Wakacje.plPomoc i kontakt

Pomoc i kontakt

Masz pytanie i potrzebujesz koła ratunkowego? Jesteś w odpowiednim miejscu.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

COVID-19

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z pandemią COVID-19 na bieżąco staramy się aktualizować nasze Centrum Pomocy.

Aktualne warunki podróżowania

Jeśli będziesz mieć problem z wypełnieniem formularza wjazdowego do jednego z najpopularniejszych kierunków, możemy Ci udostępnić instrukcję krok po kroku, która pokazuje, jak wypełnić deklaracje. Niektóre z nich znajdziesz na stronie naszego Magazynu Wakacje.pl. W przypadku mniej popularnych kierunków, możesz się z nami skontaktować, a chętnie pomożemy Ci wypełnić formularz. 

 

Malediwy, Zanzibar, Seszele, Maroko, Kenia

Czy ten artykuł był pomocny?

Aktualne zasady dotyczące wjazdu do poszczególnych krajów oraz informacje o obostrzeniach znajdziesz na stronie Status otwarcia granic oraz na stronach z ofertami w sekcji „Przed podróżą”. Zajrzyj też na stronę z informacjami na temat szczepień.

Czy ten artykuł był pomocny?

Informacje na temat środków bezpieczeństwa stosowanych w hotelu znajdziesz na stronie oferty w sekcji „Opis oferty”. Ze względu na COVID-19, zmieniające się obostrzenia mogą mieć wpływ na aktualny zakres dostępnych udogodnień w hotelach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Jeśli chcesz sprawdzić czy obowiązuje Cię kwarantanna lub jakie są aktualne zasady podróżowania, zajrzyj na stronę Status otwarcia granic, na której na bieżąco publikujemy informacje o aktualnych restrykcjach i obostrzeniach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Szczepienia

Nie, szczepienia na COVID-19 nie są wymagane. W przypadku niektórych kierunków osoby zaszczepione są zwolnione z testów (tutaj znajdziesz listę z ofertami bez testów dla zaszczepionych), a osoby bez szczepienia muszą wykonać odpowiedni test przeciwko COVID-19. Więcej informacji znajdziesz na stronie o szczepieniach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Coraz więcej popularnych kierunków turystycznych łagodzi warunki wjazdu dla osób zaszczepionych na koronawirusa. Zobacz oferty wycieczek do krajów, które nie wymagają testu na COVID-19 od osób zaszczepionych. Informacje o aktualnych warunkach wjazdowych znajdziesz też na stronie Status otwarcia granic

Czy ten artykuł był pomocny?

Zgodnie z założeniami Komisji Europejskiej, Unijny Certyfikat Covid (UCC)  zwany także „cyfrowym zielonym certyfikatem”, „paszportem zdrowotnym” lub „covidowym”  ma za zadanie ułatwić bezpieczne i swobodne przemieszczanie się na terytorium Unii Europejskiej podczas pandemii koronawirusa. Więcej o tym, jak działa i jak go uzyskać znajdziesz na stronie z informacjami o paszporcie covidowym.

Czy ten artykuł był pomocny?

Testy

Oferty wyjazdów bez testu dla osób zaszczepionych dostępne są na stronie: www.wakacje.pl/wczasy/?bez-testow-dla-zaszczepionych. Informacje o aktualnych warunkach wjazdowych znajdziesz na stronie Status otwarcia granic lub na stronie każdej oferty w sekcji „Przed podróżą” w zakładce dotyczącej COVID-19.

Czy ten artykuł był pomocny?

Informacje o aktualnych warunkach wjazdowych znajdziesz na stronie Status otwarcia granic lub na każdej stronie oferty w sekcji Przed podróżą”.

Czy ten artykuł był pomocny?

Dzieci także są zobowiązane do przestawienia negatywnego wyniku testu, jednak wiele krajów wprowadziło dolną granice wiekową, od której test jest wymagany. Warto zapoznać się także z aktualnymi warunkami na www.gov.pl/web/dyplomacja. 

Czy ten artykuł był pomocny?

