Najlepsze pod słońcem
Wakacje.pl / Wczasy / Kenia / Nairobi / Severin Dream Safari + wypoczynek
28°Średnia temperatura
Średnia temperatura w dzień
w wybranym terminie podróży

Severin Dream Safari + wypoczynek

Kenia / Nairobi
Severin Dream Safari + wypoczynek:
1/14
konsorcjum biur podróży
Dodaj do schowka

Nr WAK555526

9 910 zł
7 dni / os.
Rezerwacja jest w 100% darmowa
i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki

Kod oferty

WAK555526

Dzień 1

Warszawa - Mombasa

Przybycie na lotnisko na dwie godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Mombasy z przesiadkami. Po przylocie transfer do hotelu Severin Sea Lodge lub podobnego. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Mombasa - Tsavo West (250km)

Po śniadaniu wyruszymy z hotelu w kierunku Bachuma Gate, bramy wjazdowej do Parku Tsavo. Dalej pojedziemy do Bramy Rzecznej Tsavo, gdzie rozpoczniemy ekscytującą przygodę z safari. Droga prowadząca do Severin Safari Camp biegnie wzdłuż Wzgórz Chyulu i rozległych afrykańskich sawann. Kemping znajduje się w centrum znanego obszaru dzikiej przyrody Kitani, w pobliżu rzeki Tsavo. W południe zjemy lunch w restauracji Out of Africa, a w godzinach popołudniowych wybierzemy się do popularnej Mzima Springs - małej oazy palm i akacji. Ten krystalicznie czysty zbiornik, obrośnięty papirusami, jest głównym źródłem wody dla miasta Mombasa. Okolica jest rajem dla zwierząt tj. ryby, hipopotamy i krokodyle. Wieczorem będziemy delektować się pyszną kolacją w restauracji. Z menu a la carte będziemy mogli wybrać odpowiadające nam smaki, spośród wielu świeżych potraw i najlepszych afrykańskich win. Specjalnością szefa kuchni jest fondue mięsne. Na koniec dnia będziemy mogli doświadczyć prawdziwiej magii safari, siedząc przy ognisku i obserwując zwierzęta przy wodopoju.

Zakwaterowanie w Severin Safari Camp.

Dzień 3

Tsavo West

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wczesno poranną przejażdżką wzdłuż źródeł rzeki Tsavo - linii życia dla hipopotamów i krokodyli. Po powrocie do kempingu czeka na nas wyśmienite śniadanie. Później przewidziany jest czas wolny na odpoczynek, możliwość relaksu w Kenbali Spa. Dobrym wyborem będzie podziwianie pięknej scenerii z basenu lub odprężenie się podczas masażu (za dodatkową opłatą). Zainspirowane afrykańską dziczą i wielowiekowymi, południowo-azjatyckimi technikami dobrego samopoczucia, Spa jest oazą spokoju i relaksu. Posiłek w czasie lunchu będzie można wybrać z menu a la carte, napawając się przy tym fantastycznymi widokami na rozległą sawannę. Następnie czeka nas najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia. Późnym popołudniem z punktu obserwacyjnego kłusowników, będziemy wpatrywać się w piękny zachód słońca, przy lampce musującego wina i kanapkach. Miejsce to jest wyjątkowe, ze względu na zachwycający widok krzewiastej krainy El Turesh. W drodze powrotnej, idąc pośród dzikiej przyrody pod rozgwieżdżonym niebem, zobaczymy jak afrykańska sawanna prezentuje się nocą. Po ekscytującym dniu, w kempingu czeka na nas wspaniała kolacja. Nocleg.

Dzień 4

Tsavo West

Dziś będziemy odkrywać tajniki afrykańskiej pustyni pieszo. Towarzyszyć nam będzie Massai, który pokaże nam okolicę. Podczas wycieczki dowiemy się dużo o ekosystemie, wieloaspektowym życiu ptaków i innych mieszkańców parku. Po powrocie do kempingu zjemy pyszne śniadanie, po czym nadejdzie czas na odpoczynek. Będzie można zrelaksować się w Kenbali Spa lub cieszyć się pięknym krajobrazem Parku Narodowego Tsavo z prywatnego patio. W południe kucharze przygotują dla nas lunch pośród afrykańskiej dziczy. Popołudniu wybierzemy się na przejażdżkę po Parku Narodowym Tsavo West, aby móc podziwiać tę malowniczą scenerię. Wieczorem zjemy kolację a la carte w restauracji, z której będziemy obserwować przechodzące zwierzęta w mroku.

Dzień 5

Tsavo West - Mombasa (250km)

Po śniadaniu kierowca zabierze nas do Bramy Rzecznej Tsavo. poprowadzi nas wzdłuż Roaring Rocks, które służyły wojownikom Mau Mau jako kryjówka podczas wojny o niepodległość Kenii. Po drodze znów będziemy mogli cieszyć się niepowtarzalnymi krajobrazami i pięknem królestwa zwierząt. Po wyjściu z Parku Narodowego Tsavo West, pojedziemy w kierunku Bramy Bachuma i Mombasy. W drodze powrotnej w Sagala Lodge zrobimy postój na lunch. Powrót do hotelu w Mombasie w godzinach popołudniowych. Nocleg.

Dzień 6, 7

Wypoczynek w hotelu Severin Sea Lodge (Karibu Class Bungalows). Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Severin Sea Lodge położony jest bezpośrednio nad brzegiem Oceanu Indyjskiego na plaży Bamburi, około 12km od miasta Mombasa i 20km od międzynarodowego lotniska Moi. Hotel położony jest pod palmami z dużą ilością miejsca na relaks.

Pokoje Karibu Class Standard oferują klimatyzację, moskitierę, pościel dla alergików, telefon i dostęp do sieci WIFI, suszarkę do włosów i produkty do pielęgnacji ciała, sejf.

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu zgodnie ze starndardowymi godzinami wymeldowania (10.00). Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo bagażowa a następnie wylot od Polski. Zakończenie imprezy

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Mombasa-Warszawa z przesiadkami, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie przez 3 noce w hotelu Severin Sea Lodge podczas wypoczynku oraz przez 3 noce w Severin Safari Camp (luksusowe namioty lub apartamenty) podczas safari, 2 posiłki dziennie podczas wypoczynku oraz pełne wyżywienie podczas safari, przejazdy jeepami 4x4 (możliwość przejazdów pociągiem) oraz wszelkie opłaty za wejścia do Parków Narodowych podczas safari, wszelkie aktywności zgodnie z programem safari, butelka wody (1,5 l) podczas safari, wieczorami kawa/herbata, 30minut masażu w Kembali Spa, opiekę anglojęzycznego przedstawiciela kontrahenta, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EUR, NNW - 4000 EUR, BAGAŻ - 400 EUR, materiały informacyjne, przywieszkę do bagażu, obowiązkową składkę na TFG w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera

Wyżywienia poza wskazanym w ramach ceny, napoi alkoholowych oraz bezalkoholowych, napiwków dla przewodnika/kierowcy, wydatków własnych, wizy wjazdowej, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy, wszystkie opłaty i świadczenia nie ujęte w punkcie "cena zawiera"

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej oferty. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.

2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia oraz letniej przerwy wakacyjnej) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).

3. Obywatele Polski przy wjeździe do Kenii zobowiązani są posiadać wizę na czas pobytu. Konsorcjum.pl pośredniczy w jej załatwianiu. Wymagane dokumenty to wypełniony wniosek, kolorowy skan paszportu, aktualne zdjęcie kolorowe na wprost w formacie 500 x 500 pikseli, potwierdzenie rezerwacji hotelowej i lotniczej i/lub plan podróży. Łączny koszt pośrednictwa i wizy turystycznej to 290 PLN/os. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com.

