Opinie o hotelu ACG Palace

ACG Palace

Toni i Jola
    Pobyt: Czerwiec 2013

• Zalety Z dala od głasnego centrum Alanyi,ale majacy wszystko na miejscu .3 baseny bary ,sklepy.Animacje dla dorosłych i dzieci.Bardzo dobre wyzywienie,miła obsługa.
    • Wady Niektóre elementy warte są odświeżenia,

Bylismy my tam kilka razy.Zawsze cudowna i miła obsługa.Pamietaja i dbaja o stałych klientów.Ostatnim razem zabralismy tam córe z dzieckiem.Bardzo jej sie tam podobało ,mimo że nie znała tureckiego zaprzyjazniła sie z turczynką starsza o kilka lat ktora opiekowała sie nia jak o młodzsza siostrę.Nie wiem jak ale jakos sie dogadywały razem.To jest hotel dla rodzin z dziecmi i Turcy chetnie go odwiedzaja mimo że nie jest tani.Bardzo róznorodne menu i bardzo bogaty wybór,łacznie z lodami na basenie dla dzieci.Na płazy równiez jest barek gdzie serwuja nie tylko napoje ale i gorace dania.Co prawda plaża jest troche oddalona od hotelu ale co 30 min dowozi ludzi tam i z powrotem.Mozna tez sie przejsc pieszo ok 15 min. Do centrum Alanyi jezdzi co godzine busik za 1 euro,mozna tez zatrzymać na głownej drodze kazdy autobus,Zatrzymuje sie kazdy jak taxi W hotelu jest tez całe centrum odnowy siłownia ,dyskoteka.Hotel składa sie z kilku budynków,oraz 3 basenów. Pierwszy ogólny dla wszystkich przy barze,drugi raczej dla dzieci ze zjeżdzalniami i tez małym barem trzeci razcej dla ludzi lubiacych spokój.Do kazdego budynku ludzie moga jechac tzw meleksami albo iść pieszo .Nie sa to budynki oddalone daleko od głownego budynku w ktorym est stołówka ale sa ulokowane na wzgórzach wiec troche trzeba sie wspinać albo schodami albo alejkami/Bardzo dużo jest tam zieleni.Alanya jest piekna a szczególnie park w cetrum.Wieczorem mnostwo dyskotek przy porcie w ktorym pełno jest pirackich statków (bardzo ładnych) ktorymi mozna sie wybrac w rejs po morzu,nawet na cały dzien z atrakcjami.Warto wybrac sie na wycieczke do Green Kanionu w gory.Generalnie w Alanyi mozna spedzic cudowne wakacje dla dwojga jak i z całą rodzina.Ten hotel polecam.Moze nie jest tani ale warty tego.Poza tym warto znac chocby podstawowe zwroty w jezyku angieksim, bo niektórzy nasi rodacy wiele by chcieli ale nic nie potrafia powiedziec a potem maja pretensje o wszystko tylko nie do siebie

tadek

• Zalety Brak
    • Wady Koszmar

Nigdy wiecej do tego hotelu nie wroce. Z Wezyrem bylem pierwszy raz i na pewno ostatni. Szkoda czasu i pieniedzy

prawnik
    Pobyt: Październik 2014

• Zalety żadnych
    • Wady jeden wielki syf i nic więcej

Totalne NIE POLECAM nawet za karę. Syf i gnój. To wszystko.

Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety Widok z pokoju, basen, dobrze działająca klima, animacje, transfery na plaże i do miasta.
    • Wady Brudne naczynia na stołówce, wątpliwa jakość potraw (zdarzały się zatrucia), niewielkie urozmaicenie jedzenia, grzyb na ścianach ( w szczególności łazienki), położenie daleko od miasta i plaży

Byliśmy w hotelu ACG na początku sierpnia br. Transfer z lotniska do hotelu trwał około 3 godziny, ponieważ hotel jest jednym z ostatnich. Osobiście niezbyt nam to przeszkadzało, ponieważ wiedzieliśmy dobrze, że z hotelu na lotnisko jest 135 km. Po przyjeździe powstał spory chaos podczas meldowania się do pokoi (przyjechaliśmy do hotelu po 23), ponieważ obsługa nie mówi w języku angielskim (za to nieźle po rosyjsku). Dodatkowo rezydentka odpowiedzialna za transfer nie specjalnie pomogła podczas odbierania pokoi - wzięła dla nas kilka kart meldunkowych, z grubsza opisała jak je wypełnić i wyszła z hotelu. Pokój nie zwalił nas z nóg. Nie wyglądał jak 5-gwiazdkowy hotel, nawet na standardy zdemolowanego po tsunami, Haiti. Pokój był posprzątany, przygotowany do naszego pobytu, ale niestety nie da się ekspresowo pozbyć ze ścian grzyba (mimo, że ktoś próbował go zamalować). Najgorszym elementem pokoju była zdecydowanie łazienka. Wanna, umywalka i toaleta były czyste, jednak wszystko dookoła zostało trochę zapuszczone. Fugi w okolicach wanny były zagrzybione dość solidnie. Może to razić najbardziej dystyngowanych gości, choć w żaden sposób nie przeszkadza w użytkowaniu wanny(chociaż dziurawy wąż od prysznica już nieco bardziej). Restauracja w hotelu ACG jest czymś pomiędzy studencką jadłodajnią, a barem mlecznym. Naczynia i sztućce często są brudne, więc lepiej profilaktycznie przetrzeć je serwetką. Same potrawy też nie porywają smakiem, ale są niezłe ( w ciągu pierwszych dwóch dni je się nawet chętnie), lecz później pojawia się monotonia i zatrucia pokarmowe, które skutecznie odstraszają od posiłków. Wybór dań jest całkiem duży, lecz przez cały tydzień nie ulega zmianie. Dużym plusem hotelu są baseny i animacje. Przy głównym basenie jest głośno, znajduje się tam też bar i prowadzone są animacje. Woda jest czysta jak na tureckie standardy. Nieco powyżej jest drugi basen z niewielkimi - lecz bardzo fajnymi - zjeżdżalniami. Tam można spokojnie odpocząć od gwaru.

Pobyt: Sierpień 2014

Przede wszystkim to nie jest 5*! Hotel położony bardzo daleko od lotniska, długi transfer (ok 3 godz.) Większość gości w tym hotelu to Rosjanie. Obiekt duży składa się z 4 budynków, 2 baseny. Czystość na poziomie zerowym, pokoje również w kiepskim stanie. Miałam okazje spędzić jedną noc w ostatnim budynku (katastrofa!), a kolejne w budynku głównym (trochę lepiej ale z grzybem i pleśnią) Odległość od plaży zdecydowanie nie 800 m jak to jest napisane w ofercie biura Wezyr a jakięs 1,5 km, na szczęście dowozi na nią bezpłatny bus. W pobliżu hotelu są sklepy, z atrakcyjnymi cenami (oczywiście po negocjacjach), ludzie mili i uprzejmi. Podczas pobytu skorzystaliśmy z 1 wycieczki na Pamukkale organizowanej przez Wezyra czego bardzo żałuje. Pani rezydentka Aneta nie ma pojęcia o sprzedawanych wycieczkach, podaje informacje nieprawdziwe byle tylko sprzedać wycieczkę. Pamukkale i ruiny miasta super! Natomiast organizacja wycieczki i cała reszta tj. ciąganie po winiarniach i innego typu sklepach w celu naciągnięcia na zakup nie powinno mieć miejsca. A co ciekawe kiedy nikt nie zechciał kupić wina w atrakcyjnej cenie- 35$ uprzejmy rosjanin nas wyrzucił, a pan przewodnik skomentował, że jesteśmy pierwszą grupą która nic nie kupiła.. Obsługa w większości nie mówiąca po angielsku (2-3 osoby na cały hotel), za to po rosyjsku można rozmawiać z wszystkimi. Kiedy poszliśmy do recepcji o zmianę pokoju, pan zgodził się zmienić od następnego dnia i dodał "ale płacicie teraz".. Zapłaciliśmy 20 euro i pokój został zmieniony po kolejnych 3 wizytach w recepcji, także o uprzejmości nie ma mowy. Pokój nie sprzątany w ogóle. Sprzątanie polegało na przykryciu łóżka prześcieradłem pod którym spaliśmy. Pościel nie zmieniana przez cały czas pobytu. W restauracji brudno, duszno, niedziałająca klimatyzacja, latające muchy i spacerujący kot. Ciągłe kolejki po napoje, jedzenie, walka o sztućce, talerze. Kiedy już donosili to były brudne. Pewnego dnia poszliśmy na obiad o 14 ,bo niby jest do 14,30 i

Roman
    Pobyt: Sierpień 2013

Nie polecam, standard nawet jak na Turcję to maksimum 3* na największą krytykę zasługuje jedzenie zarówno pod względem jakości, ilości i sposobem podania,

Teresa
    Pobyt: Wrzesień 2012

Ogólnie jestem zadowolona , udany urlop,

Teresa
    Pobyt: Wrzesień 2012

dość daleko od plaży ...ok.2-3km ,ale autobusy dowożą co 1/2godz., klima w pokoju sprawnie działała, sprzątanie codziennie,zmiana ręczników też, bardzo ładne pokoje, w każdym lodówka zabudowana, duża woda mineralna uzupełniana na bieżąco, jedzenie b.dobre, dużo warzyw,owoców, ciacha wspaniłe,aż do przesady, kawy z expessu w każdej postaci, soki z automatu, woda, bez ograniczeń. Jeśli chodzi o alkohole, to fakt nie najlepsze, a że za słabe to i dobrze . Dużo więcej można by było pisać o zachowaniu polskich ( ale i nie tylko) młodych panienek, za głośne,za wulgarne !!! i ... wystarczy - żenada! Ogólnie jestem b.zadowolona. Miły urlop, wycieczki super - polecam rejs po rzece Manavgat - miłe niespodzianki !!! Animatorzy b.weseli ,

ali2500
    Pobyt: Wrzesień 2012

Pobyt od 07.09.2012 do 14.09.2012 (ALLINCLUSIVE) wyjazd zorganizowany przez biuro ITAKA. Pierwsze wrażenie po wejściu do hotelu średnie, długie i męczące oczekiwanie na zakwaterowanie ( taka obsługa tureckiego personelu ). Wizyta w restauracji miła,duży wybór rożnego rodzaju posiłków i mimo wielkości całego hotelu nie ma tłoku jak również nie ma problemu z ilością jedzenia. Minusem jest brak klimatyzacji co w miesiącach lipiec/sierpień możne być kłopotliwe. Przy każdym basenie oraz na plaży znajdują się bary do dyspozycji gości. Obsługa mizerna ale jeżeli chodzi o jedzenie czy napoje to nie można narzekać. Napoje alkoholowe mocno rozcieńczane, podawane w plastikowych szklankach, które sprawiają wrażenie bardzo brudnych ale jak to przeżyjemy to z pragnienia nie padniemy. Przekąski w barze na plaży to bardzo fajna sprawa i nie ma z tym żadnego problemu. Jeżeli chodzi o zakwaterowanie to hotel to trzy duże budynki my trafiliśmy do środkowego.Pokój, który nam przydzielono ładny, przestronny, klimatyzacja tylko w pokoju dziennym ale we wrześniu nie robiło to problemu. Sypialnia ma okno na klatkę schodową zasłonięte roletą co trochę dziwnie wygląda. W nocy trochę głośno i wszystko słychać z zewnątrz no ale to hotel a nie sanatorium i dało się przeżyć. Baseny hotelowe są 3, obłożenie średnie i zawsze dało się znaleźć miejsce na leżakach. Woda dobrej jakości i ogólne wrażenie bardzo dobre - nigdy nie zarejestrowałem tłoku. Jeżeli chodzi o plażę to hotel posiada własna z barem i ratownikiem, ale odległa od hotelu o ok 1 km. ( do dyspozycji darmowy autobus hotelowy wiec nie było problemu. Jeżeli chodzi o obsługę z firmy ITAKA jestem bardzo zadowolony, cała oprawa logistyczna jest bardzo dobra i na wysokim poziomie.Ogólnie hotel oraz cały wyjazd oceniam na 4, a każdy powinien sam zadecydować czego oczekuje...

kasia
    Pobyt: Sierpień 2012

okropnie brudno,brak klimatyzacji w lobby i restauracji nie polecam