Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

Wakacje.plNartyTurcjaStambuł: Novotel Zeytinburnu i Stoki Uludag

Stambuł: Novotel Zeytinburnu i Stoki Uludag

Zwiedzanie + wypoczynek
Kod oferty: WAK674276
Kod oferty: WAK674276
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Promocja

Itaka - ZIMA 2021/2022NOWOŚĆ: promocja na sezon ZIMA 2021/2022! Oferta z niską zaliczką - tylko 15% (resztę płacisz dopiero 21 dni przed wyjazdem).

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK674276

Region

Turcja (narty) / Uludag

Opis oferty:

Stambuł • Uluda? Połącz zwiedzanie Stambułu, fascynującej metropolii, leżącej na dwóch kontynentach i białe szaleństwo w Uluda?, jednym z najpopularniejszych tureckich regionów narciarskich! Ilość ciekawych miejsc i zabytków Stambułu przyprawia o zawrót głowy. Wybraliśmy to, co najciekawsze, a program uzupełniają polecane atrakcje fakultatywne. Ze Stambułu przenosimy się w równie magiczny świat - do Uluda? Ski Resort, narciarskiego raju, położonego w masywie Uluda?, czyli Wielkiej Góry, nazywanej także Olimpem, bo uznawanej w starożytności za siedzibę bogów. Dzisiaj to renomowany ośrodek narciarski, a szusowanie na jego stokach dostarczy wielu emocji sportowych i pięknych widoków.

1. dzień. stambuł

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do STAMBUŁU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny, kolacja, nocleg.

2. dzień. stambuł

Śniadanie. Zwiedzanie Stambułu z polskojęzycznym przewodnikiem rozpoczyna wizyta na dawnym hipodromie. Następnie słynny Błękitny Meczet, który ma 6minaretów, a jego ściany pokrywa 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Spod Błękitnego Meczetu trasa zwiedzania zaczyna się od wizyty w Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Czas wolny. Przejście na największe kryte targowisko świata - Wielki Bazar o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4000 sklepów można kupić niemal wszystko. Dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Stambuł nocą", czyli wieczorny spacer po mieście, wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

3. dzień. stambuł/uluda? ski resort

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do ośrodka narciarskiego Uluda? lub dla chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu) wycieczka do Pałacu Topkapi. Zwiedzanie pałacu Topkapi - imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Po zwiedzaniu transfer do ośrodka narciarskiego Uluda?, położonego w regionie Bursy, na wysokości 2543m n.p.m. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

4-7. dzień. uluda? ski resort

Śniadanie, czas wolny na skorzystanie z infrastruktury resortu narciarskiego. Obiad. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski.

Położenie:

W STAMBULE, w dzielnicy Zeytinburnu, ok. 600m od kawiarni, barów i restauracji, ok. 1km od sklepu spożywczego, ok. 8km od meczetu Hagia Sophia, ok. 9km od pałacu Topkapi, ok. 10km od Wieży Galata; ok. 45km od lotniska Stambuł-Sabiha Gökçen.

Hotel:

Czterogwiazdkowy, zbudowany w 2007 r., odnowiony w 2017 r., 208 pokoi, 1 budynek, 12 pięter, winda, przestronne lobby, całodobowa recepcja, restauracja/bar Nefais - dania w formie bufetu, kuchnia międzynarodowa; wymiana walut, parking; sala konferencyjna dla 300 osób; bezpłatny internet bezprzewodowy; za opłatą: pralnia, usługa prasowania; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express.

Standardowy:

2-os., ok. 24m², klimatyzowany/ogrzewany, łazienka (prysznic, wc; suszarka, zestaw kosmetyków), internet bezprzewodowy, telewizja satelitarna, telefon, sejf; widok na morze.

Gratis:

• Wi-Fi - parking

świadczenia:

7 noclegów w hotelach: 2 w Stambule w hotelu Novotel Istanbul Zeytinburnu, 5 w Uluda? w hotelu Monte Baia; 2-os. pokoje (możliwość 2 dostawek) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie w Stambule: 2 śniadania, 2 kolacje, wyżywienie w Uluda?: soft all inclusive • skipass • przelot • bilety wstępów • przejazdy autokarem • opieka polskiego rezydenta w Uluda? i polskojęzycznego przewodnika w Stambule • ubezpieczenie KL i NW rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka

Uwagi:

1. Zwyczajowe napiwki: ok. 10 EUR/os. 2. W cenie skipass na jazdę całodzienną w godzinach 8.30/9.00-17.30/18.00, ważny od pierwszego przekroczenia bramek przez 4 kolejne dni. 3. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą - ok. 25 EUR (wymagane min. 8 osób), rejs po Cieśninie Bosfor - ok. 35 EUR (wymagane min. 8 osób), wycieczka do Pałacu Topkapi - ok. 40 EUR. 4. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Piątek, 24.12.2021
WAWWarszawa - Chopin
SAWSabiha Gokcen

Powrót

Piątek, 31.12.2021
SAWSabiha Gokcen
WAWWarszawa - Chopin

Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

Pogoda

20°C
7°C
18°C
5

Przed podróżą

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub wykonania testu. Akceptowanymi testami są: PCR wykonany najwcześniej 72 h przed przylotem lub antygenowy wykonany najwcześniej 48 h przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: Należy wykonać jeden z testów: PCR - najwcześniej 72 h przed przylotem, antygenowy - najwcześniej 48 h przed wylotem oraz przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

WYMAGANE DOKUMENTY
Elektroniczny formularz zgłoszenia podróżnego (Traveler Entry Form), który należy wypełnić na 72 h przed wylotem następnie wydrukować, bądź posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.