Osoby mające ważną kenijską wizę turystyczną po wizycie w Tanzanii bądź Ugandzie mogą wrócić na terytorium Kenii bez konieczności ponownego wykupienia wizy.

4. Przy wjeździe do Kenii zalecane jest posiadanie certyfikatu szczepień przeciw żółtej febrze (tzw. żółta książeczka). Certyfikat ten jest wymagany przy wjeździe do Kenii z kraju o wysokim ryzyku zarażenia żółtą febrą.

5. Program jest ramowy i może ulec zmianie.

6. Wyjazdy na Safari odbywają się w środy oraz soboty

Ubezpieczenie zawarte w ofercie

· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO

Gwarancja niezmienności ceny

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Termin
Sierpień
5
Poniedziałek
Zmień
Liczba dni
7
Zmień
Wyżywienie
Zmień
Transport
Zmień
Liczba dorosłych
Liczba dzieci
Wyjazd z
WylotWarszawa (Chopin) - Mombasa
pon. 05.08.2019
wt. 06.08.2019
PowrótMombasa - Warszawa (Chopin)
pon. 12.08.2019
wt. 13.08.2019
Zakwaterowanie2 osoby dorosłe
  • Sprawdzamy dostępność i aktualizujemy cenę

    19 820 złza pokój
  • Nielimitowane koszty leczenia
  • Bardzo szeroki zakres kosztów rezygnacji
  • (warunki/zakres/)
297
za wycieczkę

promesa

Nowość!Dostępne tylkow Wakacje.pl

  • Szeroki zakres ochrony: nie tylko w przypadku niewypłacalności i upadłości organizatora, ale także odwołania z powodu wystąpienia siły wyższej lub anulowania wycieczki
  • Ponad 10 000 alternatywnych ofert dostępnych od ręki nawet w tym samym dniu
  • (regulamin/FAQ/)
0436
Sprawdzamy dostępność

Masz pytania?

Wypełnij formularz, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą(zwykle w ciągu 5 minut).
19 820Cena całkowitaRezerwuj
Rezerwacja jest darmowa i nie zobowiązuje do zakupu wycieczki
Pogoda w Kenii
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Temperatura w dzień °C
32°
32°
33°
31°
29°
29°
28°
28°
29°
30°
31°
32°
Temperatura wody °C
27°
28°
28°
28°
28°
27°
25°
25°
27°
27°
27°
27°
Temperatura w nocy °C
23°
24°
24°
24°
23°
21°
20°
20°
21°
22°
23°
23°
Śr. liczba godzin słonecznych
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
6
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
8
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9
5D4A4240-8A65-4227-B85E-91367256A318Created with sketchtool.
9

Paszporty

Do Kenii Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Kenii.

Wizy

W Kenii wizy dla Polaków są obowiązkowe. Można je kupić na lotnisku po przylocie do Kenii lub przez internet na stronie evisa.go.ke. Wizy kosztują 50 USD. Dzieci poniżej 16. roku życia zwolnione są z obowiązku wizowego, pod warunkiem że podróżują z opiekunami.

Szczepienia, służba zdrowia

Szczepienia nie są wymagane od osób podróżujących z Europy. Wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia potwierdzający szczepienie przeciw żółtej febrze może jednak być potrzebny, jeśli turysta planuje wyjechać z Kenii do innych krajów afrykańskich (np. do Tanzanii) lub wjechać do Kenii z innego kraju afrykańskiego. Warto skonsultować się z lekarzem co najmniej 6 tygodni przed planowaną podróżą i rozważyć podanie szczepień z listy zalecanych. Na miejscu wskazane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem.

Pamiętaj, że podróż za granicę często wiąże się ze zmianą flory bakteryjnej, a co za tym idzie z nieprzyjemnościami jelitowymi.
Dlatego nie zapomnij zaopatrzyć siebie i bliskich w suplement diety Multilac Control & Multilac Control Junior - jelita zawsze pod kontrolą!

Sprawdź Multilac Control