Ecco Travel

• Botswana Śniadania i obiadokolacje
  • POLINEZJA FRANCUSKA Bez wyżywienia
  • Karaiby Śniadania
Zobacz wszystkie oferty Ecco Travel

Strzał w dziesiątkę. Magiczne miejsca. Rewelacyjna opieka. Pilotka Pani Zuzanna była najmocniejszym ogniwem.

Daniel

Wspaniała wycieczka : ) , wzruszeń bez liku , podróż po Ziemi Świętej śladami Jezusa, Mojżesza , wiele miejsc związanych ze Starym I Nowym Testamentem , ukradkowe łzy wzruszenia....tego nie da się do końca opowiedzieć słowami... Jednak wszystko byłoby niczym bez barwnej , bardzo rzeczowej opowieści wspaniałej przewodniczki Zuzy Pyry . Nie dość , że świetnie radzi sobie z organizacją czasu w podróży , to wiedza jej na tematy związane z regionem jest imponująca , tak z zakresu historii , jak i współczesnych problemów bliskiego Wschodu , dziękujemy

URSZULA

Izrael w listopadzie,wycieczka dla uczestników z Bełchatowa.Dla mnie wyjazd niezapomniany, wycieczka życia,pełna wzruszeń,gdy podążaliśmy śladami Jezusa. Wspaniałe krajobrazy,zabytki,piękna pogoda.No i nieoceniona,błyskotliwa,bardzo opiekuńcza,z ogromną wiedzą pani pilot Zuzanna P.Bardzo dziękuję za przekazaną wiedzę historyczną i omówienie ciekawostek Izraela.Będę długo wspominać ten wyjazd.

Magia Izraela - z Panią Zuzanną P. Wycieczka życia- cudne widoki, mam poczucie, że zobaczyłam bardzo wiele, a przy tym rys historyczny oraz ciekawostki od Pani Zuzanny. Pierwsza Rezydentka z powołania w moim życiu, bez niej nie dowiedziałabym się tak dużo- Państwa biuro ma wielkie szczęście mając ją w swoich szeregach. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze z Nią podróżować:). Co do programu- aktywny ale skrojony na miare- bardzo prodesjonalny kierowca, oraz Pilot lokalny. Ze swojej strony gorąco polecam, podróżując samemu nie zobaczy się nawet połowy tego co mają w programie a już na prwno nie w takim budżecie. Mimo tego, że całe dnie byliśmy w drodze bardzo odpoczęlam i za to Państwu bardzo dziękuję.

Sabina

Magia Izraela z Ecco Travel listopad 2018- wycieczka wspaniała;zwiedzasz dużo w krótkim czasie;niestety zostaliśmy gorzej potraktowani (wylot z Katowic)od grupy z tego samego biura , w tym samym czasie (wylot z Warszawy) - mieliśmy gorszej jakości autobus w Izraelu (brak klimatyzacji tylko nawiew); spaliśmy (poza Betlejem) w gorszej jakości hotelach'; przewodnik - grupa warszawska p. Jacek -świetny, komunikatywny, pełen humoru, dobry organizator;grupa śląska przewodnik p.Patrycja - wiecznie zmęczona, spóźniona jakby pomyliła pracę z urlopem

Renata

Kilka dni temu wróciłam z wycieczki Magia Izraela. Już nazwa wycieczki wiele obiecywała. I była to rzeczywiście magiczna wyprawa. Program wycieczki podany przez Biuro Ecco Travel został zrealizowany nawet ponad plan. Przewodniczka pani Edyta Szott to niezwykle charyzmatyczna osoba o ogromnej wiedzy a co najważniejsze umiejętności przekazywania jej. Wróciłam nie tylko zauroczona krajobrazami i miejscami w których byliśmy, ale i bogatsza zarówno w wiedzę historyczną i współczesną oraz doświadczenia z bezpośrednich obserwacji rzeczywistości. Wieloma byłam wstrząśnięta. Pilotka leciała z nami już z lotniska w Polsce. Nie tylko pokazywała nam te wszystkie szczególne miejsca jak Jerozolima, Betlejem, Cezarea, Tel Aviv, Hajfa, Kana Galilejska, Jezioro Galilejskie, Morze Martwe, Kafarnaum, Masade, Jerycho, Nazaret, Akka, Jordan ..., ale uczyła: "Trzeba być sprytnym", czy "Bo to magia Izraela, kochani". Prowadzę szkołę i skorzystam z jej wielu sprawdzonych i efektywnych sposobów np. na szybkie zbieranie i przeliczanie grupy. Nigdy nie było pustych przebiegów. W drodze autobusem, która zawsze trwała "40 minut", często pytała: "Zwiedzamy, czy śpimy?", a cały autobus zasłuchany w Jej opowieści krzyczał "Słuchamy!" Kierowca bardzo sympatyczny, miejscowi przewodnicy - pomocni, jeden z nich muzykalny, śpiewał nam pieśni ormiańskie. Już czekam na kolejny wyjazd z tym Biurem, zwłaszcza, gdy przeczytałam tyle pozytywnych opinii uczestników wielu innych wypraw w egzotyczne miejsca. Dziękuję pani Edyto za wspaniałą wyprawę i atmosferę, którą Pani zawsze wprowadzała.

Bożena Kołpak

Właśnie wróciłam z wycieczki Azja Express ( 08 - 21.11 ) Ecco Travel, krótki objazd po trzech krajach : Wietnamie, Tajlandii i Kambodży. Impreza fajnie zachęca do bliższego poznania Indochin. Świadczenia były zgodne z programem a ich jakość adekwatna do ceny. Polecam wszystkie wycieczki fakultatywne. Ja wykupiłam bocję z obiadokolacją, były ok, ale nie jest to niezbędne gdyż hotele są ulokowane w pobliżu centrów miast i samodzielna organizacja posiłków nie stanowi najmniejszego problemu. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w dużą ilość drobnych ( 1 $ ) pieniędzy USA gdyż znacząco ułatwia to "negocjacje" cenowe. Ecco Travel jako organizator sprawdził się kolejny raz i mimo, że zawsze są jakieś niedociągnięcia to praca pilota pana Tomasza Szatiło wynagradza wszelkie braki obsady biurowej firmy. Pan Tomasz świetnie prowadził całą imprezę realizując cały program jak również dodając własne, bardzo celne sugestie co do indywidualnego zwiedzania. Informacje na temat odwiedzanych krajów przekazywał w bardzo interesujący i zwięzły sposób, bez jakiegokolwiek przynudzania. Był dobrym duchem grupy i potrafił w bardzo elegancki sposób zapanować nawet nad najbardziej zakręconymi fotografami. Dzięki tak wspaniałej pracy pilota ogromnie zyskuje biuro. Mam nadzieję, że będę miała jeszcze okazję uczestniczyć w wycieczce prowadzonej przez pana Tomasza Szatiło.

Malwina

Wycieczka Gruzja od A do Z. Jechaliśmy typowo po sezonie- w październiku. Nie było tłumów, a pogoda była przepiękna. Kierowca Gia i przewodniczka z Gruzji Maja- rewelacja. Typowa wycieczka objazdowa. Zatrzymywaliśmy się na toalety co 1-1,5 godziny. Zazwyczaj były to toalety europejskie, a nie azjatyckie. Jedzenie przepyszne, choć w Kutaisi jedzenie pozostawiało trochę do życzenia. Nocleg w Achalcyche pozostawiał wiele do życzenia, ale jedzenie było tam rewelacyjne. Na minus można zaliczyć również wycieczki fakultatywne, których nie było wykazanych w opisie wycieczki przez co nie każdy był przygotowany na dodatkowy wydatek. A przy dwóch osobach było dodatkowo 100 euro (dodatkowa wycieczka nad wodospad oraz wycieczka do winnicy. W opisie były wycieczki na gotowanie, supre i do winiarni). Poza tym supra (wycieczka fakultatywna) niegodna polecenia. Osoby, które zostały na miejscu nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów, bawiły się lepiej, miały kolację w lokalnej restauracji z tańcami, śpiewami i jedzeniem gruzińskim. Nie płacąc nic bawiły się do późnych godzin nocnych. PLUSY- świetny kierowca i przewodniczka z Gruzji, jedzenie, pogoda i WIDOKI MINUSY: pojawienie się dwóch dodatkowych wycieczek fakultatywnych, których nie było w opisie wycieczki, wycieczka fakultatywna Supra, polski przewodnik mógłby być bardziej milszy

A.N.

W październiku 2018 byłam na wycieczce objazdowej - Cesarskie Chiny z biura Ecco Travel. Wycieczka o bogatym programie, ujmująca wszystko czego oczekiwałam. Jestem pełna podziwu dla wiedzy i kompetencji pilota p. Rafała Brennera. To pilot z prawdziwego zdarzenia. Niezwykle miły o wysokiej kulturze osobistej.Świetny organizator, mający na uwadze potrzeby wszystkich osób biorących udział. Wspomnienia z wycieczki zawsze wiążą się z atmosferą jaka panowała w jej trakcie , a to w dużej mierze zależy od pilota. Pan Rafał zasługuje na 6+. W związku z powyższym zyskuje też biuro. Mankamentem może być tylko to, że nasz pilot nie leciał z nami. Z poważaniem A.N.

sssssssss

Jedynymi plusami są naprawdę dobre hotele oraz ciekawy program. Niestety reszta była całkowitą porażką. 1. Przelot. Przed zakupem upewnialiśmy się, że polecimy razem z pilotem. Mimo zapewnień ze strony biura na lotnisku nie tylko nie spotkaliśmy żadnego pilota, ale także żadnego innego uczestnika wycieczki! Okazało się, że nasz grupa była podzielona i prawie każdy leciał innym samolotem do Chin! I każdy dolatywał na miejsce o innym czasie. Powrót nie wyglądał lepiej. Okazało się, że ja i moja rodzina będziemy wylatywać dopiero o 23:00 gdy reszta grupy już o 07;00 zaczęła wylatywać z Chin. Oznacza to, że dostaliśmy dodatkowy dzień, który sami musieliśmy sobie zagospodarować. Może nie tak źle, ale powrót miał być w 15 dniu, a nie w 16. Przez co mama nie mogła odpocząć przed pracą. 2. Pani pilotka. Ona zdecydowanie była najgorsza. Pomijając już to, że nie potrafiła ciekawie opowiadać, nie posiadała praktycznie żadnej wiedzy. A jak coś już odpowiadała to w większości były to same bzdury, które chyba wymyśliła na poczekaniu. Zachowywała się całkowicie nieprofesjonalnie. Na większość pytań w ogóle nie udzielała odpowiedzi. 3. Przejazdy. Wycieczka była objazdowa, przez co czekała nas wycieczka pociągiem z agonami do spania. Biuro nie stanęło na wysokości zadania i nie zadbało o to, by nasz grupa podróżowała razem. Zostaliśmy podzieleni na kilka wagonów,a co gorsza okazało się, że rozmieszczenie przedziałów również było przypadkowe. Zostaliśmy zmiksowani z Chińczykami, a u nich nie ma podziału na wagon dla kobiet czy mężczyzn. Jedna z dziewczyn wylądował przez to z 3 Chińczykami w jednym przedziale, ja z kolei miałam 3 Chinki. Naprawdę trudno mi uwierzyć w słowa pilotki, że nie dało się tego inaczej rozwiązać. Skoro Chińskie małżeństwo mogła jechać razem w jednym przedziale, biuro na pewno mogło załatwić chociaż to, byśmy byli w przedziale z kimś z grupy, a nie randomowymi Chińczykami. Całe szczęście, że nie jechały z nami żadne dzieci! 4. Nastawienie na zysk. Kolejna denerwująca sprawa. Prawie w każdym dniu czekała nas wizyta w jakiś sklepie, wytwórni itp. W każdym byliśmy przez pilota zachęcani do zakupów. Oczywiste jest to, że dostaje za to prowizje. Nie miałabym nic przeciwko temu, w końcu wiedzieliśmy z programu, że czekają na nas również takie atrakcje. Ale moim zdaniem to czyste chamstwo, że w takich miejscach słyszeliśmy "Mają państwo nieograniczoną liczbę czasu na zakupy", a w miejscach z programu np. w pięknych ogrodach dano nam tylko 5 minut na przejście. Podobnie było w innych miejscach. Ja rozumiem, że hajs ma się zgadzać, no ale bez przesady! Problemów było znacznie więcej. Dlatego polecam się wystrzegać tego biura!