Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyIzraelIzrael z relaksem nad Morzem Martwym

Izrael z relaksem nad Morzem Martwym

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK661491
Kod oferty: WAK661491
1/9

Opis oferty

Organizator: Konsorcjum.plKod oferty: WAK661491

Dzień 1

WARSZAWA – TEL AWIW – BETLEJEM (ok. 70km)

Zbiórka na lotnisku na 2/3 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu (planowany wylot na godzinę 15.25). Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

BETLEJEM – MORZE MARTWE – BETLEJEM (ok. 120km)

Śniadanie w hotelu. Dzień rozpoczynamy od zwiedzania Betlejem. Nad miastem góruje Bazylika Narodzenia Pańskiego wybudowana ponad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia przy Placu Żłóbka, na przestrzeni wieków, wielokrotnie zmieniała przynależność w ramach wyznania chrześcijańskiego. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami. Następnie udamy się nad Morze Martwe, najniżej położone miejsce na świecie.

Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu – tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Można, więc bez obaw o poparzenia wygrzewać się na słońcu. Jednak najpopularniejsza formą terapii jest wysmarowanie się czarnym błotem. Według legendy po błoto z Ein Bokek – najsłynniejszego kąpieliska przysyłała wyprawy egipska królowa Kleopatra. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

BETLEJEM – JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA - MORZE MARTWE – BETLEJEM (ok. 120km)

Śniadanie w hotelu. Udamy się do Jerozolimy na Górę Oliwną, skąd roztacza się niesamowita panorama Starego Miasta. Odwiedzimy Kościół Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, której tekst w prawie 60 językach umieszczono na ścianach.

Następnie przejdziemy do kościoła klasztornego Dominus Flevit. W tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. U stóp Góry Oliwnej znajduje się Bazylika Agonii (zwana także kościołem Wszystkich Narodów). Na fasadzie świątyni lśni złota mozaika przedstawiająca Jezusa cierpiącego za grzechy świata. Tuż obok świątyni rozciąga się Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Popołudnie spędzimy nad Morzem Martwym korzystając ze zdrowotnych właściwości tego naturalnego zbiornika z licznymi minerałami. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Dla chętnych wycieczka fakultatywna - Jerozolima nocą 25 USD/osoba

Dzień 4

BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM (ok. 20km)

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu udamy się nad Morze Martwe. Następnie przejedziemy do Jerozolimy. Zwiedzanie rozpoczynamy od „Via Dolorosa” – Droga Krzyżowa, to ciąg wąskich uliczek i umieszczonych przy nich XIV stacji Męki Pańskiej. Stacje od I do IX usytuowane są w budynkach przylegających do ulic a od X do XIV w Bazylice Grobu Pańskiego. Dystans od Twierdzy Antonia (gdzie Jezus usłyszał wyrok) do Bazyliki Grobu Pańskiego prowadzi ok. 1200m.). Bazylika jest jedną z najbardziej niezwykłych świątyń na świecie. Jest wspólną własnością kilku wyznań chrześcijańskich, z których każda ma własne kaplice oraz ołtarze i odprawia nabożeństwa w swoim obrządku. Najważniejsze miejsca w Bazylice Grobu Pańskiego to miejsce ukrzyżowania Jezusa – Golgota/ Kalwaria oraz pusty grób, gdzie złożono ciało Pana i gdzie On zmartwychwstał. Przejście uliczkami Starego Miasta pod Ścianę Płaczu, zwaną także Murem Zachodnim, najważniejszego miejsca dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego. Obszar pod Ścianą służy jako olbrzymia synagoga pod gołym niebem. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5

BETLEJEM – JEROZOLIMA – GÓRA SYJON – MORZE MARTWE – JERYCHO - BETLEJEM (ok. 130km)

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu udamy się na Górę Syjon w Jerozolimie. Zwiedzimy Kościół Zaśnięcia NMP. Następnie udamy się do Wieczernika, najważniejszego dla chrześcijan miejsca na Górze Syjon, miejsca ostatniej wieczerzy. Na wschodnim zboczu Góry Syjon stoi Kościół św. Piotra „In Galicantu”, czyli „w miejscu gdzie piał kogut”, a Apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. Następnie udamy się nad Morze Martwe i skorzystamy z kąpieli w tym wyjątkowym morzu. Przejazd do Qasr-Al-Jahud - miejsca, gdzie Jan Chrzciciel udzielił chrztu Jezusowi. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Jerycho, uchodzące za najstarsze miasto na świecie. Wznosi się tu Góra Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. • Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

BETLEJEM - MORZE MARTWE – JEROZOLIMA (NOWE MIASTO) - BETLEJEM (ok. 120km)

