Wakacje.plNartyPolskaSudetyŚwieradów ZdrójKlinika Młodości Medical SPA

Klinika Młodości Medical Spa (ex. Centrum Rehabilitacji Czerniawa Zdrój)

Kod oferty: WAK697197
Last minute
Kod oferty: WAK697197
1/18
obiekt, teren hotelu, zwiedzanie
obiekt, budynek główny, teren hotelu, zwiedzanie
obiekt, teren hotelu
teren hotelu, zwiedzanie
teren hotelu, basen, rozrywka

Opis oferty

Region: SudetyOrganizator: Rego-BisKod oferty: WAK697197

Polska/Sudety

Atuty

• położenie obiektu

• basen, strefa wellness

• strefa chillout

• windy w obiekcie

Naszym zdaniem

Obiekt posiada bazę zabiegową, strefę Wellness & Spa oraz basen. Na terenie Obiektu znajduje się bilard, kręgielnia i pokój zabaw dla dzieci. Położony jest w otoczeniu parku ze ścieżką zdrowia oraz świerkowego lasu, a w okolicy znajdują się atrakcje turystyczne.

Położenie

Klinika Młodości Medical jest położona na zboczu Gór Izerskich u podnóża Czerniawskiej Kopy. Do kolei gondolowej Ski&Sun jest ok. 3km, wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie znajduje się w odległości ok. 30min. pieszo, do tras rowerowych Singel Track jest ok. 500m, do Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy jest odległość ok. 38km, do granicy z Republiką Czeską ok. 3km, a do granicy z Niemcami ok. 40km.

Do dyspozycji gości

Recepcja i hol z zestawami wypoczynkowymi

Dwie jadalnie: cafe Flins", restauracja Czerniawa" z daniami a'la carte

Baza zabiegowa (hydroterapia, masaże, kinezyterapia, fizykoterapia)

Kriokomora, salon kosmetyczny

Basen z przeciwfalą, masażem podwodnym, masażem wodnym, jacuzzi, sauna sucha

Chilloutzone: bilard, bowling, dart, piłkarzyki, bar

Profesjonalnie wyposażona sala fitness

Pokój zabaw dla dzieci, oranżeria

Pomieszczenie do przechowywania rowerów / nart

Wi-Fi

Dwa słoneczne tarasy z panoramą na Przedgórze Izerskie

Sala konferencyjna

Windy

Bezpłatny parking

Strefa wellness: basen, jacuzzi, sauna, sala fitness dostępne bez wychodzenia na zewnątrz obiektu.

Pokoje

Pokoje standardowe 1-os. lub 2 -os. z możliwością dostawki, z łazienką z kabiną natryskową, telewizorem, lodówką, suszarką. Na wyposażeniu nie ma czajnika. Dostawką jest łóżko polowe. Pokoje znajdują się w nowszej części obiektu i bliżej strefy wellness.

Pokoje ekonomiczne 1-os. lub 2 -os. z możliwością dostawki (dostawka na zapytanie), z łazienką z natryskiem z zasłonką zamiast kabiny, telewizorem. W pokojach nie ma czajników. Dostawką jest łóżko polowe.

Zakwaterowanie dzieci przy pobycie 2 osób pełnopłatnych:

W wieku 0-2 lat jako infant - gdy śpią z rodzicami mają pobyt bezpłatny bez świadczeń

W wieku 2 - 6 lat jako pierwsze dziecko śpiące z rodzicami z bezpłatnym pobytem bez świadczeń

W wieku 2-12 lat - gdy śpią na dostawce mają pobyt 50% tańszy

W wieku 12-14 lat - gdy śpią na dostawce mają pobyt 25% tańszy

Zakwaterowanie od godz. 15:00 w dniu przyjazdu, wykwaterowanie od godz. 11:00 w dniu wyjazdu.

Możliwe jest przedłużenie doby hotelowej do godziny 17:00 w dniu wyjazdu po wcześniejszym uzgodnieniu z recepcją w cenie 90 zł/pokój standard, 70 zł/pokój ekonomiczny.

Udogodnienia

W cenie

• basen, jacuzzi

• sala fitness

• sauna sucha ze wstępem wolnym w godz. 17:00 - 21:00

• bezpłatne Wi-Fi na terenie obiektu

• bezpłatny parking

• pomieszczenie do przechowania rowerów/ nart

• pokój zabaw dla dzieci, na terenie posesji plac zabaw dla dzieci

Dodatkowo płatne

Pobyt zwierzęcia domowego do wagi 10 kg w cenie 40 zł/doba, powyżej 10 kg w cenie 60 zł/doba. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Wyżywienie

Pobyt turystyczny

BW - bez wyżywienia, BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje lub FB - śniadania, obiady, kolacje w zależności od wykupionej oferty.

Śniadania i kolacje są podawane w formie bufetu, obiady są serwowane.

Dzieci od 2 do 12 lat mają ceny o 50% niższe za wyżywienie niż dorośli.

Dieta dr Bircher-Benner /3 posiłki dziennie/ w cenie 130 zł/os./dzień przy pobycie mni. 5 dni, w cenie porada dietetyczna. Wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Pobyt kuracyjny

HB - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Istnieje możliwość wykupienia obiadów w cenie 35 zł/os./dzień

Dieta dr Bircher-Benner /3 posiłki dziennie/ w cenie 65 zł/os./dzień przy pobycie mni. 5 dni, w cenie porada dietetyczna.

Dieta bezglutenowa/ wegetariańska w cenie 20 zł/os./dzień.

Cena zawiera

Zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z zakupioną ofertą

Przy zakupie pakietu kuracyjnego badanie lekarskie/ konsultacja z fizjoterapeutą i zabiegi zgodnie z zakupioną ofertą *

TFG, TFP

Cena nie zawiera:

Opłaty klimatycznej płatnej na miejscu 4,50 zł/os./doba

Warunki i koszty anulacji

Do 16 dni przed dniem rozpoczęcia usługi - bezkosztowo

15- 10 dni przed dniem rozpoczęcia usługi potrącenie w wysokości 50% wartości zamówienia

9 - 4 dni przed dniem rozpoczęcia usługi potrącenie w wysokości 70% wartości zamówienia

3 - 1 dni przed dniem rozpoczęcia lub w przypadku nie stawienia się klienta w dniu rozpoczęcia potrącenie 90% wartości zamówienia.

Pakiet kuracyjny *

W program pakietu tygodniowego wchodzi badanie lekarskie/ wizyta z fizjoterapeutą, 10 zabiegów kuracyjnych wykonywanych po 2 zabiegi dziennie (od poniedziału do piątku), codzienna gimnastyka na zewnątrz Obiektu (w dni pracujące).

Przy zakupie pakietu kuracyjnego na 2 tygodnie w programie jest 20 zabiegów kuracyjnych.

Istnieje możliwość zakupienia dodatkowych świadczeń:

• dopłata do pakietu kuracyjnego z 3 zabiegami dziennie (od poniedziałku do piątku) - 95 zł/os.

• dopłata do pakietu kuracyjnego z 4 zabiegami dziennie (od poniedziałku do piątku) - 180 zł/os.

• dopłata do pakietu kuracyjnego z kriokomorą ogólnoustrojową (5 zabiegów w kriokomorze od poniedziałku do piątku) - 220 zł/os.

Pakiet kuracyjny jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Region

Na ich terenie utworzono aż dwa parki narodowe, co jest dowodem niebywałości tego miejsca. Odwiedzić tu można Karkonoski PN oraz PN Gór Stołowych. Sudety dzielone są przez Polskę wraz z Czechami (ich fragment znajduje się też na terenie Niemiec), stanowią niebywałe połączenie dziewiczej przyrody i okolicznych nowoczesnych miast, wysokich gór z pięknymi dolinami, malowniczych terenów otoczonych kopalniami. Wszystko tu współistnieje i sprawia, że miejsce obfituje w liczne atrakcje. Pasmo górskie ma długość 300km i ciągnie się łukiem wzdłuż granicy polsko-czeskiej, na południowym-zachodzie naszego kraju. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1602m.n.p.m), która znajduje się na terenie Polski. Sudety wyróżniają się bardzo różnorodną rzeźbą terenu, co jest interesującym urozmaiceniem dla osób lubiących piszą turystykę i trekking. Najbardziej znaną częścią Sudetów są Karkonosze i to właśnie na ich terenie położona jest Śnieżka. Przez Śnieżkę przebiega interesujący szlak turystyczny, mający 30km długości, który nazywa się Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej. Tutejszym fenomenem jest też Jaskinia Niedźwiedzia - najdłuższa jaskinia w regionie. Składa się ona z 3 kilometrów korytarzy i sal, z których najpiękniejsza jest Sala Pałacowa. Cudownie prezentuje się też Korytarz Stalaktytowy z mostkiem i jeziorami. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia, zlokalizowanym w Sudetach, są Błędne Skały, czyli bajkowe skalne miasto, w całości objęte ochroną Karkonoskiego PN. Malownicze bloki skalne, tworzące labirynt, wznoszą się na 853m n.p.m. tworząc trasę turystyczną. Sudety na swym terenie oferują także liczne uzdrowiska. Zatem jest tu wszystko, co niezbędne do cudownego wypoczynku! Infrastruktura turystyczna prężnie się tu rozwija, udostępniane są liczne atrakcje oraz powstają tu coraz to nowe obiekty noclegowe.

Uwaga

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją spowodowaną epidemią

COVID-19, korzystanie z niektórych z powyższych udogodnień może być ograniczone lub całkowicie uniemożliwione za sprawą obowiązujących zaleceń i restrykcji wprowadzanych rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Forma śniadania oraz obiadokolacji zależna będzie od zaleceń i wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Zasady rezerwacji na zapytanie (rq)

W przypadku rezerwacji NA ZAPYTANIE (on request), Rego-Bis potwierdza dostępność w obiekcie do 72 godzin od momentu założenia rezerwacji, po uzyskaniu potwierdzenia rezerwacja zmienia status na POTWIERDZONA lub ANULOWANA. Po zmianie statusu na POTWIERDZONA Klient ma obowiązek dokonać wpłaty do 24 godzin oraz przysłać potwierdzenie wpłaty na adres ksiegowosc@rego-bis.pl, w innym przypadku rezerwacja zostanie anulowana.

Ważne informacje

Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.

Kraj

Polska, kraj będący w dziesiątce największych w Europie, mogący zaoferować liczne atrakcje i przepiękne miejsca. Bogaty w różnorodne regiony historyczno-geograficzne. Wypoczynek w Polsce może być idealnym wyborem dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą wybrać się na zagraniczny urlop, jak i dla tych którzy chcą lepiej zaznajomić się z najpiękniejszymi zakątkami ojczyzny. Góry południa kuszą malowniczą przyrodą, zaś morska toń Bałtyku zachęca piaszczystymi plażami. Liczne uzdrowiska oraz kurorty położone nad jeziorami mazurskimi stanowią gwarancję beztroskiego relaksu. Wystarczy oddalić się od wielkiego miasta, by zrozumieć że Polska kryje w sobie magiczne zakątki sprzyjające wypoczynkowi. Bez bariery językowej, różnic kulturowych - urlop, podczas którego można poczuć się jak w domu, w miejscu dotąd nieznanym. Spośród różnorodności naszego kraju można wybrać nieodkryte dotąd miejsca, bądź regiony lubiane, z którymi wiążą się miłe wspomnienia. Coś dla siebie odnajdą tu zarówno pasjonaci górskich wspinaczek, przepięknej przyrody jak i osoby, które marzą o beztroskim wypoczynku przy brzegu morza. Blisko, szybko, komfortowo - te słowa idealnie opisują wypoczynek na terenie naszego kraju!

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Poniedziałek
24.01.2022

Wykwaterowanie

Poniedziałek
31.01.2022
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

-1°C
-9°C
3

Przewodnik

Opis obiektu

Jest to pasmo w Sudetach Środkowych, przy zachodnim obrzeżu Kotliny Kłodzkiej.

Ze względu na unikatową budowę i krajobraz góry należą do największych atrakcji krajoznawczych w Polsce.

Atrakcje turystyczne

BŁĘDNE SKAŁY:
Góry pobudzają wyobraźnię bogactwem skał tworzących labirynty, szczeliny, mosty; przypominających kształtem grzyby, zwierzęta czy ludzi.

Obecność tych fantastycznych tworów, będących efektem działania wiatru i wody, oraz ogromna różnorodność świata fauny i flory sprawiły, że utworzono tu park narodowy.

Warto udać się na spacer wśród Błędnych Skał oraz siąść w Fotelu Liczyrzepy na szczycie Szczelińca.

Błędne Skały - labirynt, którego ściany stanowią kamienne bloki, rozrzucone w nieładzie niczym klocki olbrzymów. Przechadzając się między nimi można rozpoznać Kurzą Stopkę, Końską Nogę czy Skalne Siodło. Skalne Czasze nie odstraszają nikogo, zwłaszcza, że roztacza się z nich wspaniały widok na okolicę.

Szczeliniec Wielki - szczyt, w obrębie którego znajduje się trzypoziomowe "skalne miasto". Powstało tu swoiste, skalne zoo. Zakute w kamień stoją Słoń, Wielbłąd, Wiewiórka. Powierzchnia góry, z daleka płaska jak blat stołu, jest w rzeczywistości gęsto spękana.

Niektóre szczeliny sięgają do 30m w głąb, jak np. Piekło, w którym nawet latem leży śnieg. Na szczycie góry, wznoszącej się 150m nad Karłowem, stoi Fotel Liczyrzepy - legendarnego ducha Sudetów. Prowadzą do niego kamienne schody.

Z PLATFORMY:
Na zboczu Szczelińca jest kilka platform widokowych. Można z nich podziwiać panoramę Gór Stołowych, Gór Kamiennych i Obniżenia Ścinawki.

KARKONOSZE. DO ZOBACZENIA NA SZLAKU:
Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów i regionem o wybitnych walorach turystyczno-krajoznawczych. Główne ośrodki turystyczne i punkty wypadowe wycieczek to Karpacz i Szklarska Poręba.

W Karkonoszach znajduje się wiele oznakowanych szlaków, a liczne schroniska ułatwiają organizowanie wędrówek.

MUFLON NA TURNI:
Na ogół wyrównana budowa Karkonoszy doskonale eksponuje najwyższy szczyt - Śnieżkę. Chłód przynoszą liczne potoki. Wiele z nich spływa wodospadami z pionowych urwisk oraz progów skalnych. Najdłuższy, 300-metrowy ciąg kaskad, tworzy Łomniczka spływająca do Kotła Łomniczki.

Bogaty jest świat przyrody ożywionej. W bezwietrzne wieczory można tu obserwować polujące nietoperze, których naliczono 16 gatunków. Szczególną jednak atrakcją Karkonoszy jest muflon - dzika owca.

Doceniając i chcąc chronić piękno tych gór utworzono Karkonoski Park Narodowy.

KOCIOŁ ŁOMNICZK
Kocioł Łomniczki - najdalej wysunięty na wschód kocioł polodowcowy polskich Karkonoszy. Jego południowe i zachodnie zbocza zajmują gładkie płyty skalne, pomiędzy którymi bujnie rozwijają się liściaste krzewy.

Zbocze południowo-wschodnie pokryte jest ogromnym rumowiskiem schodzącym ze Śnieżki; w dnie - bogata łąka alpejska. Łomniczka, płynąca po zachodniej ścianie kotła, tworzy ciąg malowniczych kaskad - tzw. wodospady Łomniczki. W górnej partii kotła znajduje się symboliczny cmentarz ofiar gór.

WZGÓRZE CHOJNIK
Chojnik to zalesione wzgórze, gdzie występuje interesująca fauna pajęczaków i ptaków. Żyje tu m.in. dzięcioł zielonosiny, muchołówka mała, gołąb siniak.

U podnóża północnego zbocza znajduje się grupa granitowych skałek, tzw. zbójeckie skały i dwie niewielkie jaskinie: Dziurawy Kamień i Zbójecka Grota.

Na szczycie góry widnieją ruiny zamku Chojnik. W części zabudowań zamkowych jest schronisko "Na Zamku Chojnik", a w nim niewielka ekspozycja ukazująca dzieje zamku.

Z wieży zamkowej roztacza się piękna panorama Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich.