Opinie o hotelu Orange County Resort Alanya

Orange County Resort Alanya: basen, sport i rekreacja

• Szereg atrakcji: rozbudowane zaplecze rekreacyjno-sportowe oraz zróżnicowane programy animacyjne dla dzieci i dorosłych.
  • Ok. 10 m od hotelu znajduje się piękna, prywatna, piaszczysta plaża z pomostem należącym do infrastruktury hotelu.
  • Do dyspozycji gości: restauracja główna, restauracja a la carte, 10 barów, cukiernia.
  • Z myślą o dzieciach: brodzik, zjeżdżalnie wodne, animacje, miniklub, plac zabaw, krzesełka w restauracji, opiekunka.
  • Wylot z Warszawy - Chopin Ultra All Inclusive
  • Wylot z Gdańska Ultra All Inclusive

Anna i Tomasz

• Zalety JEDZENIE, alkohol, piękne wnętrza

JEDZENIE!!!Po prostu bajka, dużo i pysznie, alkohole - drinki nie ochrzczone, nie żałują niczego, czysto, nie trzeba zabierać ręczników plażowych( codzienna wymiana), żelu pod prysznic, balsamu do ciała, szamponu, odzywki ( codziennie uzupełniane), wnętrze hotelu bardzo ładne, widoki jeszcze lepsze, po przyjeździe do hotelu proponują dopłatę 50 euro do pokoju z widokiem na morze....Nie ma takiej potrzeby ( z pokojów bez widoku na morze jest wszędzie bliżej, kilka kroków i jest restauracja, plaża itp.), darmowy internet, bardzo fajne animacje dla dzieci - z tego co zaobserwowałem to rodzice praktycznie cały dzień mogli być bez dzieci.jeśli chodzi o wady to Hmmm może trochę plaża....mała i żwirowa. ( czepiam się ;-) )i dojazd z lotniska ( ponad godzinę) , ale wszystkie te lepsze hotele w takiej lokalizacji od lotniska się znajdują. Polecam ten hotel, wrócimy tam jeszcze.

Helena

• Zalety Restauracja wszystkie posiłki super. Pokoje duże , wygodne , pościel czyściutka.
    • Wady Hotel położony na uboczu przy trasie szybkiego ruchu, trzeba brać pokój z widokiem na morze za doplata w biurze podrózy przy rezerwacji. W hotelu sami goscie z Rosji i Ukrainy, ale mnie to nie przeszkadzało. Mużyka przy basenach bardzo głośna, rosyjska , kto lubi to OK. Występy w amfiteatrze super , ale po rosyjsku. W ofercie telewizyjnej (satelitarnej) nie ma programu polskiego.

Pobyt OK. Wszystko uwzgledniłam w zaletach i wadach. Maj cudowna pogoda na pobyt, jeszcze nie jest upalnie. Temperatura w dzien 30 stopni, lekki wiatr, wieczorem chłodno i przyjemnie.

Ewelina
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety - położenie - duża ilość basenów i barów - duży wybór smacznego jedzenia
    • Wady - bardzo słabo sprzątane pokoje - bardzo niemiła obsługa w recepcji - wymuszanie dopłaty do pokoju typu standard, mimo już wcześniejszego zakupy przez biuro

Ogólne wrażenie 8/10. Za kwotę ok. 1800 zł /1 os/7 dni - warto.

ONA
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety bliskość do morza, jedzenie, czystość w pokojach, czystość w hotelu, obsługa
    • Wady BRAK

Pobyt w kwietniu 2019 13-20.04 Zdecydowanie polecam. Wszystko na plus, jedzenie przepyszne wybór bardzo duży. Poza bufetem super dodatkowe opcje w snack barze, makarony robione na żywo, tortille, pizze, hamburgery itp. Wszystko świeże i robione na miejscu. Pokoje sprzątane codziennie, w tym uzupełniany bezpłatny minibarek o wodę i napoje. Bezpłatne leżaki oraz sofry wzdłuż pomostu. Obsługa bardzo pracowita i uprzejma, w hotelu nikt nie był napastliwy, nawet w sklepach nikt nie "zmuszał" do zakupu. Byliśmy bez dziecka, ale hotel zdecydowanie przystosowany do wypoczynku z dziećmi.

Grażyna

• Zalety same zalety
    • Wady brak wad

Ogromy hotel, w którym pomyślano o wszystkim. O zakupach, odpoczynku, rozrywce.

Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Bardzo dobre roznorodne wyzywienie , mnogość barow kawiarenek i punktow gdzie mozna cos zjesc i wypic, pare sklepikow na najnizszym piętrze, 3 baseny jeden kryty , siłownia.
    • Wady Bardzo kiepska obsluga , nie mowia po angielsku glownie rosyjski, pokoje kiepsko sprzatane , przeterminowane kosmetyki do mycia ( 2 lata),w hotelu 3/4 Rosjan wiec wszystko robione pod nich. Hotel polozony przy drodze szybkiego ruchu wiec bez mozliwosci wyjscia poza niego i pojscia na spacer, chyba ze ktos lubi chodzic przy ulicy!. Hotel dla tych co lubia halas glosna muzyke jedzenie , co prawda wyśmienite, i alkohol.

Niestety to byl nasz pierwszy i ostatni raz, znajomym nie polecam

Marcelina

• Zalety - dużo atrakcji - blisko do prywatnej plaży - bardzo dobre jedzenie - sympatyczna obsługa - bezpiecznie
    • Wady - niedokładne sprzątaczki - zimna woda w basenach - umieszczony przy ruchliwej drodze

Hotel ogólnie duży, z wieloma basenami, fryzjerem/kosmetologiem, spa, sklepami z pamiątkami i ubraniami, kilka miejsc z jedzeniem do wyboru w ramach opcji all inclusive. Niestety z powodu końcówki sezonu przedwcześnie zamknęli sushi i makaroniarnie, więc było nam dane tylko raz skorzystać z jedzenia w restauracjach. W cukierni wszystkie ciasta dość podobne do siebie smakowo, natomiast w głównej restauracji jedzenie naprawdę różnorodne. Można uznać, że monotonne, bo przez tydzień wiele potraw się powtarzało, niemniej jednak codziennie dodawano kilka innych i naprawdę był duży wybór. Barmani robili smaczne drinki, alkohole były dobre, dużo było ich do wyboru. Cała obsługa hotelowa bardzo sympatyczna, w hotelu jest bezpiecznie o czym świadczy obecność ochrony przed nim, a także monitoring na korytarzu. Troszkę niski poziom języka angielskiego barmanów, pań sprzątaczek właściwie zerowy, ale tego bym się nie czepiała, bo i tak jako tako dało się dogadać. Niestety podłogi w pokoju były myte albo brudną wodą albo nie myte wcale, bo papier toaletowy po ich przetarciu był czarny. W rogu wanny widoczny grzyb. Ściany troszkę jak z papieru, bo słyszeliśmy chrapiącego i często kaszlącego sąsiada. Z doświadczenia dla osób wrażliwych na hałas polecałabym dopłacenie za pokój z widokiem na morze, gdyż w tym od strony drogi szybkiego ruchu, pomimo zamknięcia drzwi balkonowych było słychać dźwięk jeżdżących aut, klaksonów, co skutecznie utrudniało zasypianie pierwszej i drugiej nocy. Natomiast znajomi z Polski mający pokój od strony morza mówili o głośnej muzyce dobiegającej z wieczornej dyskoteki, jednakże w połowie pobytu została ona przeniesiona do podziemi hotelu. Na plażę z 3 piętra hotelu to około 5 minut drogi (zjazd windą na najniższy poziom i przejście strefy basenowej), natomiast mimo końcówki sezonu czasami ciężko było złapać dwa leżaki około godziny 13:00. Dodatkowo trochę irytująca była Ukrainka/Rosjanka namawiająca ciągle na masaż w spa. Jeżeli chodzi o siłownie to była ona nawet dobrze wyposażona, ale niestety dostępne na niej sprzęty w większości popsute i przestarzałe. Ogólnie pobyt wspominam bardzo dobrze, raczej nie wróciłabym do tego samego hotelu, ale w cenie 1800 zł z ultra all inclusive za osobę uważam, że był w sam raz. Myślę, że osoby, które nie szukają ogromnego luksusu będą zadowolone, bo na terenie hotelu jest co robić, a także co pić i co jeść :)

