14 024  /os.

Podsumowanie ceny
13

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK741284

Kategoria

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele o standardzie odpowiadającym / w ocenie organizatora - w Puerto Plata (2), Santo Domingo (2), La Romana (1), Bavaro / Punta Cana (2) lub w okolicach w/w miast podczas objazdu (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych)

Przykładowe hotele

W Puerto Plata

W Santo Domingo

W Punta Cana /Bavaro

Pokoje:

Wyposażone są w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.

Wyżywienie:

Wyżywienie podczas objazdu: All inclusive (4), śniadania i obiadokolacje (3) zazwyczaj w restauracjach hotelowych napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Wyżywienie podczas pobytu: jak w opisie wybranego hotelu.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot na Dominikanę do Puerto Plata samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Po przylocie odprawa celno - paszportowa, następnie transfer do hotelu 5 (all inclusive) w okolicy Puerto Plata, nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Puerto Plata, głównego miasta „bursztynowego wybrzeża”. Wjazd na Górę Isabel de Torres truckami - malownicza trasa wiedzie przez małe wioski a ze wzgórza rozciąga się rozległa panorama miasta i wybrzeża. Przespacerujemy się tu również po ogrodzie z typową dla Dominikany roślinnością. Następnie przejazd do centrum i spacer po głównym placu starego miasta, gdzie centralne miejsce zajmuje katedra otoczona zabytkowymi domami w charakterystycznym dla Puerto Plata wiktoriańskim stylu. Przejście na bulwar nadmorski El Malecón oraz na cypel, na którymi stoi XVI wieczny fort św. Filipa i współczesny amfiteatr, znany z dorocznego festiwalu muzyki merengue. Następnie przejazd przez rolniczą dolinę Cibao w kierunku Santiago de los Caballeros. Żyzne ziemie w tym regionie pozwalają na uprawę tytoniu, który poddany suszeniu, fermentacji i krojeniu zamienia się w aromatyczne, ręcznie zwijane cygaro. Tradycja palenia tytoniu na Dominikanie sięga czasów Indian Taino. Zajrzymy do wytwórni cygar (wyłącznie dla osób pełnoletnich), w której produkowane są najsłynniejsze dominikańskie cygara. Wizyta w galerii i sklepie Tego dnia również czeka nas również degustacja dominikańskiego rumu. Transfer do Santo Domingo. Nocleg w klimatycznym, kolonialnym hotelu 4 w Santo Domingo, obiadokolacja. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Santo Domingo - kosmopolitycznej stolicy kraju - pierwszego europejskiego miasta w „Nowym Świecie” od chwili odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Zona Colonial to najstarsza kolonialna starówka w Ameryce Łacińskiej i prawdziwa skarbnica zabytków architektury. Wszystko jest tu „naj” - naszym oczom ukażą się m. in. katedra Primada de America - najstarsza katolicka świątynia w Nowym Świecie, pierwszy ośrodek władzy nad Nowym Światem i najstarsza warownia w obu Amerykach - Fortaleza Ozama, pozostałości najstarszego szpitala, malownicze ruiny klasztoru franciszkanów, pierwszy uniwersytet w klasztorze Dominikanów, dom gubernatora Ovando, Panteon Narodowy, Casas Reales z wiekowym zegarem słonecznym, Plaza Españ a z Alcazar de Colón. (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Zwiedzimy kolonialne wnętrza pałacu, zamieszkanego niegdyś przez najstarszego syna odkrywcy Nowego Świata - Diego Kolumba. Spacerować też będziemy Calle las Damas – najstarszą brukowaną ulicą Ameryki. Następnie przejazd do wschodniej części stolicy, gdzie zobaczymy monumentalny Faro de Colon z grobowcem Kolumba (z zewnątrz). Na zakończenie zwiedzania fenomenalna atrakcja przyrodnicza stolicy: bajeczne jeziorka Tres Ojos ukryte w wapiennych skałkach, wśród tropikalnej roślinności, gdzie kręcono sceny do filmu Tarzan. Aby dostać się do jednego z nich, należy przepłynąć łódką przez tunel w jaskini. Powrót w stronę centrum i panoramiczny przejazd wzdłuż Maleconu, obok Bramy Miłosierdzia, Baszty Hołdu. Finalnie dojazd pod Puerta del Conde i wejście do Ołtarza Ojczyzny, gdzie zostali pochowani najwięksi bohaterowie Republiki Dominikany. Czas wolny na pieszym deptaku Calle del Conde, kolorowym, pełnym lokali gastronomicznych i sklepów z pamiątkami. Powrót do hotelu 4 w Santo Domingo, obiadokolacja. (Trasa ok. 20 km) Wieczorem czekają nas niezapomniane chwile z folklorem dominikańskim. Przy akompaniamencie karaibskiej muzyki i tańców, spróbujemy lokalnych potraw, z których słynie Dominikana. Kolorowe stroje, dominikański wystrój lokalu oraz porywające rytmy zapewnią nam dobrą zabawę. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do mariny w klimatycznej miejscowości portowej Bayahibe, skąd wypłyniemy w relaksujący rejs katamaranem po Parku Narodowym Cotubanama na wyspę Saona - najbardziej znaną atrakcję turystyczną Dominikany. Saonę codziennie odwiedzają liczni turyści kuszeni najpiękniejszymi plażami na Karaibach. W trakcie rejsu zatrzymamy się w naturalnej zatoczcena kąpiel, by podziwiać pomarańczowo - czerwone rozgwiazdy w ich naturalnym środowisku (pod wodą). Na wyspie wypoczynek pod palmami, spacery po białym, koralowym, drobnym piasku, kąpiele w lazurowej wodzie oraz lunch w formie bufetu przy plaży. Dopełnieniem relaksu będzie lokalny drink Pina Colada serwowany w ananasie! Powrót do mariny w Bayahibe przy rytmach merengue i bachaty, kosztując lokalnych drinków serwowanych na pokładzie katamaranu. Transfer do hotelu 4 w okolicy La Romana, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 5

Po śniadaniu dla chętnych przejazd do miasteczka Altos de Chavon (dodatkowo płatne ok. 35 USD) zbudowanego z wapienia koralowego. Jest to część luksusowego kompleksu Casa de Campo, stylizowanego na XVI-wieczną włoską wioskę ulokowaną nad głębokim wąwozem, utworzonym przez rzekę Rio Chavon. Wśród brukowanych uliczek, toskańskich willi obsadzonych hibiskusem i bugenwillą, można znaleźć kościół, amfiteatr na ok. 5000 osób, restauracje, galerie, sklepiki rzemieślnicze. Następnie całą grupą przejazd w kierunku Higuey, gdzie zwiedzamy bazylikę Nuestra Señ ora de la Altagracia, zwaną dominikańską Częstochową. Miejsce to jest odwiedzane corocznie przez tysiące pielgrzymów. Złożył tu wizytę także Jan Paweł II. Po drodze zatrzymamy się na rancho, gdzie będzie degustacja uprawianych tu tropikalnych owoców, kakao i kawy. Przejazd na plażę w okolicy Punta Cana – luksusowego i najbardziej znanego kurortu na Dominikanie. Miejsce to przyciąga rocznie miliony turystów ze względu na jedne z najpiękniejszych na świecie plaż, fantastyczne rafy koralowe oraz wodę o barwie turkusu. Dla chętnych wycieczka fakultatywna terenowymi buggy (dodatkowo płatna ok. 55 USD). Przejazd otwartymi pojazdami przez lokalne wioski i dojazd do jaskini z małym jeziorkiem, gdzie będzie możliwość kąpieli. Dla chetnych proponujemy wizytę w Cueva de las Maravillas (dodatkowo płatna ok.45 USD). Wizyta w Jaskini Cudów (Cueva de Las Maravillas), dawniej nazywanej Jaskinią Jaguara dostarczy niezapomnianych wrażeń. Ten surrealistyczny i baśniowy świat podziemny obfituje w imponujące formacje geologiczne: przestronne komnaty, krystaliczne wodne lustro, skalne formy przypominające postaci – to niezaprzeczalne dowody, że najlepsze dzieła tworzy natura. Jaskinia, której aranżacja jest wybitnym przykładem architektury krajobrazowej, jest również niebywałą galerią rysunków i petroglifów autorstwa samych Tainów. Transfer do hotelu 5 (all inclusive) w okolicy Bavaro/ Punta Cana nocleg .

Dzień 6

Dzień wolny na wypoczynek i plażowanie w hotelu 5 (all inclusive) przy plaży w okolicy Bavaro/ Punta Cana Dla chętnych (dodatkowo płatna ok. 70 USD) wycieczka na Górę Czarownic- Montañ a Redonda. Czeka nas ekscytujący wjazd truckami na górę, skąd rozpościera się widok na Zatokę Samana, kordylierę Miches i jeziora. Znajdziemy tu huśtawki, hamaki i .. miotły. Okazja do zrobienia szalonych zdjęć!

