Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyPortugaliaAzoryMadera - gdzie nogi poniosą

Madera - gdzie nogi poniosą

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK595703
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

185
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK595703Region: AzoryOrganizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl. Po przylocie transfer do hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg. Uwaga! W przypadku nocnych godzin przelotu w tym dniu nie będzie kolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Funchal - stolicy wyspy. Rozpoczniemy od Mercado dos Lavradores - najsłynniejszego targu Madery, gdzie można nie tylko zobaczyć co właśnie złowili rybacy, ale i skosztować słynnych krzyżówek różnych owoców np. marakui z truskawką, czy banana z ananasem. Następnie spacer uliczkami starego miasta. Kolejnym punktem programu będzie miejski ogród botaniczny, gdzie na 8300m2można zapoznać się z piękną florą Madery i całego świata. Na zakończenie wizyta w jednej z winiarni, gdzie będzie można zobaczyć jak produkuje się znane wino - maderę, w programie przewidziana także degustacja. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, pojedziemy na Pico do Arieiro (1818m.n.p.m), z którego roztacza się zjawiskowa panorama na najwyższe szczyty Madery. Kolejnym punktem programu będzie Ribeiro Frio - mała górska miejscowość słynąca ze stawów hodowlanych pstrąga tęczowego, otoczona lasem wawrzynowym (UNESCO). Przejazd do wioski Santana, słynącej z tradycyjnych i charakterystycznych budynków i domów mieszkalnych w kształcie litery A i tam lunch (dodatkowo płatny), a po lunchu zapraszamy na "poncha - to napój robiony z rumu z trzciny cukrowej z dodatkiem miodu i soku z limonek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 80km).

Dzień 4

Śniadanie. W tym dniu proponujemy trekking lewadą 25 Fontes, która prowadzi przez las wawrzynowy (UNESCO), pośród gigantycznych paproci, pięknie pachnących wrzośców oraz szumiących w tle wodospadów. Pokonanie trasy (w dwie strony około 10km) zajmuje około 4 godzin, trasa należy do średnio trudnych (około 400m przewyższenia), rekomendujemy zabranie wody i przekąski, butów trekkingowych oraz ciepłej bluzy. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. W tym dniu zapraszamy na trekking po półwyspie świętego Wawrzyńca (Sao Lorenco), czyli po najbardziej na wschód wysuniętej części Madery. Szlak uznawany jest za najbardziej widowiskowy na wyspie - prowadzi gdzieniegdzie urwiskami skalnymi do punktów widokowych na piękne formacje skalne zatopione w wodach Atlantyku. Trasa należy do średnio trudnych, jej przejście zajmuje około 4 godzin (ok. 8km, do Casa do Sardinha i z powrotem), rekomendujemy zabranie wody, przekąski, butów trekkingowych, ciepłej bluzy oraz kremu z filtrem. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Dzień wolny. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 100 Eur/os) wycieczka promem na wyspę Porto Santo - położoną nieco ponad 40km na północny wschód od Madery (przeprawa trwa około 2,5 godziny w jedną stronę). Porto Santo słynnie przede wszystkim z 9 kilometrowej, naturalnej plaży o złotym piasku i leczniczych właściwościach. Krótki przejazd do stolicy wyspy - Vila Baleira. W Vila Baleira czas wolny na kąpiele słoneczne i morskie lub za dodatkową opłatą: możliwość wypożyczenia rowerów, jazda konna, szlaki piesze, nurkowanie. Istnieje również opcja zakupienia wycieczki na Porto Santo w wersji lotniczej - cena do potwierdzenia u rezydenta (przelot trwa ok. 20minut w jedną stronę), wtedy w cenę wycieczki wliczony jest dodatkowo przelot w obie strony oraz transfer z lotniska do stolicy wyspy - Vila Baleira i z powrotem. Po południu powrót na Maderę. Kolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Dzień wolny. Chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 30 Eur/os) proponujemy 3-godzinny rejs katamaranem wzdłuż południowego wybrzeża Madery w poszukiwaniu wielorybów i delfinów. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot do Polski. Dla Klientów pozostających na kolejny tydzień wypoczynku: po śniadaniu wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

• Trekkingi oraz wycieczka katamaranem są zależne od warunków pogodowych.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za pakiet z tytułu realizacji programu zwiedzania (m.in. wstępy, napiwki dla kierowców, opłaty rezerwacyjne itp) w kwocie 75 EUR/os - pakiet płatny u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych.

meta description

Lewada 25 Fontes i las laurowy (UNESCO) • zachwycający wschód - trekking po półwyspie św. Wawrzyńca • Funchal: kolorowe drzwi starego miasta i ogród botaniczny • maderska kuchnia i wino • piaszczysta plaża Porto Santo (wycieczka dodatkowo płatna) • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień wypoczynku na Maderze

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
21°C
Temperatura w nocy
15°C
Temperatura wody
18°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że wszyscy pasażerowie przybywający i wylatujący z Portugalii kontynentalnej, z wyjątkiem dzieci, które nie ukończyły 24 miesięcy, muszą przedstawić negatywny wyniku testu na COVID -19 (RT-PCR) wykonany do 72 godzin przed odlotem.

Oprócz przedstawienia testu, pasażerowie z krajów, w których wskaźnik zachorowalności jest równy lub wyższy niż 500 przypadków na 100 000 mieszkańców, muszą przestrzegać 14-dniowego okresu profilaktycznej izolacji w domu lub w miejscu wskazanym przez organy ochrony zdrowia, z wyjątkiem niezbędnych przejazdów, których okres pobytu na terytorium kraju poświadczony biletem powrotnym nie przekracza 48h.
Przed przylotem do Portugalii należy najpóźniej na 12 godzin przed wylotem z Polski wypełnić formularz PLC: zobacz więcej.
Przed przylotem na Maderę należy wypełnić ankietę: zobacz więcej.

Podróżni udający się na Maderę, którzy w przeciągu ostatnich 90 dni przeszli COVID-19 (ozdrowieńcy) oraz ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i od drugiej dawki minęło co najmniej 7 dni, są zwolnieni z testów PCR po okazaniu dokumentu (w j. angielskim lub j. portugalskim) potwierdzającego przyjęcie szczepionek lub przebycie choroby.
Więcej informacji na temat Azorów można znaleźć na stronie: zobacz więcej.
Do Portugalii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Portugalii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Jeżeli w danym regionie lokalne władze wprowadziły opłatę klimatyczną (podatek turystyczny), należy ją uiścić w hotelu podczas zakwaterowania. Wysokość opłaty zależy od długości pobytu oraz kategorii hotelu i może wynieść od 0,5 do 7 EUR za dzień pobytu jednej osoby. Ze względu na często wprowadzane zmiany w wysokości podatku, podane zostały przybliżone wartości pobieranych opłat. Aktualnych informacji o wysokości opłat klimatycznych należy szukać na stronach lokalnych władz regionu.