Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyRosjaZ Moskwy do St.Petresburga - sen o Imperium

Z Moskwy do St. Petresburga - sen o Imperium

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK414901
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

231
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

24.04.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
24.04.2021 Sobota
SVOMoskwa

Powrót

03.05.2021 Poniedziałek
LEDSt Petersburg
03.05.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK414901Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (9 rozpoczętych dób hotelowych: 2 w Moskwie w hotelu Izmailovo Gama www.izmailovo.ru lub podobnym, 1 w Kałudze, 1 w Smoleńsku, 1 w Twerze, 1 w Nowogrodzie, 3 w Petersburgu w hotelu Azimut www.azimuthotels.ru lub podobnym)

Hotel Gama Ismailovo (w Moskwie) jest oddalony ok. 15km od ulicy Twerskiej/Placu Czerwonego. Doskonala komunikacja metrem ze stacji Patizanckaja zapewnia w ok. 25minut dojazd do ścisłego centrum Moskwy. Budynek hotelu należy do historycznej juz wioski olimpijskiej zbudowanej w duchu modernizmu roku 1980. Jest jednym z kilku obiektów które stanowią holistyczne a zarazem rozpoznawalne na całym świecie świadectwo minionej epoki. Obiekty wchodzące w sieć hotelu Gama są licznie odwiedzane przez gości z całego świata! Znalazło to jednocześnie odzwierciedlenie w najwyższych notach satysfakcji klienta jakie obiekt otrzymuje w ankietach od kilku lat. Szacowana liczba lóżek w tym zmodernizowanym według współczesnych norm obiekcie oscyluje w granicach 10 tysięcy. Sprawne poruszanie się miedzy piętrami zapewniają szybkobieżne windy spełniające wszelkie atesty europejskie. Z wyższych pięter rozpościera sie imponujący widok na centrum metropolii, rezerwat wodny, kopię Placu Czerwonego oraz na historyczną część dzielnicy wraz z parkiem Izmailowskiego. Do dyspozycji gości obszerne lobby - jedyne w swoim rodzaju wraz z pełnym dostępem do różnorodnych usług o każdej porze dnia i nocy. Recepcja, concierge, restauracje, sklepy, bary czynne są praktycznie 24h na dobę. Hotel tętni życiem a jednocześnie w swojej pierwotnej idei powstania jako miejsce dla sportowców gwarantuje niezbędny w podróży oraz na wakacjach spokój i wypoczynek.

Hotel Azimut (w Petersburgu) - położony blisko centrum Petersburga (ok 4km) oraz niedaleko od głównych atrakcji miasta dostępnych w odległości spaceru: piękne pałace, cerkiew sw. Trójcy, plac teatralny oraz stacja metra Technologiczeskij Institut, którym latwo dojechać do samego centrum miasta.

Do dyspozycji gości:

W hotelu restauracja i bar

Pokoje:

2 - os (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne typu bufet.

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przylot do Moskwy, odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie). Wieczorem przejazd metrem do centrum stolicy. Spacer Arbatem - jedną z najbardziej znanych moskiewskich ulic. Pojawiający się w tle licznych utworów literackich Arbat, jest traktowany niemalże mistycznie, jako ocalały skrawek tego, co zginęło bezpowrotnie przytłoczone socrealistyczną gigantomanią. Na codzień trudno jednak dostrzec tu zadumę nad przeszłością: reprezentacyjny deptak Moskwy tętni życiem a w modnych klubach i restauracjach, słychać wielojęzyczne rozmowy. Następnie przejedziemy metrem w okolice Kremla i Placu Czerwonego. Zobaczymy jak najsłynniejsze budowle Rosji prezentują się nocą.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie centrum Moskwy. Zaczniemy od Kremla, będącego do dzisiaj siedzibą najwyższych władz państwowych Federacji Rosyjskiej. Zobaczymy tu między innymi sobór Archangielski, będący miejscem spoczynku carów, Plac Katedralny. Spotkamy też osobliwych "carów": Działo i Dzwon. Oba obiekty mają wspólną cechę: nigdy ich nie użyto. Z Kremla przez Plac Maneżowy oraz Park Aleksandrowski z Grobem Nieznanego Żołnierza przejdziemy na słynny Plac Czerwony z mauzoleum Lenina i świątynią Wasyla Błogosławionego (możliwość zwiedzenia wnętrz świątyni w czasie wolnym płatne dodatkowo około 350 rubli). Przerwę "na kawę" zrobimy w pobliżu GUM-u. Niegdyś najbardziej luksusowa galeria handlowa w Rosji - dziś już nie poraża swoimi cenami - stała się dostępna dla przeciętnego człowieka. Po południu przespacerujemy się w stronę Placu Teatralnego ze słynnym Teatrem Bolszoj i osławioną Łubianką - ponurym symbolem czasów stalinowskiego terroru. Na koniec zobaczymy sobór Chrystusa Zbawiciela. Arcydzieło rosyjskiej architektury sakralnej zrównane z ziemią na rozkaz Stalina odbudowano na 850 rocznicę założenia Moskwy. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg w hotelu w Moskwie.