Śniadanie w hotelu. Rano udamy się nad Morze Martwe. Popołudnie przeznaczymy na Jerozolimę - Nowe Miasto. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Yad Vashem. Jest to w Izraelu oficjalny pomnik poświęcony żydowskim ofiarom Holokaustu, założony w 1953 roku w Jerozolimie na mocy Ustawy o Pamięci, przyjętej przez izraelski parlament Kneset. Muzeum Historii Holocaustu, jest to niezwykły pomnik, którym uczczono pamięć sześciu milionów zamordowanych Żydów. Wykorzystano do tego najnowsze techniki multimedialne. Yad Vashem zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tyś. Sprawiedliwych jest aż 6 tyś. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują oni imienne tabliczki. Kolejnym punktem będzie Muzeum Izraela – Sanktuarium Księgi zawierające zwoje z Qumran oraz makietę Jerozolimy przedstawiającą miasto z I w n.e. Makieta pozwoli nam na zobaczenie Jerozolimy z okresu Drugiej Świątyni Żydowskiej zbudowanej przez Heroda Wielkiego w 66 roku po narodzinach Chrystusa i zniszczeniem Świątyni i całej Jerozolimy przez Rzymian. Następnie przejdziemy pod Knesset – izraelski parlament. Przed Knessetem znajduje się monumentalna Menora projektu Została ona podarowana Izraelczykom przez członków brytyjskiego parlamentu 15 kwietnia 1956 r. Następnie udamy się na Mehane Yehuda Market – lokalny targ w Jerozolimie. W powietrzu unosi się olbrzymia mieszanka zapachów przypraw, owoców, warzyw i kawy z kardamonem a oczom ukazuje się nieograniczona paleta barw. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

BETLEJEM - TEL AWIW – BETLEJEM (ok. 160km)

Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień poświęcimy na poznanie Tel Awiwu. Mówi się, że Jerozolima się modli a Tel Awiw żyje doczesnymi przyjemnościami, licznymi klubami nocnymi, plażą i nowoczesnością. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starej Jaffy, jednego z najstarszych miast na świecie. Nazwa tej dzielnicy pochodzi od Jafeta, najmłodszego syna Noego. Jest to miejsce o specyficznej atmosferze tworzone przez labirynt uliczek, murów o różnej wysokości, ceramiczne dachy, wykusze, galerie, pracownie mieszkania artystów, sklepy z rękodziełem. Atmosferę tego miejsca tworzą liczne kawiarenki, restauracje, kolorowa roślinność i brukowane uliczki. Na szczycie wzgórza Starej Jafy wije się Ścieżka Horoskopu, którą dojdziemy do centralnego placu Kikar Kedumin będącego jednym z popularnych miejsc wieczornych spotkań. Pod placem w miejscu wykopalisk archeologicznych znajduje się Jaffa Tales Old Jaffa Visitors Center, które mówi o starożytnej historii wykorzystując nowoczesne technologie. Prawie naprzeciwko wejścia znajduje się Kościół Św. Piotra. Św. Piotr, któremu Bóg polecił wybrać się w świat i nauczać pogan, mieszkał również tutaj przez pewien czas w Domu Szymona Garbarza znajdującym się się nieopodal. Stara Jaffa jest miejscem z którego rozpościera się piękny widok na port oraz nowoczesny Tel Awiw z licznymi wieżowcami i przepiękna plażą. Trudno tutaj nie wspomnieć o pchlim targu znajdującym się w pobliżu. Można na nim kupić różne pamiątki, bibeloty, antyki, biżuterię, wyroby z miedzi oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

Odkryjemy urodę rynku Carmel. Feria zapachów, smaków, zapachów da nam obraz różnorodności tego miejsca wypełnionego świeżymi, lokalnymi składnikami. Będziemy mogli podziwiać kolory świeżych owoców i warzyw oraz przypraw, różnorodnych wypieków, serów, oliwek i słodycze. Po drodze możemy spróbować jedzenia, w tym Dolmas - ryż w stylu Druzów zawinięty w liście winorośli, Ghat i sok z etrogu - lokalny składnik symbolizujący żyda studiującego Torę i wypełniającego Boże przykazania, Garinim - mieszanka prażonych nasion, popularna izraelska przekąska, Zaatar z Lahuh - środek wschodnia mieszanka ziół z miękkim sfermentowanym chlebem jemeńskim, Chałwa - słodka słodycze zrobione z sezamu i sezonowy produkt na rynku- oczywiście produkty te mogą być różne w zależności od sezonu). Zobaczymy również charakterystyczną dla tego miejsca budowlę, jaką jest słynna wieża zegarowa. To tutaj bije tak naprawdę serce Jaffy. Kontynuując zwiedzanie udamy się do Białego Miasta Ha-Ir HaLevana. Jest to obszar na którym zostało wybudowanych prawie 4 tys. budynków w stylu Bauhaus. Miało to miejsce w latach 30-ych XX wieku. Dokonali tego żydowscy architekci, którzy uciekli do Palestyny z hitlerowskich Niemiec. W Tel Awiwie znajduje się ponad 4 tyś budynków wybudowanych w tym stylu wg pomysłu architekta Le Corbusiera. Zespół miejski Białego Miasta Tel Awiwu został umieszczony w 2003 na Liście UNESCO. Spacer słynnym bulwarem Rotszylda podczas którego będziemy mogli podziwiać różnorodne budynki i architekturę Tel Avivu. Kolejnym punktem zwiedzania jest dzielnica Florentin - raj graffiti i sztuki ulicznej wypełniony wieloma dziełami sztuki opowiadającymi historię Będziemy mieli możliwość poznania tej subkultury oraz znaczenia sztuki ulicznej. Następnie udamy się do artystycznej dzielnicy Neve Tzadek, gdzie znajdują się sklepy projektantów, butiki odzieżowe i sklepy z rękodziełem, a także targ spożywczy w budynku odnowionego dworca kolejowego HaTachana. Jeżeli czas pozwoli a pogoda będzie temu sprzyjać udamy się na pobliską plaże będącą również popularnym miejscem dla surferów. Tutaj będziemy mieli czas wolny na spacery po nadmorskiej promenadzie oraz kąpiel w morzu (jeżeli warunki pogodowe pozwolą). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 8

