Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKorea PołudniowaKorea Państwem Ewolucji

Korea Państwem Ewolucji

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK596205

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
wpPilot
Teraz przy zakupie wycieczki dostęp do WP Pilot gratis!
Zgarnij kod 14 dniowego dostępu do WP Pilot - telewizji online i oglądaj 35 kanałów TV gdziekolwiek jesteś
 Sprawdź teraz 
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

26.10.2020 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin
27.10.2020 Wtorek
SELSeoul

Powrót

03.11.2020 Wtorek
SELSeoul
03.11.2020 Wtorek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK596205Organizator: Konsorcjum Biur Podróży

Dzień 1-2

Warszawa - Seul

Przybycie uczestników wycieczki na lotnisko na minimum 2 godziny przed odlotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Polski. Przylot na lotnisko Seul-Inczon następnego dnia w godzinach porannych. Transfer do hotelu w Seulu. Zakwaterowanie w Best Western Premier Seoul Garden / Grand T Mark Myeongdong lub hotelu o podobnym standardzie.

Dzień 3

Seul - Yongin - Suwon - Seul

Śniadanie. Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od zwiedzenia Korean Folk Village, wioski położonej w Yongin, mierzącej aż 990 000? powierzchni. Jest to miejsce przedstawiające życie w okresie istnienia dawnego państwa Joseon. Wioska ta została utworzona z domów zwykłych mieszkańców, a także domów arystokratów, przeniesionych z różnych części kraju. Znaleźć tam można dawny urząd prowincji oraz wiele instytucji m.in. instytucje edukacyjne, medyczne czy religijne. Następnie udamy się do Suwon i zatrzymamy się w Suwon Hwaseong Fortress. To fortyfikacja otaczająca centrum miasta, zbudowana w XVIII w. przez króla Jeongjo na cześć jego ojca, księcia Sado. Twierdza i zamknięty pałac króla Jeongjo Haenggung zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia pójdziemy na tradycyjny targ Paldalmun Market. Powrót do Seulu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Best Western Premier Seoul Garden / Grand T Mark Myeongdong lub hotelu o podobnym standardzie.

Dzień 4

Seul - Busan

Śniadanie. Przejazd pociągiem KTX do Busan (transfer pociągiem przy grupie 10 osób). Wizyta w Gamcheon Culture Village. Obszar ten słynie ze stromych, krętych uliczek i jaskrawo pomalowanych domów, które zostały odrestaurowane w ostatnich latach. Następnie przejazd do Nampo-dong. Tam odwiedzimy tradycyjny targ Gukje Market, targ rybny Jagalchi oraz dzielnicę filmową BIFF Square, rozsławioną przez zorganizowany tam Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Crown Harbour / Golden Tulip Haeundae lub hotelu o podobnym standardzie.

Dzień 5

Busan

Śniadanie. Dziś czeka nas całodniowe zwiedzanie Busan. Pierwszą atrakcją będzie świątynia Haedong Yonggungsa w Gijang. Hrabstwo to słynie z pięknej plaży Ilgwang Beach oraz pysznych owoców morza i sashimi. Następnie udamy się na malowniczą przejażdżkę trasą Dalmaji Road, z której rozpościera się widok na ocean, białą piaszczystą plażę i piękne lasy sosnowe. Gdy dotrzemy do dzielnicy Haeundae udamy się plażę Gwangalli, urzekającą nieskazitelnie czystą wodą. W drodze powrotnej przejedziemy obok kultowego mostu Gwangan, zwanego Diamentowym Mostem, pięknie mieniącym się kolorowymi światłami. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Busan - Seul

Śniadanie. Z samego rana przejedziemy pociągiem KTX do tętniącej życiem handlowej dzielnicy Seulu - Myeong-dong (transfer pociągiem przy grupie 10 osób). Znaleźć tam można wiele sklepów luksusowych marek, tradycyjne japońskie restauracje oraz najbardziej znany w tamtym regionie teatr Myeongdong Nanta. W drodze do następnej atrakcji zatrzymamy się przy wieży N Seoul Tower by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Przejedziemy się drogą zwaną Bugak Skyway. Jest to trasa o długości 10km, biegnąca wokół góry Bugak, oferująca wspaniałe widoki na Seul. Na szczycie góry Bugak znajduje się cel naszej podróży - Palgakjeoung. Jego nazwa oznacza "Ośmioboczny Pawilon" i nawiązuje do jego budowy. Miejsce to pozwala na chwilę odpoczynku w kawiarni, restauracji lub na tarasie widokowym wychodzącym na Seul. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Best Western Premier Seoul Garden / Grand T Mark Myeongdong lub hotelu o podobnym standardzie.

