Opinie o hotelu Al Jazira Beach
Tunezja / Djerba

Al Jazira Beach: basen

Natalia

• Zalety -możliwość zakwaterowania 4+1 -dobre jedzenie
    • Wady - duży teren, daleko do restauracji z niektórych pokojów - wąska plaża - ręczniki za kaucją za 10 dinarów dodatkowo płatne 2 dinary za dzień

Hotel polecany dla rodzin, możliwość zakwaterowania 4+1, sala gier, mini klub oraz bogaty program animacyjny. Pokoje zadbane, ale nie najnowsze. Plaża bezpośrednio przy hotelu, lecz trochę wąska. Duży teren z zadbanym ogrodem.

Mariusz

• Zalety wszystko
    • Wady kiepska muzyka

wszystko na najwyższym poziomie, jedzenie, atmosfera, pokoje, bardzo miła obsługa w barach.

• Zalety piekna piaszczysta plaza, bardzo zyczliwa obsługa, baseny
    • Wady brak suszarki w pokoju ( jesli dla kogos to istotne)

z brakujacych opinii dodam tylko zeby pamietac o zabraniu recznikow plazowych, reczniki plazowe hotelowe to nie tylko depozyt jak zazwyczaj na swiecie ale rowniez oplata codzienna, ktora przepada. Pozaty same plusy, koniecznie trzeba wybrac sie do Djerba Explore Parku do ktorego z Aljaziry jest 12 min taxowka- 5 dinarow

Igzi

• Zalety Pyszna kuchnia, animatorzy, obsługa
    • Wady Monotonne śniadania

Właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w hotelu, nie mam się naprawdę do czego przyczepić, może jedynie do monotonnych śniadań, poza tym obiady i kolacje pyszne każdy coś znajdzie dla siebie jak i dla dzieci. Pokoje czyste, zadbane, sprzątane codziennie z wymianą ręczników. Obsługa bardzo miła i pomocna, animatorzy na 6. Według mnie hotel zasługuje na gwiazdkę więcej.

Weronika

• Zalety -codzienne sprzątanie pokoju oraz wymiana ręczników -bliskość plaży -ładny basen
    • Wady -jedzenie monotonne i bez smaku -natarczywość animatorów -pokój w bungalowie i problem z jego wymianą

Byłam w tym hotelu na wakacjach z koleżanką, miałyśmy na celu odpoczynek od codziennych stresów. Jednak pierwsze stresy czekały nas od razu po przybyciu do hotelu, kiedy dostałyśmy pokój w dusznym bungalowie z widokiem z okna na ścianę budynku obok, bez balkonu. Od razu odmówiłyśmy przyjęcia pokoju, ale Panowie z recepcji twierdzili że nie mogą nam wymienić pokoju, po czym zaczęli udawać że nie rozumieją po angielsku. Po dłuższym oczekiwaniu i niezadowoleniu również innych gości, dostałyśmy pokój w głównym budynku. Sam pokój był okej, codziennie sprzątany, w miarę przestronny, ręczniki również wymieniane codziennie. Kolejnego dnia zaczęło się nękanie przez animatorów. Nie można było poleżeć spokojnie na leżaku przy basenie, ponieważ dosłownie co chwilę podchodził ktoś inny. Proponowanie dyskotek, atrakcji na plaży, tatuaży z henny i ciągłe pytania czy jesteśmy z Rosji, Czech lub Francji. Mimo wielu informacji iż jesteśmy z Polski i nie mamy ochoty rozmawiać, stali nad nami i mówili do nas w języku rosyjskim. Gdy po dwóch dniach spędzonych na głównym basenie, przeniosłyśmy się na drugi mniej oblegany basen, animatorzy zaczęli przychodzić również tam. Na wypoczynek na plaży nie było co liczyć, ponieważ góry czarnych i śmierdzących glonów leżały dosłownie wszędzie (niektórym oczywiście nie przeszkadzały w kąpaniu się w nich lub leżeniu obok). Mimo, że plaża jest w teorii prywatna - chodzą po niej wielbłądy i konie wraz ze swoimi właścicielami, którzy bynajmniej do obsługi hotelu nie należą. Jedzenie było okropne i bez smaku. Było go dużo, jednak ciężko było cokolwiek ze sobą połączyć. Makaron ugotowany bez soli, prawie surowe warzywa, mięso nadające się do wyplucia. Na śniadanie były naleśniki i gofry, co było najlepszym doznaniem kulinarnym jakiego doświadczyłam podczas pobytu w tym hotelu. Do tego tłumy Rosjan, którzy stali przy jedzeniu dotąd, aż nałożyli wszystko na talerz. Kelnerzy wprowadzali ludzi w błąd, twierdząc że stoliki są zarezerwowane, mimo że nie było to zgodne z prawdą . Wprowadzało to chaos i zamieszanie, ponieważ ludzie nie mieli gdzie usiąść mimo wolnych stolików, które rzekomo były zarezerwowane. Animacje dla dzieci - codziennie o tej samej porze, ta sama piosenka, ten sam taniec. 6 dnia po prostu nie dało się tego słuchać. Animacje dla dorosłych - wieczorne kabarety i przedstawienia prowadzone w języku rosyjskim, ewentualnie francuskim. Cała reszta nie wiedziała czy się śmiać czy płakać. Jedynym plusem był Pan barman, który był bardzo miły, oraz Pan kucharz który odłożył na talerz 2 gofry i dał mi je poza kolejnością, bo nie było opcji żeby dobić się w kolejce Rosjan. Warto również nadmienić, iż pracownicy bardzo chętnie przyjmują wszelkie pieniądze - 1, 2 euro w ramach podarunku. Natomiast jeśli chodzi o wymianę takich pieniędzy - pracownicy twierdzą że bank nie przyjmuje im takich DROBNYCH. Wycieczka fakultatywna na objazd wyspy, pokazuje w sumie jedynie śmieci na ulicach. Nie spodziewałam się cudów jadąc do Tunezji, myślałam jednak że będzie ładnie i smacznie. Zawiodłam się. Nie mniej jednak hotel sam w sobie jest okej.

Weronika

Halina

• Zalety Piękna plaża, bardzo miła obsługa, fajne jedzenie, pokój super, sprzątanie pokoju rewelacyjne.
    • Wady Przewaga turystów ze wschodu, których zachowanie dezorganizuje wszystko. Czują się bardzo pewnie, rozpychają się w restauracji, w barach. Obiady i kolacje to chaos i ogromne kolejki. Kucharze uwijają się jak ukropie i uzupełniają jedzenie, a kelnerzy sobie po prostu nie radzą, choć bardzo się starają. Jest ich po prostu za mało.

Właśnie dziś wróciliśmy z pobytu w tym hotelu. Jesteśmy zadowoleni choć było trochę drobnych zgrzytów. Po pierwsze pokój - przyjęliśmy dopiero trzeci ( dwa poprzednie były w bungalowach, a tam nam nie odpowiadało z uwagi na brak balkonów, a taras jest wspólny ). Pokój w budynku głównym (pok. 205) dopiero był super. Codziennie dokładnie sprzątany, czyściutki, z codzienną wymianą pościeli i ręczników. Plaża piękna, codziennie sprzątana. Oczywiście jest problem z wolnymi leżakami ponieważ Rosjanie zajmują wszystko całymi stadami. Ale cóż, oni napędzają gospodarkę Tunezji, a to kraj i ludzie, którzy zasługują na to by podnieść się po tragedii jaką zafundował im terroryzm. Kochamy ten kraj i jego ludzi i był to nasz 9 pobyt.

Ewelina

• Zalety Czysto. Pachnie. Wszyscy mili, usmiechnieci
    • Wady Dluga przerwa miedzy posilkami

Pobyt od 2.05 do 16.05 ( nadal trwa), para z 2 letnim synkiem. Opinie dodaje teraz bo sezon sie zaczyna i moze wielu sie przydac. Napisze tylko o tym czego nie wyczytalam w innych opiniach. Prawie 5 godzinna przerwa miedzy posilkami. Niby jest przekaska podawana miedzyczasie na barze( ciasto, orzeszki, pizza-zimna zwykle), nie bylo to zadawalajace dla nas. 6 lat temu bylismy w hotelu tej samej klasy. Owoce typu arbuz, melon, banan, winogrono byly na porzadku dziennym.Tu tego brakuje. Ze swiezych owocow sa tylko pomarancze, jablka i truskawki. Moze sezon sie nie zaczal jeszcze ( poprzedni wyjazd byl na poczatku czerwca). Po drugiej stronie ulicy jest super market, w ktorym jest wszystko. Przy dluzszym wyjezdzie nie warto przywozic poniewaz ceny sa takie same jak w PL. Pieluchy (takze te do plywania) chust.nawilzajace, patyczki ze stoperami. Brak lodowki w pokoju moze byc duzym minusem w lipcu czy sierpniu. Teraz jest ok. Jezeli chodzi o wifi to dziala nawet w pokoju (205). Jestesmy blisko recepcji. Jezeli przez kolejne dni cos bedzie warte dodania to napisze Wady: Dluga przerwa miedzy obiadem ( 14.30 koniec) a kolacja (poczatek o 19.30)

Ewelina

• Wady Dluga przerwa miedzy obiadem ( 14.30 koniec) a kolacja (poczatek o 19.30)

Elżbieta

• Zalety Bardzo dobre jedzenie, hotel ogólnie czysty, pokoje sprzątane i wymieniane ręczniki codziennie
    • Wady W okresie kiedy my byliśmy jedyną wadą było smród szamba, ale było to w godzinach rannych 5-6

Super,super i jeszcze raz super. Wrócę tam jeszcze raz.