Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
22

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK724890

/

Kostaryka/Kostaryka

Tytuł wycieczki

AMERYKA ŚRODKOWA PANAMA KOSTARYKA NIKARAGUA SALWADOR HONDURAS GWATEMALA BELIZE 23 DNI

Główne atrakcje

• Wspaniałe miasta Majów - Tikal i Copan

• Jezioro Atitlan - indiańskie, barwne miasteczka

• Antigua - perła Gwatemali

• Kolonialna Granada i Leon

• Kanał Panamski

• Jezioro lawowe w Parku Narodowym Masaya

• Parki narodowe Kostaryki

• Najciekawsze miejsca Salwadoru

• Karaibska atmosfera Belize

O wycieczce

Stworzyliśmy dla Państwa wyjątkowo ciekawy program, który powstał w wyniku naszych wieloletnich doświadczeń w organizacji wyjazdów do Ameryki Środkowej. To wycieczka dla tych, którzy już złapali bakcyla Ameryki Łacińskiej lub którzy chcą go dopiero złapać.

Zwiedzamy najpiękniejsze, naszym zdaniem, miejsca kontynentalnej części Ameryki Środkowej. Na naszej trasie znajduje się aż siedem krajów, które jak przekonamy się podczas podróży, nie są do siebie podobne pomimo bliskości geograficznej.

Wielkim atutem są zaplanowane przeloty na miejscu, dzięki temu nie musimy odbywać nudnych i długich przejazdów, a wbrew pozorom odległości w tych małych krajach bywają znaczne. W programie nie chcemy skupiać się wyłącznie na ruinach Majów i innych zabytkach. Ile razy słyszeliśmy na wycieczkach opinie: znowu świątynia..." Duży akcent kładziemy na atrakcje przyrodnicze i etnograficzne odwiedzanych krajów, a przede wszystkim staramy się pokazać prawdziwą latynoską atmosferę. Warunki noclegowe na wycieczce można określić jako bardzo dobre, a często luksusowe. Przewidujemy też nieco czasu na odpoczynek, możliwość kąpieli morskich i relaks.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Lotniska Chopina W Warszawie

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu z Warszawy jest podana w Prestige Book, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Panamy z przesiadkami. Przylot do Panama City wieczorem lub w nocy. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Park Narodowy Chagres

Wycieczka do Parku Narodowego Chagres. Przejazd do przystani i rejs małą łodzią motorową po jeziorze z widokiem na zielone wysepki i błękitną toń jeziora. Celem jest wioska, gdzie mieszkają Indianie Embera. Prezentacja strojów Embera, ich stylu życia oraz smaczny lunch przygotowany przez Indian. Jeśli pozwoli stan wody, podpłynięcie rzeką do jednego z wodospadów i spacer. Wycieczka daje okazję do poznania prowincji Panamy. Późnym popołudniem powrót do Panama City. Wieczorem spacer po nowoczesnej, pełnej wieżowców dzielnicy. Miasto stało się prawdziwym, liczącym się centrum biznesu. Czas na wieczorne rozrywki, by może znajdą się chętni, by wyjść potańczyć popularną tu salsę lub tylko popatrzeć na tańczących. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Kanał Panamski

Wyjazd nad Kanał Panamski, miejsce niezwykle istotne dla gospodarki światowej. Zobaczymy przeprawę statków, dopiero tam można sobie uzmysłowić, jak potężnym dziełem było wybudowanie kanału. Zwiedzanie Panama City, pełnego życia i atrakcji miasta. Podróżą w przeszłość będzie wyjazd do dzielnicy Casco Viejo pełnej XVII wiecznych kolonialnych kamienic. Pod wieczór lot do San Jose, stolicy Kostaryki i tam nocleg.

