Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyFrancjaProwansja i Lazurowe Wybrzeże - od śnieżnej bieli Mont Blanc po lazur Francuskiej Riwiery

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże - od śnieżnej bieli Mont Blanc po lazur Francuskiej Riwiery

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK578811
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

231
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Dojazd

07:3015.05.2021 SobotaWarszawa
16:0015.05.2021 SobotaProwansja I Lazurowe Wybrzeże - Od śnież

Powrot

10:0024.05.2021 PoniedziałekProwansja I Lazurowe Wybrzeże - Od śnież
18:0024.05.2021 PoniedziałekWarszawa

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK578811Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Skromne hotele / - zlokalizowane poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych: w okolicach Annecy//Chambery- 2, w okolicach Marsylii/Arles - 1, w okolicach Antibes/Juan les Pins -4 rozpoczęte doby hotelowe).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.

Do dyspozycji gości:

W hotelu z reguły bar

Kategoria lokalna:

/

program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Czechy, Niemcy oraz Szwajcarię. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1400km od granic Polski).

Dzień 2

Przejazd przez Szwajcarię. Przed południem dotrzemy do Genewy, gdzie udamy się na spacer po najpiękniejszej części miasta. Zobaczymy jezioro Lemańskie, urokliwą starówkę oraz gmach europejskiej siedziby ONZ (z zewnątrz). Następnie przejazd do Francji. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu (okolice Chambery lub Annecy).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Chamonix - najbardziej znanego miasta Alp Francuskich. Wjazd najdłuższą na świecie kolejką linową na Aiguille du Midi (3842m n.p.m.) u podnóża Mont Blanc i spacer po mieście. Przejazd do Annecy - przepięknego, położonego u ujścia rzeki Thiou miasteczka nazywanego alpejską Wenecją. Spacer po uroczej starówce i rejs statkiem po jeziorze D'Annecy. Powrót na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 200km).

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Avignon, bramy Prowansji i jednego z najbardziej fascynujących miast Francji. Wejdziemy na słynny most St. Benezet nad Rodanem (Most Awinioński), zobaczymy Pałac Papieski (z zewnątrz) i pospacerujemy po najciekawszych zaułkach miasta. Następnie udamy się do Arles, kolejnego miasta Prowansji nazywanego Małym Rzymem ze względu na liczne budowle z okresu, kiedy miasto było kolonią Juliusza Cezara. Najważniejsze z tych zabytków zobaczymy z zewnątrz podczas spaceru uliczkami starówki (m.in. Arena, Teatr Rzymski, Termy Konstantyna). Odwiedzimy również miejsca związane z Vincentem van Goghiem, który spędził w Arles kilkanaście miesięcy i stworzył tu jedne z najsłynniejszych obrazów w swojej karierze artystycznej.

Następnie przejazd na nocleg w okolicach Marsylii. (Trasa ok. 450km).

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Marsylii, najstarszego miasta Francji i największego portu w tym kraju. Udamy się na Wzgórze Strażnicze, skąd roztacza się wspaniała panorama na miasto. Odwiedzimy również Bazylikę Notre-Dame de la Garde. Następnie spacer wzdłuż Starego Portu i czas wolny na słynnej alei Canabiè re. Z Marsylii wyruszymy w stronę Saint Tropez - jednegoz najbardziej znanych i eleganckich kurortów odwiedzany przez gwiazdy filmowe, modelki i ekscentrycznych miliarderów. Spacer po miasteczku. Następnie przejazd na nocleg w okolicach Antibes lub Juan Les Pins. (Trasa ok. 250km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monaco. Zwiedzanie miasta: Pałac Książęcy z katedrą, w której pochowana jest księżna Grace Kelly oraz Muzeum Oceanografii. Następnie zwiedzimy Monte Carlo, znane ze wspaniałych kasyn, gdzie każdy może zostać milionerem. Popołudniu udamy się do maleńkiej miejscowości Eze, gdzie odwiedzimy Fabrykę i Muzeum Perfum Fragonard. Prowansja i Lazurowe Wybrzeża to miejsca związane na stałe z przemysłem perfumeryjnym. Maja tu swoje siedzimy najsłynniejsze firmy perfumeryjne, które dostarczają cennych esencji znanym domom mody. W fabryce i muzeum poznamy proces powstawania perfum i tajniki pracy nosów". Na koniec będziemy mogli dokonać pachnących zakupów w firmowym sklepie marki Fragonard. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 120km).