Dzień 7

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do Sabana de La Mar, skąd popłyniemy do Parku Narodowego Los Haititses. Płynąc po zatoce Samana, będziemy mogli zobaczyć porośnięte tropikalną roślinnością wapienne ostańce – mogoty, robiące niesamowite wrażenie kanały wśród lasów mangrowych, malownicze jaskinie z malowidłami po Indianach Taino oraz dziesiątki egzotycznych ptaków. W terminie od ok. połowy stycznia do połowy marca zaproponujemy alternatywny program (w zamian za Los Haititses) - rejs na oglądanie Wielorybów! Te ogromne ssaki przypływają w tym okresie do wybrzeży Dominikany. Obserwacja wynurzających się z wód zatoki humbaków, które ważą kilkadziesiąt ton (30 - 45 ton) i mierzą kilkanaście metrów (14 - 17 m) to niezapomniane przeżycie! Przepłynięcie do portu Santa Barbara na Samanie. Pełen atrakcji dzień zakończymy wycieczką konną, która będzie świetną okazją do odkrywania najpiękniejszych zakątków Półwyspu Samana w siodle. Podczas przejażdżki konnej przemierzymy las tropikalny, będziemy wypatrywać drzew mango i kakao oraz krzewów kawy. Następnie dotrzemy do rajskiej plaży. Wycieczka idealna zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych miłośników konnej jazdy. Przyjazd do hotelu 5 (all inclusive) w okolicy Puerto Plata/Sosua. Nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie (doba hotelowa trwa do godz. 10.00) i transfer na lotnisko Puerto Plata dla wracających do Polski. Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień wypoczynku – transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wycieczka w wersji PREMIUM, to oprócz niezapomnianych doznań związanych ze zwiedzaniem i podróżowaniem szereg udogodnień dodatkowych, takich jak: maksymalnie 25 osób w autokarze, wysokiej klasy hotele 4/5 z klimatyzacją. Jak zawsze gwarantujemy również profesjonalną kadrę w postaci starannie dobranych pilotów oraz kierowców.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym do/z Dominikany (lot bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach 4/5 wg programu: 7 rozpoczętych dób hotelowych wyżywienie: all inclusive (4), śniadania i obiadokolacje (3), transfery lotnisko - hotel – lotnisko, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 275 USD/os - płatne na miejscu pilotowi imprezy), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Uwagi do przelotu

Wylot z Warszawy, Katowic, Poznania. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na wybranym lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przelot: Samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie LOT CHARTERS Economy catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem) oraz wodę mineralną dostępną przez cały czas trwania lotu. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie LOT CHARTERS Premium i LOT CHARTERS Business w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop). Standard hoteli dominikańskich może być różny od porównywalnej kategorii hoteli europejskich.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Dominikanie trwa od połowy listopada do marca.

Wizy - informacje dla sprzedawców

WIZA: Obywatele Polski mogą przebywać na Dominikanie na podstawie ważnego paszportu (zalecany okres ważności to co najmniej 6 miesięcy). 30 dni na podstawie karty turystycznej, po tym czasie można przedłużyć pobyt o kolejne 60 dni uiszczając stosowną opłatę. Przed lotem (najwcześniej na 72 godziny przed lotem) należy wypełnić formularz ze strony Wygenerowany kod QR należy wydrukować bądź zapisać na urządzeniu mobilnym.

Meta description

Dominikana – rajska wyspa ? Puerto Plata – bursztynowa stolica wyspy ? fabryka rumu i cygar ? Santo Domingo – poczuj zmysłami stolicę ? Los Tres Ojos - magiczny świat jaskiń ? wieczór dominikański - w rytmie bachaty i merengue ! ? Altos de Chavon – toskańskie" miasto na Dominikanie ? wyspa Saona – najpiękniejsze plaże Karaibów – spróbuj prawdziwej pina colady! ? Higuey – dominikańska Częstochowa ? Punta Cana – luksus na wyciągnięcie ręki - odpoczynek ? Samana i konna przejażdżka po rajskiej plaży ? Zobacz wieloryba ! (w terminie od połowy stycznia do połowy marca)? hotele 4/5- all inclusive i obiadokolacje w cenie ? wypoczynek w hotelach nad morzem ? "

Wizy

WIZA: Obywatele Polski mogą przebywać na Dominikanie na podstawie ważnego paszportu (zalecany okres ważności to co najmniej 6 miesięcy). 30 dni na podstawie karty turystycznej, po tym czasie można przedłużyć pobyt o kolejne 60 dni uiszczając stosowną opłatę. Przed lotem (najwcześniej na 72 godziny przed lotem) należy wypełnić formularz ze strony Wygenerowany kod QR należy wydrukować bądź zapisać na urządzeniu mobilnym.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
10:05
15:55
KTW · 11.01 (Czw.)Katowice
POP · 11.01 (Czw.)Puerto Plata
Przylot
17:55
08:45
POP · 18.01 (Czw.)Puerto Plata
KTW · 19.01 (Pt.)Katowice
28 048 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

PERI Parking Garaże Premium, Wolności 18, 42-625 Pyrzowice

350
za 1 auto
1 auto
Data od
11.01.2024
Data do
19.01.2024
350
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

406
za wycieczkę
406
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka28 048

Cena całkowita

28 048
Zaliczka płatna teraz8 414
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

26°C
22°C
26°C
11

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane.
Do Dominikany Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu.
W Dominikanie dla Polaków wizy nie są wymagane, przy wjeździe trzeba jednak wykupić kartę turystyczną, która kosztuje ok. 15 USD i uprawnia do 30-dniowego pobytu na terenie Dominikany. Często cena karty turystycznej jest już wliczona w cenę biletu lotniczego.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej