Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Polska otwiera granice

Rajskie Safari

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK563132

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

297
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

10:0004.10.2020 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin
19:5004.10.2020 Niedziela
ZNZZanzibar

Powrót

22:0011.10.2020 Niedziela
ZNZZanzibar
05:4012.10.2020 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK563132Organizator: Itaka

Region

Zanzibar / Zanzibar

Opis oferty:

Zanzibar • Arusha • Park Narodowy Tarangire • Ngorongoro • Zanzibar

Niezapomniana przygoda i magiczna podróż do dzikich zakątków Afryki. W programie wypoczynek w luksusowych, pięciogwiazdkowych hotelach sieci Neptune z formułą all inclusive oraz safari w pełnym niezliczonych gatunków zwierząt Parku Narodowym Tarangire. Na trasie także Ngorongoro, największa na świecie nienaruszona kaldera. Przy odrobinie szczęścia, w trakcie wycieczki można spotkać słynną Wielką Piątkę! Warto przedłużyć pobyt o wypoczynek w jednym z resortów na pachnącym goździkami i wanilią Zanzibarze. Trasa w Tanzanii: ok. 600km.

1. dzień. zanzibar

Zbiórka uczestników na lotnisku, bezpośredni przelot na ZANZIBAR. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. dzień. zanzibar

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiad, kolacja, nocleg.

3. dzień. arusha - p.n. tarangire

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do ARUSHA w Tanzanii. Przejazd do Parku Narodowego TARANGIRE, znanego w Tanzanii z największej populacji słonii. To także drugi park w tym kraju pod względem gęstości występowania zwierząt. Można spotkać tutaj antylopy, gnu, bawoły, zebry, żyrafy, gazele, oryxy i wiele gatunków ptaków. Obiad w formie pikniku w unikalnej scenerii, gdzie baobaby, akacje oraz bezkresna sawanna tworzą wspaniały i różnorodny krajobraz. Zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach parku. Kolacja, nocleg.

4. dzień. ngorongoro

Śniadanie. Przejazd do NGORONGORO, rezerwatu biosfery, wpisanego na listę UNESCO, gdzie znajduje się największa na świecie nienaruszona kaldera wygasłego wulkanu. która zachwyca naturalnym bogactwem fauny i flory. W programie safari z licznymi przystankami na tle niesamowitych, egzotycznych krajobrazów. Tysiące dzikich zwierząt wędruje tutaj w poszukiwaniu wody i zielonych pastwisk, sawannę zamieszkują m.in. nosorożce, słonie, lwy, gepardy czy hieny. Na terenie parku znajdują się także strumienie oraz sodowe jezioro Magadi, gdzie spotkać można stada różowych flamingów, a otaczające bagna i mokradła są domem dla hipopotamów. Obiad w formie pikniku w kraterze wulkanu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot na Zanzibar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Obiad, kolacja, nocleg.

6.-7. dzień. zanzibar

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiad, kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

9. dzień.

Przylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów: 5 w hotelu Neptune Pwani Beach Resort & Spa na Zanzibarze, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; 2 w hotelu Neptune Ngorongoro Luxury Lodge podczas safari, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: all inclusive (podczas safari obiady w formie pikniku do wyboru z karty dań, woda, napoje bezalkoholowe i wino) • przeloty: Polska-Zanzibar-Polska, Zanzibar-Arusha-Zanzibar • transfery na Zanzibarze • podczas safari przejazdy samochodami terenowymi • telefoniczna opieka polskiego rezydenta na Zanzibarze • podczas safari opieka anglojęzycznego kierowcy-przewodnika • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: napiwki: ok. 3 USD/os./dzień. Podatek turystyczny: obowiązkowa opłata pobierana przy zakwaterowaniu w hotelu (dotyczy także dzieci): 1,5 USD/os./dzień. Wizy: opłata wizowa na Zanzibar: ok. 50 USD. Szczegółowa trasa safari zależy od migracji zwierząt. Każdego dnia przewodnik dobiera trasę zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze (potwierdzone w międzynarodowej książeczce zdrowia).

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
Temperatura w dzień
30°C
Temperatura w nocy
20°C
Temperatura wody
26°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Paszporty

Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii.

Wizy

Wizę pobytową można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatyczno-konsularnych Tanzanii (Polska podlega kompetencji terytorialnej Ambasady Tanzanii w Berlinie), a także w na głównych przejściach granicznych (w tym na lotniskach w Dar es Salaam i Kilimandżaro). Oprócz wniosku wizowego należy dołączyć jedno zdjęcie paszportowe oraz okazać bilet powrotny. Koszt jednokrotnej wizy turystycznej ważnej przez 90 dni to 50 USD, wizy dwukrotnej 70 USD, przy czym dwukrotny pobyt nie może przekroczyć w sumie 90 dni.

Dowód wniesienia opłaty wizowej należy zachować do kontroli.

Tanzania jest krajem związkowym, obejmującym część kontynentalną, czyli dawną Tanganikę (w tym wyspę Mafia), oraz autonomiczny Zanzibar (wyspy Pemba i Unguja). Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat wizowych) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.

Szczepienia, służba zdrowia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze od cudzoziemców podróżujących z /przez kraje endemiczne. Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka antymalaryczna oraz szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej. Rekomendowane jest także używanie wody przegotowanej (także do mycia zębów) oraz kupowanie wody i napojów butelkowanych.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że:
1) wypełniony ?Formularz zdrowia? należy przedstawić personelowi Ministerstwa Zdrowia po przyjeździe,
2) wszyscy Podróżni mogą spotkać się z wzmożonymi kontrolami osób na lotniskach i na granicach oraz obowiązkiem przestrzegania procedur prewencyjnych oraz sanitarno-zdrowotnych wprowadzanych przez lokalne władze.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00