Dzień 7

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę do Cannes, dawnej wioski rybackiej, dzisiaj luksusowego kurortu znanego przede wszystkim z majowego Festiwalu Filmowego. Podczas spaceru bulwarem La Croisette zobaczymy Aleję Gwiazd, Pałac Festiwalowy i wspaniałe gmachy hoteli w stylu deco i belle é poque. Następnie odwiedzimy niewielką starówkę Cannes, położoną na wzniesieniu, skąd roztacza się widok na Morze Śródziemne i port jachtowy. Koszt wycieczki to ok. 30 EUR/os. (wycieczka odbywa sięw miarę możliwości iprzy zebraniu min. 20 osób).

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny na plażowanie lub samodzielne zwiedzanie. Dla chętnych proponujemyfakultatywną wycieczkę do Kanionu Verdon połączoną z wizytą w prowansalskim miasteczku Moustiers Sainte Marie. Niezwykle malowniczy kanion o długości ok. 21kmmoże się poszczycićunikatową fauną i florą. W programie krótszy i mniej wymagający odcinek kaniony, który pokonamyrowerami wodnymi (ok. 2 godzin). Będzie to świetna okazja do podziwianiaturkusu wody i wapiennych skal, w których woda wyżłobiła sobie drogę miliony lat temu. Uwaga! Przeprawa rowerami wodnymi należy do bardzo relaksacyjnych inie wymaga od uczestników wyjątkowej kondycji. Zaleca się zabranie plastikowych butów lub klapek. Następnie przejedziemy autokarem do niezwykle urokliwej i przepięknie położonej miejscowości Moustiers Sainte Marie, gdzie udamy się na krótki spacer. Czas na zakupy pamiątkowe i posiłek we własnym zakresie. Powrót do hotelu we wczesnych godzinach wieczornych. Koszt wycieczki to ok. 40 EUR/os. (wycieczka odbywa sięw miarę możliwości iprzy zebraniu min. 20 osób).

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd pociągiem do Nicei, niekoronowanej stolicy Lazurowego Wybrzeża. Miasto zawdzięcza swoją urodę przepięknemu położeniu w Zatoce Aniołów. Po dotarciu do miasta udamy się na spacer po starówce, odwiedzimy Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się widok na Zatokę Aniołów, port, Stare Miasto i nowe dzielnice Nicei. W planach również słynna Promenada Anglików. Następnie czas wolny na ostatnie zakupypamiątkowelub obiad we własnym zakresie. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy. Na trasie organizowane są krótkie postoje.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Woszczyce-Orzesze ok. 10:00).

Uwagi do programu

• Hotel na Lazurowych Wybrzeżu (okolice Antibes/Juan les Pins) położony jest ok. 2km od plaży. Hotele nie dysponują serwisem ręczników plażowych, więczalecamy zabranie własnego.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.

• W dniu9 program realizowany środkami komunikacji miejskiej (pociąg).

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, minibar i wc), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań serwowanych w restauracjach hotelowych (kontynentalne, podawane na słodko), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż), program turystyczny j. w. i opiekę polskojęzycznegopilota.

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 185 EUR/os dorosła oraz 160 EUR/dziecko do 12 roku życja, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.

inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

"

meta description

NOWOWŚĆ! • Mont Blanc - dach Europy • Annecy i Chamonix - urok Alp • Arles i Avignon-prowansalskie miasta pachnące lawenda • Marsylia - najstarsze miasto Francji • Monako i Monte Carlo - Pałac Książęcy, kasyna i Formuła 1 • Eze - francuskie perfumy • Nicea - plaże i Promenada Anglików, Cannes - stolica kina i luksusowy kurort • 2 wolne dni na Lazurowym Wybrzeżu - czas na plażowanie

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
22°C
Temperatura w nocy
12°C
Temperatura wody
15°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że każda osoba która ukończyła 11 rok życia i podróżuje do Francji dowolnym środkiem transportu z terenu państwa Unii Europejskiej, w tym Polski oraz Andory, Islandii, Liechtensteinu, Monako, Norwegii, Saint-Martin, Szwajcarii i Watykanu jest zobowiązana do przedstawienia przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży lub podczas przekraczania granicy negatywnego wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed kontrolą. Obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu nie dotyczy kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów i pracowników transgranicznych, z wyjątkiem kierowców wykonujących międzynarodowy transport towarów przypływających promem z Irlandii. Muszą oni okazać negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego wykrywającego białko N SARS-Co-V-2.
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
Wiza nie jest wymagana.