TEL AWIW – WARSZAWA

Wczesne wykwaterowanie, a następnie transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot do Polski (planowany wylot na godzinę 05.05). Przylot do Warszawy. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera

• Bilet lotniczy Warszawa – Tel Awiw – Warszawa,

• Bagaż podręczny do 8 kg/os. i bagaż główny do 23 kg/os.,

• Opłaty lotniskowe,

• Transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania.

• Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej – zgodnie z programem wycieczki,

• 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje),

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania,

• Ubezpieczenie UNIQA Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, OC 50 000 EURO, OC sportowa 10 000 EURO, sprzęt sportowy 500 EURO

• System tourguide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem,

• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/osoba,

• Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera

• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, kosztów realizacji programu (razem 190 USD/osoba - płatne obligatoryjnie do przewodnika na miejscu bądź przelewem na konto organizatora),

• Wydatków własnych,

• Posiłków niewymienionych w programie,

• Wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

• Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

• Gwarancja bezpośrednich przelotów,

• Zakwaterowanie w Betlejem lub w okolicy w hotelach klasy turystycznej min. 3,

• Możliwość zakwaterowania w Jerozolimie zamiast Betlejem - dopłata do indywidualnej kalkulacji,

• Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu (zgodnie z programem). Napoje do kolacji są dodatkowo płatne,

• Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % wartości imprezy,

• Dopłata do pokoju 1-osobowego 1050 zł,

• Cena dziecka 0-2 lata – do potwierdzenia,

• Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób pełnopłatnych,

• Wycieczki fakultatywne realizowane są przy minimum 20 uczestnikach.,

• Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki w innym, dowolnie wybranym terminie – odrębna kalkulacja,

• W cenę wliczony jest bagaż podręczny 8 kg oraz główny 23 kg,

• Przeloty bezpośrednie odbywają się liniami lotniczymi PLL LOT,

• Istnieje możliwość dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie - 50 zł/os. za lot w obie strony,

• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego,

• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia.

Warunki wjazdu i pobytu

COVID-19

Brak ograniczeń wjazdowych.

Wymagane są dodatkowe dokumenty

• Podróżni muszą wypełnić formularz elektroniczny wjazdu w ciągu 48 godzin od wylotu.

Www.corona.health.gov.il/en/flights/?utm_source=go.gov.il&utm_medium=referral

• Każdy podróżny zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia, które pokrywa koszty leczenia i kwarantanny w przypadku zachorowania na COVID-19.

Wiza

• Obywatele Unii Europejskiej mogą swobodnie wjeżdżać do Izraela, bez konieczności posiadania wiz.

• Paszport powinien być ważny minimum 6miesięcy.

• O wjeździe do Izraela decydują służby graniczne.

• Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

• Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Gwarancja niezmienności ceny

• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).

• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).

• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.

• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba

3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba

Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba

Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokoj 2-osobowy

2 dorosłych

H sniadania i obiadokolacje
WylotLOT, LO155
15:00
19:50
WAW · 07.11 (Pon.)Warszawa - Chopin
TLV · 07.11 (Pon.)Tel Aviv
PrzylotLOT, LO152
05:05
08:10
TLV · 14.11 (Pon.)Tel Aviv
WAW · 14.11 (Pon.)Warszawa - Chopin
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

23°C
15°C
23°C
9

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularza najwcześniej na 48 godzin przed podróżą do Izraela. Zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów;
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.
Ubezpieczenie: każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Izraela Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument musi być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Izraela.
W Izraelu dla Polaków wizy nie są wymagane, jeśli czas pobytu nie przekracza 90 dni. Stemple lub wizy z krajów muzułmańskich w paszporcie nie są podstawą do odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednak osoby posiadające wyżej wymienione stemple czy wizy powinny liczyć się z bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy. Z uwagi na uliczne kontrole izraelskich służb imigracyjnych i policji cudzoziemcy powinni stale mieć przy sobie paszporty oraz wizy.
Szczepienia nie są wymagane.