Opinie o biurze Itaka

Itaka

Stanisław Lenart

Pobyt: Styczeń 2020

Uczestniczyłem w styczniu 2020 roku w objeździe Tajska Uczta dla Ducha. Program ciekawy ale niedopracowany. Plan układany pod wygodę biura a nie turystów. Opieka i inicjatywa ze strony pilota Pana Wojtka na poziomie podstawowym, wiedza i umiejętności jeszcze niżej. Pomoc ze strony przewodnika tajskiego podobnie, zainteresowanie tematem bardzo niskie, informacje udzielane na poziomie przedszkolnym. Jeśli leci się na drugi koniec świata to oczekuje się przynajmniej podstawowego poziomu obsługi. Tajlandia piękna i atrakcyjna ale takie pokazanie może zepsuć najlepsze widoki. Zauważam systematyczny spadek jakości usług przewodnickich i przygotowania pilotów Itaki w miarę kolejnych wycieczek. Dla mnie przygody z Itaką skończone, są lepsze biura turystyki!!!

Pobyt: Styczeń 2020

Zwykłe zaciąganie . Kupiliśmy rejs . Mieliśmy się na statku czuć jak w domu a statek stary zniszczony , materace do spania zapadnięte, podłogi krzywe , brudno, słaba jedzenie . Statek mały wiec buja mocno. Oferta ma ukrytą opłatę dodatkową 150 euro / osoba tzw opłaty portowej . Dziwne bo opłaty lotniskowe i LOT sa w cenie a za port trzeba płacic osobno armatorów. Dopłaciliśmy za kabinę z oknem . Okno było ,ale musieliśmy je trzymac cały czas zasłonięte bo bezposrednio za oknem był spacernik . Pod każdym względem nie ma porównania do tańszych rejsów oferowanych przez zagraniczne biura .

Karola

Mile wspominam wakacje zorganizowane przez Itakę. Wycieczka na Maderę była cudowna - wszystko zgodnie z wybraną ofertą, a opieka rezydenta na miejscu wzorowa. Polecam Itakę, to były moje trzecie wczasy z tym biurem i nigdy się nie zawiodłam.

Pobyt: Grudzień 2019

Biuro Itaka jest zwyczajnie nieuczciwe. W zasadzie nic co jest w opisie sprzedawanej imprezy /wycieczki/ nie polega na prawdzie. Jeśli hotel to bez względu na to ilu gwiazdkowy i za jakie pieniądze będzie brudny stary śmierdzący zarobaczony lub zagrzybiony. Jeśli posiłki to pasza najgorszego rodzaju. Jeśli miejsce to dalekie od opisywanego. Dramatyczni znudzeni, nieobecni i niekompetentni rezydenci. Byle jakość i oszustwo na każdym kroku. Arogancja i ignorowanie klienta w przypadku reklamacji. Nastawieni tylko na sprzedaż drogich , zupełnie nieadekwatnych do ceny wycieczek fakultatywnych. Byliśmy z tym biurem na trzech wycieczkach w myśl zasady do trzech razy sztuka. Z każdym razem było gorzej. Traktują klientów jak bydło do oskubania z pieniędzy. Na swoich stronach Itaka publikuje tylko opinie zadowolonych klientów , którzy piszą nieprawdziwe ale pochlebne opinie w nadziei że otrzymają nagrodę w wysokości 5000 jaką biuro oferuje za przesłanie opinii. Opinie zamieszczone na stronie Itaki są zupełnie nieprzydatne i w większości nie polegają na prawdzie. Trzykrotnie wysyłałam negatywną opinie na temat imprez w których brałam udział -nigdy nie zostały opublikowane. Nieuczciwe biuro. Szczerze odradzam

Pobyt: Styczeń 2020

Nie polecam! Wycieczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, okazała się porażką: Wycieczka fakultatywna Dubaj nocą (płatna 40 dolarów) okazała się być szybkim przejściem nabrzeżu, zobaczeniem pokazu fontann i oczywiście chodzeniem po galerii. Odwołanie safari ze względu na zalanie przez deszcz obozu. Informacja została podana godzinę przed planowanym wyjazdem. Dla porównania grupa równoległa po uzyskaniu informacji rano i zorganizowała wycieczkę na własną rękę. Okazało się, że obóz nie był zalany, a na miejscu byli obecni między innymi turyści z Tui. W ostatni dzień (wylotu) odwołany fakultatywny rejs po Dubaj marinie. Na prośbę, aby w takim razie zorganizować spacer po marinie usłyszeliśmy, że nie dysponujemy już autobusem ponieważ będzie woził inną grupę.