Dzień 4

SAN JOSÉ - PARK NARODOWY MONTEVERDE

Rano zapoznamy się bliżej ze stolicą - San José. Zobaczymy Teatr Narodowy, Plaza de la Cultura i Katedrę Metropolitalną, gdzie nie zabraknie polskiego akcentu w postaci pomnika Jana Pawła II upamiętniającego jego pielgrzymkę do tego kraju. Ale w San Jose nie będziemy długo, ruszamy w kierunku Parku Narodowego Monteverde. Wprawdzie od dzisiejszego celu dzieli nas około 150km, to jakość drogi czyni tę podróż dużym wyzwaniem. Naszym celem jest jeden z Siedmiu Cudów Kostaryki - rejon Rezerwatów Monteverde i Santa Elena, które chronią najcenniejsze obszary mglistych lasów deszczowych. Lasy przez większą część czasu spowity jest mgłą. Niskie chmury to znak rozpoznawczy tego ekosystemu. Żyje tu wiele bajecznie kolorowych ptaków i motyli. Królem parku jest zagrożony wyginięciem - kwezal herbowy o nieziemsko pięknych piórach, mityczny ptak w kulturach Indian w Ameryce Środkowej. Miejsce to jest znakomicie przygotowane do turystyki, poprowadzono liczne ścieżki, niektóre szlaki biegną wysoko między pięknymi drzewami. Proponujemy udział w wędrówce po mostach rozpiętych pomiędzy znajdującymi się w koronach drzew platformami widokowymi. Spacer przynosi odrobinę emocji, ale jest zupełnie bezpieczny. Ten znakomicie przygotowany szlak przechodzący pośród koron potężnych drzew to jedna z największych atrakcji turystycznych kraju. Przejazd do pięknie położonej lodży, relaks i nocleg

trasa ok. 150km

.

Dzień 5

Park Narodowy Arenal

Tego dnia po podniebnych spacerach przejeżdżamy naszym wygodnym busem w rejon sąsiedniego Parku Narodowego Wulkanu Arenal. Przejazd do jeziora Arenal i rejs po jeziorze z zapierającym dech widokiem na wulkan, który góruje nad okolicą w postaci idealnego stożka. Ostatnia erupcja Arenal zakończyła się w 2010 roku i czekamy na kolejną, aby móc podziwiać wieczorami spektakl płynącej lawy. Następnie przejedziemy na wschodnie stoki wulkanu, aby odbyć krótki spacer do wodospadu La Fortuna, który z 70metrowej wysokości spada do wypełnionego czystą wodą basenu. To idealne miejsce do kąpieli i cieszenia się naturalnym pięknem. Powrót do hotelu i relaks.

Dzień 6

Przyroda Okolic La Fortuna I Tabacon

Dzisiaj w okolicznym lesie deszczowym przewidujemy spacer wyjątkowej urody łatwą ścieżką po Terytorium Leniwców. To okazja do zobaczenia leniwców, wielobarwnych żab, czy tukanów, czyli gatunków, które tworzą unikalną faunę Kostaryki. Podczas tego dwugodzinnego spaceru mamy nadzieję zobaczyć jak najwięcej zwierząt i je sfotografować. Tego dnia zwalniamy troszkę tempo i udajemy się do ziemskiego raju, czyli gorących źródeł Tabacon. Naturalne baseny i wodospady z gorącą, ogrzewaną wulkanem wodą, kolorowe ptaki, zieleń lasu i do tego niezły drink... Tak, z tego miejsca będzie trudno nam się przenieść nawet w zacisze wygodnego pokoju. Powrót do naszego pięknego hotelu i relaks.

Dzień 7

Granada

Przejazd w kierunku granicy z Nikaraguą, kolejnym ciekawym krajem Ameryki Środkowej. Należy liczyć się z długim oczekiwaniem na granicy. W Nikaragui spotkamy się z typową Ameryką Łacińską, kraj nie przypomina uporządkowanej Kostaryki. Wieczorem dojazd do Granady - pięknego kolonialnego miasta położonego nad Jeziorem Nikaragua. Pod wieczór czeka na nas atrakcja, wycieczka na wulkan Masaya. Tam zobaczymy unikatowe jezioro lawowe, które szczególnie robi wrażenie po zmroku. Nocleg w pięknej Granadzie

trasa ok. 360km

.

