Savannah & Rainforest + wypoczynek
Kenia / Nairobi / Nairobi

Savannah & Rainforest + wypoczynek

Dodaj do schowka Konsorcjum Biur Podróży
Last minute
według programu samolotem

Nr WAK556337

8 775 zł 8 dni / os.
REZERWUJ

Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK556337

Dzień 1

Warszawa - Mombasa

Przybycie na lotnisko na dwie godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Mombasy z przesiadkami. Po przylocie transfer do hotelu Severin Sea Lodge lub podobnego. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Mombasa - Tsavo West (OK 250km)

Od rana kierowca odbierze państwa z recepcji hotel i przewiezie do Bachuma Gate. Następnie przejadą państwo do Bramy Rzeki Tsavo gdzie zaczną państwo ekscytującą przygodę safari. Droga do obozu Safari Severin wiedzie wzdłuż wzgórz Chyulu, pośród rozległej afrykańskiej sawanny. Obóz zlokalizowany jest w centrum znanego ze swojej przyrody regionu Kitani. W tym obozie wśród afrykańskiej dziczy czekać będzie na państwa przyjazna obsługa i wszelkie potrzebne wygody. Wszystkie namioty wyposażone są w bieżącą ciepłą i zimną wodę, prysznic, oraz oddzielną toaletę z bidetem, wygodne łóżka z moskitierami oraz prywatny taras. W południe zjemy lunch w restauracji Out of Africa, a w godzinach popołudniowych wybierzemy się do popularnej Mzima Springs - małej oazy palm i akacji. Ten krystalicznie czysty zbiornik, obrośnięty papirusami, jest głównym źródłem wody dla miasta Mombasa. Okolica jest rajem dla zwierząt tj. ryby, hipopotamy i krokodyle. Wieczorem będziemy delektować się pyszną kolacją w restauracji. Z menu a la carte będziemy mogli wybrać odpowiadające nam smaki, spośród wielu świeżych potraw i najlepszych afrykańskich win. Specjalnością szefa kuchni jest fondue mięsne. Po wyczerpującym dniu na puszczy, przyjemnym będzie obserwowanie przechodzących zwierząt, relaksując się przy ognisku lub delektując się wyśmienitą kolacją.

Dzień 3

Tsavo West

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy poranną grą terenową wzdłuż źródeł rzeki Tsavo - linii życia dla hipopotamów i krokodyli. Po powrocie do kempingu czeka na nas wyśmienite śniadanie. Później przewidziany jest czas wolny na odpoczynek, który zapewni Kenbali Spa. Dobrym wyborem będzie podziwianie pięknej scenerii z basenu lub odprężenie się podczas masażu (za dodatkową opłatą). Zainspirowane afrykańską dziczą i wielowiekowymi, południowo-azjatyckimi technikami dobrego samopoczucia, Spa jest oazą spokoju i relaksu. Posiłek w czasie lunchu będzie można wybrać z menu a la carte, napawając się przy tym fantastycznymi widokami na rozległą sawannę. Następnie czeka nas najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia. Późnym popołudniem z punktu obserwacyjnego kłusowników, będziemy wpatrywać się w piękny zachód słońca, przy lampce musującego wina i kanapkach. Miejsce to jest wyjątkowe, ze względu na zachwycający widok krzewiastej krainy El Turesh. W drodze powrotnej, idąc pośród dzikiej przyrody pod rozgwieżdżonym niebem, zobaczymy jak afrykańska sawanna prezentuje się nocą. Po ekscytującym dniu, w kempingu czeka na nas wspaniała kolacja.

Dzień 4

Tsavo West - Wzgórza Shimba (OK 250km)

Po śniadaniu kierowca zabierze nas do Bramy Rzecznej Tsavo. Gra terenowa poprowadzi nas wzdłuż Roaring Rocks, które służyły wojownikom Mau Mau jako kryjówka podczas wojny o niepodległość Kenii. Po drodze znów będziemy mogli cieszyć się niepowtarzalnymi krajobrazami i pięknem królestwa zwierząt. Po wyjściu z Parku Narodowego Tsavo West, pojedziemy w kierunku Bramy Bachuma i Mombasy. W drodze powrotnej w Sagala Lodge zrobimy postój na lunch. Po ekscytującej wizycie w Parku Narodowym Tsavo West, po południu odwiedzą państwo wzgórza Shimba.

