24 414  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
12

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK543457

Kategoria

Do dyspozycji gości

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele/Logde o standardzie / - (9 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele/Logde o standardzie / - (9 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do San Jose. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do San Jose, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Śniadanie. Po śniadaniu wizyta w Muzeum Jadeitu, rzadkiego półszlachetnego kamienia o pięknym, zielonym kolorze. Samo muzeum posiada ponad 7000 niezwykłych eksponatów i uznane jest za jedną z najlepszych placówek tego typu w całej Ameryce Łacińskiej. Jeśli wystarczy czasu spacer po mieście. Następnie przejazd do Parku Narodowego Wulkanu Irazu - najwyższego wulkanu Kostaryki (3432 m.n. p.m,) oraz jednego z bardziej aktywnych. Irazu (bądź jak nazywają go mieszkańcy - Kolos), to pięć kraterów, z czego jeden (Diego de la Haya) stanowi jezioro kraterowe. W drodze powrotnej wizyta w Cartago - mieście będącym pierwszą stolicą Kostaryki (do 1823 r.) i dwukrotnie zniszczonym przez Irazu. Spacer po starówce oraz wizyta w imponującej bazylice Najświętszej Marii Panny od Aniołów, patronki Kostaryki. Powrót do San Jose na kolację i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy do Doka Estate Coffee and Mill - plantacji kawy położonej na zboczach wulkanu. Będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć proces hodowli, transportu, suszenia i wypalania ziaren kawy. Następnie wizyta w La Paz Waterfall Gardens - spacer pośród pięciu wodospadów oraz wizyta na farmie motyli i w ogrodzie kolibrów. Początkowo, jedynym sposobem by zobaczyć wodospady, było opuszczenie się na linach z góry, wypatrując wody przez konary drzew i liście paproci. Wraz z budową Waterfall Gardens, goście mogą zachwycać się tymi spektakularnymi widokami ze specjalnie do tego celu wybudowanych platform, umiejscowionych nad, pod i przed wodospadami. Przejazd do hotelu w La Fortuna, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 160 km)

Dzień 4

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Dla spragnionych emocji rafting po rzece Sarapiquí – III i IV kategoria (dodatkowo płatne ok. 95 USD/os.). Po południu przejazd do Parku Narodowego wulkanu Arenal, trekking. Wulkan jest licznie odwiedzany zarówno przez turystów jak i naukowców, dzięki nieustającej aktywności wulkanicznej, która nieco spada, dlatego warto zobaczyć go jak najszybciej. Arenal charakteryzuje się niemal symetrycznym, stożkowatym kształtem, a u jego podnóży znajduje się jezioro o tej samej nazwie. Dla chętnych możliwość wizyty w basenach geotermalnych (w ramach możliwości czasowych, dodatkowo płatne ok. 55 USD/os.). (Trasa ok. 150 km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do jeziora Arenal. Następnie rejs po jeziorze z zachwycającym widokiem na wulkan. Dalej kontynuować będziemy naszą wyprawę aż do Monteverde. Wczesna obiadokolacja. Nocna wyprawa do dżungli w poszukiwaniu tarantul, żab i kinkażu, zwierząt z rodziny szopowatych. Pośród nocy w towarzystwie wyspecjalizowanego przewodnika będziemy wsłuchiwać się w odgłosy lasu i poznawać jego tajemnice - 80% zwierząt w Monteverde to zwierzęta nocne i tylko w ciemności można je wypatrzyć. Nocleg. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 6

Po śniadaniu spacer „podniebnym szlakiem” - dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo eksplorować florę i faunę tego lasu chmurowego. Dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Chętnym, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok.95 USD/os. Kostarykańczycy są pionierami i ekspertami w tej dziedzinie. To właśnie w Monteverde istnieje nadłuższa trasa canopy w Latynoameryce. Powrót do hotelu w okolicy Monteverde, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu przejazd nad rzekę Tarcoles, której górny bieg tworzy północną granicę Carara Biological Reserve. Rzeka i bagna położone na ujściu rzeki tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Wśród wielu występujących tu gatunków, znajdziemy czaple, rakojady, tygryska nagobrodego. Tarcoles jest powszechnie znana jako główne siedlisko krokodyli. Postój na krokodylim moście, z którego będziemy wypatrywać tych olbrzymich gadów. Dla chętnych rejs po rzece (dodatkowo płatne ok. 60 USD/os.). Następnię niesamowita okazja do eksplorowania okolicy podczas przejażdzki quadami terenowymi! (możliwość realizacji punktu w innej lokalizacji). Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Uvita. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowego Marino Ballena, jednego z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową oraz namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Czas na odpoczynek na plaży, trekking i zwiedzanie okolicy. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą ok. 95 USD/os.) możliwa wyprawa łodzią na poszukiwanie delfinów i wielorybów, które migrują tu każdej zimy, by uczyć swoje młode życia. Przejazd do hotelu w okolicach Quepos. Popołudniu czasna relaks, spacery i kąpiele. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 9

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej – tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Odpoczynekstanowić będzie większość czasu w tym dniu. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Dzień wolny na relaks, plażowanie i odpoczynek.

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko wSan Jose, wylot do Polski (przez jeden z portów europejskich). (Trasa ok.160 km).

Dzień 12

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.

• Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (9 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub luche/lunch boxy podczas części objazdowej), opiekę pilota wKostaryce, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok.480 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Meta description

San Jose Parki Narodowe i wulkany Kostaryki plantacja kawy lasy deszczowe - spacer w chmurach Monteverde - nocne spotkanie z naturą rafting po rzece Sarapiquí, canopy tour w lesie deszczowym, wycieczka quadami, canoying - zwiedzaj aktywnie!

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
06:05
17:25
WAW · 28.10 (Pon.)Warszawa - Chopin
SJO · 28.10 (Pon.)San Jose
Przylot
19:10
18:55
SJO · 08.11 (Pt.)San Jose
WAW · 09.11 (Sob.)Warszawa - Chopin
24 414 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
28.10.2024
Data do
09.11.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

609
za wycieczkę
609
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka24 414

Cena całkowita

24 414
Zaliczka płatna teraz7 324
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
22°C
16°C
27°C
12

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź