Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyBośnia i HercegowinaMedziugorje - Między ziemią a niebem

Medziugorje - Między ziemią a niebem

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK705849
Last minute
Kod oferty: WAK705849
1/16

Opis oferty

Organizator: Rego-BisKod oferty: WAK705849

Bośnia i Hercegowina/Medziugorie

Atuty

• wycieczki w cenie: zwiedzanie Medziugorje, Mostaru, Blagaju, wodospadów Kravica, Dubrovnika,

• wyżywienie HB,

• przelot samolotem w dwie strony

W programie

Dzień 1 - przylot do Mostaru. Przejazd do Medziugorje, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Medziugorje z polskojęzycznym przewodnikiem.

Dzień 2 - Wzgórze Objawień w Medziugorje. Czas wolny. Po południu przejazd do Mostaru i Blagaju - zwiedzanie z przewodnikiem.

Dzień 3 - wodospady Kravica - czas na łonie przyrody. Po południu czas wolny w Medziugorje.

Dzień 4 - po śniadaniu przejazd do Dubrovnika - zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do Neum i zakwaterowanie w hotelu Stella

Dzień 5 - dzień wolny na plażowanie

Dzień 6 - dzień wolny na plażowanie

Dzień 7 - dzień wolny na plażowanie

Dzień 8 - powrót do Polski

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Warto zobaczyć

Medziugorje

Małe miasteczko w gminie Čitluk, które stało się znane i rozpoznawalne na całym świecie 25 czerwca 1981 roku. kiedy Matka Boża objawiła się sześciorgu dzieciom u podnóża wzgórza Crnica (dzisiejsza góra objawień). Od 1981 roku wszystko zaczęło się zmieniać w miejscu, które od tego czasu stało się jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych przez katolickich pielgrzymów miejsc na świecie. Droga na wzgórze objawień jest teraz oświetlona, wzdłuż niej ustawiono 14 stacji, na których pielgrzymi zatrzymują się i modlą, a po przybyciu na miejsce objawień stoi wielka figura Matki Bożej.

Mostar-blagaj

Miasto położone jest nad brzegiem rzeki Neretwy. Z pewnością najbardziej znany jest Stary Most nad Neretwą o długości 29,5m. Zbudował go turecki architekt Mimar Hajrudin w 1566 roku. Stary Most wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2005 roku. Stara część miasta pełna jest tradycyjnych stanowisk lokalnych rzemieślników, którzy wykonują różne przedmioty zgodnie z tradycją. Blagaj natomiast to miejsce położone na południowy wschód od Mostaru, które jest rozpoznawalne dzięki największemu krasowemu źródłu wody w Europie (źródło Buna). Miejsce z licznymi budynkami, które zostały uznane za pomniki narodowe w Bośni i Hercegowinie.

Wodospady Kravica

Jest to wodospad położony na rzece Trebižat, gdzie rozdziela się ona i opada z wysokości 30m, tworząc naturalny amfiteatr o szerokości 150m, który w zredukowanej formie przypomina wodospad Niagara. U podnóża wodospadu jest idealne miejsce do pływania i relaksu na łonie dziewiczej przyrody przy pięknych dźwiękach wodospadu. Nieco dalej od wodospadu na rzece Trebižat możliwy jest spływ kajakiem o długości 10km.

Dubrovnik

Miasto jest perłą chorwackiej turystyki. Mury miejskie z fortecami są z pewnością najbardziej znaną atrakcją miasta. Mury mają długość 1940m, z 5 fortami, 16 basztami i bastionem. Lovrijenac, położony na zachód od starego miasta, znajduje się na 37-metrowej hydrze i jest symbolem wolności Dubrownika. Nad wejściem znajduje się ciekawy napis (Wolności nie sprzedaje się za żadne skarby świata"). Dziś ta twierdza jest letnią sceną Dubrovnik Summer Festival". Stradun to stara część miasta, która ma wejście z dwóch stron, na wschód od Ploče i na zachód od Pile. Idealne miejsce na spacery, relaks i zakupy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, od kościołów, muzeów, akwenów wodnych po piękne małe skwery.

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Zakwaterowanie

3 noclegi w Medziugorje w jednym z hoteli Orbis.

4 noclegi w hotelu Stella/Jadran w Neum.

Pokoje 2-3 osobowe, standardowe, z balkonem, łazienką z suszarką do włosów, telewizja satelitarna oraz klimatyzacja.

Wyżywienie

HB - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Napoje dodatkowo płatne.

Cena zawiera

• 3 noclegi w Medziugorje oraz 4 w Neum

• Wyżywienie HB

• Przelot Katowice - Mostar - Katowice

• Bagaż (5 kg podręczny, 20 kg rejestrowany)

• wycieczki w cenie: Medziugorje, Mostar, Blagaj, wodospady Kravica, Dubrovnik

• Opiekę rezydenta podczas pobytu

• Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

• Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

• Podatek Vat,

• Ubezpieczenie KL 30 000, NNW 3 000, bagaż 200, CPiN, ochrona 24 h od momentu wyjścia z domu i 24 h, do momentu powrotu do domu w zakresie NNW (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym)

Cena nie zawiera

• Opłat klimatyczno-meldunkowych,

• dodatkowych wycieczek fakultatywnych,

• Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie

Obowiązkowe opłaty

Obowiązkowo płatne raz na pobyt - 100 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)

Cena zawiera

• Nocleg oraz wyżywienie zgodnie z wykupioną ofertą,

• Transport do miejsca docelowego (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym).

• Bagaż

• Opiekę rezydenta podczas pobytu (nie dotyczy oferty z dojazdem własnym)

• Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

• Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

• Podatek Vat,

• Ubezpieczenie KL 30 000, NNW 3 000, bagaż 200, CPiN, ochrona 24 h od momentu wyjścia z domu i 24 h, do momentu powrotu do domu w zakresie NNW (nie dotyczy ofert z dojazdem własnym)

W przypadku lotów czarterowych LOT Charters bagaż podręczny (5 kg) oraz rejestrowany (20 kg) jest w cenie.

Cena nie zawiera

• Opłat klimatyczno-meldunkowych,

• Wycieczek fakultatywnych,

• Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie,

[Dla Dojazdu Własnego

• ]

Transportu (dotyczy oferty z dojazdem własnym)

• Ubezpieczenia (dotyczy oferty z dojazdem własnym - możliwość dokupienia w datach pobytu)

• Opieki rezydenta podczas pobytu

Obowiązkowe dopłaty

15 EUR/os - opłata klimatyczno-meldunkowa (płatna raz na pobyt u rezydenta)

Dzieci do 12 lat płacą 5 EUR/os

Nie dotyczy wycieczek objazdowych.

Ważne informacje

Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.

Prosimy o zapoznanie się z przepisami wjazdowymi dotyczącymi danego kraju.

Informacja dla podróżujących z dziećmi

Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)

Oferta testów pcr/antygen dla klientów rego-bis

Wszyscy Klienci Rego Bis mogą skorzystać ze specjalnej oferty testów PCR lub antygenowych na SARS-CoV-2 przed wylotem lub po powrocie do kraju.

Test można wykonać w jednym z wymienionych na stronie Organizatora punktów ALAB Laboratorium. Wynik do pobrania ze strony www.alablaboratoria.pl, również w języku angielskim.

Aby skorzystać z oferty, należy przy rezerwacji wybrać jeden ze składników, w zależności od wybranej metody testowania oraz momentu wykonania testu (przed wylotem lub po powrocie do kraju) oraz opłacić test u Organizatora.

Aktualne przepisy wjazdowe dostępne na stronie Organizatora.

Na dzień dzisiejszy Bośnia i Hercegowina wymaga spełnienia jenego z warunków: test antygenowy lub PCR//szczepienie/ozdrowieniec

Dodatkowe ubezpieczenie na wypadek kwarantanny lub izolacji

Pomoc w przypadku izolacji

W przypadku nałożenia na Ubezpieczonego konieczności poddania się izolacji z powodu nagłego zachorowania na Covid-19 podczas pobytu za granicą zgodnie z przepisami kraju, w którym Ubezpieczony przebywa, Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty związane z obowiązkową izolacją, jeżeli izolacja nie może się odbyć w dotychczasowym miejscu zakwaterowania Ubezpieczonego lub czas jej trwania przekracza zaplanowany czas pobytu w ramach imprezy turystycznej. W takim przypadku Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty zakwaterowania i wyżywienia w standardzie nie wyższym niż wcześniej przewidziany umową związaną z podróżą, z wyłączeniem napojów alkoholowych, maksymalnie do limitu 1.000 euro na osobę. Ubezpieczenie dostępne jest po opłaceniu dodatkowej składki.

Pomoc w przypadku kwarantanny

W przypadku nałożenia na Ubezpieczonego przez lokalne służby sanitarne konieczności poddania się kwarantannie w związku z Covid-19 podczas pobytu za granicą, zgodnie z przepisami kraju, w którym Ubezpieczony przebywa, Centrum Alrmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty związane z obowiązkową kwarantanną, jeżeli kwarantanna nie może się odbyć w dotychczasowym miejscu zakwaterowania Ubezpieczonego lub czas jej trwania przekracza zaplanowany czas pobytu w ramach imprezy turystycznej. W takim przypadku Centrum Alarmowe zorganizuje i pokryje dodatkowe koszty zakwaterowania i wyżywienia w standardzie nie wyższym niż wcześniej przewidziany umową związaną z podróżą, z wyłączeniem napojów alkoholowych oraz koszty transportu powrotnego do Polski lub kraju rezydencji jeżeli przekraczają pierwotnie przewidziany czas podróży, maksymalnie do limitu 1.000 euro na osobę. Ubezpieczenie dostępne jest po opłaceniu dodatkowej składki.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Wtorek, 16.08.2022
12:35
LOT Charters
14:15
KTWKatowice
OMOMostar

Powrót

Wtorek, 23.08.2022
15:15
LOT Charters
17:00
OMOMostar
KTWKatowice

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Standard

śniadania i obiadokolacje, standardowy
2 dorosłych

Wylot (KTW): 2022-08-16, godz. 12:35-14:15 (OMO). LOT Charters

Powrót (OMO): 2022-08-23, godz. 15:15-17:00 (KTW). LOT Charters

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

31°C
18°C

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: testy nie są wymagane.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: testy nie są wymagane.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: testy nie są wymagane.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR lub antygenowy najwcześniej na 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Negatywny wynik należy przedstawić w języku miejscowym lub angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowe do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Obywatele UE mogą przekraczać granicę bośniacką także na podstawie dowodów osobistych. (Turyści legitymujący się w Bośni i Hercegowinie tylko dowodem osobistym mogą spotkać się jednak z innymi problemami lub utrudnieniami, np. przy korzystaniu z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, z usług niektórych banków, poczty czy Western Union.) W przypadku przekraczania granicy na dowodzie osobistym należy się upewnić, że legitymujemy się WAŻNYM dokumentem tj. - data jego ważności jest dłuższa od okresu planowanego pobytu (ogólna zasada - min. 3 mies., która nie jest jednak powszechnie respektowana przez straż graniczną BiH; do kraju można więc wjechać na dowodzie lub paszporcie, który kończy swoją ważność przed upływem 3 m-cy.
Obywatele RP zwolnieni są z obowiązku wizowego w przypadku pobytu nieprzekraczającego 90 dni. Istnieje formalny wymóg okazania na granicy środków finansowych w wysokości 75 EUR na każdy dzień pobytu, warto mieć więc kartę płatniczą lub kredytową.