Dzień 7

Seul

Śniadanie. Dziś udamy się do Pałacu Gyeongbokgung, będącego rezydencją królewską zbudowaną w XIV w. Będziemy mieli również okazję ubrać się w tradycyjne stroje noszone podczas koreańskich festiwali i uroczystości. Następnie przejedziemy obok Blue House, siedziby prezydenta Korei Południowej, aż do wioski Bukchon Hanok. Jest to tradycyjna koreańska wioska, doskonale ukazująca ponad 600-letnią historię. Na jej terenie znajduje się m.in. Centrum dziedzictwa kulturowego Seulu, Muzeum Sztuki Azjatyckiej, Muzeum haftu Han Sang Soo i wiele innych. Później wybierzemy się do pobliskiej wioski ludowej znajdującej się w Insadong. Kolejnym przystankiem będzie Dongdaemun Design Plaza zwany DDP. Jest to punkt orientacyjny w Seulu uznawany za centrum mody Korei Południowej, charakteryzujący się potężnymi konstrukcjami i ogromnymi wystawami. Później wybierzemy się do największej dzielnicy handlowej w Korei - Dongdaemun Market. Znajduje się tam 26 centrów handlowych i około 30 tyś. sklepów. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Seul

Śniadanie. Dziś odwiedzimy największe centrum handlowe w Azji, COEX Mall. W jego skład wchodzą setki sklepów zarówno marek lokalnych jak i międzynarodowych. Dodatkowo znajduje się tam Muzeum Kimchi, Akwarium oraz plac na którym co tydzień organizowane są różne występy, koncerty i pokazy. Nie zabrakło tam również biblioteki, w której się zatrzymamy. Jest ona otwartą przestrzenią dostępną dla wszystkich, oferującą szeroki wybór książek o przeróżnej tematyce. Następnie udamy się do Samsung D'light, gdzie zobaczymy wystawę prezentującą najnowszą ofertę produktów firmy Samsung. Kolejnym przystankiem będzie 63 Building, wieżowiec mieszczący się na wyspie Yeouido, trzeci co do wysokości budynek w Korei. Liczy on 63 piętra i składa się z obserwatorium, akwarium, galerii sztuki, kina oraz muzeum figur woskowych. Jego wszystkie ściany pokryte są cienką warstwą 24-karatowego złota, stąd jego charakterystyczny wygląd. Ostatnią atrakcją dzisiejszego dnia będzie rejs po rzece Han, między wschodnią i zachodnią częścią Seulu. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Seul - Warszawa

Śniadanie. Wykwaterowanie i transfer na międzynarodowe lotnisko. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot. Zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

Bilety lotnicze Warszawa-Seul-Warszawa (w kwocie ok. 2700 zł/os. w okresie kwiecień-wrzesień oraz w kwocie ok. 2900 zł/os. w okresie październik-listopad), 7 noclegów w hotelach 4, wyżywienie - 7 śniadań, 6 kolacji, 1 butelka wody mineralnej na osobę każdego dnia, opłata za kierowcę w 2 i 9 dniu programu, opieka anglojęzycznego przewodnika od 3 do 7 dnia programu, wszystkie opłaty za bilety wstępów, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, składkę TFG 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Posiłków niezawartych w programie, napiwków dla przewodnika i kierowcy, wydatków własnych, opłat za przejazdy pociągiem KTX (przy grupie 10 osób).

Uwagi

1. Polscy obywatele nie muszą mieć wiz przy wyjazdach do Republiki Korei na okres do 90 dni. Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport oraz wypełnioną kartę przekroczenia granicy (dostępna na pokładzie samolotu lub na lotnisku). Urzędnik imigracyjny może zapytać o cel podróży, prosić o wskazanie źródeł finansowania, (jeżeli nie wynika to z przedstawionych dokumentów) czy o okazanie biletu powrotnego. Nie jest wymagane posiadanie określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu. Paszport musi być ważny 6miesięcy od daty powrotu z wycieczki oraz posiadać przynajmniej jedną wolną stronę na wklejenie stempla granicznego.

2. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

3. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
Temperatura w dzień
20°C
Temperatura w nocy
9°C
Temperatura wody
17°C
Liczba godzin słonecznych
7

Przed podróżą

Paszporty

Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport oraz wypełnioną kartę przekroczenia granicy (dostępna na pokładzie samolotu lub na lotnisku).

Wizy

Polscy obywatele nie muszą mieć wiz przy wyjazdach do Republiki Korei na okres do 90 dni.

Szczepienia, służba zdrowia

W Republice Korei nie ma zagrożenia chorobami tropikalnymi, nie są wymagane szczepienia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Podróżujący wybierający się do Korei Południowej mogą spotkać się z następującymi utrudnieniami:
1) czasowym ograniczeniem wjazdu obejmujące pasażerów, którzy w czasie 14 dni przed wylotem do Korei Południowej odwiedzili Chiny, Japonię,
2) wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.

Pasażerowie przybywający z dowolnego kraju zostaną poddani procedurom kwarantanny.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do miasta Daegu oraz podróże, które nie są konieczne do miasta Gyeongsan oraz powiatu Cheongdo w prowincji Północny Gyeongsang, gdzie ma miejsce przeważająca większość zarażeń koronawirusem na terenie Korei Południowej.
W związku z wprowadzonym od 23 lutego br. najwyższym poziomem zagrożenia epidemiologicznego w kraju, podróżującym do pozostałych regionów Korei Południowej zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00