Wakacje.plPomoc i kontakt

Pomoc i kontakt

Potrzebujesz informacji lub chcesz się skontaktować z doradcą? Jesteś w odpowiednim miejscu!

Wybierz temat

Covid-19

Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z pandemią COVID-19 na bieżąco staramy się aktualizować nasze Centrum Pomocy.

Aktualne warunki podróżowania

Aktualne zasady dotyczące wjazdu do poszczególnych krajów oraz informacje o obostrzeniach znajdziesz na stronie Status otwarcia granic oraz na stronach z ofertami w sekcji „Przed podróżą”. Zajrzyj też na stronę z informacjami na temat szczepień.

Czy ten artykuł był pomocny?

Informacje na temat środków bezpieczeństwa stosowanych w hotelu znajdziesz na stronie oferty w sekcji „Opis oferty”.

Czy ten artykuł był pomocny?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy obowiązuje Cię kwarantanna lub jakie są aktualne zasady podróżowania, zajrzyj na stronę Status otwarcia granic, na której na bieżąco publikujemy informacje o aktualnych restrykcjach i obostrzeniach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Szczepienia

Nie, szczepienia na COVID-19 nie są wymagane. W przypadku niektórych kierunków osoby zaszczepione są zwolnione z testów (tutaj znajdziesz listę z takimi ofertami), a osoby bez szczepienia muszą wykonać odpowiedni test przeciwko COVID-19. Więcej informacji znajdziesz na stronie o szczepieniach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Coraz więcej popularnych kierunków turystycznych łagodzi warunki wjazdu dla osób zaszczepionych na koronawirusa. Zobacz oferty wycieczek do krajów, które nie wymagają od osób zaszczepionych wykonania testu na COVID-19. Informacje o aktualnych warunkach wjazdowych znajdziesz też na stronie Status otwarcia granic.

Czy ten artykuł był pomocny?

Zgodnie z założeniami Komisji Europejskiej, „cyfrowy zielony certyfikat” – zwany także „paszportem zdrowotnym” lub „covidowym” – ma zadanie ułatwić bezpieczne i swobodne przemieszczanie się podczas pandemii koronawirusa na terytorium Unii Europejskiej. Zobacz stronę z informacjami jak działa oraz jak uzyskać paszport covidowy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Testy

Oferty wyjazdów bez testu dla osób zaszczepionych dostępne są na tej stronie. Informacje o aktualnych warunkach wjazdowych znajdziesz na stronie Status otwarcia granic lub na stronie każdej oferty w sekcji „Przed podróżą” w zakładce dotyczącej COVID-19.

Czy ten artykuł był pomocny?

Informacje o aktualnych warunkach wjazdowych znajdziesz na stronie Status otwarcia granic lub na każdej stronie oferty w sekcji Przed podróżą”.

Czy ten artykuł był pomocny?

Testy dla dzieci są również wymagane, jednakże w zależności od państwa, może różnić się dolny limit wiekowy dzieci zwolnionych z wymogu wykonania testu. Warto zapoznać się z aktualnymi warunkami na www.gov.pl/web/dyplomacja oraz na stronie oferty w sekcji „Przed podróżą” w zakładce dotyczącej COVID-19.

Czy ten artykuł był pomocny?

W różnych państwach mogą być różne wymagania dotyczące testów. Najczęściej wymagany jest test PCR, antygenowy bądź na przeciwciała. Aktualne informacje o tym, jaki test należy wykonać, znajdują się w na stronie oferty w sekcji „Przed podróżą” w zakładce dotyczącej COVID-19. Ponieważ wymagania często się zmieniają, warto je zweryfikować przed wyjazdem. Aktualizacje wprowadzamy na bieżąco, możesz też sprawdzić je na stronie www.gov.pl/web/dyplomacja.

Czy ten artykuł był pomocny?

Testy na COVID-19 nie są darmowe, nawet jeśli są obowiązkowe. Możesz taki test zamówić w korzystnej cenie za naszym pośrednictwem na stronie badania.wakacje.pl lub zorganizować go sobie samodzielnie. Warto śledzić też akcje promocyjne na serwisie, ponieważ część ofert zawiera w cenie darmowy test na COVID-19.

Czy ten artykuł był pomocny?

Cena testów na COVID-19 po powrocie do Polski może różnic się w zależności od wykonanego testu oraz placówki, w której zdecydujesz się wykonać test. Możesz taki test zamówić w korzystnej cenie za naszym pośrednictwem na stronie badania.wakacje.pl.

Czy ten artykuł był pomocny?

Po powrocie do Polski test możesz wykonać na lotnisku po wylądowaniu bądź w dowolnej placówce w miejscu zamieszkania nie później niż w 48 godzin od powrotu, aby nie być objętym kwarantanną.

Czy ten artykuł był pomocny?

W zależności od kierunków rekomendowane są 3 typy testów główne różnice między nimi to:
* Test PCR – jest testem genetycznym, który wykrywa zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Wykonanie wymazu polega na pobraniu materiału z gardła lub nosogardzieli. Czas oczekiwania na wynik jest uzależniony od obciążenia laboratoriów ilością wykonywanych testów i wynosi średnio 48 godzin,
* Test antygenowy – szybki test immunologiczny służący do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 w organizmie. Dzięki możliwości uzyskania wyniku w zaledwie kilkadziesiąt minut test jest stosowany jako szybkie narzędzie diagnostyczne, a jego skuteczność wynosi aż 90%,
* Test na przeciwciała – wykonywany trzema metodami: jakościową, półilościową oraz ilościową. Metody jakościowe informują o wystąpieniu przeciwciał anty-SARS-CoV-2 we krwi, natomiast metody półilościowe oraz ilościowe wskazują dodatkowo stężenie przeciwciał we krwi oraz podział na klasy.

Czy ten artykuł był pomocny?

Choroba a wakacje

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zależy od organizatora i chroni najczęściej tylko przed ryzykiem zachorowania w przypadku COVID-19 hospitalizowanego w trakcie wyjazdu. Często też suma takiego ubezpieczenia jest bardzo niska. Dlatego zachęcamy naszych klientów do zakupu dodatkowych pakietów rozszerzonych ubezpieczeń, które w zależności od wybranego pakietu chronią na wypadek każdej choroby (w tym COVID-19), także takiej, która uniemożliwi wyjazd. Szczegóły można znaleźć na stronie z informacjami o ubezpieczeniach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Jeżeli granice zostaną ponownie zamknięte, organizatorzy na pewno znajdą rozsądne i korzystne dla klientów rozwiązanie. Dotychczas organizatorzy dawali różne możliwości, takie jak wybór vouchera, zmianę terminu czy bezkosztową anulację rezerwacji. Obowiązujące przepisy jasno zabezpieczają podróżnych na sytuacje, gdy ich wyjazd jest niemożliwy do realizacji.

Czy ten artykuł był pomocny?

W pierwszej kolejności zgłoś to rezydentowi lub obsłudze hotelowej. Jeśli masz wykupione dodatkowe ubezpieczenie AXA, zadzwoń na infolinię ubezpieczyciela. Tam, po podaniu numeru polisy ubezpieczeniowej, uzyskasz dalszą pomoc.

Czy ten artykuł był pomocny?

To zależy od tego, jakie biuro podróży organizuje Twój wyjazd. Skontaktuj się z naszym doradcą, żeby to zweryfikować.

Czy ten artykuł był pomocny?

Jeśli okaże się, że w kraju, w którym odbywa się Twoja wycieczka, będzie wymagana kwarantanna, organizator przygotuje dla Ciebie alternatywną propozycję wyjazdu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Skontaktuj się z nami