Opinie o hotelu Eftalia Village

Eftalia Village: plaża

• Atrakcyjne położenie: 4 km od Konakli, 5 km od Avsallar, 18 km od Alanyi.
  • Bogata oferta rekreacyjna: aquapark z kilkunastoma zjeżdżalniami, 3 baseny.
  • Tylko 50 m do piaszczysto-żwirkowej plaży (przejście ulicą lub kładką).
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.
  • Wylot z Warszawy All Inclusive
  • Wylot z Gdańska All Inclusive

Mirosław

To mój drugi pobyt w hotelach EFTALIA (poprzedni AQUA). A więc w punktach: - po przylocie standardowy postój po 40 min jazdy (bo przecież zmęczony kierowca przestrzega wymyślone przepisy...) na specjalnie przygotowanym parkingu gdzie można poczuć się bardziej jak krowy przywożone do rzeźni - leci muzyka po polsku "Koka, hera, hasz, LSD..." oraz nawołania tureckich handlarzy.. - myślę że to każdy oceni indywidualnie, - w hotelu na wejściu po wzięciu paszportów - wołane są kolejno osoby i przedstawiana jest im oferta zmiany hotelu za opłatą 50EU i pokazywany jest pokój z hotelu EFTALIA OCEAN (wygląda super), po opłaceniu jesteśmy przenoszeni do EFTALIA MARINE - pokój wygląda mniej uroczo :D ale jak to mówią - nie jestem tu żeby się użerać więc zostajemy, AQUA Marine tego będzie dotyczyć reszta opisu: - po szybkim przemeldowaniu dostajemy nowe opaski (stare zostają ściągnięte co później się dowiedzieliśmy że nie powinny i można je odzyskać wracając do recepcji do Village), - można korzystać ze zjeżdzalni w hotelu OCEAN ale już nie można z barów - co to znaczy? - chcesz kawy? piwa? drinka? musisz się wrócić do swojego hotelu i tam to wypić, ewentualnie podejsc do ISLAND, nie wolno też przynosić z innych hoteli kubków więc nic nie wniesiemy (pilnują tego), - drinki mocno rozcieńczone, wiadomo nie jedziemy tam pić, tym bardziej jak jesteśmy z dziećmi ale wieczorem od jednego drinka nikt nie umarł więc jak będziecie próbować to nawet bakszysz nie pomoże ponieważ np. whisky była rozcieńczona już w butelkach, whisky smakuje jak jakiś słodki napój 4-5% wiec można zapomnieć o whisky+lód+kola - chyba że ktoś ma z lotniska (warto wziąć ze sobą), jedyne co ma procenty to Rak? - mocno anyżowa lokalna wódka - tej nie umieją rozcieńczyć bo zmienia kolor po dolaniu wody, - rezydentka wezyra Ewelina - ma promocje na wszystko do 2h po spotkaniu (tak mówi) ale uwaga, najlepsze że spotkania z nowymi grupami ma prawie codziennie więc te promocje są też codziennie :D chyba dziewczyna połkneła tureckiego bakcyla targowania, - jedzenie - mistrzostwo świata, jak ktoś lubi słodkie ciastka, makarony, sałatki z ogórka i pomidora, ryż oraz kurczaka w sosie - bardzo dobrze trafił, nie do przejedzenia - sklepy na terenie hotelu - w porzadku - wszystkie torebki LV, Kors'a itd po 25 EU - nie chcą schodzić z cen, czasem pomaga dopiero argument że gdzieś tam jest taniej o pare EU, ogólnie rozpieszczeni przez kupujących - w 90% przypadków ile żadają tyle dostają bez targowania, - zjeżdzalnie wodne - po nie przyjechaliśmy - i w zasadzie najbardziej polecam to miejsce właśnie dla nich, - dodatkowo EFTALIA ISLAND - bardzo fajne miejsce, sporo atrakcji, polecam wszystkim "piana party" (pon i piatki o 15:00)- można poszaleć z dzieciakami brodząc w pianie, Ogólnie ocena 7/10 - byłem tam już drugi raz i kolejny trzeba już gdzie indziej, mam też porównanie do Turan Prince Hotel (który czuję jakby był gwiazdkę wyżej) oraz hotele Egipskie (Jaz Aquamarine/Hurghada). Przedewszystkim polecam rodziną z dziećmi - powinny być zadowolone.

• Zalety Super dla rodzin z dziećmi.

Brak dostępu do przekąsek dla zdrożonych przyjezdnych po dotarciu na miejsce o godzinie 16_tej. (dostępne na Eftalia Island). Bardzo długi dojazd z lotniska, Wiele przystanków po drodze. Super przyjęcie przez rezydentów.

Przemek

• Zalety Różnorodność posiłków, park wodny, obsługa, hotel chroniony.
    • Wady Zbyt duża ilość gości, brak polskich animacji mimo zapewnień w ofercie, tłok przy posiłkach

Plaża hotelowa szału niema kamieni i skały nie wiem skąd błękitna flaga, pozamykane mola, brak polskich animacji, jedzenie dobre najlepsza kolacja duży wybór, mnóstwo jedzenia na wyspie, park wodny ok. W sklepach i na bazarach Turcy uprzejmi ale nachalni sprzedają na siłę, na plaży sporty wodne porażka niby jest wybór ale np 3 osoby na banie nie mogą jechać i proponują inna atrakcje 2 razy droższa pomimo tego że wcześniej kazał przyjść na 15. Na terenie wyspy i hotelu jest wszystko od fryzjera po masaże, po darmowe lody trzeba chodzić na wyspę ale to na niej jest najwięcej atrakcji, wieczorem różne występy dyskoteka, tyroloka cały dzień animacje niestety brak polskich. W hotelu Polacy i Rosjanie inne narodowości sporadycznie. Biuro Coral Travel rezydenta na miejscu bardzo pomocna o dziwo nie namawia na siłę na wycieczki, niestety transfer z rezydentem ukraińskim, i po 40 min jazdy z lotniska jest przerwa 15 niby bo kierowca musi odpocząć a okazuje się że stajemy przy sklepach i na siłę już cis wciskając porostu maja z nimi umowę ze im przywóz turystów. Jak wszędzie napiwki czynią cuda, co mnie denerwowalo to wszystkie ceny w euro, ja płaciłem w lirach ale przelicznik co dziennie inny zezy od kursu. Najgorzej jak płacisz w euro a wydają w lirach.

Malagosia_80

• Zalety Smaczne jedzenie
    • Wady Slabo jesli chodzi o obsluge. Trzy razy prosilismy zeby ktos przyszedl do pokoju bo w lazience z sufitku kapala woda. Az poszla elektryka. W koncu po kolejnej interwencji po 24 h od pierwszego wezwania ktos przyszedl

Jeśli chodzi o hotel to w sumie człowiek i tak przychodzi się tylko przebrać i przespać liczyliśmy na lepsze warunki Pomijając fakt że to jest niby pięć gwiazdek według ich u nas to by było 3 albo 2 .Jeśli chodzi o baseny sa 3 baseny Gdzie Do jednego nie można w ogóle wpuszczac dzieci strefa ciszy a na kolejnych dwóch jest Mania rezerwowania sobie o 8:00 ręcznikiem przerzuconej przez leżak.Gdy przychodzi się ok 10:00 Później jest wielka awantura że ktoś zajął miejsce albo po prostu hotel nie jest przyszykowany na taką ilość osób bo każdy chciałby skorzystać z basenu na to wychodzi że każdy musi chodzić z własnym leżakiem żebym mógł gdzieś przysiąść ponoć obsługa hotelowa walczy z tym ale niestety nie widać efektu bo w dalszym ciągu klienci hotelu rezerwuję sobie miejsca nawet po 6 leżaków Po lody trzeba chodzić na wyspę nie ma ich na terenie hoteli niektóre drinki są odpłatne tak samo inne soki Czy napoje nie mówię tutaj o alkoholu jeśli chodzi o pogodę jest w sumie okej bo po to człowiek ale tak ogólnie raczej w to miejsce już nie przyjadę. Awaria w łazience związana z kapaniem wody z sufitu zgłoszona raz .Nikt nie zareagował później przez to Wysiadło nam światło kolejny raz zgłoszone nikt nie zareagował po 24 godzinach poszłam i ponownie zgłosiłam że jesteśmy bez światła w łazience to dopiero ktoś pofatygował się i przyszedl naprawić w końcu człowiek płaci kupę kasy za taką wycieczkę a jest totalna olewka w stosunku co do klienta.

