Opinie o hotelu Abou Nawas Nejma
Tunezja / Sousse

Abou Nawas Nejma

kasia 79
    Pobyt: Maj 2009

Zastanawia mnie często co kieruje wszystkimi ludźmi piszącymi te uwagi. W hotelu byłam jakiś czas temu, faktycznie hotel trochę stary, ale czysto, do plaży rzut beretem. Posiłki średnio urozmaicone ale smaczne. Położenie hotelu w ścisłym centrum, ale wszystkie biura podróży oferujące sprzedaż tego hotelu o tym wspominają. Nie rozumiem więc skąd te narzekania, że głośno, że nie da się spać itp. Nieporozumienie. Chcesz mieć cicho jedź za miasto.A poza tym ile Wy wszyscy płaciliście za ten pobyt? Bo z tego co wiem hotel nie jest drogi nie można więc oczekiwać luksusów takich np. jak w Egipcie.Ale nasza narodowa cecha to narzekanie. Ja osobiście hotel mogę polecić aktywnym, młodym osobom, szukającym rozrywek. Chętnie wróciłabym tam jeszcze raz.

tysia2202
    Pobyt: Czerwiec 2009

Bylismy tam 5 lat temu w podrozy poslubnej i szczerze nie polecam tego hotelu. Rezydentka z triady miala nas w nosie. Mielismy miec pokoj z widokiem na moze i mialo dla nas czekac loze malrzenskie z szmpanem i kwiatami a w zamian dostalismy pokoj w piwnicy z widokiem na smietnik. Dopiero po awanturze przez telefon do warszawy przydzielili nam po 2 dniach pokoj z widokiem na moze. Lazieki byly ochydne. Bylam bardzo zdegustowana a to byl moj pierwszy wyjazd. No i z Triada nigdy juz nie polece. 4 gwiazdki to w zupelnosci za duzo jak dla mnie max 2* rok temu bylismy w 4 gwiadkach w grecji to bez porownania pelen luxus. Jedzenie monotonne i nic specjalnego mam nadzieje ze po 5 latach sie tam cos zmienilo.

olana@onet.eu
    Pobyt: Sierpień 2009

Hotel sredni jak na 4gwiazdki.Obsluga bardzo mila i pomocna, ale po wykonaniu uslugi od razu wyciaga rece po "oplate".Wielkosc pokoju i polozenie zalezne jest od kwoty,ktora polozy sie na ladzie w recepcji. Basen maly i od 7 rano zajety przez emerytow.Lezaki bezplatne ale brudne i stare. Stolowka normalna,jedzenie nawet dobre ale monotonne.Minusem jest to,ze obsluga pozwala Niemcom palic papierosy przy jedzeniu mimo,iz jest ewidentny zakaz palenia! Plaza zanieczyszczona,a woda jest koloru morza baltyckiego (rozczarowana!).Lezaki "bezplatne",Pan pilnujacy ich kladzie swoje reczniki na lezaki i sciaga je gdy da sie dinara. Komunikacja bardzo dobra,spokojnie mozna poruszac sie taxowka lub tzw. tuctuciem.

Julia
    Pobyt: Sierpień 2009

Generalnie hotel pamiętający wiele epok wstecz - dla osób niewymagających i nienastawiających się na delektowanie basenowym i plażowym wypoczynkiem. Basen jest mały, średnio czysty (żadnych brodzików, fontann, atrakcji dodatkowych), żadnych animacji, leżaki w stanie częściowego rozpadu. Plaża jest przez ruchliwą ulicę; bardzo szeroka, czysta, ale z tłumem miejscowych obserwujących poczynania każdego z pobliskiego murka. Jedzenie OK, ale mało urozmaicone; w pokojach czysto. Także polecam osobom, które planują więcej zwiedzać, niż siedzieć w pokoju.