Dzień 8

Granada I León

Zwiedzanie Granady - podcienia, uliczki i stare klasztory nadają miastu wiele uroku. Planujemy też rejs małą łodzią motorową po jeziorze Nikaragua (indiańska nazwa to Cocibolca) słynnym m.in. z występowania rekina słodkowodnego. Z wody rozciąga się widok na wulkany wyspy Ometepe. Następnie zmierzamy do León. Miasto jest jednym z centrów życia kulturalnego i społecznego kraju. Po południu spacerujemy po kolonialnym mieście, które szczyci się największą katedrą katolicką w Ameryce Środkowej. Leon to kolejna dawka kolonialnego uroku w najlepszym wydaniu. Nocleg w Leon.

trasa ok. 140km

Dzień 9

Rejs Do Salwadoru

Dzisiaj kontynuujemy podróż w kierunku wybrzeża. Czeka nas rejs przez Zatokę Fonseca, sławną z pięknych krajobrazów i chronioną jako dziedzictwo UNESCO. Tym niecodziennym sposobem docieramy do Salwadoru, najmniejszego kraju na naszej trasie. Nocleg w pensjonacie na trasie już w Salwadorze

trasa ok. 120km

.

Dzień 10

San Salvador I Suchitoto

Po śniadaniu udajemy się do San Salvador. Spacerujemy chwilę po centrum miasta. Życie publiczne koncentruje się przy Plaza Civica - głównym placu, który otaczają najważniejsze budynki - Pałac Narodowy oraz katedra. Choć San Salvador nie oferuje zbyt wielu atrakcji, lubimy to miejsce, gdyż tętni tu typowo latynoskie życie. Następnie udajemy się do uroczego, wpisanego na listę UNESCO kolonialnego miasteczka Suchitoto. Nocleg w pensjonacie w Suchitoto. Spacerujemy po brukowanych uliczkach miasta, którego nazwa w języku nahuatl znaczy tyle co miejsce narodzin kwiatów". Najbardziej znanym zabytkiem jest kościół św. Łucji o śnieżnobiałej fasadzie, która wspaniale kontrastuje z zielenią wzgórz otaczających miasteczko

trasa ok. 58km

.

Dzień 11

Ruta De Las Flores

Kontynuujemy zwiedzanie małego ale jakże ciekawego kraju. Podziwiamy miasteczka położone na tzw. Ruta de las Flores, czyli drodze kwiatów". Miasteczka położone przy tej drodze szczycą się kolorytem i ciekawymi tradycjami. Przejazd na nocleg do Santa Ana, miejscowości słynącej z kolonialnej architektury.

trasa ok. 110km

Dzień 12

Podróż Do Hondurasu

Podróż do Hondurasu. Droga wiedzie do granicy z Gwatemalą i dalej przez rzadko odwiedzane przez turystów obszary docieramy do granicy z Hondurasem. Przyjazd do Copan, wspaniałego miasta Majów i zarazem największej atrakcji Hondurasu. Copan jest wpisane na listę UNESCO i na jego terenie wciąż dokonuje się sensacyjnych odkryć. Nocleg w małym miasteczku nieopodal Copan.

trasa ok. 170km

Dzień 13

Miasto Majów Copan

Zwiedzanie miasta Majów Copan - niesamowita podróż w czasie do odległej cywilizacji. Najważniejsze budowle, stele, Schody Hieroglifów - najsłynniejszy zabytek piśmiennictwa Majów. Przekraczamy pobliską granicę z Gwatemalą. Całodzienny przejazd do Antigua najpiękniejszego z miast kolonialnych na naszej trasie. Nocleg w pensjonacie na starym mieście.

trasa ok. 270km

Dzień 14

Antigua

Zwiedzanie Antigua, dawnej stolicy Gwatemali, jednego z najładniejszych miast Ameryki Łacińskiej. Antigua składa się z niskiej, uroczej zabudowy, która liczy kilkaset lat. Po wielu budynkach, szczególnie po imponujących kościołach, z powodu trzęsień ziemi pozostały jednak tylko ruiny. Miasto położone jest na wysokości 1500m n.p.m. u stóp pięknych wulkanów i panuje tu klimat wiecznej wiosny. Mamy czas by pospacerować po miasteczku, odwiedzić sklepy i napić się spokojnie czegoś dobrego w tutejszych kafejkach. Zwiedzamy m.in. katedrę, klasztor Kapucynów i klasztor Santa Clara. Przejdziemy pod słynnym łukiem św. Katarzyny. Ciekawym przeżyciem będą też odwiedziny pełnego kolorytu targu, to idealne miejsce do zakupu pamiątek. Nocleg w pensjonacie w zabytkowej części Antigua.

