ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2023

POD PALMAMI CZY W POLSCE?

Weź 4 dni wolnego i wyjedź na 9 dni

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

CIEPŁE KRAJE CZY POLSKA?

Gdzie pojechać na Wielkanoc?

Urlop w ciepłych krajach nie musi oznaczać, że Wielkanocy nie spędzicie tradycyjnie. W wielu krajach celebruje się to ważne święto podobnie jak w Polsce. Przy okazji możecie je spędzić w wyjątkowy sposób – z wyższą temperaturą, w innym niż zwykle otoczeniu, bez długich, kosztownych i czasochłonnych przygotowań, za to z dodatkowymi dniami urlopu na odpoczynek, relaks i wspólny, rodzinny czas.

W KWIETNIU TANIEJ NIŻ W SEZONIE

Ten urlop się opłaca

Wyjazd na Wielkanoc lub w innym terminie przed wakacjami to sposób, by za wakacje zapłacić mniej. W Turcji, która jest jednym z najpopularniejszych kierunków na urlop, jest wtedy idealna pogodanawet do 25 st. C. W dniach 27.02-5.03.2023 r. porównaliśmy średnią cenę wszystkich ofert w naszym serwisie dla wyjazdów 7-dniowych w kwietniu (tj. 1-30.04.2023 r.) ze średnią ceną wszystkich ofert dla lipca (tj. 1–31.07.2023 r.) dla 2 osób dorosłych. Różnice w cenach w zależności od kraju docelowego to nawet 60%.

Sprawdź, gdzie i ile możesz zaoszczędzić
Porównanie cen
Podane kwoty są średnią arytmetyczną cen oferowanych w Wakacje.pl dla 2 os. dorosłych.

TU DOLECISZ W CIĄGU KILKU GODZIN

Święta w ciepłych krajach

W wielu krajach temperatury w kwietniu sięgają ponad 20 st. C. Jeśli chcesz spędzić ciepłe i słoneczne święta Wielkiej Nocy, wybierz się do Turcji, Egiptu, Grecji, Hiszpanii, Włoch, na Cypr lub Wyspy Kanaryjskie. Do wszystkich tych miejsc dolecisz z Polski w ciągu 2–4,5 godziny. Oprócz doskonałej pogody i dobrej jakości hoteli będziesz mieć okazję, aby zobaczyć wiele atrakcji i zabytków, a w niektórych z nich spędzisz Wielkanoc w bardzo podobny sposób jak w Polsce.

Wybierz kierunek

ŚWIĘTA NA PLAŻY

Wielkanoc w Turcji

W kwietniu w Turcji jest 25 st. C. – zarówno na Riwierze Tureckiej, jak i Wybrzeżu Egejskim. Dolecisz tu w ok. 3–4 godz., a na miejscu skorzystasz z pięknych plaż i zwiedzisz starożytne zabytki. Koniecznie spróbuj lotu balonem nad bajkową Kapadocją i zobacz wapienne tarasy w Pamukkale. W kościołach są odprawiane nabożeństwa wielkanocne – od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej możesz wziąć w nich udział w Domu Matki Bożej okolicach Efezu.

Wybierz region
Sprawdź wszystkie oferty na Wielkanoc w Turcji

PÓŁNOC CZY POŁUDNIE?

WIELKANOC NA CYPRZE

W kwietniu na Cyprze są ok. 22 st. C. Z Polski dolecisz tu w ok. 3 godz., a na miejscu masz całą masę zabytków i atrakcji do zobaczenia. Na Cyprze Południowym: piaszczyste plaże w Aya Napa i rezerwat Kavo Greco. Na Cyprze Północnym urokliwą starówkę w Famaguście, Kyrenię i półwysep Karpas. Wielkanoc jest tu obchodzona tydzień po tej katolickiej, ale na ulicach zobaczysz przygotowania do jej obchodów i poczujesz zapach tradycyjnych bułeczek flaounes.

Wybierz region
Sprawdź wszystkie oferty na Wielkanoc na Cyprze

WYSPY KANARYJSKIE CZY COSTA BRAVA?

Wielkanoc w Hiszpanii

Jeśli planujesz spędzić Wielkanoc w Hiszpanii, doskonałym wyborem będą Wyspy Kanaryjskie (w kwietniu na Lanzarote i Fuerteventurze jest ok. 26 st. C.) lub Costa Brava, gdzie termometry wskazują ok. 25 st. C. Lot z Polski trwa 3,5–5 godz. w zależności od miejsca. W Hiszpanii poznasz inne oblicze Wielkanocy, z pochodami pokutników, którzy maszerują przystrojonymi ulicami. Na stołach pojawiają się prawdziwe przysmaki – zupa z cieciorki i mone de pascoa, czyli drożdżówka z czekoladowymi jajkami.

Wybierz region
Sprawdź wszystkie oferty na Wielkanoc w Hiszpanii