JULITA

• Zalety Miła obsługa , super pokazy w basenie , disco w pianie w basenie i na plaży , różnorodne zabawy organizowane przez animatorów
    • Wady brak miejsca na stołówce

W hotelu byliśmy w maju 2018r z 6 osobową załogą. Wszyscy jesteśmy mega zadowoleni .Animatorzy zapewniali nam cały czas dobrej zabawy. Drinki ooo super , kelnerzy starali się bardzo. Wzięliśmy ze sobą karty do gry ale ani razu nie zagraliśmy nie było kiedy. Pokoje sprzątane dość dobrze. ŚWIETNE kosmetyki do ciała w łazience. Wi-fi na całym hotelu działało bez problemu. Mielimy pokój od strony ulicy i tutaj błąd warto dołożyć kilka groszy i wziąć pokój od strony morza. Ogólnie podsumowując wakacje na 100% super hotel wart polecenia a niektóre opinie wydają mi się anty reklamą dla rywali. Polecam!!!! hotel na dobre 5*

Tomek z Olsztyna

• Zalety Własny pomost z leżakami i wieczorną dyskoteką , Jedzenie - ogólnie trudno się przyczepić. Przystanek bus przy hotelu.
    • Wady hotel opanowany przez Ruskich. Z zewnątrz wygląda jak postkomunistyczna bardacha. Elewacja nadaje się jedynie do remontu. Leżaki są zajmowane przez idiotów chyba w nocy bo idąc na śniadanie można było zapomnieć że znajdziemy jakikolwiek wolny. Wieczorne animacje to występy ( z wyjątkiem akrobatów ) na poziomie wioskowego teatru z okolic Hajnówki. Ogólnie hotel przereklamowany. Absolutnie nie jest wart wydanych pieniędzy.

Pobyt w Turcji z biurem Wezyr we wrześniu 2018 roku.

Adrian

• Zalety Możliwości komunikacyjne Rozrywka Personel Czystość
    • Wady Hałas Klimatyzacja Jedzenie Ilość leżaków plaża

Witam, byliśmy w hotelu przełom paź / lis 2018 - wrażenia mam mieszane. Czystość - ok, Hałas - w zależności od pokoju albo hałas z ulicy, a w przypadku widoku na może trzeba się liczyć z DISCO do 24 , W trakcie dnia ciężko o cichy zakątek, Pokoje - duże, ładne, wygodne, uwaga żeby nie nadziać się z widokiem na ścianę ! Jedzenie -pozytywy: duże ilości, świeże, Jedzenie -negatywy: chłodne, monotonia, miałem wrażenie że większość potraw smakuje jednakowo, brak kulinarnego wow, znajdziesz mielone na 100 różnych sposobów, Obsługa - miła uczynna Napoje ok Leżaki - mam obawy że w sezonie jest ich wystarczająca ilość. Dobre połączenie komunikacyjne. Hotel polecam dla osób poszukujących rozrywki, my w standardzie mieliśmy kolegę z wąsem zza wschodniej granicy, który szukał drugiej młodości i umilał swoja walizką/głośnikiem innym życie, mnóstwo glonojadów, raj dla palaczy. Generalnie Luksusowy hotel można polecić - ja jednak kolejny raz tam się nie wybiorę. UWAGA: Od 05.10.2018 hotel szykował się do zamknięcia sezonu - zamykano sukcesywnie kolejne restauracje, zmniejszano ilość leżaków, atrakcji, robiło się mało przyjemnie, jedno wielkie pakowanie, animacji praktycznie brak, itp