Podążając śladami Hemingway'a będziemy poznawać piękno safari, przy wspaniałej atmosferze afrykańskiego lasu deszczowego. Krótka gra terenowa przeniesie nas w drodze powrotnej do Shimba Hills Lodge, jedynego domu w środku lasu na wybrzeżu Kenii. Znajduje się on bezpośrednio nad wodopojem, gdzie wiele zwierząt przychodzi ugasić pragnienie.

Dzień 5

Shimba Hills - Mombasa (OK 70km)

Wczesnym rankiem rozpoczniemy grę terenową, której celem będzie odkrycie jeszcze większej ilości zwierząt, przebywających w parku. Po powrocie do naszego leśnego domu, zjemy wspaniałe śniadanie, a następnie ponownie udamy się do lasu deszczowego. Zatrzymamy się nad wodospadami Sheldrick, gdzie wybierzemy się na krótką wędrówkę do akwenu (około 2 godzin). Lunch zjemy na werandzie Shimba Hills Lodge. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

Dzień 6, 7

Mombasa

Wypoczynek w hotelu Severin Sea Lodge (Karibu Class Bungalows). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Severin Sea Lodge położony jest bezpośrednio nad brzegiem Oceanu Indyjskiego na plaży Bamburi, około 12km od miasta Mombasa i 20km od międzynarodowego lotniska Moi. Hotel położony jest pod palmami z dużą ilością miejsca na relaks.

Pokoje Karibu Class Standard oferują klimatyzację, moskitierę, pościel dla alergików, telefon i dostęp do sieci WIFI, suszarkę do włosów i produkty do pielęgnacji ciała, sejf.

Dzień 8

Mombasa - Warszawa

Wykwaterowanie z hotelu zgodnie ze standardowymi godzinami wymeldowania (10.00). Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo bagażowa a następnie wylot od Polski. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Mombasa-Warszawa z przesiadkami, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie przez 2 w jednym z luksusowych namiotów w Severin Safari Camp oraz 1 noc w Shimba Hills Lodge podczas safari, 1 noc przed oraz 3 noce po safari w hotelu Severin Sea Lodge podczas wypoczynku, 2 posiłki dziennie podczas wypoczynku oraz pełne wyżywienie podczas safari, przejazdy jeepami 4x4, wszelkie opłaty za wejścia do Parków Narodowych podczas safari, wszelkie aktywności zgodnie z programem safari, butelka wody (1,5 l) podczas safari oraz wieczorami kawa/herbata, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EUR, NNW - 4000 EUR, BAGAŻ - 400 EUR, materiały informacyjne, przywieszkę do bagażu, obowiązkową składkę na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Wyżywienia poza wskazanym w ramach ceny, napoi alkoholowych oraz bezalkoholowych, napiwków dla przewodnika/kierowcy, wydatków własnych, wizy wjazdowej, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy, wszystkie opłaty i świadczenia nie ujęte w punkcie "cena zawiera"

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Kenii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane dokumenty to wypełniony wniosek, kolorowy skan paszportu, aktualne zdjęcie kolorowe na wprost

W formacie 500 x 500 pikseli, potwierdzenie rezerwacji hotelowej i lotniczej i/lub plan podróży. Łączny koszt pośrednictwa i wizy turystycznej to 290 PLN/os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

Osoby mające ważną kenijską wizę turystyczną po wizycie w Tanzanii bądź Ugandzie mogą wrócić na terytorium Kenii bez konieczności ponownego wykupienia wizy.

4. Przy wjeździe do Kenii zalecane jest posiadanie certyfikatu szczepień przeciw żółtej febrze (tzw. żółta książeczka). Certyfikat ten jest wymagany przy wjeździe do Kenii z kraju o wysokim ryzyku zarażenia żółtą febrą.

5. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa

Paszporty

Do Kenii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Kenii.

Wizy

W Kenii wizy dla Polaków są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Kenii lub przez internet na stronie evisa.go.ke. Wizy kosztują 50 USD. Dzieci poniżej 16. roku życia zwolnione są z obowiązku wizowego, pod warunkiem że podróżują z opiekunami.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane od osób podróżujących z Europy. Wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia potwierdzający szczepienie przeciw żółtej febrze może jednak być potrzebny, jeśli turysta planuje wyjechać z Kenii do innych krajów afrykańskich (np. do Tanzanii) lub wjechać do Kenii z innego kraju afrykańskiego. Warto skonsultować się z lekarzem co najmniej 6 tygodni przed planowaną podróżą i rozważyć podanie szczepień z listy zalecanych. Na miejscu wskazane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem.