Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
15

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Prestige ToursKod oferty: WAK631341

/

Australia/Australia

Tytuł wycieczki

AUSTRALIA Z TASMANIĄ 18 DNI

Główne atrakcje

• Skalne cuda natury - Uluru (Ayers Rock) i Kata Tjuta (Olgas)

• Sydney i Melbourne - najpiękniejsze z wielkich miast Australii

• Alice Springs - stolica Czerwonego Środka"

• Wielka Rafa Koralowa i tropikalne Cairns

• wycieczka na Tasmanię - unikatowa przyroda i krajobrazy

• Great Ocean Road - najpiękniejsza droga Australii

O wycieczce

Podczas wycieczki ujrzymy najciekawsze miejsca kontynentalnej Australii oraz Tasmanii - największej z wysp należących do państwa. Niezwykła jest różnorodność krajobrazów i klimatu. Spotkamy się z surowością Tasmanii i jej chłodniejszym, oceanicznym klimatem. Zetkniemy się

Z żarem tropików stanu Queensland oraz skrajnie suchym Czerwonym Środkiem" kontynentu Australii. Walorem wyjazdu jest bliski kontakt z przyrodą, przewidujemy liczne, ale łatwe spacery dla każdego. Przekonamy się jednak, że duże miasta w Australii są wyjątkowe - nie męczą i są rzeczywiście piękne. Ogromne odległości pokonujemy wygodnie samolotami. Jedną z podróżniczych atrakcji jest rejs z Tasmanii - dzięki temu posmakujemy życia na morzu. Wyjazd do Australii i na Tasmanię proponujemy osobom, które chcą zwiedzić dokładniej samą Australię. Pobliską Nową Zelandię i inne wyspy Pacyfiku można zostawić s na odrębną podróż. To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku tych najodleglejszych od nas obszarów kuli ziemskiej. Każdy kto kiedyś czytał Tomka w krainie kangurów" musiał marzyć o podróży do Australii. Teraz to marzenie może się w końcu spełnić. Pilot Prestige Tours dba, aby wszyscy czuli się komfortowo, także osoby bez żadnej znajomości języka angielskiego.

Program wycieczki

Dni 1-2

Rozpoczęcie Wycieczki Do Australii

Witamy naszych Podróżników! Naszą wyprawę rozpoczynamy od spotkania na lotnisku Chopina w Warszawie z polskim pilotem. Szczegóły zostaną podane w informatorze przedwyjazdowym - "Prestige Book" na ok 2 tygodnie przed wylotem. Przelot do Australii z jedną lub dwoma przesiadkami.

Dzień 3

Sydney

Przylot do Sydney. Po odpoczynku zwiedzanie tego pięknego miasta. Spacer do opery w rejon Harbour Bridge, miejsce to jest słynną na cały świat ikoną metropolii. Podziwiamy centrum z pięknymi wiktoriańskimi gmachami, które świadczą o minionej potędze Imperium Brytyjskiego. Zaglądamy do katedry i spacerujemy po wyjątkowym ogrodzie botanicznym, gdzie zgromadzono setki gatunków ciekawych drzew. W tym dniu musimy pracować nad naszym organizmem, by przyzwyczaił się do zmienionego czasu. Nocleg w Sydney.

Dzień 4

Sydney

Kolejny dzień pobytu w Sydney. Rejs promem do podmiejskiego Manly. Prom płynie przez zatokę Port Jackson, najwspanialszy port świata". Tak pisał o tym miejscu założyciel miasta, Artur Philip. Z pokładu można zrobić doskonałe zdjęcia opery i Harbour Bridge. Pobyt w Manly, kameralnym miasteczku leżącym nad otwartym oceanem. Możliwość kąpieli, chwili relaksu na piaszczystej plaży i degustacji znakomitych owoców morza. Powrót promem do Sydney. Spacer po dzielnicach Darling Harbour. Wieczorem wjazd na imponującą wieżę widokową i podziwianie rozświetlonego miasta z góry. Kolacja w formie bufetu na wieży w pięknej scenerii panoramy Sydney. W obracającej się restauracji dysponujemy niezwykle bogatym wyborem starterów, dań głównych i deserów. Wieczorem rajd po pubach najstarszej dzielnicy The Rocks. Nocleg w hotelu w Sydney.

Dzień 5

Blue Mountains

Wycieczka w Góry Błękitne. Przez szereg lat stanowiły one dla kolonizatorów w Australii barierę do wnętrza kontynentu, outbacku. Blue Mountains to właściwie skraj płaskowyżu. Porastają je eukaliptusowe lasy, nad którymi unosi się często niebieskawa mgiełka. Góry Błękitne zostały wpisane w 2000 r. na listę UNESCO. Dojeżdżamy do Katoomba, niegdyś górniczego, a dziś turystycznego miasteczka Australii. Tu mamy okazję podziwiać rozległy widok i słynne skały o nazwie Trzy Siostry. Idziemy też do lokalnej atrakcji - kolejki, która jest ponoć najbardziej stromą kolejką szynową na świecie. Zjazd kolejką, łatwy spacer po eukaliptusowym lesie i wyjazd kolejką linową. Lunch podczas wycieczki. Odwiedzamy też park z typowymi australijskimi zwierzętami. Są tu kangury, koale, psy dingo, a nawet diabeł tasmański i będzie można spokojnie sfotografować zwierzęta.

