Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
17

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Prestige ToursKod oferty: WAK723509

Kolumbia/Bogota

Tytuł wycieczki

KOLUMBIA 14 DNI

Główne atrakcje

• Park Narodowy Tayrona - Indianie i rajski zakątek na Karaibach

• Cartagena i Mompox - kolonialne perełki z listy UNESCO

• Salento i Filandia - urokliwe miasteczka

• Bogota - metropolia kontrastów

• Palmy woskowe w Valle de Cocora

• Błogi wypoczynek na wybrzeżu Karaibskim

• Urokliwe i luksusowe hotele

O wycieczce

Dla tych podróżników, którzy już uzależnili się od latynoamerykańskich klimatów, jak i dla tych, którzy planują dopiero ich zakosztować, proponujemy wycieczkę objazdową po niezwykłej Kolumbii. Gwarantujemy bogactwo wrażeń, a jednocześnie zapewniamy, że kraj ten już od kilku lat jest całkowicie bezpieczny i przyjazny dla turystyki.

Miłośnicy przyrody zostaną oczarowani egzotycznymi krajobrazami - od dżungli, przez karaibskie plaże, po dzikie andyjskie szczyty. Liczący na aktywność fizyczną będą mogli spróbować swych sił podczas trekkingów prowadzących do rajskich zakątków, np. przez Park Tayrona do jednej z najpiękniejszych plaż na świecie. Trasa naszej wycieczki nie ominie tętniącej życiem kolumbijskiej stolicy Bogoty oraz Cartageny de Indias. Podczas dwutygodniowej wyprawy nie raz doświadczymy gościnności, otwartości i temperamentu mieszkańców. Obowiązkowo posmakujemy lokalnych przysmaków (m.in. arepas, ceviche) oraz trunków (rumu i aguardiente). Kolumbia, ojczyzna pisarza Gabriela Garcii Marqueza i piosenkarki Shakiry na pewno nas zaskoczy, zauroczy i rozkocha w sobie!

Krótsze odcinki pokonamy wynajętym komfortowym busem, a dłuższe, aby nie tracić cennego urlopowego czasu, samolotami.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Warszawy

Szczegółowa informacja o godzinie odlotu zostanie podana w Prestige Book", który otrzyma każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Bogoty, stolicy Kolumbii. Przylot i przejazd do hotelu. Nocleg.

Dzień 2

Bogota

Pierwszy dzień pobytu w Kolumbii przeznaczymy na poznanie pełnej kontrastów stolicy Bogoty. Na początek zawitamy na słynny Plac Bolivara z katedrą oraz siedzibą Kongresu Kolumbii i zaglądniemy do kościoła św. Franciszka. Następnie udamy się do zabytkowej dzielnicy La Candelaria z charakterystycznymi dla niej kolonialnymi drewnianymi balkonami. Przejdziemy się jej urokliwymi uliczkami pełnymi lokalnych restauracji i sklepików z rękodziełem. Jednym z żelaznych punktów zwiedzania Bogoty jest Muzeum Złota, słynące z oszałamiającej kolekcji biżuterii i ceramiki rdzennych kultur okresu prekolumbijskiego. Poznamy sposoby wydobywania i przetwarzania złota przez Indian oraz jego symbolikę.

Mimo, że znajdujemy się wyżej niż sam wierzchołek Rysów (na 2650m n.p.m.), na koniec dnia planujemy wjechać kolejką linową jeszcze wyżej, na wysokość 3152m n.p.m., aby ze szczytu Monserrate podziwiać panoramę tej ośmiomilionowej metropolii.

Nocleg w hotelu w dzielnicy Candelaria.

Dzień 3

Góry I Miasteczka Regionu Quindio

Następnego dnia udamy się drogą powietrzną do departamentu Risaralda, by zaraz przejechać do sąsiedniego niezwykle malowniczego regionu Quindio. Podróżując u stóp andyjskiego pasma Kordyliery Centralnej trafimy do niepozornej, ale za to prawdziwie latynoskiej miejscowości Filandia. Kolorowe kamieniczki i charakterystyczny biało niebieski kościół staną się świetnym tłem do pamiątkowych zdjęć. Nasza trasa poprowadzi przez zielone krajobrazy, pełne uroku miejscowości i liczne plantacje kawy. Dojeżdżamy do jednej z największych atrakcji zachodniej Kolumbii - Doliny Cocora, czyli doliny woskowych palm.

Nocleg w lodży lub w hotelu w rejonie Cocora.

Dzień 4

Valle De Cocora

Ten dzień przeznaczymy na zapoznanie się z piękną doliną Cocora i odpoczynek pośród natury. Podczas trekkingu będziemy mogli podziwiać prawdopodobnie najwyższe palmy na świecie - te dziwaczne woskowe palmy sięgają nawet 60metrów wysokości! Zależnie od chęci będzie można wybrać dłuższą lub krótszą trasę. Nie zabraknie również czasu na prawdziwy relaks.

Kolejny nocleg w rejonie Cocora.

Dzień 5

Salento I Lot Do Santa Marta

Rano udamy się do sąsiedniego, malowniczo położonego wśród andyjskich wzgórz, Salento. Małe miasteczko zachwyci nas kolonialną architekturą i barwnymi uliczkami, gdzie każdy budynek pomalowany jest na inny kolor. Poranna kawa prosto z okolicznych plantacji rozbudzi nasz apetyt na dalszą eksplorację Kolumbii. Udajemy się do Pereiry, skąd polecimy do Santa Marta. Zaczynamy kilkudniowy wypoczynek nad rajskim Morzem Karaibskim.

Nocleg w hotelu w okolicy Parku Tayrona.

Dzień 6 - 7

Wypoczynek I Park Narodowy Tayrona

Najbliższe dni przeznaczymy na wypoczynek i zwiedzanie tropikalnego nadmorskiego parku narodowego. Nasycimy się piaszczystymi plażami, turkusowym morzem i tropikalną roślinnością. Możemy spacerować plażą w poszukiwaniu najpiękniejszej zatoczki, pływać w krystalicznej wodzie i opalać się w gorącym karaibskim słońcu, popijając tradycyjne drinki Refajo Colombiano. Dla chętnych możliwość skorzystania z dodatkowo płatnej wycieczki fakultatywnej do Parku Narodowego Tayrona. Zwiedzanie parku Tayrona jest opcją dodatkową. Jest to dość wymagający trekking przez bujną roślinność. Teren ten, leżący pomiędzy Morzem Karaibskim a górami Sierra Nevada należał niegdyś do Indian Tayrona i był ich świętym miejscem. Wędrując przez park można spotkać potomków rdzennych mieszkańców i usłyszeć odgłosy egzotycznych ptaków. Zobaczymy urokliwe zatoczki i plaże, dotrzemy aż do Cabo San Juan. Na pewno nikt nie odmówi sobie kąpieli na jednej z najpiękniejszych plaż świata! Noclegi w hotelu w okolicy parku Tayrona.

Dzień 8

Droga Do Minca

Poranek przeznaczony na relaks w pięknym hotelu. Około południa wyjazd do górskiej miejscowości Minca. Przejazd nie zajmie więcej, niż dwie godziny i przeniesiemy się w scenerię nadbrzeżnego pasma gór Sierra Nevada de Santa Marta. Minca jest uroczą miejscowością położoną w tych górach. Po południu krótki trekking do pobliskich wodospadów i punktów widokowych. Na koniec dnia jeśli aura pozwoli czeka nas jeden ze spektakularnych zachodów słońca, z których słynie Minca. Nocleg w miasteczku.

Dzień 9

Przejazd Do Mompox

Poranek w miasteczku Minca. Około południa pakujemy walizki i kontynuujemy zwiedzanie. Tym razem jedziemy do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasteczka Mompox. Nie tylko kolonialna architektura oraz niskie biało pomarańczowe domy i kościoły, ale także urokliwe położenie nad rzeką i sielska atmosfera oczarowują i zapadają w pamięć turystów.

Nocleg w "klimatycznym" hotelu w Mompox.

Dzień 10

Mompox

Zapoznajemy się bliżej z wyjątkowym Mompox. Zwiedzamy piękne stare miasto, w tym niektóre kościółki, np. najbardziej imponujący Iglesia de Santa Barbara oraz biały cmentarz miejski. W planie dzisiejszego dnia jest też rejs połączony z romantycznym zachodem słońca.

Kolejny nocleg w Mompox.

Dzień 11

Przejazd Do San Jacinto I Cartageny

Udajemy się w stronę Cartageny. Cała trasa zajmie nam kilka godzin, ale planujemy postój w San Jacinto. To niepozorne miasteczko jest najważniejszym centrum tkactwa północnej Kolumbii. Możemy na pamiątkę nabyć tu legendarny hamak, na którym leżąc w przyszłości będziemy wspominać naszą podróż.

Pod koniec dnia zdążymy jeszcze przespacerować się po Cartagenie, jednym z najbardziej intrygujących kolonialnych miast Kolumbii oraz całej Ameryki Łacińskiej.

Nocleg w dzielnicy kolonialnej Cartageny.

Dzień 12

Cartagena

Od rana poznajemy popularną wśród zarówno zagranicznych, jak i kolumbijskich turystów, Cartagenę. To duże miasto to harmonijna mieszanka stylów - kolonialnego i nowoczesnego. Zwiedzamy zaułki Starego Miasta wpisanego na listę UNESCO. Wspinamy się na otaczające je mury obronne, będące imponującą hiszpańską fortecą na Nowym Lądzie. Na naszej liście zwiedzania jest też zabytkowy fort, Pałac Inkwizycji, budynki sakralne, rezydencje, kolorowe kamienice i urocze seority. Na pewno nie zabraknie czasu na przerwę na rum z colą na Placu Bolivara.

Dzień zakończymy kolacją pożegnalną w jednej z lokalnych restauracji. Będzie to ostatnia szansa na degustację tradycyjnych kolumbijskich potraw i trunków.

Nocleg w Cartagenie.

Dzień 13

Wylot Do Europy

Czas w Cartagenie tego dnia uzależniony jest od godziny wylotu. Przejazd na lotnisko w Cartagenie i wylot do jednego z portów europejskich.

Dzień 14

Przylot Do Polski

Przylot do Warszawy

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu).

Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi nieczarterowymi, najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

świadczenia

• bilety lotnicze do/z Kolumbii;

• bilety wewnętrzne w Kolumbii;

• bagaż nadawany;

• wszelkie koszty transportu lądowego wynajętymi busami;

• wycieczki wg programu;

• wyżywienie: śniadania w hotelach, inne posiłki w wybranych miejscach (łącznie 3 posiłki);

• noclegi (pokoje 2-osobowe): hotele lub pensjonaty 4 (wg oceny biura);

• opłaty za wstępy do parków narodowych, rezerwatów i obiektów wymienionych w programie;

• ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

• lokalni przewodnicy w wybranych miejscach;

• polski pilot;

Cena nie obejmuje

• obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 700 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń;

• ubezpieczenie od kosztów rezygnacji;

• ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

• zwyczajowe napiwki;

• napoje do posiłków

• ewentualne wycieczki dodatkowe w tym wycieczka do Parku Tayrona;

• ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego;

• koszty wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19

Uwagi

Orientacyjna liczba uczestników - od 9 do 14.

Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem Prestige Book ułatwiający przygotowanie się do wycieczki.

Należy mieć paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

Według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 04.01 (Czw.)Warszawa - Chopin
BOG · 04.01 (Czw.)Bogota
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
CTG · 16.01 (Wt.)Cartagena
WAW · 17.01 (Śr.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
38 202 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
04.01.2024
Data do
17.01.2024
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

455
za wycieczkę
455
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka38 202

Cena całkowita

38 202
Zaliczka płatna teraz11 461
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Pogoda

18°C
9°C
12

Przed podróżą

Szczepienia ochronne nie są obowiązkowe przy wjeździe do Kolumbii, jednakże wymaga się szczepień przeciw żółtej febrze przed lotniczymi podróżami do stref tropikalnych tego kraju, tj. do departamentu Amazonas i niektórych rejonów wybrzeża Pacyfiku.
SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Dla wszystkich podróżujących istnieje wymóg przedstawienia uzupełnionego formularza Check-Mig (formularz) jeszcze przed wylotem do Kolumbii. Należy także posiadać bilet powrotny z Kolumbii.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID potwierdzający pełne szczepienie (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim). Od ostatniej dawki szczepienia musi minąć przynajmniej 14 dni.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonanie nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Obywatele RP mogą przebywać na terenie Kolumbii bez wiz. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Republiki Kolumbii zależy od charakteru pobytu i dla turystów wynosi - do 90 dni (z możliwością odpłatnego przedłużenia o kolejny okres, do 90 dni).
Przy wyjeździe z Kolumbii drogą lotniczą należy uiścić opłatę wyjazdową w wysokości około 40 USD. Opłata obowiązuje osoby, które przebywały w Kolumbii powyżej 60 dni oraz osoby zamieszkałe w Kolumbii na stałe. Z opłaty zwolnienie są turyści przebywający na terenie Kolumbii poniżej 60 dni. Opłata może być zawarta w bilecie lotniczym

Informacje prawne

W zakup i organizację imprezy turystycznej zaangażowanych jest kilka podmiotów. Mają one określone obowiązki.
Jako agent turystyczny, Wakacje.pl odpowiada za:

  • umieszczenie w serwisie ofert w brzmieniu nadanym i przekazanym wyłącznie przez organizatorów turystyki;
  • publikacje w serwisie komunikatów dotyczących rynku turystycznego w Polsce;
  • możliwość rezerwacji usługi lub miejsc w imprezie turystycznej za pośrednictwem serwisu oraz nabycie tych usług lub miejsc i dokonanie za nie płatności z wykorzystaniem usługi partnera;
  • doradztwo oraz dostarczanie indywidualnych informacji handlowych i ofert Użytkownikom, którzy skontaktowali się za pośrednictwem formularzy zawartych w serwisie lub z Konsultantem z wykorzystaniem kanałów podanych przez Użytkownika;
  • nawiązanie i utrzymanie kontaktu w celu przekazywania informacji związanych z wybranymi, w tym zarezerwowanymi, usługami i ofertami, oraz prowadzenie obsługi wynikającej z zawartych Umów;
  • komunikowanie treści, dokumentów i decyzji Operatorów Turystycznych (usługodawców), wspierając Użytkownika w zakresie wykonania Umowy zgodnie z jej założeniami;
  • rozpatrywanie reklamacji z zakresu własnej działalności i świadczonych Usług, w szczególności procesu sprzedaży – poprawności i jakości obsługi w procesie sprzedaży usług dostępnych w Ofercie Wakacje.pl oraz obsługi posprzedażowej.

Organizator (przedsiębiorca) odpowiada za:

  • dostarczanie do agenta ofert imprez turystycznych, w tym końcowej ceny usługi;
  • należyte wykonanie Umowy zawartej z Użytkownikiem;
  • rozpatrywanie reklamacji, których przedmiotem jest nienależyte wywiązanie się z Umowy przez Organizatora Turystyki.

Oferty prezentowane na serwisie pochodzą wyłącznie od przedsiębiorców.
Za zapewnienie metod płatności online w serwisie Wakacje.pl odpowiedzialny jest nasz partner płatności.