Opinie o hotelu Alexander The Great

Alexander The Great

Wiks

• Zalety Położenie
    • Wady Pokoje nieadekwatne do ceny

Hotel ogólnie ok.. Niektóre pokoje są koszmarne, my dostaliśmy taki, że lodówka zardzewiala, klimatyzacja nie działała, prosilismy o zmianę pokoju, ale nie było wolnych,. Wszytko poza tym, ok, tylko te pokoje.... Brak słów

• Zalety dobre jedzenie, czystość, miła obsługa, estetyczne pokoje, lokalizacja, niedaleko ładna plaża
    • Wady winda tylko do 1 piętra, na 2 piętro wejście schodami,

Gdy przyjechaliśmy byłam mile zaskoczona :) Po przeczytaniu negatywnych opinii baliśmy się że będzie gorzej, a tu miła niespodzianka. Pokoje zadbane, panie sprzątające dbały o czystość, codziennie wymieniały ręczniki, donosiły papier toaletowy, myły łazienkę itp. Jedzenie było dobre i dużo do wyboru: sałatki, sery, wędliny, mięsko, jajka, dobre ciepłe dania. Spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie. Do obiadu każdy mógł sobie dolewać wino, soki, więc wybór był. My głównie korzystaliśmy z winka. Desery w postaci lodów, ciast i owoców, osobiście polecam soczyste słodkie arbuzy :) Jeśli ktoś planuje całodniową wycieczkę to może poprosić dzień wcześniej o przygotowanie lunch boxu: kanapka, jabłko i soczek (bez szału ale zawsze coś). Obsługa w recepcji uprzejma, barmani hotelowi nie żałowali drinków. Minusem było to, że drinki trochę rozcieńczone, a wieczorami trzeba było postać parę minut w kolejce zanim się otrzymało drinka. Przekąski przy basenie w postaci tostów, frytek itp. Z all inclusive jesteśmy zadowoleni. Lokalizacja hotelu jest dobra, niedaleko znajduje się ładna piaszczysta plaża, blisko są sklepy. Wieczorami miasto żyje dyskotekami i imprezami, dlatego hotel polecam głównie parom, grupom przyjaciół, natomiast odradzam rodzinom z dziećmi. Raz wieczorem były animacje w postaci greckiego wieczorku, ale ponieważ większość czasu przebywaliśmy poza hotelem ciężko mi się wypowiedzieć czy z animacji działo się coś jeszcze. Hotel jest wart swojej ceny i z pobytu jestem zadowolona :)

Justyna

• Zalety Miła i pomocna obsługa hotelowa, ładna plaża 10 minut od hotelu, dużo sklepów w okolicy.
    • Wady Mało jedzenia, monotonne jedzenie, bardzo głośna i rozrywkowa dzielnica, brak animacji dla dzieci oraz placu zabaw.

Hotel położony jest w bardzo głośnej i rozrywkowej dzielnicy Laganas, w którym jest bardzo dużo Anglików nastawionych na zabawę i imprezowanie. NIE POLECAM tego hotelu dla ludzi którzy chcą wypocząć ani dla rodzin z dziećmi - brak jest jakichkolwiek animacji a plac zabaw ogranicza się do starych huśtawek ustawionych obok basenu. Jedzenia jest bardzo mało, codziennie jest to samo, słaby wybór drinków przy barze, na dodatek są one niedobre. Nasz pokój był ładny i po remoncie, jednak mieliśmy zepsutą klimatyzację, z której kapało na ścianę i podłogę. Przez cały wyjazd nikt jej nie naprawił. Słabe wi-fi, które w pokoju w ogóle nie działało. Niestety hotel nie spełnił naszych oczekiwań, nie zasługuje na 3 gwiazdki. Jedyną rekompensatą była fajna plaża (ok. 10 minut spacerkiem) oraz cudownie ciepła woda.

Justyna

• Zalety Lokalizacja

Hotel nie zasługuje na 4 gwiazdki. Max 3 gwiazdki . Obskurny pokój, łazienka zapuszczona, mini lodówka w rdzy. Barman Pablo bardzo arogancki i niemiły dla gości. Robił drinki w nieumytych plastikowych kubkach, nie trzymał się godzin otwarcia baru, przychodził jak jemu pasowało. Przy basenie leżaki są popsute, parasole również. Panie w barze przy basenie nie dawały sobie rady z obsługą, trzeba było zamawiać kilka razy przekąski. Rezydentka ITAKA nieczuła się zobowiązana by w jakikolwiek sposób pomóc, niemiła , pojawiła się tylko po to by sprzedać wycieczki. Wyspa piękna z wieloma atrakcjami. Po za hotelem duży wybór wycieczek fakultatywnych, piękne plaże. To mój ostatni zakup wczasów z biura Itaka która nie czuje się odpowiedzialna za luksus który zafundowała w hotelu Aleksander.

Anna P. Koszalin

• Zalety Miła obsługa w recepcji,sprzątanie codziennie pokoi.Hotel typowo dla młodzieży.Warto kupować wycieczki lokalne u miejscowych,z pewnością korzystniejsze ceny i również dobra opieka.
    • Wady Hotel w centrum Laganas .W głośnej imprezowej miejscowości typowo dla młodzieży .Nic dla rodzin z dziećmi.Brak animacji w hotelu.Łazienka mała i wymagająca remontu!hotel zasługuje najwyżej na 3 *!Pełno mlodych Anglikow.głośno i codziennie okupywany bar z drinkami przez anglików.Połamane parasole i leżaki przy basenie.hotel nie mieści się blisko morza.jedzenie w miarę dobre ale monotonne.

Jeżdżę od 10 lat na wycieczki i zawsze byłam zadowolona ale ten hotel zawiódł.Sądziłam ,że większość złych opinii była napisana z przesadą a jednak się myliłam.Hotel powinien mieć najwyżej 3 *,do remontu zwłaszcza łazienki.Hotel w centrum rozrywkowego Laganas.jedzenie dość słabe( jeden rodzaj mięsa,makaron, ryż ,fasolka po bretońsku,z owoców tylko arbuz i melon czasami zamiast melona gruszka.brak ciast ,oprócz lokalnych galaretek i pianek.Hotel dla młodych imprezowiczów. Dla dzieci z udogodnień jedynie basen.

Tomek

• Zalety położenie jedzenie czystość miła obsługa
    • Wady młodzi anglicy ale nie ma aż takiej tragedii jak to opisują we wcześniejszych komentarzach :) rozcieńczone drinki

Musze przyznać że po przeczytaniu tyle negatywnych opinii baliśmy się lecieć do tego hotelu ale nie mieliśmy z byt dużego wyboru bo braliśmy wycieczkę kilka dni przed wylotem. Aczkolwiek miło się zaskoczyłem, może nie był to super hotel ale jak dla nas wszystko było w porządku jak za tą cenę. Jedzenie smaczne i różnorodne, każdy na pewno znalazł coś dla siebie jedynie co to lody były tylko na kolacje a moim zdaniem lepiej jakby były przy obiedzie. Na stołówce jak i w pokojach czysto i cały czas dbanie o porządek. Pokój w porządku, lodówka, klima, sejf. Może nie był super nowoczesny ale czysty a myśmy tam nie lecieli żeby siedzieć w pokoju. Hotel położony praktycznie w centrum miasta wiec wszędzie blisko. Najbliższa plaża jakieś 400m ładna zadbana piaszczysta. Ogólnie nikt nie robił problemu z ilości drinków jakie się brało tylko były rozcieńczone, troszkę mocniejsze wieczorem, tylko że wieczorem to co najmniej 5 minut trzeba było czekać na drinka no i jedna osoba mogla wziąć tylko jeden drink, no chyba ze dziewczyna to mogła 2 ( wiadomo kto u nas chodził po drinki :) ) ogólnie duży wybór alkoholi na all inclusive. Dużym plusem było to że po wymeldowaniu nie odcinali opasek i można było nadal korzystać ze wszystkiego typu obiad, drinki, basen. Wieczorami na mieście bardzo głośno i bardzo dużo pijany młodych anglików no ale jak się leci do takiej miejscowości to trzeba było się z tym niestety liczyć. Na pewno nie jest to okolica dla rodzin z dziećmi wtedy lepiej wybrać hotel gdzieś w innej części wyspy.

Magdalena

• Zalety Hotel położony w rozrywkowym Laganas.
    • Wady Pokoje dramatyczne. Obsługa w recepcji niepomocna. Zostaliśmy okradzeni na plazy, ktoś ukradł nasze telefony, pieniądze oraz kartę do pokoju (następnie próbował się do niego dostać ) nikt z hotelu nie wykazał chęci pomocy, chcieliśmy sprawdzić kamery w hotelu, nie było to możliwe. Czas oczekiwania na drink w barze to min.15 min. Masakra !! Nie polecam !!

Pokoje dramatyczne. Obsługa w recepcji niepomocna. Zostaliśmy okradzeni na plazy, ktoś ukradł nasze telefony, pieniądze oraz kartę do pokoju (następnie próbował się do niego dostać ) nikt z hotelu nie wykazał chęci pomocy, chcieliśmy sprawdzić kamery w hotelu, nie było to możliwe. Czas oczekiwania na drink w barze to min.15 min. Masakra !! Nie polecam !! Posiłki monotonne.

Ilona

• Zalety Położony w centrum rozrywkowego Laganas.

Joann

• Zalety Blisko plaży
    • Wady beznadziejne posiłki, niemiła obsługa przy barze, wszechobecni młodzi, pijani non stop Anglicy

Beznadziejne, monotonne posiłki, brak owoców - cały tydzień serwowany był jedynie arbuz . Serwowane przy basenie przekąski okropne i mały wybór - tego nie dało się zjeść . Drinki niedobre, piwo rozrzedzone do granic... Barmani niesympatyczni i z łaską wydający drinki. Jedynie obsługa recepcji bez zarzutu. W hotelu pełno pijanych młodych anglików. Hotel i samo Laganas dla młodych, którzy mają ochotę się wyszaleć. Wycieczki jedynie z biura Magic Tours - rewelacyjni przewodnicy i profesjonalna organizacja. Ogólnie Grecja kojarzy mi się z brudem, naburmuszonymi Grekami i totalnym siga-siga... Na pewno była to moja pierwsza i ostatnia wyprawa w te rejony... Hotelu nie polecam - za tą cenę i w opcji all inclusive spodziewałam się czegoś znacznie lepszego...

...

• Zalety Hotel wyłącznie dla młodzieży, okolica rozrywkowa, pełno imprez, codziennie sprzątane.
    • Wady Dużo Anglików, słabe jedzenie, hotel powinien mieć 3 gwiazdki a nie 4. Stary hotel, słaby alkohol, rozwalone leżaki, alkohol. baseny zbyt szybko zamykane wraz z barami w hotelu

.............................................................