Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKostarykaKostaryka aktywnie!

Kostaryka aktywnie!

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK543457
Kod oferty: WAK543457
1/12

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK543457

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele/Logde o standardzie / - (9 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje

Program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do San Jose. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przylot do San Jose, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km).

Dzień 2

Śniadanie. Po śniadaniu wizyta w Muzeum Jadeitu, rzadkiego półszlachetnego kamienia o pięknym, zielonym kolorze. Samo muzeum posiada ponad 7000 niezwykłych eksponatów i uznane jest za jedną z najlepszych placówek tego typu w całej Ameryce Łacińskiej. Jeśli wystarczy czasu spacer po mieście. Następnie przejazd do Parku Narodowego Wulkanu Irazu - najwyższego wulkanu Kostaryki (3432m.n.p.m,) oraz jednego z bardziej aktywnych. Irazu (bądź jak nazywają go mieszkańcy - Kolos), to pięć kraterów, z czego jeden (Diego de la Haya) stanowi jezioro kraterowe. W drodze powrotnej wizyta w Cartago - mieście będącym pierwszą stolicą Kostaryki (do 1823 r.) i dwukrotnie zniszczonym przez Irazu. Spacer po starówce oraz wizyta w imponującej bazylice Najświętszej Marii Panny od Aniołów, patronki Kostaryki. Powrót do San Jose na kolację i nocleg. (Trasa ok. 120km)

Dzień 3

Po śniadaniu wyruszymy do Doka Estate Coffee and Mill - plantacji kawy położonej na zboczach wulkanu. Będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć proces hodowli, transportu, suszenia i wypalania ziaren kawy. Następnie wizyta w La Paz Waterfall Gardens - spacer pośród pięciu wodospadów oraz wizyta na farmie motyli i w ogrodzie kolibrów. Początkowo, jedynym sposobem by zobaczyć wodospady, było opuszczenie się na linach z góry, wypatrując wody przez konary drzew i liście paproci. Wraz z budową Waterfall Gardens, goście mogą zachwycać się tymi spektakularnymi widokami ze specjalnie do tego celu wybudowanych platform, umiejscowionych nad, pod i przed wodospadami. Przejazd do hotelu w La Fortuna, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 160km)

Dzień 4

Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Dla spragnionych emocji rafting po rzece Sarapiquí - III i IV kategoria(dodatkowo płatne ok. 95 USD/os.). Po południu przejazd do Parku Narodowego wulkanu Arenal, trekking. Wulkan jest licznie odwiedzany zarówno przez turystów jak i naukowców, dzięki nieustającej aktywności wulkanicznej, która nieco spada, dlatego warto zobaczyć go jak najszybciej. Arenal charakteryzuje się niemal symetrycznym, stożkowatym kształtem, a u jego podnóży znajduje się jezioro o tej samej nazwie. Dla chętnych możliwość wizyty w basenach geotermalnych (w ramach możliwości czasowych, dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.). (Trasa ok. 150km)

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do jeziora Arenal. Następnie rejs po jeziorze z zachwycającym widokiem na wulkan. Dalej kontynuować będziemy naszą wyprawę aż do Monteverde. Wczesna obiadokolacja. Nocna wyprawa do dżungli w poszukiwaniu tarantul, żab i kinkażu, zwierząt z rodziny szopowatych. Pośród nocy w towarzystwie wyspecjalizowanego przewodnika będziemy wsłuchiwać się w odgłosy lasu i poznawać jego tajemnice - 80% zwierząt w Monteverde to zwierzęta nocne i tylko w ciemności można je wypatrzyć. Nocleg. (Trasa ok. 140km)

Dzień 6

Po śniadaniu spacer "podniebnym szlakiem" - dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo eksplorować florę i faunę tego lasu chmurowego. Dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Chętnym, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 85 USD/os. Kostarykańczycy są pionierami i ekspertami w tej dziedzinie. To właśnie w Monteverde istnieje nadłuższa trasa canopy w Latynoameryce. Powrót do hotelu w okolicy Monteverde, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu przejazd nad rzekę Tarcoles, której górny bieg tworzy północną granicę Carara Biological Reserve. Rzeka i bagna położone na ujściu rzeki tworzą dom dla ptactwa wodnego i ptaków brodzących. Wśród wielu występujących tu gatunków, znajdziemy czaple, rakojady, tygryska nagobrodego. Tarcoles jest powszechnie znana jako główne siedlisko krokodyli. Postój na krokodylim moście, z którego będziemy wypatrywać tych olbrzymich gadów. Dla chętnych rejs po rzece (dodatkowo płatne ok. 60 USD/os.). Następnię niesamowita okazja do eksplorowania okolicy podczas przejażdzki quadami terenowymi! (możliwość realizacji punktu w innej lokalizacji). Przejazd nad wybrzeże Oceanu Spokojnego. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Uvita. (Trasa ok. 200km)

Dzień 8

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowego Marino Ballena, jednego z najmniejszych i najmłodszych parków narodowych Kostaryki. Czekają tam piękne plaże z rafą koralową oraz namorzyny, które zamieszkują jaszczurki, kajmany i szopy. Plaże te są terenami lęgowymi żółwi oliwkowych i szylkretowych. Czas na odpoczynek na plaży, trekking i zwiedzanie okolicy. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą ok. 90 USD/os.) możliwa wyprawa łodzią na poszukiwanie delfinów i wielorybów, które migrują tu każdej zimy, by uczyć swoje młode życia. Przejazd do hotelu w okolicach Quepos. Popołudniu czasna relaks, spacery i kąpiele. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80km)

Dzień 9

Po śniadaniu wizyta w Parku Narodowym Manuel Antonio, w którym piękne, szerokie, białe plaże, górujące nad nimi porośnięte klify, dżungla po jednej stronie, a Ocean Spokojny po drugiej - tworzą niezapomniany spektakl kolorów. Na terenie parku znajdują się lasy, bagna, występuje tu wiele gatunków flory i fauny. Spacerując ścieżkami, można zaobserwować zamieszkujące park zwierzęta, m.in. małpki kapucynki, czepiaki i sajmiri, wiele gatunków ptaków, a także legwany i leniwce. Czas wolny na plażowanie i kąpiele. Odpoczynekstanowić będzie większość czasu w tym dniu. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko wSan Jose, wylot do Polski (przez jeden z portów europejskich). (Trasa ok.160km).

Dzień 11

Przylot do Polski

Uwagi do programu

• Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.

• Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

świadczenia

Cena obejmuje:przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (9 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub luche/lunch boxy podczas części objazdowej), opiekę pilota wKostaryce, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, przewodnicy, napiwki wynosi ok.470 USD/os.

Meta description

San Jose • Parki Narodowe i wulkany Kostaryki • plantacja kawy • lasy deszczowe - spacer w chmurach • Monteverde - nocne spotkanie z naturą • rafting po rzece Sarapiquí, canopy tour w lesie deszczowym, wycieczka quadami, canoying - zwiedzaj aktywnie!

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Poniedziałek, 31.10.2022
06:05
14:35
WAWWarszawa - Chopin
SJOSan Jose

Powrót

Środa, 09.11.2022
16:15
16:10
SJOSan Jose
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

2 os. pokoj standardowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
29°C
23°C
27°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy wypełnić tzw. Pase de Salud (Kartę Zdrowia) - cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach (zobacz więcej). Pase de Salud można wypełnić na 48 godzin przed podróżą wykorzystując dane z posiadanego ubezpieczenia międzynarodowego lub wykupionego ubezpieczenia kostarykańskiego.
Ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży.

Bilet powrotny lub na dalszą podróż samolotem.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.


Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.