Opinie o biurze Itaka

Itaka

Pobyt: Lipiec 2020

Miałam wpłaconą zaliczkę na wczasy w Grecji na czerwiec 2020 wylot z Katowic. W związku z odwołaniem wylotów z powodu pandemii do końca czerwca zaproponowano mi przełożenie ich na inny termin. Przełożyłam na wrzesień. Pod koniec czerwca dostałam informację, że wyloty z Katowic są odwołane, więc wczasy znowu anulowano, proponując zmianę terminu i lotniska. Uprzejma i miła Pani z ITAKI zaproponowała termin w sierpniu i wylot z Krakowa. OK, zgodziłam się. Wyznaczono mi termin dopłaty całości kwoty za wczasy na 06.07.2020 (miesiąc przed imprezą). Kilka razy dzwoniłam na infolinię dopytując się czy impreza jest pewna bo nie chcę utopić na dłużej większej kwoty pieniędzy. Oczywiście wszystko jest OK, należy wpłacić zgodnie z warunkami na miesiąc przed... Wpłaciłam....a dzisiaj t.j. 08.07.2020 wysłali mi informację, że impreza odwołana z powodu anulowania wylotów z Krakowa. Jak chcę zwrotu gotówki to muszę czekać 180 + 14 dni. GRANDA!!!

Władysław Biczysko

Pobyt: Lipiec 2020

We wrześniu ub. r. dokonałem wpłaty zaliczki na wczasy w Afryce poprzez Itaka. Z uwagi na epidemię, oraz brak lotów do Afryki, impreza nie dochodzi do skutku w lipcu br. Uwzględniając publiczne prośby prezesa Itaki p. Hanicza, że racjonalnym rozwiązaniem jest wzięcie vouchera z terminem ważności 1 roku, voucher ten otrzymałem po 3 tygodniach oczekiwania z moją pisemną interwencją u kierownika obsługi klientów Itaka. W biurze sprzedaży organizatora imprezy turystycznej poinformowano mnie, że mogę ten voucher wykorzystać w kraju z oferty Itaka na dowolny hotel położony w: górach , nad morzem, jeziorami, lub poza miastem. Oczywiście wybrałem jeden z hoteli ujęty na stronie Itaki w portalu "wczasy w Polsce",, gdzie tę informację zgłosiłem w swoim biurze sprzedaży, gdzie dokonałem wpłaty zaliczkowej do Afryki. Pani z tego biura zgłosiła mój voucher do Itaki z jego wykorzystaniem na pobyt w hotelu widniejącym na portalu Itaka, wczasy w Polsce. No i cóż, zdumiona i całkowicie zaskoczona Pani z tego biura , otrzymała informację, że jest niemożliwym by klient kupujący imprezę zagraniczną przed epidemią, mógł skorzystać w czasach epidemii z usługi turystycznej , krajowej w wybranym hotelu , będącym na stronie Itaki. lub może klient całkowicie zrezygnować z wpłaconych pieniędzy w kwocie 3500 zł., lub może lecieć za granicę do hotelu poprzez Itakę z dopłatą. Takie procedury są stosowane w Itaka. Na uwagę zasługuje jeden podstawowy błąd Itaki, gdzie brak zapisu w posiadanym voucherze, iż klient dokonujący zakupu zagranicznej imprezy turystycznej, nie może go wykorzystać na krajowe imprezy turystyczne organizowane przez Itakę. A jeśli brak takiego zapisu, to Itaka działa niezgodnie z prawem. Czuję rozgoryczenie i złość. Jak tak można traktować klienta? Sprawę przekazuję UOKiK. Co będzie dalej, nie wiem. Piszę te informacje, by przestrzec innych , przyszłościowych klientów Itaki.

Joasia

Pobyt: Lipiec 2020

Ludzie strzeżcie się! naciągacze, manipulatorzy, oszuści. Dbają tylko i wylacznie o swoje interesy a klienta maja za nic. Dobrzy byli tylko wtedy, żeby nie odwoływać wycieczki bo można przecież zmienić miejsce,czas,przełożyć na drugi rok itd. Dziś mówią że stanowisko firmy się zmieniło. Trzy dni temu było tak a dziś już zupelnie inaczej, a sytuacja jest dynamiczna. Jak tak w ogóle można postępować z człowiekiem. Zero szacunku. Nigdy więcej! Dla mnie największa nauczka i porażka a dla Was wszystkich wierzcie mi przestroga.

Pobyt: Lipiec 2020

Ludzie nie dajcie się zwieść! Oszuści, manipulatorzy dobro klienta na zerowym poziomie. Zależało im tylko żeby całkowicie nie odwołać wycieczki i że w każdej chwili można zmienić miejsce i przełożyć wycieczkę w czasie .Dziś mówią że stanowisko biura sie już zmieniło A sytuacja jest dynamiczna. Koszmar, nie wiedzą jaka krzywdę wyrządzają ludziom dbając tylko o swój własny interes. Nigdy ,przenigdy więcej. Dla mnie największa nauczka a dla wierzcie mi przestroga. Zastanówcie się 10 razy zanim podejmiecie decyzję.

Podrozniczka

Pobyt: Lipiec 2020

6 lat temu lecieliśmy z mężem przez to biuro podróży na Teneryfę i byliśmy bardzo zadowoleni

Kinga23

Pobyt: Czerwiec 2020

Byłam rok temu na wakacjach na Cyprze. Wszystko zostało świetnie przygotowane. Jestem bardzo zadowolona, że w tym roku także uda mi się gdzieś polecieć i odpocząć.

Zbyszek

Pobyt: Lipiec 2020

UWAGA na firmę Itaka. Mają nową metodę na pozyskanie twoich pieniędzy! Płacisz zaliczkę potem Itaka likwiduje tą wycieczkę co najlepsze ze nie przez covid i piszą do Ciebie ze za 180dni dostaniesz zwrot! I to wszystko zgodnie z ustawą. Ale o tym porozmawiamy w sądzie!

Asik

Pobyt: Kwiecień 2020

Chcecie super wakacji zmieńcie biuro podróży z Itaki na inne.Ja na pewno NIGDY nie skorzystam z usług tej firmy,ponieważ czuję się okradziona pomimo panującej pandemii czekałam na zwrot pieniędzy,niestety całkowitej kwoty nie otrzymałam choć i tak wycieczka się nie odbyła gdyż granice były zamknięte.

Andzia

Pobyt: Kwiecień 2020

Biuro podróży które będę odradzała wszystkim kogo spotkam na swojej drodze,oszukują ludzi.Pomimo pandemii panującej świecie nie zwracają kwoty manipulacyjnej po rezygnacji z wycieczki.Ludzie nie dajcie się naciągać to jest oszustwo z ich strony.Mam nadzieję że ta firma kiedyś upadniie i właśnie tego im życzę w najbliższym czasie.

Turysta

Pobyt: Grudzień 2019

Nie dotrzymuje warunkow umowy.Ignoruje reklamacje