Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
17

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Prestige ToursKod oferty: WAK716586

/

Kolumbia/Bogota

Tytuł wycieczki

KOLUMBIA 17 DNI

Główne atrakcje

• Tęczowa Rzeka - fenomen na skalę światową w Kolumbii

• Park Narodowy Tayrona - Indianie i rajski zakątek na Karaibach

• Cartagena i Mompox - kolonialne perełki z listy UNESCO

• Salento i Filandia - urokliwe miasteczka

• Bogota - metropolia kontrastów

• Palmy woskowe w Valle de Cocora

• Błogi wypoczynek na wybrzeżu Karaibskim

• Kolumbia w wersji luksusowej

O wycieczce

"Kolumbia" to wycieczka objazdowa skierowana do osób, które uwielbiają przyrodę, przygody, aktywne spędzanie czasu i są miłośnikami Ameryki Łacińskiej. Kraj w ostatnich latach stał się bezpieczniejszy i przyjazny dla turystów. Ludzie są gościnni, pełni energii i potrafią się znakomicie bawić. Kolumbia to kraj fantastycznych krajobrazów, dżungli, gór, raju zamieszkałego przez najwięcej kolibrów na świecie i pięknego wybrzeża. Wyprawa po Kolumbii pokaże nam, że to kraj pełen egzotyki, słynący z magii, mitów i szmaragdów. Poznamy ojczyznę znanej w świecie piosenkarki - Shakiry i najsławniejszego kolumbijskiego pisarza - Gabriela Garcii Marqueza. Kolumbia jest radosna, zaskakująca i kolorowa niczym młoda dziewczyna.

Zawitamy do tętniących życiem metropolii, takie jak Bogotá, czy Cartagena de Indias. Ujrzymy na własne oczy cud natury dostępny tylko dla nielicznych, słynną Tęczową Rzekę oraz powędrujemy przez Park Tayrona na jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. W czasie całej wycieczki towarzyszyć nam będą zapierające dech krajobrazy - od karaibskich plaż, przez zielone doliny, po wysokie szczyty Andów.

Kraj ma wielu fanów kuchni. W Kolumbii zjemy najlepsze arepas, ceviche i mnóstwo innych lokalnych frykasów. Miłośnicy rumu i aguardiente z pewnością nie będą też narzekać.

Będziemy podróżować komfortowo wynajętym busem, jak to zwykle bywa na wycieczkach Prestige Tours. Dłuższe odcinki pokonujemy samolotami, by nie tracić cennego czasu. Wyjazd do Kolumbii to idealny pomysł zarówno dla osób, które dopiero rozpoczynają południowoamerykańską eksplorację, jak i podróżników już rozkochanych w tym kontynencie.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Warszawy

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu zostanie podana w Prestige Book", który otrzyma każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Bogoty, stolicy Kolumbii. Przylot i przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Bogota

Tego dnia zwiedzamy stolicę Kolumbii. Jest to niesamowite miasto położone na wysokości 2650m n.p.m., które porywa swoją dynamiką i energią. Będziemy mieli okazję poznać tę ośmiomilionową metropolię kontrastów. Odwiedzimy zarówno wszystkie emblematyczne miejsca, m.in. Plac Bolivar katedrą oraz siedzibą Kongresu Kolumbii, kościół św. Franciszka, jak i najstarszą, barwną dzielnicę miasta La Candelaria, pełną domów ozdobionych drewnianymi, kolonialnymi balkonami, lokalnych restauracji i sklepików z rękodziełem. Kolejną atrakcją jest wizyta w najsłynniejszym kolumbijskim Muzeum Złota. Posiada ono imponujące zbiory: wystawę biżuterii i ceramiki rdzennych kultur okresu prekolumbijskiego. Dowiemy się tu, jak Indianie wydobywali i przetwarzali złoto oraz jaką miało ono symbolikę. To nie koniec wrażeń. W planie mamy wyjazd kolejką linową na górę Monserrate skąd zobaczymy ogrom otoczonego górami miasta. Znajdziemy się na wysokości aż 3152m n.p.m. Na nocleg udamy się do naszego hotelu położonego w dzielnicy Candelaria.

Dzień 3

Lot Do La Macarena

Dzisiejszego dnia niewielkim samolotem odlecimy z Bogoty w głąb kraju do miasteczka La Macarena, które znajduje się u wrót" parku, gdzie leży Tęczowa Rzeka. Jest to gorące miejsce, gdzie kończą się Andy i zaczyna Amazonia. Będzie czas na spacer po miejscowości, zajrzenie nad rzekę Guayabero, do kościoła i lokalnej knajpki. La Macarena do niedawna była miejscem pełnym przemocy, a dziś gości coraz liczniejszych turystów. Nocleg w La Macarena.

Dzień 4

CAO CRISTALES (TĘCZOWA RZEKA)

Ten dzień prawdziwą przygodę. Będziemy podziwiać słynny fenomen Kolumbii na skalę światową - tzw. Tęczową Rzekę (Cao Cristales), położoną w Parku Narodowym Serranía de La Macarena. Rzeka jest tym bardziej fascynująca, że jeszcze całkiem niedawno była niedostępnym dla turystów kawałkiem na mapie świata. Miejsce to ma niezwykły wygląd tylko kilka miesięcy w roku. Rzeka zawdzięcza swoje tęczowe barwy glonom i mchom, które to raz w roku zaczynają mienić się kolorami. Przybierają wtedy barwę żółtą, czerwoną, niebieską, zieloną, a nawet czarną. To będą aktywne, pełne wędrówek i niesamowitych wrażeń chwile. Do parku wyruszymy w rejs łodzią, a następnie przesiądziemy się na samochody terenowe, aby dowiozły nas do punktu, z którego rozpoczniemy trekking. Kolejny nocleg w La Macarena.

Dzień 5

LA MACARENA - BOGOTÁ

Żegnamy się z Tęczową Rzeką i odlatujemy do Bogoty, stolicy kraju. W zależności od godzin przylotu czas na dalsze odkrywanie uroków miasta, wizytę w interesujących muzeach i restauracjach, oczywiście w towarzystwie pilota Prestige Tours. Nocleg w hotelu w Bogocie.

Dzień 6

Góry I Miasteczka Regionu Quindio

Przejazd na lotnisko i wylot samolotem rejsowym do departamentu Risaralda, który leży u stóp łańcucha Andów - Cordiliera Central, który przekracza wysokość 5000m n.p.m. Na trasie wycieczki Prestige Tours znalazło się niewielkie miasteczko, prawdziwa perełka o nazwie Filandia położona w sąsiednim departamencie Quindio. Cała miejscowość to zaledwie kilkanaście krzyżujących się ulic, atrakcyjny biało - niebieski kościół kontrastuje z kolorowymi kamieniczkami. Wszystko wygląda malowniczo i jak gdyby filmowo. Nie trafia tu wielu turystów, przez co miejsce tchnie latynoskim autentyzmem. Miasta i miasteczka regionu mają cudowny, rześki klimat wiecznej wiosny. Region, który zwiedzamy, jest pełen zieleni, uroczych miejscowości i malowniczych plantacji kawy. Po krótkiej podróży dojeżdżamy do Doliny Cocora, której urokiem z miejsca się zachwycimy. Nocleg w lodży lub w hotelu w rejonie Cocora.

Dzień 7

Valle De Cocora

Czas na obcowanie z przyrodą. W planie mamy trekking i można wybrać sobie jego krótszą i dłuższą wersję. Trudno nie zachwycić się dziwacznymi palmami woskowymi, które są najwyższymi palmami na świecie. Po trekkingu czas na relaks "w pięknych oklicznościach przyrody". Kolejny nocleg w rejonie Cocora.

Dzień 8

Salento I Lot Do Santa Marta

Poranek spędzamy w Salento, kolonialnym miasteczku z kolorowymi domami i urokliwymi uliczkami. Specyficzny urok dodają miastu położone dookoła Andy. W Salento planujemy napić się kawy, choć są tu też znakomite miejsca serwujące nieco mocniejsze napoje. Nic dziwnego, że kawa jest tu najważniejszym napitkiem, gdyż uprawiana jest w okolicy. Następnie udamy się już na lotnisko w Pereira, by wylecieć na karaibskie wybrzeże Kolumbii do Santa Marta. Po wylądowaniu pojedziemy do hotelu na obrzeżach Parku Tayrona w rejonie wybrzeża Morza Karaibskiego.

Dzień 9 - 10

Wypoczynek I Park Narodowy Tayrona

Najbliższe dni przeznaczymy na wypoczynek i zwiedzanie tropikalnego nadmorskiego parku narodowego. Nasycimy się piaszczystymi plażami, turkusowym morzem i tropikalną roślinnością. Możemy spacerować plażą w poszukiwaniu najpiękniejszej zatoczki, pływać w krystalicznej wodzie i opalać się w gorącym karaibskim słońcu, popijając tradycyjne drinki Refajo Colombiano. Dla chętnych możliwość skorzystania z dodatkowo płatnej wycieczki fakultatywnej do Parku Narodowego Tayrona. Zwiedzanie parku Tayrona jest opcją dodatkową. Jest to dość wymagający trekking przez bujną roślinność. Teren ten, leżący pomiędzy Morzem Karaibskim a górami Sierra Nevada należał niegdyś do Indian Tayrona i był ich świętym miejscem. Wędrując przez park można spotkać potomków rdzennych mieszkańców i usłyszeć odgłosy egzotycznych ptaków. Zobaczymy urokliwe zatoczki i plaże, dotrzemy aż do Cabo San Juan. Na pewno nikt nie odmówi sobie kąpieli na jednej z najpiękniejszych plaż świata! Noclegi w hotelu w okolicy parku Tayrona.

Dzień 11

Droga Do Minca

Poranek przeznaczony na relaks w pięknym hotelu. Około południa wyjazd do górskiej miejscowości Minca. Przejazd nie zajmie więcej, niż dwie godziny i przeniesiemy się w scenerię nadbrzeżnego pasma gór Sierra Nevada de Santa Marta. Minca jest uroczą miejscowością położoną w tych górach. Po południu krótki trekking do pobliskich wodospadów i punktów widokowych. Na koniec dnia jeśli aura pozwoli czeka nas jeden ze spektakularnych zachodów słońca, z których słynie Minca. Nocleg w miasteczku.

Dzień 12

Przejazd Do Mompox

Poranek w miasteczku Minca. Około południa pakujemy walizki i kontynuujemy zwiedzanie. Tym razem jedziemy do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasteczka Mompox. Nie tylko kolonialna architektura oraz niskie biało pomarańczowe domy i kościoły, ale także urokliwe położenie nad rzeką i sielska atmosfera oczarowują i zapadają w pamięć turystów.

Nocleg w "klimatycznym" hotelu w Mompox.

Dzień 13

Mompox

Zapoznajemy się bliżej z wyjątkowym Mompox. Zwiedzamy piękne stare miasto, w tym niektóre kościółki, np. najbardziej imponujący Iglesia de Santa Barbara oraz biały cmentarz miejski. W planie dzisiejszego dnia jest też rejs połączony z romantycznym zachodem słońca.

Kolejny nocleg w Mompox.

Dzień 14

Przejazd Do San Jacinto I Cartageny

Udajemy się w stronę Cartageny. Cała trasa zajmie nam kilka godzin, ale planujemy postój w San Jacinto. To niepozorne miasteczko jest najważniejszym centrum tkactwa północnej Kolumbii. Możemy na pamiątkę nabyć tu legendarny hamak, na którym leżąc w przyszłości będziemy wspominać naszą podróż.

Pod koniec dnia zdążymy jeszcze przespacerować się po Cartagenie, jednym z najbardziej intrygujących kolonialnych miast Kolumbii oraz całej Ameryki Łacińskiej.

Nocleg w dzielnicy kolonialnej Cartageny.

Dzień 15

Cartagena

Od rana poznajemy popularną wśród zarówno zagranicznych, jak i kolumbijskich turystów, Cartagenę. To duże miasto to harmonijna mieszanka stylów - kolonialnego i nowoczesnego. Zwiedzamy zaułki Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO. Wspinamy się na otaczające je mury obronne, będące imponującą hiszpańską fortecą na Nowym Lądzie. Na naszej liście zwiedzania jest też zabytkowy fort, Pałac Inkwizycji, budynki sakralne, rezydencje, kolorowe kamienice i urocze seori

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu).

Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi nieczarterowymi, najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

świadczenia

• bilety lotnicze do/z Kolumbii;

• bilety wewnętrzne w Kolumbii;

• bagaż nadawany - minimum 20 kg;

• wszelkie koszty transportu lądowego wynajętymi busami;

• wycieczki wg programu;

• wyżywienie: śniadania w hotelach, inne posiłki w wybranych miejscach (łącznie 4 posiłki);

• noclegi (pokoje 2-osobowe): hotele lub pensjonaty 4 (wg oceny biura), lokalna lodża turystyczna podczas wycieczki do Rzeki Tęczowej

• opłaty za wstępy do parków narodowych, rezerwatów i obiektów wymienionych w programie;

• ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

• lokalni przewodnicy w wybranych miejscach;

• polski pilot;

Cena nie obejmuje

• obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 700 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń;

• ubezpieczenie od kosztów rezygnacji;

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

• zwyczajowe napiwki;

• napoje do posiłków

• ewentualne wycieczki dodatkowe w tym wycieczka do Parku Tayrona;

• ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego;

• koszty wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 9 do 14.

Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem Prestige Book ułatwiający przygotowanie się do wycieczki.

Należy mieć paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

Według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 04.09 (Pon.)Warszawa - Chopin
BOG · 04.09 (Pon.)Bogota
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
CTG · 19.09 (Wt.)Cartagena
WAW · 20.09 (Śr.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
46 215 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Atrium Park wielopoziomowy, Al. Jerozolimskie 148 02-326 Warszawa

480
za 1 auto
1 auto
Data od
04.09.2023
Data do
20.09.2023
480
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

560
za wycieczkę
560
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka46 215

Cena całkowita

46 215
Zaliczka płatna teraz13 865
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Pogoda

19°C
10°C
12

Przed podróżą

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe przy wjeździe do Kolumbii, jednakże wymaga się szczepień przeciw żółtej febrze przed lotniczymi podróżami do stref tropikalnych tego kraju, tj. do departamentu Amazonas i niektórych rejonów wybrzeża Pacyfiku.
SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Dla wszystkich podróżujących istnieje wymóg przedstawienia uzupełnionego formularza Check-Mig (formularz) jeszcze przed wylotem do Kolumbii. Należy także posiadać bilet powrotny z Kolumbii.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Od ostatniej dawki szczepienia musi minąć przynajmniej 14 dni.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i dla turystów wynosi - do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni).
Przy wyjeździe z Kolumbii drogą lotniczą należy uiścić opłatę wyjazdową w wysokości około 40 USD. Opłata obowiązuje osoby, które przebywały w Kolumbii powyżej 60 dni oraz osoby zamieszkałe w Kolumbii na stałe. Z opłaty zwolnienie są turyści przebywający na terenie Kolumbii poniżej 60 dni. Opłata może być zawarta w bilecie lotniczym

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.