Dzień 15

Chichicastenango

Wyjazd do Chichicastenango, położonego w górach miasteczka. Oglądamy tam słynny, indiański targ. Świetna okazja do robienia zdjęć, a także zakupu pięknych i autentycznych pamiątek. Spacerujemy brukowanymi uliczkami, zaglądamy do kościółka św. Tomasza. Na każdym kroku widzimy bogatą tradycję pochodzącą z czasów prekolumbijskich. Dalsza podróż i nocleg nad jeziorem Atitlan.

trasa ok. 130km

Dzień 16

Rejs Po Jeziorze Atitlan

Pyszna kawka do śniadania w przepięknej scenerii rozpocznie nam dzień. Rejs po jeziorze Atitlan. Wokół malowniczego, górskiego jeziora położone są ciekawe miejscowości. Można tam dyskretnie zaobserwować barwnie ubraną indiańską ludność. Niektórzy mieszkańcy wyznają tu kult Maximona, bożka, w którym można doszukać się elementów pradawnej religii Majów. Zwiedzanie kolorowych targów, kościoła z elementami sztuki indiańskiej i figurami świętych, które wieśniacy co roku odziewają w nowe ubrania. Zwiedzamy m.in., miejscowości Santiago Atitlan i San Antonio Palopo. Po południu wyjazd do miasta Gwatemala, dojazd wieczorem i nocleg w hotelu.

trasa ok. 120km

Dzień 17

Tikal

Rano wylot do położonego nad jeziorem Peten Itza malowniczego miasteczka Flores. Przed wyjazdem pospacerujemy starymi uliczkami. Wyjazd do pobliskiego Tikal, położonego w pięknej dżungli miasta Majów. Tikal to dla większości jedno z najpiękniejszych miejsc Ameryki Środkowej. Wpisane na listę UNESCO budowle, których doskonałość dowodzi najwyższego rozwoju cywilizacji są rozrzucone pośród dżungli o wyjątkowej urodzie. Znajdziemy się między najważniejszymi zabytkami tego niezwykłego miasta Majów, oglądamy m.in. Centralny Akropol, tzw. Zaginiony Świat i Świątynię Wielkiego Jaguara. Nocleg w Tikal.

trasa ok. 130km

Dzień 18

Tikal I Belize

Przed świtem dla chętnych unikatowa okazja wejścia do Tikal i oglądania niezwykłego wschodu słońca ze szczytu jednej z piramid. Odgłosy budzącej się dżungli i panorama wyłaniających się z blasku dnia piramid pozostaną w pamięci (dodatkowa opłata za bilet na wschód słońca). Kierujemy się do pobliskiej granicy kraju i wjeżdżamy do Belize, nietypowego, jak na Amerykę Środkową kraju, z urzędowym językiem angielskim i większością murzyńską. Po przekroczeniu granicy planujemy postój i dotarcie do starożytnego miasta Majów Xunantunich. Po Majach pozostały położone na wzgórzu budowle, niektóre z nich pochodzą z IX wieku. Kontynuujemy drogę do Belize City, największego miasta kraju, pozostawiając za sobą malutką stolicę państwa - Belmopan. Spacer po centrum Belize City. Nocleg w Belize City.

trasa ok. 230km

Dzień 19

San Pedro

Po śniadaniu dojazd do portu, skąd odpływają stateczki na wyspę Ambergris Caye (San Pedro). Po trwającym półtorej godziny rejsie dobijamy do miasteczka San Pedro. Panuje tu swobodna, karaibska atmosfera, a jedyny używany przez nas ubiór to klapki i podkoszulek. Mamy dużo czasu, żeby napić się odpowiednio schłodzonego piwka z limonką lub znakomitego koktajlu opartego na miejscowym rumie. San Pedro rozsławiła Madonna piosenką Isla Bonita", czyli Piękna Wyspa" i właśnie w ten sposób jest teraz nazywana. Nocleg na San Pedro.

Dzień 20 - 21

San Pedro

Dni przeznaczone na poznawanie San Pedro i relaks. Okazja do morskiej wycieczki na rafę koralową. Wycieczka nie jest ujęta w cenie - szczegóły w Informatorze Przedwyjazdowym. Rafa w Belize jest druga co do wielkości na świecie po Wielkiej Rafie w Australii. Można będzie spróbować swoich sił w nurkowaniu z maską i rurką lub pokusić się o zejście pod wodę z instruktorem. Jednym ze słynniejszych miejsc do nurkowania jest kultowa wpisana na listę UNESCO Blue Hole". Noclegi na San Pedro. Ostatniego dnia wypoczynku rejs powrotny do Belize City i tam nocleg.

Dzień 22

Wylot Do Polski

Ostanie chwile w Belize City i przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadkami do Polski.

Dzień 23

Przylot Do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 50% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie;

Bagaż nadawany;

Przejazdy wynajętymi wygodnymi, klimatyzowanymi busami;

Noclegi: świetnie zlokalizowane hotele i pensjonaty 4 i 3;

Wyżywienie: śniadania w hotelach oraz 3 inne posiłki;

Opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie;

Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

Lokalni przewodnicy w wybranych miejscach;

Polski pilot;

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 700 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń;

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,

Ubezpieczenie od chorób przewlekłych;

Zwyczajowe napiwki;

Ewentualna dopłata do pokoju 1-os.;

Uwagi

Przelot może odbywać się przez USA

W związku z wprowadzeniem ruchu bezwizowego dla obywateli polskich istnieje obowiązek rejestracji w systemie ESTA (Electronic System For Travel Authorization) przed wjazdem do USA (najpóźniej 72 godziny przed podróżą). Formularz jest dostępny na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Jest to konieczne nawet w przypadku tramzytu. Koszt Esty lub wizy nie jest wliczony w cenę.

Należy pamiętać o tym, iż Stany Zjednoczone na bieżąco aktualizują przepisy oraz program ruchu bezwizowego. Ogólne informacje na temat Programu Ruchu Bezwizowego są dostepne na stronie https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/tourism-visit/visa-waiver-program.html, a w temacie ESTA na stronie https://esta.cbp.dhs.gov

Zalecamy też o wcześniejsze sprawdzenie czy po 1marca 2011 nie odwiedzili Państwo kraju uznanego przez USA za problematyczny" np. Irak, Iran czy Korea Północna lub inne wg aktualnych przepisów.

Jeśli okaże się, że podróżny odwiedził kraj wskazany jako Państwo Sponsorujące Terroryzm, nie kwalifikuje się on już do udziału w programie zniesienia wiz Visa Wavier Program i musi ubiegać się o wizę na wjazd do Stanów Zjednoczonych.

Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.

Orientacyjna liczebność grupy to ok. 8 do 17 osób.

Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem w specjalnie przygotowanym Prestige Book.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania / według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 08.02 (Czw.)Warszawa - Chopin
PTY · 08.02 (Czw.)Panama City
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
BZE · 29.02 (Czw.)Belize City
WAW · 01.03 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
44 593 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

1 000
za 1 auto
1 auto
Data od
08.02.2024
Data do
01.03.2024
1 000
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

770
za wycieczkę
770
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka44 593
Cena całkowita44 593
Zaliczka płatna teraz13 378
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Opinie

Pogoda

24°C
15°C
27°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy wypełnić tzw. Pase de Salud (Kartę Zdrowia) - cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach (zobacz więcej). Pase de Salud można wypełnić na 48 godzin przed podróżą wykorzystując dane z posiadanego ubezpieczenia międzynarodowego lub wykupionego ubezpieczenia kostarykańskiego.
Ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży.

Bilet powrotny lub na dalszą podróż samolotem.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.


Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.