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Tuły, miasta jednoznacznie kojarzonego z samowarami. Do dzisiaj są one najbardziej znanym produktem tulskich zakładów. Niejednokrotnie w dziejach, produkcja tych charakterystycznych naczyń, ratowała miejscowych rzemieślników przed bezrobociem, np. po załamaniu się rynku broni w XIX w. Podczas spaceru po mieście odwiedzimy miejscowy kreml będzie też czas wolny na obiad i zakupy. Odwiedzimy również (w miarę dostępności przy nieregularnych godzinach i dniach otwarcia, dodatkowo płatne) doskonale zachowaną rezydencję Lwa Tołstoja w jego majątku Jasna Polana. Po południu przejazd do Kaługi. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg. Trasa ok. 360km

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Smoleńska. Wizyta na cmentarzu w Lesie Katyńskim gdzie w 1940 r. dokonano masowego mordu na polskich oficerach. W 2000r. na miejscu zbrodni powstał Polski Cmentarz Wojenny na którym upamiętniono ponad 4 tys. ofiar stalinowskiego terroru. Następnie przejedziemy na miejsce katastrofy samolotu, którym przedstawiciele polskich władz udawali się na obchody 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w Smoleńsku lub okolicy. (Trasa ok. 350km)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótkie zwiedzanie Smoleńska. Jedno z najstarszych miast Rusi wielokrotnie było miejscem ciężkich walk. Do historii przeszła jego zacięta obrona przed wojskami polskimi podczas tzw. dymitriad na początku XVIIw.: Polacy zajęli miasto dopiero po ponad dwudziestomiesięcznym oblężeniu. Zobaczymy kreml, pozostałości fortyfikacji i wejdziemy do soboru Zaśnięcia MB. Odbudowana w miejsce zniszczonej podczas polskiego oblężenia, świątynia mieści arcydzieło sztuki snycerskiej - bogato zdobiony ikonostas. Po południu wyjazd w kierunku Tweru. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicy Tweru. (Trasa ok. 450km)

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Nowogrodu Wielkiego. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Miednoje. Odwiedzimy tu jeszcze jeden Polski Cmentarz Wojenny z masowymi grobami pomordowanych przez NKWD oficerów, policjantów, strażaków i innych funkcjonariuszy służb mundurowych. Po chwili zadumy będziemy kontynuować naszą podróż do Nowgorodu. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg w okolicach Nowogrodu. (Trasa ok. 380km)

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Wielkiego Nowogrodu, wg zapisów historycznych najstarszego miasta Rosji - wspomina je zapis z 859 r. Od wieków był to znaczący ośrodek władzy okresowo dominujący nawet nad całą Rusią. Gorzką ironią historii jest fakt, że to nie obcy najeźdźcy a oddziały Iwana Groźnego złamały potęgę miasta w okrutnym najeździe 1570 r. W Nowogrodzie zobaczymy kreml z soborem Sofijskim. Zwrócimy tu uwagę na zachowane fortyfikacje i słynne Wrota Korsuńskie oryginalnie pochodzące z... Płocka. Po południu wyjazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy St. Petersburga kolacja (fakultatywnie), nocleg. (Trasa ok. 250km). Dla chętnych możliwość uczestnictwa w spektaklu baletowym w jednej z sal koncertowych St. Petersburga. Uwaga - oferta i cena zależne od aktualnego repertuaru.

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie Petersburga, najbogatszego w zabytki miasta Rosji, dawnej stolicy imperium rosyjskiego. Rozpoczniemy od najstarszej części miasta, czyli Wyspy Zajęczej, którą niemal w całości zajmuje Twierdza Pietropawłowska. Data rozpoczęcia prac nad fortecą, 16maja 1703 r. przyjęta została za datę założenia dzisiejszego Petersburga. W obrębie murów zwiedzimy m.in. sobór św. Piotra i Pawła kryjący grobowce carów Rosji od czasów panowania Piotra I. W pobliżu zobaczymy też słynny krążownik "Aurora", którego działa obwieściły światu początek rewolucji październikowej. Po południu zobaczymy też słynnego "Miedzianego Jeźdźca" - posąg Piotra Wielkiego uwieczniony w poemacie Puszkina i zwiedzimy sobór św. Izaaka - największą świątynię miasta przy której znajduje się pomnik cara Mikołaja. Dzień zakończymy spacerem w przepięknych ogrodach pałacowych * Peterhofu ze słynną Kaskadą imponującym wodospadem - fontanną. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Ermitażu. Ta jedna z największych na świecie, bezcenna kolekcja dzieł sztuki udostępniana jest zwiedzającym w historycznych wnętrzach Pałacu Zimowego. Do legendy przeszła udana ewakuacja zbiorów już podczas niemieckich bombardowań. Dziś można tu zobaczyć dzieła artystów z całego świata poczynając od czasów starożytnych. Po południu przejedziemy do Carskiego Sioła, gdzie zwiedzimy letnią rezydencję władców Rosji. Tu skupimy się na doskonale odrestaurowanych wnętrzach - będziemy mieli okazję zobaczenia repliki zaginionej Bursztynowej Komnaty, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojennej zawieruchy. Późnym popołudniem czas wolny na Newskim Prospekcie w okolicach soboru Kazańsiego. Dla chętnych (płatny dodatkowo) ok. godzinny rejs po kanałach Petersburga. Powrót do hotelu na kolację (fakultatywnie) i nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Uwagi do programu!

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie

• .

• Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami.

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.

• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

• Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Moskwa Petersburg -Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych) śniadania, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 235 EUR/os płatne na miejscu imprez fakultatywnych: : świątynia Wasyla Błogosławionego (ok. 350 Rub), rezydencja Lwa Tołstoja (ok. 400 Rub) rejs statkiem w Petrsburgu - ok. 25 Eur oraz dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek), biletów komunikacji miejskiej, a także innych wydatków osobistych i kosztów wizy rosyjskiej. Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (9) wg programu w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).

Inne

Nowość

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

META Description

Moskwa - Kreml i Plac Czerwony • najpiękniejsze metro świata • wieczorny spacer Arbatem • Polski Cmentarz Wojenny w Katyniu • Smoleńsk - miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu • fortyfikacje Smoleńska • słynne samowary w Tule • Rezydencja Lwa Tołstoja• Miednoje - pamięć o polskich oficerach • Kreml w Wielkim Nowogrodzie • Korsuńskie Wrota • Petersburg - Wenecja Północy • Twierdza Pietropawłowska - kolebka miasta • krążownik Aurora i Jeździec Miedziany • Sobór św. Izaaka - największa świątynia Petersburga • Kaskada w Peterhofie - letniej rezydencji Piotra Wielkiego • Bursztynowa Komnata w Carskim Siole • Ermitaż - bogactwo Pałacu Zimowego • Newski Prospekt •

Wizy - informacje dla sprzedawców

UWAGA! Opisana procedura wizowa dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta! Zwracamy uwagę, że obecnie wizy turystyczne nie są wydawane w trybie ekspresowym a procedura wizowa dla obywateli państw trzecich ubiegających się o wizę w Polsce jest bardziej skomplikowana niż dla obywateli Polski.

• Wymagana jest wiza do Federacji Rosyjskiej.

• W celu uzyskania wizy należy najpóźniej 23 dnia przed dniem rozpoczęcia imprezy dostarczyć do działu wiz Rainbow (00-152 Warszawa, al. Jana Pawła II 52/54)

• paszport z dwoma wolnymi stronami i datą ważności min. 6miesięcy od daty powrotu.

• prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy (wniosek wypełnia się poprzez stronę internetowej

• 1 biometryczne zdjęcie nie starsze, niż 6miesięcy (zgodnym z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl

• wymiar 3,5 x 4,5 cm, kolorowe na białym tle, obejmujące tylko ramiona i twarz na wprost).

• W przypadku rezygnacji z imprezy lub zmiany terminu po złożeniu dokumentów do wizowania, do kosztów potrąceń zgodnych z OWU zostanie doliczona kwota 370 PLN (kwota ta nie jest objęta umową gwarancji zwrotu kosztów rezygnacji z imprezy).

• W przypadku zamieszkiwania poza granicami Polski lub nie dostarczenia na czas wymaganych dokumentów lub dostarczenia nieprawidłowo przygotowanych uczestnik będzie zobligowany uzyskać wizę we własnym zakresie i na własny koszt.

• Brak wizy będzie oznaczał rezygnację z imprezy zgodnie z OWU.

• Instrukcja wizowania dostępna będzie u sprzedawcy imprezy na około miesiąc przed wylotem grupy.

• Niezbędnym jest aby paszport pozostał do dyspozycji biura do dnia wylotu Klientów.

"

Wizy

Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow (dotyczy tylko obywateli polskich. W przypadku innego obywatelstwa wizowanie pozostaje w zakresie własnym Klienta). O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.6/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na teren Federacji Rosyjskiej.
- Nie dotyczy to obywateli rosyjskiego Fed;
- Nie dotyczy to akredytowanych lub mianowanych pracowników misji dyplomatycznych, urzędów konsularnych, organizacji międzynarodowych zlokalizowanych w Federacji Rosyjskiej i członków ich rodzin;
- Nie dotyczy to załogi lotniczej;
- Nie dotyczy to członków oficjalnych delegacji;
- Nie dotyczy to podróżnych z wizami dyplomatycznymi, biznesowymi lub zwykłymi wydanymi w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, a także wizami wydanymi na podstawie specjalnej decyzji rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych;
- Nie dotyczy to pasażerów z krajów bezwizowych przylatujących w związku ze śmiercią bliskiego krewnego, posiadających kopie aktu zgonu, a także dokument potwierdzający stosunki rodzinne;
- Nie dotyczy to pasażerów będących członkami rodziny (małżonków, rodziców, dzieci, rodziców adopcyjnych, adoptowanych), opiekunów i powierników obywateli Federacji Rosyjskiej, Pod warunkiem przedstawienia kopii dokumentu potwierdzającego status związku;
- Nie dotyczy to pasażerów przebywających na stałe w Federacji Rosyjskiej, a także tranzytujących przez lotniska bez wjazdu do Federacji Rosyjskiej
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy po planowanej dacie opuszczenia Federacji Rosyjskiej.
Wjazd do Federacji Rosyjskiej odbywa się na podstawie ważnej wizy. Warunki otrzymania wiz zostały określone w Umowie między Wspólnotą Europejską a Federacją Rosyjską o ułatwieniach w wydawaniu wiz obywatelom Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej.
Zgodnie z obowiązującym prawem migracyjnym, z obowiązku wizowego zwolnieni są uczestnicy zorganizowanych wycieczek turystycznych, przybywający do portu w Sankt Petersburgu na promach, posiadających zezwolenie na wykonywanie przewozów pasażerskich lub na statkach wycieczkowych. Uczestnicy takiej wycieczki mogą przebywać na terytorium Rosji bez wiz w okresie do 72 godzin pod warunkiem mieszkania na promie lub statku albo w innym miejscu wskazanym w programie wycieczki (dotyczy tylko turystów przybywających do Rosji na promach). Warunkiem niezbędnym jest również posiadanie ważnego paszportu oraz przedłożenie władzom portu listy pasażerów promu lub statku wraz z programem wycieczki. Po wyjściu na ląd, uczestnicy wycieczek mogą przebywać tylko w miejscach wskazanych w programie.
Zalecane są szczepienia przeciwko dyfterytowi, tężcowi, gruźlicy, żółtaczce typu A i B oraz chorobie wywołanej przez ukąszenie kleszczy.