Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyIndieTylko Dla Ciebie - Złoty Trójkąt Indii

Tylko Dla Ciebie - Złoty Trójkąt Indii

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK636352
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

22:4503.04.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
09:1504.04.2021 Niedziela
DELDelhi

Powrót

11:0511.04.2021 Niedziela
DELDelhi
15:2011.04.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK636352Organizator: Itaka

Region

Indie /

Opis oferty:

Delhi • Agra • Fatehpur Sikri • Dżajpur • Fort Amber • Puszkar • Delhi Podróże prywatne z cyklu Tylko dla Ciebie to niezapomniane chwile, które przeżyjesz w gronie najbliższych osób, nawet już we dwoje. Na trasie pilot jest także Waszym osobistym doradcą, który dopasuje czas i szczegóły programu do Waszych życzeń i preferencji, a podczas realizacji programu samochód z kierowcą pozostaje do Waszej wyłącznej dyspozycji. Nowość: dodatkowo zapewniamy także asystę polskojęzycznego konsultanta przez aplikację mobilną. Podróż marzeń! W spokojnym tempie, bez pośpiechu, poczujesz niepowtarzalny klimat Indii, poznasz architekturę i zabytki z listy UNESCO. Tu bogactwo kolorów przeplata się z zapachem przypraw, fascynuje religia i zaciekawia historia. W programie jest cała kwintesencja Indii: hinduska klasyka, pełne kontrastów Delhi, Tadż Mahal - nowożytny cud świata, Różowe Miasto Dżajpur, imponujący Fort Amber, Fatehpur Sikri - Miasto Zwycięstwa i Puszkar - jedno z najświętszych miast Indii. Trasa w Indiach: ok. 1400km.

1. dzień.

Wylot do Indii.

2. dzień. delhi (trasa: ok. 30km)

Przylot do DELHI, stolicy Indii i politycznego centrum kraju. O świetności miasta świadczą imponujące zabytki i okazałe budynki rządowe. Delhi to kwintesencja współczesnych Indii, miasto pełne kontrastów, gdzie obok siebie istnieją niewyobrażalne bogactwo i skrajna bieda oraz historia i nowoczesność. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Dżama Masdżid - największy meczet w Indiach, Radż Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Przejście pod zabudowania Czerwonego Fortu, ogromnej cytadeli z czerwonego piaskowca, wpisanej na listę UNESCO. Spacer po Chandni Chowk - głównej arterii Starego Miasta, będącej jednocześnie gwarnym bazarem. Zwiedzanie Nowego Delhi: zespół Kutub Minar, w którym widoczne są wpływy architektury hinduistycznej i islamu, mauzoleum Humajuna - grobowiec mogolskiego władcy z XVI w. Kutub Minar oraz mauzoleum Humajuna zostały wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Bramę Indii - 42-metrowy łuk triumfalny. Panoramiczny przejazd obok budynku parlamentu i Pałacu Prezydenckiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. dzień. agra (trasa: ok. 250km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie AGRY, dawnej stolicy Wielkich Mogołów: Tadż Mahal - jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie stworzone w dowód miłości do kobiety. Ta najwspanialsza wizytówka Indii została uznana za jeden z siedmiu współczesnych cudów świata i wpisana jest na listę UNESCO, Fort Agra - fortyfikacja z czerwonego piaskowca, arcydzieło projektu i konstrukcji objęte patronatem UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. fatehpur sikri - dżajpur (trasa: ok. 250km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do FATEHPUR SIKRI - w tłumaczeniu Miasta Zwycięstwa, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zabudowań pałacowych miasta, które przez 14 lat było stolicą imperium Akbara Wielkiego. Do najpiękniejszych z wielu pamiątek dawnej świetności należą sale audiencji prywatnych i publicznych, Wielki Meczet zaprojektowany na wzór meczetu w Mekce oraz Pałac Pięciu Pięter. Przejazd do DŻAJPURU - stolicy Radżastanu, zwanego Różowym Miastem. Ten przydomek zawdzięcza kolorowi fasad zabudowań starego miasta - różowy kolor symbolizuje gościnność. Dżajpur to również miasto okazałych pałaców i bazarów znanych ze wspaniałego rękodzieła oraz jeden z największych w Indiach ośrodków złotnictwa i obróbki kamieni szlachetnych. Przejazd rikszą po mieście. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. dzień. fort amber (trasa: ok. 30km)

