Wczasy Primorsko

Przed podróżą

Do Bułgarii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.
W Bułgarii dla Polaków wizy nie są wymagane. Polacy mogą wjeżdżać i przebywać na terytorium Bułgarii do 90 dni w ciągu 180 dni, licząc od dnia pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Leży u stóp góry Strandża, około 50 km na południe od Burgas. Mały półwysep, na którym położona jest ta miejscowość wysuwa się w morze niedaleko ujścia rzeki Djawołskiej - raju dla rybaków. Łagodny klimat i spokojne morze to główne przyczyny rozwoju tego turystycznego regionu.

Na północ od Primorsko znajduje się rezerwat przyrody rzeki Ropotamo. Na wycieczkę po tej 25 km rzece można się wybrać taksówką wodną. Do Sozopolu z malowniczym starym miastem jest nieco ponad 20 km.

Opinie o miejscowości Primorsko (Bułgaria)

8.5
Edyta Szlufik
Byłam w ubiegłym roku, w tym wracam - nawet na dłużej. Dla osób które cenią spokój, kameralność i są po prostu zmęczone codziennym pędem życia - oaza. Wieczorem spacer promenadą, gdzie znajdziemy naprawdę sporo knajpek. Główny deptak tętni życiem od godz.19. Jedzenie - sztos, obiad dla 3 osób ok.50zł. ( nie polecam tylko owoców morza, to nie są bułgarskie klimaty) . Ogólnie kwestia wyżywienia - b.tania, ale jeśli ktoś liczy na jakąś swojską szyneczkę w sklepie to się pomyli :) W sumie wakacje nad Morzem Czarnym to genialny pomysł na dietę. Można przeżyć syto na arbuzach, pomidorach i sałatce szopskiej :) W wielu knajpkach wieczorami muzyka na żywo Plaże strzeżone, czyste, choć WC zdaje się być zbyt mało. We wszystkich hotelach i wielu pensjonatach są baseny do dyspozycji gości. Jest BEZPIECZNIE. Minus - dojazd. To jednak ok.2tys.km. Drogi nie są złe, a nawet są dobre. W
05.05.2019
8.5
Romuald
Fajna plaża, dobre miejsce dla singli ( dużo wolnych pań się tu zjeżdża a i Bułgarskie dziewczyny wcale nie są takie najgorsze :-) ). Euro wymieńcie na miejscu. Jedzenie niczego sobie chociaż w każdej knajpie jest prawie to samo. Turystów jest mniej, jak w sąsiednich kurortach. W sumie dobrze przynajmniej nie było ścisku i na plaży w barach. Noclegi tanie od 10euro w górę za dobę.
30.03.2009
8.7
adas
Fajne nieduże miasteczko, dwie plaże, dobre miejce na wypady do Sozopola, Kiten a nawet Neseberu (też byłem troszeczkę dalsza wyprawa), fajny klimat miasteczka turystycznego, unikać kantorów wymiana waluty tylko w bankach!, troszeczkę jest na mieście brudno ale nie przezkadza to jakoś strasznie, ceny przystępne, fajny aquapark (najlepiej na cały dzień), bardzo przyjemne miejsce do spacerowania, bułgarzy generalnie niezbyt mili nie mówią po angielsku (rosyjskiego natomiast ja nie znam) ale można sobie jakoś poradzić
18.11.2008
9.2
marzena
Do primorsko jeżdżę już 6 lat z rzędu, dla mnie osobiście jest tam rewelacyjnie. Każdy znajdzie coś dla siebie, dzieci i młodzież i dorośli. Idealne miejsce dla ludzi ceniących spokój jak również kochających się bawić:) Polecam nową, wybudowaną promenadę łączącą dwie plaże, cisza, relaks, spokój... Dla osób ceniących nocne życie są trzy naprawdę dobre dyskoteki (bary), potem wystarczy się przenieść do podziemnej dyskoteki i tam do białego rana:)))
30.04.2008
9.3
dominica olivia
W Primorsku byam już 3 razy, teraz właśnie wróciłam z kolejnych wakacji tam, na które czekałam aż 3 lata. Jestem w szoku i pod ogromnym, pozytywnym wrażeniem jak rozrosła i unowocześniła się cała miejscowość przez ten okres czasu, nie tracąc przy tym nic a nic ze swego pierwotnego, bałkańskiego uroku. Gorąco polecam wszystkim tym, którzy są tak jak ja, wyznawcami fal, słońca i tańca do białego rana.
31.07.2007
8.8
Beata
Primorsko jest dosyć rozległą miejscowością, ceny są dostępne, ale jak ktoś chce kupić taniej alkohol i pamiątki to może udać się do Kiten, za nowo wybudowaną zjeżdżalnią wodną jest dworzec autobusowy, gdzie autobusy kursują co pół godziny. W Primorsku jest dużo barów i restauracji, najtaniej jest przy plażach. Popularna dyskoteka LUXSOR w stylu egipskim.
01.02.2007