Pobyt: Grudzień 2019

Nie polecam. Byliśmy na wycieczce w tym roku Sylwester w Rzymie. Jak się okazało Sylwester nie miał nic wspólnego z Rzymem( mieścina oddalona o 70 km od Rzymu). Centrum przesiadek w Opolu o czym nas nikt nie poinformował. Z Warszawy do Opola ( przez Łódź) przewożono nas w ciasnym busiku przez 8.h Autokar z Opola do Rzymu kompletnie nie przystosowany na tak długie trasy-brak wtyczek do ładowania telefonu, WC lepiej nie używać bo się zapcha, ciasnota między fotelami ogólnie brak komfortu. Cena kompletnie nie adekwatna do programu. Jedyny plus bardzo miła i pomocna Pani pilot. Pierwszy i ostatni raz z takim biurem.

Joanna Narkiewicz

Pobyt: Grudzień 2019

Niestety-podczas pobytu w Egipcie(Taba)w hotelu Mosaique w terminie 25.12.2019-1.01.2020 spotkała mnie bardzo przykra sytuacja dotycząca wycieczki do Jerozolimy-rezydentka zapewniała o porannej godzinie wyjazdu i powrocie w godz.wieczornych(niestety wyjazd zaplanowany o godz.22 a powrót???-półtora dnia urlopu przepada a koszt wycieczki 180 dolarów:(((-po powrocie poinformuję ile oczekiwania na granicy w autokarze bo Pani rezydent pieniążki pobiera bardzo chętnie ale z udzielaniem informacji bardzo u niej ubogo-jeszcze bardzo ważna przestroga dla potencjalnych uczestników wycieczki-wymagana zaliczka w momencie rezerwacji płatna gotówką u rezydenta wynosi 100%wartości wycieczki i jest BEZZWROTNA!!!!!Oszukaństwo-na następny urlop z Itaką raczej się nie wybiorę :(((

Pobyt: Listopad 2019

dodam parę słów o "oczku w głowie" Itaki tzn. o Ocean Majesty, bo widzę same peany, a nie jest różowo. Z żalem pożegnałem przed Świętami Wyspy Kanaryjskie, ale z ulgą opuściłem Ocean Majesty Itaki, bo ten statek już nie powinien być użytkowany. Sądząc po wyglądzie kabin mogę wyobrazić sobie stan techniczny urządzeń mających wpływ na bezpieczeństwo i skóra cierpnie. Wszystko w kabinach ledwo się trzyma chyba na kolejnej warstwie farby, fatalne łóżka i ogólna ciasnota, to nie jest standard za te pieniądze (3000 zł/osoba + 150 euro/os. za opłaty portowe). Bardzo dokuczliwy jest wyjący nawiew powietrza do kabiny, bez którego po chwili brakuje w kabinie świeżego powietrza, bo okno jest zanitowane. Udusić z braku powietrza się jednak nie można, bo drzwi wejściowe zaczynają się na wysokości kilku cm od podłogi, także zapachy z korytarza oraz nocne doświetlenie jest zapewnione. Jako gwóźdź do tej trumny wspomnę o telewizorze wielkości laptopa i programy wybrane chyba przez filipińskiego szefa kuchni, bo 2 z nich to programy informacyjne po angielsku, TV Rydzyk i kanał filmowy nadający w wybranych godzinach 3 te same filmy przez cały tydzień. Pomijam już filipińsko - ukraińską obsługę, zamiast obiecanej polskojęzycznej załogi, ale o wyżywieniu nie mogę milczeć. Wino w ramach pakietu "all inklusiv soft" to produkt winopodobny dostarczany w kartonach, za to marki nalewanego z kega piwa nie można odgadnąć, bo smak ma nijaki. Można pić tylko wodę, ale nie jeść nie można. I tu zaczyna się kłopot - wybór oraz jakość wykładanych i podawanych potraw była dla mnie nie do przyjęcia, a nie jestem wybredny. W szczegóły nie będę się zagłębiał, bo nie chcę ożywiać nieprzyjemnych wspomnień. Ogólnie przestrzegam przed tym statkiem, zwłaszcza że do wyboru jest kilka innych ofert zwiedzenia przepięknych Kanarów w przyzwoitych warunkach za podobne pieniądze.

ŻK

Pobyt: Grudzień 2019

Święta na Kubie cudowna opcja wypoczynku zmieniła się w koszmar juz na lotnisku w Warszawie. Najpuerw opoznienie lotu z 8 na 11, potem na 13 a w rezultacie po 5 godz. opóźnienia odlotu nikt z biura nie pojawił się w celu wyjaśnienia sytuacji. Przekierowanie do hotelu mialo załatwić sprawę? Lot przesunięty na 2 w nocy. Po 18 g9dzinach poniewierki odechciewa się urlopu ????Właśnie na tablicy odlotów kolejne opóźnienie 3.50 żenada!!!!! Drugi raz z Itaką - pierwszy i ostatni (najgorsze biuro podrozy) oszuści i ściągacze nieprzygotowani do świadczenia usług turystycznych!!!!!!!

Iwona

Pobyt: Grudzień 2019

Każde wakacje z ITAKA to przyjemność. To, co biuro podróży oferuje jest warte wydanych pieniędzy. Bardzo dobra organizacja, fajni rezydenci i komfortowe warunki.