Powrót do Sydney i nocleg w hotelu.

Dzień 6

Hobart

Przejazd na lotnisko i lot do Hobart na Tasmanii. Na tej położonej na południu wyspie spotkamy się z piękną i surową przyrodą. Klimat Tasmanii jest zdecydowanie chłodniejszy, a krajobrazy zachwycające. Zwiedzanie centrum miasta - Battery Point z bardzo ciekawą architekturą. Wiele z budynków w tym mieście na Tasmanii powstało w czasie rozwoju wielorybnictwa. Następnie spacer przez ogród botaniczny z niezwykła sekcją subantarktyczną. Nocleg w Hobart.

Dzień 7

Tasmania

Wyjazd z miasta w kierunku dzikiego zachodniego wybrzeża Tasmanii. Celem jest Mt Field National Park, uważany za szczególnie urokliwy. Góry, jeziora, wodospady, lasy potężnych drzewiastych paproci - to wszystko znajdziemy w tym miejscu. Dojazd do miasteczek Queenstown i nadmorskiego Strahan, Niektórzy uważają to miejsce za najpiękniejsze w całej Australii. Strahan było niegdyś kolonią karną, z dawnych czasów pozostała tu XIX wieczna latarnia morska. Nocleg na Tasmanii.

Dzień 8

Tasmania I Rejs

Kolejny park narodowy na trasie to Cradle Mountain-Lake St Clair National Park na Tasmanii. Znany jest ze szczególnie pięknych jezior i gór. Tu przy odrobinie szczęście można natknąć się na typowe dla Tasmanii zwierzęta: wombaty, oposy i niewielkie kangury. Zmierzamy do północnych brzegów Tasmanii. Postój na jednej z plaż, gdzie często można zobaczyć małe pingwiny. Dojazd do Devonport. Zaokrętowanie na statek płynący do Melbourne. Wieczorem wypłynięcie. Nocleg w kabinach na statku.

Dzień 9

Melbourne

Przypłynięcie do Melbourne. Zwiedzanie miasta. Spacer nad rzeką Yarra, po Southbank i Federation Square. Wjazd na taras widokowy Eureka Tower, przejażdżka zabytkowym tramwajem dookoła centrum miasta, ciekawa dzielnica Dockland. Kolejny nocleg w Melbourne.

Dzień 10

Great Ocean Road

W tym dniu pojedziemy wzdłuż wybrzeża fragmentem drogi uchodzącej za najpiękniejszą w Australii - Great Ocean Road. To czas, by podziwiać widoki, obserwować przyrodę i pospacerować po szerokich plażach. Dojeżdżamy aż do położonego na wybrzeżu Great Otway National Park. Postoje w w miasteczkach Apollo Bay i Lorne. Wieczorem powrót do Melbourne.

Dzień 11

Ayers Rock

Przejazd na lotnisko i wylot w rejon Ayers Rock, do fascynującego wnętrza Australii. Tzw. czerwony środek" kontynentu oferuje niezwykłe krajobrazy i ciekawą roślinność. Pierwszym punktem programu jest wyjazd do skał Kata Tjuta (Olgas), aborygeńskiego miejsca kultu płodności. Piesza wycieczka łatwą ścieżką pomiędzy wspaniałymi, czerwonymi skałami o niezwykłych kształtach. Okazja do robienia fotografii w bajkowej, niemal nierealnej scenerii. Zaplanowany jest też postój w centrum kultury aborygeńskiej. Po południu czeka nas podziwianie spektaklu zachodu słońca pod świętą skałą Uluru. Wtedy skała staje się krwistoczerwona, a zdjęcia wychodzą najlepiej. Wieczór możemy spędzić typowo po australijsku, czyli przy barbecue i piwie. Nocleg w bazie turystycznej.

Dzień 12

Podróż Do Alice Springs

Wcześnie rano dla chętnych kolejny wyjazd pod Ayers Rock (Uluru), najsłynniejszy monolit skalny świata. Możliwość spaceru u podnóża skały do świętej sadzawki i innych ważnych miejsc.. Zachowały się tu aborygeńskie rysunki naskalne. Po odpoczynku przejazd przez australijski interior (outback) do Alice Springs, głównego (choć małego) miasta środka Australii. Niemal wieczne słońce nastraja pozytywnie, a życie toczy się tu spokojnie. W Alice Springs można zobaczyć Aborygenów, którzy niestety nie potrafią odnaleźć się w nowoczesnej Australii. Nocleg w Alice Springs.

Dzień 13

Alice Springs

Wyjazd za miasto i zwiedzanie historycznej stacji telegrafu, dzięki której powstało miasteczko. Alice Springs jest jedynym większym skupiskiem ludności w promieniu setek kilometrów. Utrzymuje kontakt z prowincją wyłącznie drogą powietrzną i radiową. Rozwinął się tu serwis latających doktorów". W Australii są szkoły prowadzone drogą radiową dla rozsianych po ogromnej przestrzeni dzieci farmerów. Jedziemy nieco dalej do Simpsons Gap, niewielkiego ale bardzo malowniczego wąwozu. W tym miejscu zawsze odczuwamy bliskość przyrody. Mamy szansę zaobserwować niewielki i ruchliwe kangury skalne. Piszącemu te słowa dwukrotnie udało się tu dostrzec węża. W tym dniu mamy też czas w Alice Springs. Spacer po centrum z licznymi sklepami z pamiątkami, miejsce znane jest m.in. z handlu opalami.

Dzień 14

Cairns

Przejazd na lotnisko i wylot z przesiadką do gorącego Cairns. To brama do Wielkiej Rafy Koralowej, stolicy północno-wschodniego, tropikalnego wybrzeża Australii. Tam każdy ujrzy zupełnie inne oblicze kraju - wilgotne i wiecznie zielone. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 15

Wielka Rafa Koralowa

Dla chętnych całodzienny rejs na Wielką Rafę Koralową Australii (ceny różnią się w zależności od rodzaju wycieczki, szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Możliwość nurkowania z maską i rurką na rafie. Podczas rejsu serwowany jest lunch i napoje. Po tej wycieczce każdy będzie mógł wyrobić sobie zdanie na temat atrakcyjności tej największej rafy świata. Wycieczka jest rekomendowana dla osób uprawiających snorkeling (nurkowanie z maską i rurką). Dla osób nie pływających możemy pomóc w innym zagospodarowaniu tego dnia. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 16

Barron Falls I Kuranda

Kolejna wycieczka w okolice miasta. Okolice Cairns porasta wilgotny, tropikalny las, który dochodzi do oceanu. Wycieczka zabytkowym pociągiem. Na jednej ze stacji wszyscy wysiadamy i podziwiamy wielkie wodospady Barron. Następnie dojazd do górskiej miejscowości Kuranda, niegdyś górniczej, a dziś bardzo chętnie odwiedzanej przez turystów. Powrót przewidywany jest kolejką linową, która uchodzi za najdłuższą na świecie. Z kolejki znakomicie widać tropikalny las. Wieczór w Cairns - czas na zakupy, właśnie tutaj można zaopatrzyć się w australijskie pamiątki, wśród których prawdopodobnie znajdzie się bumerang i typowy kapelusz. Nocleg w hotelu w Cairns.

Dzień 17

Wylot

Pożegnanie Australii. Wylot do Warszawy z przesiadkami. Możliwy nocleg tranzytowy.

Dzień 18

Przylot

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

• Bilety lotnicze, podatki i opłaty lotniskowe;

• Bagaż nadawany;

• Wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego wg programu;

• Pośrednictwo wizowe (wycieczka Australia);

• Śniadania w hotelach lub w kafeteriach;

• Kolacja na wieży w Sydney; 1 lunch;

• Noclegi (hotele w ocenie biura min. 4 lub 3 (pokoje 2-osobowe),

• 1 noc w bazie turystycznej w Ayers Rock (możliwe wspólne łazienki);

• Opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie;

• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opłata TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny);

• Opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

• Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 1100 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń; u

• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji;

• Ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

• Pozostałe wyżywienie, napoje do posiłków wymienionych w programie;

• Zwyczajowe napiwki;

• Aktywności dodatkowo płatne (wyszczególnione w programie),

• Ewentualne indywidualne opłaty wylotowe wg aktualnych stawek,

• Ewentualna dopłata do pok. 1-os

Uwagi

• Orientacyjna liczba uczestników ok. 10-16;

• Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem Prestige Book" - informator o wyjeździe;

• Pozostałe wyżywienie (dodatkowo płatne) na bieżąco organizuje pilot.

• Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy australijskiej. Najpóźniej 45 dni przed wyjazdem należy wysłać do biura kopię paszportu wraz z odpowiednią dokumentacją przygotowaną wg instrukcji biura;

• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;

• Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania / według programu
Wylotlinia rejsowa, GDS
WAW · 26.10 (Czw.)Warszawa - Chopin
SYD · 28.10 (Sob.)Sydney
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
CNS · 11.11 (Sob.)Cairns
WAW · 12.11 (Ndz.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
53 932 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

900
za 1 auto
1 auto
Data od
26.10.2023
Data do
12.11.2023
900
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

595
za wycieczkę
595
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka53 932

Cena całkowita

53 932
Zaliczka płatna teraz16 180
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
17°C
5°C
15°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Paszport musi być ważny na cały okres pobytu w Australii, ale minimum 6 miesięcy.
Obywatele polscy wybierający się do Australii w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące są zobowiązani do posiadania wizy, o którą mogą aplikować poprzez platformę eVisitor. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii zobacz więcej.
Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń.

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.