W różnych państwach mogą być różne wymagania dotyczące testów. Najczęściej wymagany jest test PCR, antygenowy lub na przeciwciała. Aktualne informacje o tym, jaki test należy wykonać, znajdują się w na stronie oferty w sekcji „Przed podróżą” w zakładce dotyczącej COVID-19. Ponieważ wymagania często się zmieniają, warto je zweryfikować przed wyjazdem  aktualizacje wprowadzamy na bieżąco. Możesz też sprawdzić je na stronie www.gov.pl/web/dyplomacja.

Czy ten artykuł był pomocny?

Testy na COVID-19 nie są darmowe, nawet jeśli są obowiązkowe. Możesz zamówić taki test w niższej cenie za naszym pośrednictwem na stronie badania.wakacje.pl lub umówić się na niego samodzielnie. Warto śledzić też akcje promocyjne w naszym serwisie, ponieważ część ofert zawiera w cenie darmowy test na COVID-19.

Czy ten artykuł był pomocny?

Najczęściej spotykane typy testów i główne różnice między nimi to:
* Test PCR – jest testem genetycznym, który wykrywa zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wykonanie wymazu polega na pobraniu materiału z gardła lub nosogardzieli. Czas oczekiwania na wynik jest uzależniony od obciążenia laboratoriów ilością wykonywanych testów i wynosi średnio 48 godzin.
* Test antygenowy – szybki test immunologiczny służący do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 w organizmie. Dzięki możliwości uzyskania wyniku w zaledwie kilkadziesiąt minut test jest stosowany jako szybkie narzędzie diagnostyczne, a jego skuteczność wynosi aż 90%.
* Test na przeciwciała – wykonywany trzema metodami: jakościową, półilościową oraz ilościową. Metody jakościowe informują o wystąpieniu przeciwciał anty-SARS-CoV-2 we krwi, natomiast metody półilościowe i ilościowe wskazują dodatkowo stężenie przeciwciał we krwi oraz podział na klasy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Choroba a wakacje

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zależy od organizatora i chroni najczęściej tylko przed ryzykiem zachorowania w przypadku COVID-19 hospitalizowanego w trakcie wyjazdu. Często też suma takiego ubezpieczenia jest bardzo niska. Dlatego zachęcamy naszych klientów do zakupu dodatkowych pakietów rozszerzonych ubezpieczeń, które w zależności od wybranego pakietu chronią na wypadek każdej choroby (w tym COVID-19), także takiej, która uniemożliwi wyjazd. Szczegóły można znaleźć na stronie z informacjami o ubezpieczeniach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Jeżeli granice zostaną ponownie zamknięte, organizatorzy na pewno znajdą rozsądne i korzystne dla klientów rozwiązanie. W takiej sytuacji należy czekać na odpowiedni komunikat od organizatora wycieczki, który przekazujemy naszym klientom. Dotychczas organizatorzy dawali różne możliwości, takie jak wybór vouchera, zmianę terminu czy bezkosztową anulację rezerwacji. Obowiązujące przepisy jasno zabezpieczają podróżnych na sytuacje, gdy ich wyjazd jest niemożliwy do realizacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

W pierwszej kolejności zgłoś to rezydentowi lub obsłudze hotelowej. Jeśli masz wykupione dodatkowe ubezpieczenie AXA, zadzwoń na infolinię ubezpieczyciela. Tam, po podaniu numeru polisy ubezpieczeniowej, uzyskasz dalszą pomoc.

Czy ten artykuł był pomocny?

To zależy od tego, jakie biuro podróży organizuje Twój wyjazd. Aby uniknąć problemów z odzyskaniem środków, warto od razu w trakcie składania zamówienia wykupić dodatkowe ubezpieczenie od Kosztów Rezygnacji. Skontaktuj się z naszym doradcą, żeby uzyskać więcej informacji. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Kwarantanna nie uprawnia do ubiegania się o bezkosztową anulację rezerwacji. Kosztu tego nie pokrywa również żadne ubezpieczenie. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Koszt kwarantanny w zależności od organizatora pokrywa klient lub organizator. Wszystkie informacje zawarte są w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa, które dostajesz do akceptacji przed zakupem. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Twojego pytania nie ma na liście?

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nasSzukasz wycieczki? Zadzwoń 8:00-23:00 Masz pytania po zakupie? 8:00-22:00
Napisz do nasOdpowiadamy na wiadomości codziennie w godzinach 8.00-23.00.
Odwiedź nasMamy 210 salonów, w których możesz kupić wakacje.