Dalej "przykro nam z powodu wszelkich niedogodności związanych z brakiem animacji" nooo i co dalej??? Biuro proponuje nam bon na kolejna wycieczkę z 200 zł rabatem. Nie dziękuję. Nie skorzystamy. Było jeszcze wiele innych niedogodności, które można było przy odrobinie wyrozumiałości zlikwidować. Biura nie polecam.

Mirosław Kucharski

W dniach od 25-31.05.2019 r. uczestniczyłem w wycieczce objazdowej pt "Włoskie Delicje" Bardzo bogaty program, nawet w mojej ocenie przeładowany. Wiązało się to z pewnego rodzaju stresem związanym z przestrzeganiem czasów dojazdów, posiłków i szeregu innych. Znakomicie w tym wszystkim radziła sobie Przewodnik Pani Renata, która z wojskowym zacięciem lekko nas oszukiwała, podając wcześniejsze godziny spotkań niż to było konieczne. Dużym plusem z jej strony było to, że zawsze w czasie przejazdów dzieliła się swoją nieprzeciętną wiedzą na temat miejsc, które oglądaliśmy z okien autokaru. W sytuacjach stresujących okazywała stoicki spokój, pomagała nawet w osobistych sprawach uczestników. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Poważnym minusem imprezy był autokar. Niby nowy ale potwornie niewygodny. Proponuje właścicielom firmy ITAKA przejechać się tym cudownym autokarem na Włoskie Delicje w celach organoleptycznej oceny swojego transportu. Moja opinia nie była by tak krytyczna gdyby nie powrót z Opola do Łodzi, znacznie starszym autokarem, ale o niebo wygodniejszym. Informuję zainteresowanych tą formą zwiedzania, że autokary ITAKI są kiepskie.