Angelika G.
    Pobyt: Czerwiec 2008

campanula
    Pobyt: Sierpień 2008

Hotel położony pomiędzy dwiema ruchliwymi ulicami. Pierwszy pokój jaki nam przydzielono - beznadziejny - nad chodnikiem przy ulicy. Interwencja w recepcji - hotel full, nie ma innych pokoi. Dopiero napiwek podziałał. Jeśli ktoś ma płytki sen, to hotel nie dla niego. Nocne hałasy z ulicy nie pozwalają spać. Ze sprzątaniem nie było najlepiej, mimo codziennie zostawianego napiwku dla pokojówki. Ręczniki granatowe (nie widać czy czyste) i śmierdzące! Położenie hotelu blisko centrum. Leżaki na plaży bezpłatne, ale trzeba było je rezerwować z samego rana, bo potem zostawały same połamane. Hotel podobno 4*, ale ja bym go oceniła na 3* w porównaniu do innych 3 i 4* tamtejszych hoteli.

elko
    Pobyt: Czerwiec 2009

właśnie wróciłam z 14 dniowego pobytu z triadą. hotel jest mały, ma "kilka" lat, ale jest czysty i wygodny. wielki plus - odległość od plaży. hotel dla osób chcących się wybyczyć, poczytać, popływać w morzu i basenie. rozmowę po przyjeździe nalezy zacząć z 10 dolarami - wtedy wybiera się pokój. to standard nie tylko w tym hotelu. zabrać mało ciuchów. jak ktoś lubi - gorzołkę, bo CHOLERNIE droga. wyżywienie urozmaicone i dobre. szczególnie ciacha. morze bezpieczne i czyste. WYPOCZĘLIŚMY NA MAKSA. polecam.

JANEK
    Pobyt: Maj 2009

Byłem w Tunezji 3 raz mieszkając w hotelach 3*.Ten hotel 4*wypada dużo gorzej.Sprzatanie basenu i mycie chodników odbywa się od dopiero od 9 rano,leżaków na basenie i plaży wystarczy dla 10% gośći /bakszysz załatwia sprawę/pokoje brudne trzeba prosić o sorzątanie i wymianę ręczników /bakszysz/ karaluchy ok 5 cm plus wąsy są gratis / w pokoju/barierki na balkonie wyłamane,lazienka z grzybem.Jak wszyscy goście zjedli jajecznicę to pozostałe 11 dni były jajka na twardo. Zgadnijcie czemu? Triada na lotnisku dopiero informuje,ze pokoje z widokiem na morze są płatne ok 60$ za 14 dni.Tylko położenie jest ekstra,reszta jest nieadekwatna do ceny !!!

anka
    Pobyt: Maj 2009

Spędziłam 2 tygodnie w tym hotelu od 18 czerwca,było cudownie.Do Tunezji jedzie się dla słońca i plaż.Obsługa jest miła,jeśli wczasowicz też jest uśmiechnięty.Problemy z czystością są wszędzie,w takim klimacie trudno o nią zadbać.Żadne łazienki nie mają wentylacji,taki dziwny sposób budowania-stąd pojawia się czasem grzyb.W tym hotelu nie było.Jedzenia dużo,wspaniałe sałatki i cudowny tunezyjski twarożek.Parasoli mało,dlatego trzeba było z "parasolowym" mieć układ.Ale tak jest przy każdym hotelu w Sousse-na 200 pokoi jest ok.20-30 sztuk.A budują się nowe!W przyszłym roku też tam zamieszkam.

Tomek

Triada się nie popisała: w 13 dniu wyslali nas niespodziewanie do domu !! Rezydentka to jakis koszmar. Hotel mizernej jakosci,byłem tam z dziewczyna w sierpniu 2008r,nie mila niespodzianka na dzień dobry(zakrwawiona pościel) :(......kolejna posciel w plamach w odcieniach żółtych :). Tunezyjczyk powiedzial nam ze hotel jest przeznaczony to rozbiorki za jakis czas wiec juz o niego nie dbaja. Duzo sklepow w okolicy, medina, port El kantiu nie daleko......tanie taksowki,tramwaje,za malo lezakow na plazy (aby go miec trzeba dac dinara dzien wczesniej dla goscia na plazy i on juz nam zajmie miejsce ). Plaza fajna......choc to plaza miejska ale jest naprawde dobrze. Obsluga zajmująca sie pokojami byla do niczego......bardzo slabo sprzataja. To wszystko bylo do zniesienia i mozna bylo przymknac oko na w/w sprawy ale JEDZENIE DO NICZEGO !!!!!!,przez 14 dni schudlem 5 kg :).......caly czas to samo i bardzo slabej jakosci,chodzilisly do barow okolicznych bo w hotelu jedzienie bylo okropne. Ogola moja ocena w skali od 1 do 6 to 3,5 !! Milego pobytu :)) Aha...... polecam kupic olejek do opalania (CitronOil) ladnie brazuje lecz nie ma filtra UV wiec radze uwarzac i uzywac raczej pod koniec pobytu gdy skura bedzie juz opalona.