Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNamibiaNamibia - Botswana - Zimbabwe - Zambia

Namibia - Botswana - Zimbabwe - Zambia

Kod oferty: WAK594086
Nie czekaj do lata! Teraz ceny są najlepsze, a wybór ofert i pokoi - największy.
Kod oferty: WAK594086
1/23

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK594086

/

Namibia/Windhuk

Tytuł wycieczki

WYCIECZKA OBJAZDOWA NAMIBIA BOTSWANA ZIMBABWE ZAMBIA - 19 DNI

Główne atrakcje

• Malownicze wydmy Pustyni Namib

• Piękne parki narodowe - Chobe i Etosza

• Cud przyrodniczy Delty Okavango

• Niesamowite Wodospady Wiktorii

• Rafting na Zambezi - opcja dla odważnych

O wycieczce

Podczas tej wycieczki odwiedzamy cztery kraje czarnego lądu. Pierwszy z nich to Namibia. Ten słoneczny kraj był niegdyś niemiecką kolonią, może dlatego sprawia wrażenie bardzo dobrze zorganizowanego i czystego. Następnie kierujemy się do Botswany, gdzie zwiedzamy Deltę Okavango. To niezwykły fenomen - duża rzeka znika w piaskach pustyni tworząc deltę - oazę życia dla afrykańskich zwierząt. Naszym ulubionym miejscem w Botswanie jest też Park Narodowy Chobe. Mnóstwo tu słoni, a safari rzeczne pozostaje długo w pamięci. Z kolei Zimbabwe i Zambia to prawdziwa" Afryka, a Wodospady Wiktorii na granicy tych krajów trudno wprost opisać.

Program wycieczki

DZIEŃ 1

Wylot

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Namibii.

DZIEŃ 2

Pustynia Namib

Przylot do Windhoek. Po przybyciu do miasta przespacerujemy się po centrum, gdzie będziemy mieli okazję zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Uporządkowane centrum i schludne budynki nie sprawiają wrażenia typowego, afrykańskiego miasta. Ciekawostką są eksponowane tu meteoryty, które niegdyś spadły w okolicy. Mamy czas, by nieco zrelaksować się i przygotować do dalszej drogi. Nocleg w hotelu w Windhoek.

DZIEŃ 3

Pustynia Namib

Ruszamy w głąb kraju. Tuż za miastem za oknami roztacza się suchy i dziki krajobraz. Celem jest osada Sesriem leżąca w sercu pustyni Namib. To jedno z najsuchszych miejsc na ziemi, a krajobrazy należą do najstarszych na naszej planecie. Dla chętnych lot widokowy balonem nad pustynią (dodatkowo płatny - szczegóły w informatorze przedwyjazdowym). Nocleg w luksusowym kempingu w sercu pustyni Namib.

DZIEŃ 4

Pustynia Namib

Wycieczka do Sossuvlei na pustynię Namib. Wjeżdżamy w piękną scenerię najwyższych wydm świata. Spacerując po wydmach fotografujemy otoczenie. Zdjęcia z Sossuvlei znajdują się na wielu folderach promujących Namibię. Gdy wdrapiemy się na jedną z wydm, naszym oczom odsłoni się pustynia w pięknej krasie. Oglądamy też niewielki, ale malowniczy kanion. W tym dniu mamy szansę zobaczyć żyjące tu antylopy springbok i strusie. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 5

Wybrzeże Namibii

Kontynuujemy podróż zmierzając malowniczą drogą w stronę wybrzeża Atlantyku. Wjazd na obszar Parku Narodowego Namib-Nakluft. Mijajamy rzekę Kuiseb, która wyrzeźbiła kanion, dojeżdżamy do portu Walvis Bay. Ten naturalny port od wieków przyciągał żeglarzy. Na pobliskich płytkich wodach okresowo żerują flamingi i pelikany. Na twarzach czujemy zimny powiew. Ocean na skutek prądu płynącego wzdłuż wybrzeży Namibii jest zimny i wybrzeże często jest spowite mgłami. Celem dzisiejszego dnia jest miasto Swakopmund i tam przewidziany jest nocleg.

DZIEŃ 6

Swakopmund Lub Wycieczka Do Plemion Himba

Pobyt w Swakopmund. Niemiecka architektura i zwyczaje na tych niegościnnych, afrykańskich wybrzeżach sprawiają nieco surrealistyczne wrażenie. W miejscowości można pospacerować po rozległych plażach, a odporni na zimną wodę mogą zanurzyć się w wodach oceanu. Dla chętnych całodzienna wycieczka lotnicza (poza ceną, cena zależy od rodzaju wycieczki i liczby Uczestników) małymi samolotami na północ Namibii w stronę granicy z Angolą. W północnej części kraju mieszka plemię Himba. Plemię niestety uległo komercjalizacji, niemniej niektórzy z nich wciąż mieszkają w małych chatkach, chodzą niemal nago, a swe ciała pokrywają ochrą. Na miejscu przewidziany jest dobry lunch. Osoby, które nie biorą udziału w wycieczce lotniczej dysponują wolnym czasem w Swakopmund lub mają inne możliwości wycieczek - wycieczka z przewodnikiem na pustynię, rajd na quadach (szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym). Nocleg w Swakopmund.

DZIEŃ 7

Brandberg Mountain

Rano wyjazd z miasta. Przejazd do regionu Damaraland, północno - zachodniej części Pustyni Namib. Podróż do Brandberg Mountain (2573m n.p.m.), najwyższej góry kraju. Przejeżdżamy przez obszary zamieszkane przez lud Herero, którzy jako niepokorni padli ofiarą niemieckiego ludobójstwa, stało się to już w XIX wieku, gdy Niemcy intensywnie kolonizowali kraj. Okolica jest słynna z prehistorycznych rysunków naskalnych. Nocleg w lodży w regionie Damarland.

DZIEŃ 8

Park Narodowy Etosza

Przejazd na północ do Parku Narodowego Etosza. Popołudniu pierwsza okazja do typowego safari w Parku Narodowym Etosza. To najsłynniejszy park Namibii, choć naszym zdaniem nie może się równać z najsłynniejszymi parkami Tanzanii lub Kenii. Niemniej mamy wspaniałą okazję do obserwacji zwierzyny. Kolacja i nocleg w okolicach parku.

DZIEŃ 9

Park Narodowy Etosza

Całodzienne safari w parku i okazja do fotografowania dzikiej zwierzyny w Występują w nim wszystkie zwierzęta tzw. Wielkiej Piątki". Centralną część parku stanowi rozległe solnisko, które w porze deszczowej zmienia się w jezioro opanowane przez flamingi. Fotografowanie i pogoń" za różnymi gatunkami zwierząt. Kolacja i nocleg w okolicach Etoszy.

DZIEŃ 10

Pas Caprivi

Żegnamy się z Etoszą i kierujemy się w stronę Pasu Caprivi, czyli fragmentu Namibii wciśniętego miedzy Angolę, Zambię i Botswanę. Kierujemy się na nocleg do lodży położonej pośród bujnej roślinności z pięknym widokiem na deltę Okavango.

DZIEŃ 11

Podróż Do Botswany

Podróż do Botswany, krainy słoni i wielkich przestrzeni. Rozpoczyna się piękny dzień obcowania ze wspaniałą afrykańską przyrodą. Udajemy się w głąb Delty, której wody biorą początek na wyżynach Angoli. To jedyna na świecie delta kończąca się nie w oceanie ale na pustyni. Płyniemy przez rozlewiska łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa o nazwie mokoro. Brzegi porasta bogata roślinność, a z wody wystawiają swe łby hipopotamy, a słonie zaglądają nam prawie do naszych łodzi. Docieramy do obozowiska i udajemy się na popołudniowy spacer wśród pięknych krajobrazów i obserwujemy zwierzęta - żyrafy, antylopy. Podziwiamy bogactwo natury, widzimy mnóstwo ptaków, często udaje się podejść do większych zwierząt. Po dniach spędzonych na bardzo suchych obszarach nasze oczy raduje bujna zieleń i bogactwo fauny. Nocleg w namiotach w obozowisku w sercu Delty.

DZIEŃ 12

Delta Okavango

Kolejny dzień w Delcie Okavango przyniesie nam spokój i czas na cieszenie się fantastyczną przyrodą. Jeszcze przed śniadaniem wraz z lokalnym przewodnikiem ponownie próbujemy wytropić ciekawe zwierzęta, które licznie zamieszkują ten obszar. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to ogród zoologiczny i nigdy nie wiemy, jak będzie wyglądać nasze safari. Kontynuujemy wyprawy łodziami w kanałach Nxamasire, wybierzemy się też na piesze spacery. Dla chętnych lot widokowy nad Deltą Okavango. Wielką atrakcją jest obserwowanie Delty z powietrza. Dopiero wtedy widzimy jej ogrom i mnogość dzikiej zwierzyny. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 13

Rzeka Kwando

Opuszczamy piękne tereny Delty Okavango i wracamy do Namibii kontynuując się na wschodnie skrawki Pasu Caprivi. Docieramy do lodży z pięknym widokiem na tereny zalewowe rzeki Kwando.

DZIEŃ 14

Park Narodowy Chobe

Dalsza podróż do Parku Narodowego Chobe. To teren pełen afrykańskich ssaków - żyją tu lwy, hieny, lamparty, słonie, zebry, likaony, różne gatunki antylop, gepardy. Jadąc wypatrujemy zwierzyny na równinach usianych akacjami. Nocleg w lodgy na obrzeżach parku.

DZIEŃ 15

Park Narodowy Chobe

Rankiem opcjonalne safari w Parku Narodowym Chobe (dodatkowo płatne - szczegóły w informatorze przedwyjazdowym). Popołudniowy rejs na rzece Chobe i ponowna okazja do zobaczenia niektórych z występujących tu zwierząt - hipopotamów, krokodyli, bawołów i kilkuset gatunków ptaków. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 16

Wodospady Wiktorii

Wyjazd w kierunku bliskiej granicy Zimbabwe i jej przekroczenie. Dojazd do miasta Victoria Falls, gdzie spotkamy się z typową, biedną Afryką. Podziwianie Wodospadów Wiktorii, które tworzy spadająca w strumetrową szczelinę rzeka Zambezi na szerokości 1700m. Wodospady Wiktorii, to niewątpliwie obok Iguazu najpiękniejsze wodospady świata. Podchodzimy do samej krawędzi spoglądając w potężną czeluść. To nie koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień. Po odwiedzeniu bazaru z atrakcyjnymi pamiątkami przewidujemy rejs po rzece Zambezi. Z drinkiem w dłoni o zachodzie słońca będziemy podziwiać życie tej pięknej, afrykańskiej rzeki. Nocleg w hotelu w Victoria Falls.

DZIEŃ 17

Wodospady Wiktorii I Livingstone

Dzień spędzamy w Zambii. Oglądanie Wodospadów Wiktorii od strony Zambii, stąd widzimy je z jeszcze innej, ciekawej pespektywy. W tym dniu chętni mogą wziąć udział w emocjonującym raftingu na rzece Zambezi (tylko dla ludzi o mocnych nerwach i na własną odpowiedzialność - koszt raftingu podajemy w liście przedwyjazdowym). Udział w raftingu na Zambezi to mocne przeżycie w pięknej scenerii i polecamy je dzielnym mężczyznom i odważnym kobietom. Piszący te słowa szef biura z nostalgią wspomina emocjonujące wywrotki na rzece i dużą dawkę adrenaliny z tym związaną. Pozostali mogą kupować pamiątki lub wziąć udział w specyficznym safari (dodatkowo płatnym) na słoniach lub spacerze po buszu z lwami, co jest lokalną specjalnością. Nocleg w hotelu w Livingstone.

DZIEŃ 18

Wylot

Czas na pożegnanie miasta Livingstone, nazwanego tak na cześć wielkiego szkockiego podróżnika. Mamy ostatnią możliwość zakupu pamiątek. Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadkami do Europy.

DZIEŃ 19

Przylot Do Polski

Powrót do Warszawy na lotnisko Chopina.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze wg programu, wszelkie koszty transportu (minibusy lub samochody terenowe, łodzie w Okawango), wyżywienie (codzienne śniadania w hotelach; 13 pozostałych posiłków), noclegi (pokoje 2 - osobowe): luksusowe kempingi, hotele i lodge" (ok. 3 - 4), opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opieka polskiego pilota.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 860 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, koszt wiz i ich uzyskania wg aktualnych cen (łącznie ok. 185 USD/os), wycieczki fakultatywne wg programu, napoje do posiłków, zwyczajowe napiwki, dopłata do pokoju 1-os. - 1130 USD/os.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 16 osób. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura musi być złożony najpóźniej 35 dni przed wyjazdem. Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem). Konieczne jest posiadanie żółtej książeczki z aktualnym wpisem szczepienia p. żółtej febrze lub o niemożności zaszczepienia się. Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy przed wyjazdem. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Czwartek, 04.05.2023
Linia Rejsowa
WAWWarszawa - Chopin
WDHWindhoek

Powrót

Niedziela, 21.05.2023
Linia Rejsowa
LVILivingstone
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

śniadania / według programu
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2023-05-04 (WDH). Linia Rejsowa

Powrót (LVI): 2023-05-21 (WAW). Linia Rejsowa

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

23°C
9°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski oraz załadowane na stronie internetowej: zobacz więcej. Wygenerowany kod należy przedstawić podczas odprawy.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi certyfikat wyzdrowienia. Certyfikat nie może być starszy niż 3 miesiące oraz powinien być przetłumaczony na język angielski.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 5 roku życia. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski oraz załadowane na stronie internetowej: zobacz więcej. Wygenerowany kod należy przedstawić podczas odprawy.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy.
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Od 22 sierpnia 2019 r. obywatele polscy mogę ubiegać się o wizę turystyczną także przy wjeździe do Namibii w porcie lotniczym Windhoek Hosea Kutako.
Wymagane jest okazanie w punkcie granicznym potwierdzenia odbycia szczepienia przeciwko żółtej febrze.