Ewelina

• Zalety Czystość i bardzo miła obsługa.

W hotelu spędziliśmy wakacje grupom 8 osób + dziecko i wszyscy zgodnie uznajemy pobyt za bardzo udany. Obsługa bardzo miła i pomocna ale nie nachalna. Hotel bardzo czysty, pokoje ładne. Jedzenia bardzo dużo i dobre. Co wieczór w amfiteatrze jakieś występy i dyskoteka dla dzieci. Miesiąc maj idealna pogoda w Turcji . Szczerze polecamy.

Asia

• Zalety PRZEPIĘKNY HOTEL
    • Wady DALEKO OD LOTNISKA

Fantastyczny hotel, animatorów brak ale na tym nam nie zależało, biuro podrózy TUI to porażka ale coż poradzić.

Mariola

• Zalety Dużo basenów,każdy znajdzie coś dla siebie
    • Wady Brak polskich animacji

Byłam z rodziną w sierpniu,po przyjezdzie do hotelu okazało się,że nie ma dla całej grupy (około 10rodzin) pokoi.Na dwa dni wywiezli nas do innego hotelu.Plaża brudna,zejście do wody kamieniste. Do 5* temu hotelowi dużo brakuje.

Ola

• Zalety Duża liczba basenów na terenie hotelu i przy plaży, bardzo sympatyczna obsługa, duża ilość pysznego i różnorodnego jedzenia
    • Wady Nieprzyjemny zapach w przejściu na plaże

Polecamy!!! W hotelu spędziliśmy 2 tygodnie, przez ten okres nie było czasu na nudę ze względu na ilość basenów, aquapark, plażę w pobliżu. Jedzenie było smaczne i różnorodne. Obsługa bardzo sympatyczna. Na terenie hotelu polecamy skorzystanie z tureckiej łaźni.

Dominika

• Zalety Polecam wszystkim niezależnie od wieku. Rodziny z dziećmi, napewno nie będą się nudzić. Dużo zjeżdżalni dla dzieci baseny o różnych poziomach wody. Aqua park super, przekąski frytki, kurczaczki, gofry, lody, pizza pyszna! Jeśli chodzi o śniadania obiady i kolacje to mega duży wybór, wszystko pyszne, świeże. Obsługa bardzo miła, pomocna. Na terenie całego obiektu bardzo czysto. Pobyt w hotelu był udany! Polecam gorąco!

Okradziona

• Zalety Dobre kolacje, I przemiły Pan który rozwozi ludzi po hotelu z walizkami
    • Wady Mnóstwo

Uwaga!!! Sprzątaczki kradną pieniądze!!! Byliśmy teraz we wrześniu. Przedostatni dzien liczyłam I schowalam pieniądze, po wy lądowaniu sięgam a tam już ich nie było,,,, ukradly mi 100 euro, Malo tego koleżance która pojechała zaraz po mnie też zginęło 40 euro! I nie dość że im się zostawialo tipy to jeszcze nas okradli!!!! Nie polecam ogólnie tego hotelu! Obsługa nie miła a alkohol to ci nalewaja z taką łaska mimo że to było na opaskę i to był ich lokalny alkohol rozcienczony. Kelnerzy nawet stołu nie przetra wszystko tam się kleji, przy kolacji to aż się narzucają kelnerzy aby tylko coś dostać ale zbyt nachalnie. Wylot mieliśmy o 4 rano hotel nam przygotował lunch box????????w postaci jednej kanapki z zeschlego chleba, co i się zdarza że na restauracji pieczywo było nie świeże