Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyArmeniaZ głową w chmurach

Z głową w chmurach

Lato 2021
Kod oferty: WAK582545
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

315
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

05.06.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
06.06.2021 Niedziela
EVNErewań

Powrót

13.06.2021 Niedziela
EVNErewań
13.06.2021 Niedziela
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK582545Organizator: No limits by Itaka

Region

Armenia / Armenia

Opis oferty:

Erywań • Garni • Monsatyr Geghard • Twierdza Amberd • Dilidżan • Park Narodowy Dilidżan • Jezioro Sewan • Noratus • Sisian • Monastyr Tatew • Chyndzoresk • Dżermuk • Monastyr Norawank • Monastyr Chor Wirap • ErywańWycieczka po malowniczych górach, dolinach i stepach Armenii, której początki sięgają czasów biblijnych. To wyprawa dla prawdziwych odkrywców, którzy poszukują unikalnych miejsc, z dala od szlaków i cywilizacji, gdzie dojechać można tylko samochodami z napędem 4x4. Trasa prowadzi przez najważniejsze zabytki tego kraju, w tym klasztory i chaczkary - kamienne krzyże, których jest tutaj ponad sto tysięcy! Armenia to nie tylko wspaniała przyroda i światowej klasy zabytki, ale także gościnność, bogactwo tradycji i pyszna kuchnia, dlatego nie zabraknie okazji do skosztowania lokalnych potraw i trunków. Trasa w Armenii: ok. 1000km.

Wycieczka po malowniczych górach, dolinach i stepach Armenii, której początki sięgają czasów biblijnych. To wyprawa dla prawdziwych odkrywców, którzy poszukują unikalnych miejsc, z dala od szlaków i cywilizacji, gdzie dojechać można tylko samochodami z napędem 4x4. Trasa prowadzi przez najważniejsze zabytki tego kraju, w tym klasztory i chaczkary - kamienne krzyże, których jest tutaj ponad sto tysięcy! Armenia to nie tylko wspaniała przyroda i światowej klasy zabytki, ale także gościnność, bogactwo tradycji i pyszna kuchnia, dlatego nie zabraknie okazji do skosztowania lokalnych potraw i trunków. Trasa w Armenii: ok. 1000km.

1. dzień.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Armenii.

2. dzień. erywań - garni - monastyr geghard (trasa: ok. 70km)

Poranny przylot do ERYWANIA, stolicy i największego miasta Armenii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Śniadanie. Przejazd w okolice GARNI, niewielkiej wsi, położonej w prowincji Kotajk. Z kompleksu budowli obejmujących twierdzę, pałac i świątynię, do dziś zachowała się tylko ta ostatnia. Roztacza się stąd wspaniały krajobraz, opisany przez Ryszarda Kapuścińskiego w "Imperium". Zwiedzanie Świątyni Słońca z III w. p.n.e., jedynej pogańskiej świątyni na terenie współczesnej Armenii. Przejazd przez kanion w Garni, który znany jest z fantazyjnych form bazaltowych (tzw. Symfonia Kamienii). Czas wolny. Następnie zwiedzanie MONASTYRU GEGHARD. Jego nazwa pochodzi od świętej włóczni, która ugodziła Chrystusa na krzyżu. Klasztor, wpisany na listę UNESCO, jest spektakularnie położony w wielkiej dolinie i częściowo wykuty w skale. To święte miejsce dla Ormian i cel licznych pielgrzymek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. dzień. twierdza amberd - dilidżan (trasa: ok. 150km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd górzystym terenem, obfitującym w piękne widoki, do TWIERDZY AMBERD. Zwiedzanie zbudowanej w XI w. fortyfikacji, będącej kiedyś ważnym punktem strategicznym. Położona na południowym stoku Aragac, najwyższej góry Armenii, znajduje się na cyplu, między przełomami rzek Amberd i Arkaszen, na wysokości 2300m n.p.m. Następnie przejazd do Ormiańskiego Parku Alfabetycznego i poznanie historii skryptów. Przerwa na indywidualny posiłek w formie pikniku, z wcześniej zakupionych produktów w Erywaniu. Przejazd do górskiego miasteczka DILIDŻAN, które za czasów ZSRR było najpopularniejszym kurortem w Armenii. Spacer po urokliwym centrum. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. dzień. p.n. dilidżan - jezioro sewan (trasa: ok. 130km)

Śniadanie. Wykwaterowanie, wczesny wyjazd. Przejazd przez tereny PARKU NARODOWEGO DILIDŻAN, nazywanego często Armeńską Szwajcarią. W trakcie podróży czas wolny na indywidualny posiłek w restauracji. Dla chętnych spacer górskim szlakiem turystycznym (poziom trudności: łatwy). Następnie przejazd górską drogą nad malownicze JEZIORO SEWAN, położone na wysokości ok. 1900m n.p.m., które jest jednym z największych i najwyżej położonych słodkowodnych jezior świata. Zakwaterowanie w miejscowości Sewan. Kolacja, nocleg.

5. dzień. noratus - sisian (trasa: ok. 210km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do NORATUS i zwiedzanie największego w Armenii skupiska chaczkarów z okresu od IX do XIX w., gdzie znajduje się ok. 800 płyt nagrobnych. Dalej przejazd górską drogą do wnętrza wygasłego wulkanu. Następnie trasa wiedzie przez przełęcz Selim (2410m n.p.m), gdzie wśród łąk znajduje się średniowieczny karawanseraj z 1332 r. zbudowany w czasach, gdy biegła tędy jedna z nitek słynnego Jedwabnego Szlaku. Z przełęczy roztacza się wspaniała panorama na dolinę i okolice. Czas wolny na indywidualny posiłek w restauracji. Przejazd do miasta SISIAN. Zwiedzanie pozostałości ruin starożytnego obserwatorium astronomicznego Zorats Karer, pochodzących z VI w p.n.e. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

6. dzień. monastyr tatew - chyndzoresk (trasa: ok. 120km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku doliny, znajdującej się pod MONASTYREM TATEW, wybudowanym w latach 895-906. Wjazd kolejką linową do klasztoru. Trasa kolejki ma ponad 5,7km i jest najdłuższa na świecie! W najwyższym punkcie, wagoniki znajdują się na wysokości 320m nad ziemią, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Trasa przebiega ponad malowniczym kanionem rzeki Worotan. Zwiedzanie największego w Armenii monastyru, ważnego celu pielgrzymek. Czas wolny na indywidualny posiłek w restauracji. Przejazd do wioski CHYNDZORESK, znanej z nietypowych mieszkań tubylców, częściowo wykutych w skałach. Przejazd do Goris. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. dzień. dżermuk (trasa: ok. 130km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez malowniczą prowincję Sjunik, gdzie wulkaniczne góry dochodzą do wysokości 3900m n.p.m. Przerwa na indywidualny posiłek w formie pikniku z wcześniej zakupionych produktów w Goris. Przejazd do miejscowości DŻERMUK, jednym z najpiękniejszych uzdrowisk Armenii, słynącym z wód mineralnych. Spacer po mieście. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

8. dzień. monastyr norawank - monastyr chor wirap - erywań (trasa: ok. 190km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do MONASTYRU NORAWANK z XIII w., zbudowanego na skalnej półce w głębokim wąwozie rzeki Arpa. Zwiedzanie. Czas wolny na indywidualny posiłek w restauracji. Następnie wizyta w MONASTYRZE CHOR WIRAP, jednej z największych atrakcji turystycznych Armenii. Przez 13 lat był tutaj więziony św. Grzegorz Oświeciciel. Z klasztoru roztacza się niezapomniany widok na ośnieżone stoki góry Ararat (5165m n.p.m.). Przejazd do Erywania. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

9. dzień.

Wykwaterowanie we wczesnych godzinach porannych, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

świadczenia

8 noclegów w hotelach lub pensjonatach klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • ubezpieczenie KL i NW Itaka Complex rozszerzone o następstwa uprawiania sportów wysokiego ryzyka

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: opłata za samochód i lokalnego kierowcę, bilety wstępu: ok. 300 USD. Samochody terenowe typu Toyota Land Cruiser/4Runner, w samochodzie jadą cztery osoby i kierowca. Dla osób chętnych, posiadających prawo jazdy, możliwość samodzielnego prowadzenia samochodu terenowego. Maks. wysokość na trasie wycieczki to 2500m n.p.m. - możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza przed wyjazdem. Program może ulec zmianie zależnie od warunków atmosferycznych i dostępności dróg.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
29°C
Temperatura w nocy
14°C

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Armenii.
- Nie dotyczy to obywateli i mieszkańców Armenii.
- Nie dotyczy to członków najbliższej rodziny obywateli Armenii.
- Nie dotyczy to dyplomatów i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to załogi linii lotniczych.
Pasażerowie, którzy mogą wjechać do Armenii, podlegają 14-dniowej kwarantannie.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju.
Od 10 stycznia 2013 r. obywatele polscy przebywający na terenie Republiki Armenii do 180 dni w ciągu roku są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz.
Wizyta u lekarza kosztuje od 15 do 35 USD, w zależności od zakresu udzielonych usług medycznych. W aptekach nie obowiązują recepty (nawet na antybiotyki), nie ma zniżek na leki.