Śniadanie. Przejazd do FORTU AMBER - dawnej siedziby władców Amberu. Przejazd jeepem na wzgórze, na którym wznosi się imponujący fort. Zwiedzanie wspaniałych budowli obronnych i pałacowych znajdujących się w jego obrębie. Po południu zwiedzanie Dżajpuru: Pałac Miejski - królewska rezydencja i mieszczące się w niej muzeum, obserwatorium astronomiczne Dżantar Mantar, wpisane na listę UNESCO. Przejście pod Pałac Wiatrów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście, której oryginalną fasadę zdobią setki okien. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. dzień. puszkar (trasa: ok. 150km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PUSZKARU, małego miasteczka nad jeziorem o tej samej nazwie. To jedno z najświętszych miast w Indiach, szczególnie ważne dla wyznawców hinduizmu - znajduje się tu jedna z niewielu w kraju świątyń poświęconych Brahmie. Puszkar co roku przyciąga setki tysięcy pielgrzymów. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po miasteczku i okolicy jeziora oraz ghatów to okazja do obserwacji religijnych rytuałów. Wieczorem możliwość przyglądania się modlitwie w jednej z lokalnych świątyń. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. dzień. wypoczynek/safari (trasa: ok. 250km)

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): ok. 8 godz. wycieczka po wydmach - safari na wielbłądach. Obiad. Odpoczynek w wiosce i spotkanie z jej mieszkańcami. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

8. dzień. delhi (trasa: ok. 400km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek, kolacja lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Bollywood Show w Gurgaon.

9. dzień.

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach w miastach lub okolicy miast: 2 w Delhi w hotelu Vista Signature, 1 w Agrze w hotelu Grande Agra, 2 w Dżajpurze w hotelu Nirwana Hometel, 2 w Puszkarze w hotelu Brahma Horizon; 2-os. pokoje z łazienkami (możliwość 1 dostawki) • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot: Polska-Delhi-Polska • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem osobowym z kierowcą • przejazd rikszą w Dżajpurze • przejazd do Fortu Amber jeepem • opieka anglojęzycznego przewodnika • opieka polskojęzycznego rezydenta poprzez aplikację mobilną • całodobowa opieka anglojęzycznego rezydenta • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu: ok. 85 USD, zwyczajowe napiwki: ok. 10 USD/dzień. Opłaty fakultatywne: safari na wielbłądach: ok. 75 USD, Bollywood Show: ok. 55 USD. Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Indii. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN. Opieka polskojęzycznego konsultanta poprzez aplikację mobilną dostępna jest w określonych godzinach. Czas dyżurów konsultanta będzie podany w aplikacji na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
34°C
Temperatura w nocy
22°C
Liczba godzin słonecznych
9

Przed podróżą

Paszporty

Paszport ważnego przynajmniej 6 miesięcy po zakończeniu podróży, zawierający przynajmniej dwie wolne strony.

Wizy

Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym.
Od 15 sierpnia 2015 r. dla obywateli Polski wprowadzono ułatwienia w postaci możliwości występowania o e-wizy.
Indyjska e-wiza pozwala na wykonanie całej procedury wizowej online, w tym dokonanie płatności i wydruk wizy bez konieczności składania wizyty w konsulacie.
Program e-wiza obejmuje tylko osoby ubiegające się o wizę w następujących kategoriach: turystyka, odwiedziny, krótkoterminowa opieka medyczna, bądź krótkoterminowa podróż służbowa w celach biznesowych.
Ponadto, posiadacze e-wizy mogą przekroczyć granicę Indii przy wjeździe tylko na terenie 16 portów lotniczych: Ahmedabad, Amritsar, Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Gaya, Goa, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mumbai, Tiruchirapalli, Trivandrum oraz Varanasi.
Opuszczenie Indii z e-wizą jest możliwe w dowolnym punkcie granicznym, z wyłączeniem obszarów ograniczonego ruchu turystycznego, na które trzeba uzyskać osobne pozwolenie.
Szczegóły programu oraz opis procedury uzyskania e-wizy są dostępne na stronie:
https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Szczepienia, służba zdrowia

Nie są wymagane żadne szczepienia.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że międzynarodowy ruch lotniczy w Indiach pozostaje zawieszony. Dozwolone są wyłącznie loty repatriacyjne oraz specjalne w ramach umów o tzw. air bubbles z wybranymi państwami. Wjazd cudzoziemców do Indii jest ograniczony (dopuszczalny dla określonych kategorii osób, np. biznesmenów). Nie ma możliwości wjazdu turystycznego, a wszystkie dotychczas wydane wizy turystyczne zostały unieważnione.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00